Dynamo defekt? (na 437.000 km!)

Gestart door Guido_Smit, 07-10-2003 22:00:13

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Guido_Smit

Vanavond brandden bij mijn 850GLT alle controlelampjes continu licht op onder de 3500 toeren en soms flikkeren ze  :(
Boven de 3500-4000 toeren gaan ze weer uit en branden de koplampen ook weer feller.
Ik denk dat mijn eerste dynamo aan het overlijden is na het 437.000 km te hebben volgehouden, ook niet verwonderlijk en toch een prestatie van kwalitiet  :).

Ik zal morgen de spanning eens opmeten welke hij nog afgeeft, maar denk toch echt dat er nu een andere(gereviseerde) in moet.

Ramon

Dit heeft dus niets te maken met de kwaliteit van Volvo, hulde aan de firma Bosch  ;D  !

Ramon
Ramon zegt : HUBRAUM statt spoiler !

ed

Of toch aan Volvo die besluit om er geen ondergedimensioneerde dynamo in te stoppen!
850 2.5 10V => V70R => S60 D5 => V70n 2.4D nu: V70nn D5 en 850 2.5 20V silversand. Het gaat er dus weer op vooruit de laatste tijd!

Johann

Kan alleen de spanning regelaar in de dynamo zijn en die kun je los kopen bij een specialist, Volvo zelf ook wel denk ik.
Ik heb voor een volledig nieuwe dynamo gekozen.
Kijk ook je accu na. Kijk of er geen overdadige corrosie op de spanning en aarde punten zit.
Mocht de dynamo al een tijdje slecht zijn dan kan het zijn dat de accu ook aan de kook is geweest met als gevolg kromme platen.

BartRas

Ik zal toch een coulance claimpje proberen! binnen 10 jaar en binnen een 1/2 miljoen km. De dynamo uit mijn P1800s is laatst 40 jaar gworden!! ;)
there is no substitute for PK's