Recente berichten

#1
Webdagboek (BLOG) / Re: De Zilverschuit - Dynaudi...
Laatste bericht door Ries van de Zilverschuit - Gisteren om 11:43:38
Heb al wat kunnen vinden met AI. De impedantie van de Dynaudio-tweeters bedraagt 4 ohm en zijn van het type silk dome. Aangezien ze konden worden aangesloten op een HA-7400, met maxvermogen van 100 watt, zou het maxvermogen van de tweeters ergens daarboven liggen, denk ik. Over de frequentiekarakteristiek en de gevoeligheid kon ik niets vinden helaas.

Zou dit wat kunnen zijn?

https://audison.com/product/ap-1/

Qua afmetingen komt hij zo ongeveer overeen met Dynaudio's en ze kosten circa 90 euro voor een setje inclusief scheidingsfilter.

Deze zouden ook kunnen passen (zonder scheidingsfilter):

https://www.focal.com/products/twu-15

https://hertz-audio.com/product/car-audio-tweeters-mille-pro-ml25_3/

Zou ik in dit geval het filter van de Dynaudio's kunnen gebruiken?
#2
Webdagboek (BLOG) / Re: De Zilverschuit - Dynaudi...
Laatste bericht door razorx - 12-07-2026 17:56:07
Dat soort zaken worden steeds moeilijker.

Best een zoektocht om dezelfde afmetingen en vergelijkbare specs te vinden.


De zoektocht is wellicht te bekorten met wat hulp van AI.
Typisch zo een dingetje waar computers goed in zijn.
#3
Webdagboek (BLOG) / Re: De Zilverschuit - Dynaudi...
Laatste bericht door Ries van de Zilverschuit - 11-07-2026 23:18:59
Het is niet het enige wat aan het begeven is, maar hier kan ik zo snel geen oplossing voor bedenken.

Mijn Dynaudio-tweeters in het dashboard hebben de geest gegeven. Na wat rondzoeken, lijkt dat een bekende kwaal te zijn en op termijn stoppen ze er allemaal mee, begrijp ik.

Heeft iemand hier een alternatief voor gevonden? Repareren schijnt niet te kunnen.

Ik zag wel dat onder de tweeters een, wat ik aanneem, scheidingsfilter zit gemonteerd. Mijn voorkeur zou zijn om de tweeter te demonteren  een nieuwe te monteren en weer aan te sluiten op het filter. Qua montage is dat goed te doen, denk ik.

Tweedehandsjes zie ik niet zo zitten. Ze zijn wel te vinden, maar die geven vroeg of laat toch ook de geest. Om nu het hele Dynaudio-spul te vervangen, is ook zo wat. Vooral omdat alles plug and play is.

Kortom: kent iemand een alternatief merk tweeter die qua technische en geluidseigenschappen op hetzelfde niveau staat en de Dynaudio's kan vervangen?
#4
Webdagboek (BLOG) / Re: T-5R BLOG
Laatste bericht door MikeyQR - 09-07-2026 22:23:28
Citaat van: Hans Duiven link=msg= 1826614 date=1781890707Matzwart, satijn of hoogglans? ;D

Mat natuurlijk. :P

We zijn met de R op vakantie en wat past er bij een Zweedse auto?...... precies Ikea ;D
Ik heb er even een mooi plaatje van gemaakt.

Het is wel leuk om met de R op deze bochtige wegen te rijden waar wij zitten zeker met het 4C onderstel.








#5
Webdagboek (BLOG) / Re: Dazzle's V70 2.3 T5 NBP
Laatste bericht door Dazzle - 08-07-2026 20:05:55
Even updeetje. Meeting Volvotours op 14 juni was best gezellig. Mooie locatie in Ewijk. Alles
Nog kleinschalig maar t belooft wat. Intussen probleempjes met de centrale vergrendeling verholpen. Bij warm weer deden de achterdeuren niks. Hier op t forum de how-to van pcpg.janssen gevolgd incl motortjes via ali besteld. Afgelopen weekend vervangen en t werkt weer. Ook koelvloeistof lekkage gehad. Vat bijna leeg toen t zo warm was. Zag op gezicht niet wat t was. Allerlei nare gedachten door je hoofd. Gevuld, gestart en weer zoeken. Dop gecheckt, vat zelf, alle slangen, radiateur etc. Toen maar opnieuw alles stap voor stap nalopen en bij optillen vh vat kwam er een zeikstraal uitgespoten. Scheur precies op n naad aan de
Onderzijde. Dat was t dus. Gelukkig. Meteen nieuwe besteld bij dealer en verholpen. Binnenkort de voorremmen doen. Ik ga voor Volvo schijven en Ferodo ds performance blokken. Gewoon om ns te proberen. Ben geen racer en wil blokken die sportief genoeg zijn maar bij onvoldoende temp ook genoeg remmen. Eerste ervaringen volgen....
#6
Aha, het avontuur is begonnen!
#7
Webdagboek (BLOG) / Re: Nou Razorx-Fijne Hokken: L...
Laatste bericht door razorx - 04-07-2026 15:23:14
Goedemiddag!

Ik heb ervoor gekozen geen gebruik te maken van de canbus interface om data uit te lezen.

Deels omdat mijn P2 wagen uit 2003 stamt en geen complete canbus ondersteuning heeft.
Maar ook omdat ik mijn metertje wat universeler wil maken, ook geschikt voor de 850.

Ik ga gebruik maken van een microprosessor/display combinatie. Op dat vlak is er tegenwoordig veel moois op de markt.
Nog even wachten op de koeriersdienst die geen haast lijkt te hebben.

Dan maar aan de slag met de OBD2 interface.
wat klein gruit was snel geleverd. Wat elektronica componenten om het 12V OBD signaal te vertalen naar de 3,3V die een processor graag ziet.



Daarnaast zie je een kale OBD connector en een spanningsregelaar module die terug regelt naar 5V.

Waarom niet een simpel chipje daarvoor gebruikt? De reden is warmte ontwikkeling.

Een standaard spanningsregelaar die van 13V 5V maakt heeft een spanningsval van 13V-5V=8V.
Vermenigvuldig dat met het stroomverbruik van de processor/display unit en je zit zo op 1W aan warmte die je af moet voeren.
Niet leuk in een gesloten connector behuizing. Vandaar de keuze voor een moderne geschakelde step-down converter. Die verliest vrijwel niets.

Goed er moeten dus twee printjes stabiel bevestigd worden in de OBD connector.
Even wat getekend en de 3D printer mocht het klusje afmaken: Een bevestigingsmal.


Dit is het idee:


Nog even de printjes met elkaar en met de connector verbinden en ik kan weer verder.



Nu ja. Ik had verder gekund als die xxx bezorgdienst zich aan zijn beloften had gehouden.

Nu geen ramp, we gaan zo naar het verjaarsfeest van een vriendin voor een koele versnapering.
Proost!
#8
Onderdelen 850/x70 (classic) gevraagd / 17inch thuiskomer gezocht
Laatste bericht door volvobug - 01-07-2026 13:53:55
Door ouderdom en warmte is mijn thuiskomer in de kofferbak uit zijn karkas gescheurd en laat het loopvlak los.

Wie heeft er nog een 17 inch thuiskomer liggen die weg mag? Bandenmaat 125/80 R17.

graag even reactie per PB, groet Ruud
#9
Webdagboek (BLOG) / Re: Nou Razorx-Fijne Hokken: L...
Laatste bericht door Hans Duiven - 30-06-2026 19:35:04
Lekker aan het knutselen Yits!  :eusa_clap:
Ben benieuwd.
#10
Webdagboek (BLOG) / Re: De 850 GLT van '93 en V40 ...
Laatste bericht door Died850 - 30-06-2026 14:09:53
Kan het niet heel goed zien op de foto. Maar lijkt mij niet dat dit is van een lekkende keerring. Eerder missen met bijvullen/oring vuldop die lekt.