Zag ergens dat motorsteunen ongeveer 100.000 km zouden meegaan?
Klopt dit? Dan moeten er weer nieuwe in.
Hoe zit het met de Turbo? De mijne begint te janken. (230Kkm)
Jan
Dan had ie 50dKM geleden vervangen moeten worden..
;)
Mooie levensduur voor een turbo
Ik heb 2 KLPD Volvo's, beide om en nabij de 270dKM er op toen ik ze kocht en beide hebben om en nabij de 250 een nieuwe turbo gekregen.
Onze turbo is ook rond 240K vervangen.
Maar ligt het niet een beetje aan het gebruik van een turbo, hoe lang je er mee doet?
Vreemde blaas geluiden en weining druk is eerder mijn impressie van een slechte turbo, dat even los van pluimen en hoog olie verbruik..
Ik had geen vergelijk (turbo was al zo, toen we de auto kochten), dus weet niet of-ie qua prestaties achteruit was gegaan.
Wel gebruikte de turbo olie. Ik heb twee keer de wagen gestart terwijl deze te dicht voor de garagedeur stond. Twee mooie zwarte afdrukken zijn het resultaat.....
Citaat van: Johann op 14-09-2005 23:28:43
Vreemde blaas geluiden en weining druk is eerder mijn impressie van een slechte turbo, dat even los van pluimen en hoog olie verbruik..
Vreemd geluid begint zodra de drukmeter in het witte vlak komt, er is ook vermogen "zoek". Roken en roet blazen doet hij (nog?) niet.
Jan: doe eens een 80-120 tijdmeting. dit zou rond de 5 sec moeten liggen als ik het goed heb. Als je hier (ruim) boven zit denk ik dat je langzaam aan een nieuwe turbo toe bent? (correct me if im wrong)
De turbo op mijn T-5 is nog de originele. De auto heeft op dit moment 273K gelopen, ik heb nog geen last van gejank of rare afblaasgeluiden of olieverbruik/rookpluimen en hij doet de 80-120 nog rond de 5 sec (moet eens een preciesere meting doen).
Ik ga er wel vanuit dat hij over niet al te lange tijd vervangen moet worden, of zal dit meevallen?
mvg,
Eugène
Ligt ook aan het gebruik hoor... Als jij met 240+ over de Duitse autobahn ragt, en bij het eerstvolgende tankstation de sleutel zonder pardon meteen omdraait zal ie minder lang meegaan als dat je de motor keurig laat nadraaien om de turbo van voldoende smering te voorzien terwijl ie kan afkoelen...
Gr 8)
Net even geprobeerd (uiteraard na een halfuurtje rijden en op een plek waar dat mag!) van 80 naar 120 gaat beslist niet meer in ongeveer 5; het is eerder 7. :'( Drukmeter komt ook niet op normale stand. Heb zoonlief even laten rijden om het eens rustig te bekijken.
@ Thuur: het is niet mijn gewoonte de motor direct af te zetten als de turbo hard heeft moeten werken. De vorige eigenaars hebben de wagen misschien wel minder zorgvuldig behandeld (Teller stond op zo'n 120 Kkm toen ik de wagen kocht).
Binnenkort even langs de garage dus.
Groet,
Jan
Citaat van: Jan_D. op 17-09-2005 22:51:59
van 80 naar 120 gaat beslist niet meer in ongeveer 5; het is eerder 7.
Was dat in 2 en 3 of alleen 3?
Citaat van: volvos60t5 op 17-09-2005 23:25:47
Citaat van: Jan_D. op 17-09-2005 22:51:59
van 80 naar 120 gaat beslist niet meer in ongeveer 5; het is eerder 7.
Was dat in 2 en 3 of alleen 3?
Automaat; in sport
Gevoelsmatig ook veel langzamer. Daarom zoon achter het stuur. Ik denk dat zijn GLT mijn R nu kan bijhouden...
Ik weet de cijfers voor een automaat niet, maar ik denk ook niet dat het zon groot verschil is ten opzichte van een habdbak.
wat de oorzaak is durf ik niet te zeggen, dat kunnen de turbo experts veel beter en precieser dan een beginnend turbo rijder ;)
In elk geval succes...
Mijn automaat doet het iig binnen 5 seconden. Zie filmpje ergens anders op dit forum ;D
Citaat van: mehn op 18-09-2005 10:47:35
Mijn automaat doet het iig binnen 5 seconden. Zie filmpje ergens anders op dit forum ;D
Yeah, man, rub it in!! :)
Zoals ik al schreef gevoelsmatig zeer traag; om niet te zeggen niet vooruit te branden.
Het is alsof iemand aan de handrem trekt terwijl ik gas geef.
Maar na montage van een nieuwe turbo komen de betere tijden wel weer. ;D
dan direct ook maar een grotere turbo en een downpipe?? ;D;D
Wat kost een revisie turbo ongeveer?
Mijn turbo is volgens mij een beetje versleten, verbruik nu iets van 1 liter olie op 1200-1500 km
dacht dat een standaard turbo rond de 800 kost als je de oude inleverd (exchange)
Denk dat het makkelijkste is om de dealer ff te bellen, dan weet je het 100% zeker.
dat ik voor revisie ging was het om en nabij de 700 euro,heb em dus maar nieuw gekocht.
Weet niet waar je uit de buurt komt,maar laat het NIET doen bij de ''volvo specialist'' in Heerhugowaard(even een tip van mij,en ik praat uit ervaring)
Speur eBay (Duitsland/Engeland) eens af. Ik heb de mijne (16T, nieuw) er vandaan voor 400 euro.
Ok Turboworld dus.........
Zal eerst zoeken in de turbo afdeling van het forum om te kijken naar welk grotere type ik wil upgraden
Jan, dit is goed nieuws ;) Meteen een echte turbo laten monteren (19T, kost evenveel als een originele (kleine)) Meerprijs is dus de chip (en eventueel een downpipe voor het mooie) ... ;D ;D ;D
voor zover ik begrepen heb is een downpipe monteren na het chiptunen geen overbodige luxe als je je turbo een lang leven gunt. Ik denk dat het bijna noodzaak wordt bij een 19T omdat die nog veel meer lucht verplaatst tov een 15G. (en dus de turbo meer te lijden krijgt omdat ie de uitlaatgassen niet goed kwijt kan en dus koeling misloopt? (correct me if im wrong)
Citaat van: Turbobiker op 20-09-2005 21:38:47
Jan, dit is goed nieuws ;) Meteen een echte turbo laten monteren (19T, kost evenveel als een originele (kleine)) Meerprijs is dus de chip (en eventueel een downpipe voor het mooie) ... ;D ;D ;D
Dat was het goede nieuws ;), het slechte is natuurlijk dat andere onderdelen nog wat meer te lijden hebben. De banden rook je ook wat sneller op, denk ik zo. Die P zero's leven nu al niet zo lang.
Meevaller: de geluiden en de lage turbo druk waren niet het gevolg van een kapotte turbo! Boosdoener was de verbinding tussen de turbo en de drukmeter.
Hoef ik ook niet te piekeren over grotere turbo of downpipe! ;)
Jan