Mijn 2.5.10V uit 1993 loopt beroerd. Na veel onderzoek en de nodige vervangingen(benzinedrukregelaar, inlaatspruitstukpakking, gehele ontsteking, bougies, alle klepstoters) komt mijn, overigens uitstekende garage,(zie www.combigarage.nl ) tot de werkdiagnose dat de 2de cylinder vanuit het onderblok vervuilt met olie. telkens als je de bougie er uitdraait is hij vet van de olie>verdenking klepafdeichtingsrubber ook wel klephoedje genoemd. compressie is over alle 5 cylinders 13 en de balanstest laat een volledig falende 2de cylinder zien.
Ze gaan nu (11 januari) na verwijderen inlaatspruitstuk kijken of ze via het op druk zetten en houden van de 2de cylinder het klephoedje kunnen zien en vervangen. Dit alles op No Cure No Pay basis!
Als dit het niet is dan moet de kop eraf en volgt revisie van de zuiger van de 2de cylinder, als ik het allemaal begrepen heb.
Het is voor hen nu ook een prestigekwestie geworden.
Iemand ervaring met het vervangen van de klephoedjes via het inlaatspruitstuk?
Ze zullen naar wat ik verwacht luchtdruk op de 2de zuiger zetten, om zodoende de kleppen naar boven te houden, waarna ze de klepveer kunnen verwijderen.
Daaronder zit dan de klepseal.
Het is te doen, maar lastige klus.
Succes.....