Wie heeft dit wel eens geprobeert, en werkt het ook?
More air:
the more air your engine can breath in the more fuel it will inject and the more power you'll get. Start
by replacing the standard airfilter for a high-flow replacementfilter or cold-air kit. Best is a
replacementfilter, this won't suck in the hot air from your enginebay.
Cooler air:
The airbox of the Volvo 850 is a comprimise between power, silence, anti-vibration and low-emission. To heat
up the engine and katalysator as fast as possible for better emissionvalues, the air is being taken right
from above the exhaustheader. The thermostat in the airbox-inlet will keep the air in the airbox at aprox.
21 °c. By simply removing the hose from the exhaust-header to the airbox you will notice an incredible
(no kidding!!) powergain when giving full throttle. This modification will take about 5 seconds. For even
better results you could attach a new hose and lead it to the front of the car for colder air. This
modification made my former n/a 850 go ± 0,3 seconds faster from 0 - 60 mph / 0 - 100 km/h !
Only for non-turbo models.
K
;DWerkt alleen in de winter. In de zomer is de buitenlucht warmer dan nu, en hoeft de sensor niet te denken hoe de instelling/mengverhouding warme en koude lucht moet zijn: als je dus de warmeluchttoevoer afsluit krijg je dus nu koude lucht. Koude lucht bevat meer zuurstof.
Citeer;DWerkt alleen in de winter. In de zomer is de buitenlucht warmer dan nu.
Toch niet de Nederlandse zomers? Als we 21 graden halen hebben we al een hittegolf..... ;D
Dus je hoeft alleen maar het kapje van het luchtfilterhuis eraf te halen? Flikkert het luchtfilter er dan niet uit?
Nee, dat kapje niet.
Het kapje boven je uitlaat, die verwarmt de lucht die de motor aanzuigt, bij koud weer.
En warme lucht willen we niet hebben, we willen koude lucht hebben. Dus eraf met dat ding.
Als je aan de achterkant van je blok kijkt dan zie je een (geringde) buis naar je uitlaat lopen. (doorsnee +/- 6 cm)Deze buis trek je los van de uitlaat en laat je ernaast hangen of je buigt hem ergens naar toe waar hij zo weinig mogelijk warme lucht kan aanzuigen.
Frans mien jong !
Je bent toch niet ook aan het tjoenen geslagen?
Vroeger (nog niet zo lang geleden) had de Daf 33 een zomer- en winterstand op het luchtfilterhuis. Dat waren nog eens tijden !
Toch morgen eens onder de kap kijken waar die geringde buis zit...
groeten,
Fokke
Nou, wil ik het gaan proberen, is mn vrouw met de auto weg..
>:(
Overigens weet ik niet eens of het aan me besteed is, want gister gaf ik voor het eerst mn 850 25i-10V eens op zn donder,.. en hij spoooot vooruit (vond ik). En dacht, waar heb je nou een turbo voor nodig ?? ;)
Nu eerst even het forum lezen over het luchtfilter....
K
Je hebt duidelijk nog nooit met een turbo-versie gereden..... Als je 140pk al snel vindt, wat denk je dan dat 225 of meer doet? ;D Aaaaaaaaaaaahooooeeeeeeeeeeeeeewwww
CiteerAls je aan de achterkant van je blok kijkt dan zie je een (geringde) buis naar je uitlaat lopen. (doorsnee +/- 6 cm)Deze buis trek je los van de uitlaat en laat je ernaast hangen of je buigt hem ergens naar toe waar hij zo weinig mogelijk warme lucht kan aanzuigen.
Hmm... ik zie zo'n buis aan m'n luchtfilterhuis hangen. Moet ik die dan op de plek waar deze aan dat luchtfilterhuis vast zit los halen?
Ik heb begrepen juist aan de kant van het uitlaatspruitstuk, die geringde buis kan aan het luchtfilter blijven zitten..Snap nu wel waarom er geen slangklem omheen zat toen ik de kar kocht ;)
Nog steeds niet tot zelf testen gekomen, drukdruk..
enne, met wie kan ik eens meerijden? Dat AHHH is lang geleden..
K
Dit Cold-Air Filter System kun je dan ook wel op het spruitstuk zetten zeker? Kwam ik tegen op http://www.easternaerospace.com/automotive/engine/
(http://www.easternaerospace.com/automotive/engine/Cold_Air_Filter_System.gif)
nee, je hoeft niks op het spruitstuk te zetten, het is nog beter om de aansluiting in het hitteschild dicht te maken. Het gat in de luchtfilterbox NIET dichtmaken want dan krijgt de motor te weinig lucht bij de hogere toeren. Dat "ding" van Eastern Aerospace is niets anders dan een open luchtfilter met een slang voor koude luchttoevoer vanachter de bumper ofzo.
Dus nog even voor de duidelijkheid: er loopt een slang vanaf het luchtfilterhuis naar het spruitstuk. Aan de kant van het spruitstuk haal je de slang los en deze opening maak je dicht. Vanaf het luchtfilterhuis laat je de slang gewoon los in de motor hangen, of is het beter deze nog een bepaalde kant op te laten gaan?
Ha, vandaag getest.
Slang aan kant van uitlaat eraf. Geen gat gedicht. Slang gewoon laten hangen, vanaf luchtfilter omlaag.
En lopen maar. Gaat inderdaad iets vlotter, iets feller.
De motor loopt staitonair wat hakeriger, iets minder soepel heb ik het idee.
En dan de vraag natuurlijk: wat doet dit met de emissie, en daarmee met de katalysator?
Zijn er verder nadelen te bedenken?
K
CiteerHa, vandaag getest.
Slang aan kant van uitlaat eraf. Geen gat gedicht. Slang gewoon laten hangen, vanaf luchtfilter omlaag.
En lopen maar. Gaat inderdaad iets vlotter, iets feller.
De motor loopt staitonair wat hakeriger, iets minder soepel heb ik het idee.
En dan de vraag natuurlijk: wat doet dit met de emissie, en daarmee met de katalysator?
Zijn er verder nadelen te bedenken?
K
Ik ben eigenlijk ook wel benieuwd...
Vandaag nog even een filmpje gezien van lui die op de motorshow in Essen stonden met speciale inlaat systemen uit de racerij voor straat auto's.
Complete aanzuig kanalen uit alle koude hoeken van de auto naar 1 punt waar een luchtfilter geplaatst was.
Winst op een Ferrari 348 was 15 PK aan de wielen, BMW M3 iets minder.
Volledig carbon fiber / Kevlar voor maar €2650,- !!
Wat wil je nog meer...
CiteerVandaag nog even een filmpje gezien van lui die op de motorshow in Essen stonden met speciale inlaat systemen uit de racerij voor straat auto's.
Complete aanzuig kanalen uit alle koude hoeken van de auto naar 1 punt waar een luchtfilter geplaatst was.
Winst op een Ferrari 348 was 15 PK aan de wielen, BMW M3 iets minder.
Volledig carbon fiber / Kevlar voor maar €2650,- !!
Wat wil je nog meer...
Hier of daar eens een loterij winnen! ;D
Raf
Of doen we gewoon te moeilijk?
(http://www.fiveoneoh.com/shasta_5/mario19.jpg)
heb zoals gezegt de geribbelde aluminium slang van de uitlaat gehaald, en naar boven gebogen, en moet zeggen dat ik het wel merk dat de auto wat sneller reageert en sneller accelereerd.
ik dacht ook om het gisterenavond even te proberen. zo'n een gratis extra duwtje in de rug is altijd leuk! ;D
ik doe mijn motorkap openen en wat blijkt; die geribbelde buis zit er gewoon niet meer op. weeral pech :(
Raf
Jongens, jullie snappen er ook werkelijk helemaal niets van...
Waarom moeilijk doen? ;D
(http://home.wxs.nl/~dijkstra/images/850/hoodless.jpg)
Citeerik doe mijn motorkap openen en wat blijkt; die geribbelde buis zit er gewoon niet meer op. weeral pech :(
Raf
Wellicht een idee om op de sloop toch maar een stuk slang te halen, aanzuigen van koude lucht van onder de auto lijkt me iets beter dan de warme lucht van boven het blok. Verwacht hier geen wonderen van daar de aanzuigbuis al weg is maar alle beetjes helpen.
Just my2cts.
Frans
kijk ook even op deze site.........heb het nog niet geprobeerd
http://www.easternaerospace.com/automotive/tips&tricks/intercooler-obstructions/
Hi, even terug naar t eerste onderwerp. De slang er weer op, en weer merkbaar verschil, alleen nu slomer. Een voelbaar verschil moet toch meetbaar PK verschil leveren ?
Overigens, de 0-100 duurt nog steeds 10 min (files :-/)
Kan de motor (25-10V) er eigenlijk wel tegen met slang los ??
K
Kaj,
Ik ben echt benieuwd of je ook verschil meet met en zonder slang. Ik voel zelf geen verschil, maar ik denk dat de klep bij mijn niet meer beweegt. De uitlaatkant staat altijd dicht zullen we maar zeggen.
Ga eens in zijn 4 rijden en dan van 80-120 in zijn 3, 4 of 5. Ik ben benieuwd of je verschil meet. Zorg er wel voor dat de omstandigheden gelijk blijven
Als ik van benzine naar LPG overschakel lijkt de auto op benzine ook een stuk feller. Feitelijk wordt dat veroorzaakt door de betere respons op het gas, maar de werkelijke verschillen zijn zeer klein. Dit is de enige manier om vermogensverschil (naast de meetbank natuurlijk) te meten.
Ben erg benieuwd wat je meet.
Bij mij duurt 80-120:
in 3: 7,8 sec
in 4: 10,8 sec
in 5: 15 sec
Alles op benzine.
Ik heb ook een 2.5 10V estate. Heb het idee dat mijn auto wat aan de slome kant is. Ben benieuwd wat er bij jou uitkomt.
Overigens hoef je niet bang te zijn dat de motor stuk gaat, aangezien er alleen maar koudere lucht binnen komt. De thermische belasting zal dus iets lager zijn. De mechanische belasting weer een klein beetje hoger, maar dat kan het blok makkelijk hebben. MEt een turbo blijft het ten slotte ook heel!
Ed
Leuk plan Ed,
Ik ga het eens proberen (wel even geduld hoor) :-/
Je geeft neem ik aan vol gas?
Euhh, en welke klep beweegt er niet meer?
K
Met de klep bedoel ik de klep die de stand in het luchtfilterhuis regelt: lucht aanzuigen van buiten of lucht vanaf het uitlaatspruitstuk. In de klep zit een thermostaat, en de functie is de lucht in de luchtfilterkast op ongeveer 21 graden te houden. In theorie zou je boven de 21 graden geen vermogensverschil mogen voelen omdat de klep altijd op "lucht van buiten" staat.
Ik geef inderdaad vol gas, op benzine. Het zijn de beste waarden die ik gemeten heb, de gemiddelden liggen een halve seconde hoger of zo.
Ben erg benieuwd wat er bij anderen uit komt.
Ik heb gisteren een poos op benzine gereden. Dat rijdt toch wel heel wat lekkerder. De auto reageert veel vlotter op het gaspedaal. Op gas gebeurt er de eerste helft van de pedaalslag erg weinig, en bij het laatste beetje gas gebeurt er heel erg veel (in verhouding dan). Dat geeft het gevoel dat de auto op gas veel trager is. In werkelijkheid (stopwatch erbij) maakt het niet zo erg veel uit met benzine. Heb jij dat ook op gas? Volgens mij is er aan zo'n moderne gasinstallatie niets meer af te stellen namelijk.
Ed
Aha, bedankt, dat klinkt logisch. Zeg ik het dan nu goed?
Het "vermogensverschil" zou je met de slang eraf alleen bij koud weer hebben, als we aannemen dat koude lucht meer brandstofmengsel opneemt. Is het meer dan 21 gr., dan merk je niks.. Of toch ? als het nu veel warmer wordt, neemt dan het vermogen (theoretisch) af? Ken die curves niet, maar veel zal het niet zijn gok ik. Slang eraf heeft in de zomer weinig zin als ik het zo beluister, de luchtklep staat dan toch al op "buiten"..
Gas rijden deed ik voorheen, en vond het accelereren wel trager dan op benzine, maar door de bank genomen viel het eigenlijk wel mee. En lachen aan de pomp is ook wel fijn..
Afstellen van gas? Mooi verhaal, ik stond eens te tanken, en keek achterom naar een hoop geronk. Stopt een sleeeee van een Amerikaan naast mij. 2 jongens stappen uit en doen niet de tankdop maar de kofferbak open: blinken daar 3 gastanks en een hoop koperen buizen. "Illegaal" lacht de ene. Alsof ik dat niet dacht.. Ze zullen wel gelachen hebben om mijn verbaasde blik. Moet je niet aan denken dat dat knalt..
Groet, K
Klopt inderdaad, boven de 21 graden heeft het in theorie geen zin meer, maar of dat thermostaat zo nauwkeurig werkt betwijfel ik.
Je moet er inderdaad niet aan denken wat er gebeurt met drie gastanken achterin.
Ed
je moet maar zo'n gek tegen je aan krijgen!
Raf
Een week of twee geleden op de BBC was er ook wat onrust over onjuist gemonteerde gastanks. Het had iets te maken met een veiligheidsklep, als die niet goed zat kon er een explosie plaatsvinden (goh, verassend ;)) Naar ik toen begrepen heb waren een aantal installateurs zonder hinder van enige kennis aan het installeren gegaan. De beelden van een auto die heel erg boem deed waren wel even schrikaanjagend...
Dus toch maar liever op benzine? ;) :D
CiteerDus toch maar liever op benzine? ;) :D
wel, die benzine tank is toch ook niet zo veilig hé!
bij een ongeval scheurt dat zonder veel moeite!
Raf
Ik neem toch aan dat die tanks wel iets kunnen hebben... en scheuren is toch nog beter dan exploderen lijkt me.
... na enig nadenken...
Een auto op gas heeft ook een benzinetank, dus dan ben je eigenlijk twee keer de klos...
Ik ga weer fietsen ;) :D
Ik weet ook niet waar al die verhalen vandaan komen over onveilige LPG tanks. Ik heb bij een aanrijding nog nooit gezien dat de LPG tank is ontploft.
In nederland zijn overigens een aantal parkeergarages waar je met LPG tank in de auto niet naar binnen mag. Echt zot!
Drie vrienden van mij zijn in Duitsland met 180km/u bergafwaarts in een Seat Ibiza in de slip gekomen. 3x in de rondte, 4x over de kop en toen door de berm gegleden. (aquaplanning) De auto lag op de kop toen wij erbij kwamen. De gastank was geheel onbeschadigd, terwijl de rest van de auto zwaar in elkaar zat. Toen de brandweer kwam zagen ze de gastank en wilden eigenlijk niet verder gaan. Tot we zeiden dat het een Nederlandse installatie was, toen zijn ze bezig gegaan met het oprichten van de auto waar de jongens nog in zaten.
Wonder boven wonder kwamen ze er met alleen wat blauwe plekken uit.
Maar de gastank was dus niet beschadigd. Een benzinetank is eigenlijk veel gevaarlijker omdat deze minder dik is en minder beveiligingen heeft. De kans dat een gastank scheurt is vele malen kleiner dan een benzinetank.
Zoals zo vaak is de grootste risicofactor de gebruiker van de installatie.
edit:typo's
CiteerIn nederland zijn overigens een aantal parkeergarages waar je met LPG tank in de auto niet naar binnen mag. Echt zot!
LPG is zwaarder dan lucht -> LPG zakt naar beneden.
als je dan een ondergrondse parkeergarage hebt dan zakt de gas tot helemaal beneden en kan daar niet meer weg.
na verloop van tijd kan die gas opstapelen en een hete uitlaat kan de boel dan zo laten ontploffen.
Raf
Ludo, dat van het uitzetten wist ik al.
maar een van de twee gassoorten in LPG is zwaarder dan lucht (heb ik toch gelezen een tijdje terug)
moet ik misschien nog eens opzoeken.
Raf
Raf,
Dat zwaarder zijn dan lucht, dat geldt zeker voor benzine-dampen (precies de reden waarom je zo weinig INboard benzine motoren tegenkomt in boten, vrijwel altijd diesel)
Als je nl benzinedampen in je machinekamertje hebt staan en je gaat daar even checken met toevallig een peuk in je mond dan is het al gauw BOEM! :-[ Weg boot en jezelf ook. :-[
Als je dat weet vraag je jezelf toch af waarom B-auto's WEL in al die parkeergarages en de Channel-tunnel mogen...
Het is gewoon LPG-paranoia van een paar onnozele burocraten.
CiteerHet is gewoon LPG-paranoia van een paar onnozele burocraten.
daar ben ik ook al een tijdje van overtuigd.
gewoon omdat er het woordje GAS in die afkorting voorkomt.
Raf
CiteerKaj,
Ik ben echt benieuwd of je ook verschil meet met en zonder slang. Ik voel zelf geen verschil, maar ik denk dat de klep bij mijn niet meer beweegt. De uitlaatkant staat altijd dicht zullen we maar zeggen.
Ga eens in zijn 4 rijden en dan van 80-120 in zijn 3, 4 of 5. Ik ben benieuwd of je verschil meet. Zorg er wel voor dat de omstandigheden gelijk blijven
Als ik van benzine naar LPG overschakel lijkt de auto op benzine ook een stuk feller. Feitelijk wordt dat veroorzaakt door de betere respons op het gas, maar de werkelijke verschillen zijn zeer klein. Dit is de enige manier om vermogensverschil (naast de meetbank natuurlijk) te meten.
Ben erg benieuwd wat je meet.
Bij mij duurt 80-120:
in 3: 7,8 sec
in 4: 10,8 sec
in 5: 15 sec
Alles op benzine.
Ik heb ook een 2.5 10V estate. Heb het idee dat mijn auto wat aan de slome kant is. Ben benieuwd wat er bij jou uitkomt.
Overigens hoef je niet bang te zijn dat de motor stuk gaat, aangezien er alleen maar koudere lucht binnen komt. De thermische belasting zal dus iets lager zijn. De mechanische belasting weer een klein beetje hoger, maar dat kan het blok makkelijk hebben. MEt een turbo blijft het ten slotte ook heel!
Ed
Hoe liggen deze getallen bij een standaard T5 in de praktijk, iemand ervaring mee??