Hoi,
Ik kan misschien een gebruikte chip krijgen,deze is van Rica en zit nu in een t5r automaat.
Vraag:kan ik deze gewoon omzetten met een t5r handgeschakeld,of is een chip van een automaat anders geprogrameerd.
Mvrg
Volgens mij kun je 'm zo monteren en zit er geen verschil in een automaat of schakel chip. Anders een voetje op je printplaat solderen, dan kun je 'm eerst proberen.
Succes,
Je kunt wel van automaat naar handbak maar volgens mij niet andersom.
Volgens mij zit er wel verschil in! Of dit merkbaar is of schadelijk... ???
Hoi,
Jongens bedankt voor de info,ik denk als het doorgaat dat ik gewoon de hele computer op plug en dan probeer.
Probleem is wel dat ik nog geen turbodrukmeter heb,dus ik kan niet zien of de meter ook echt verder uitslaat,kan natuurlijjk wel effe rijden in de automaat met mijn orginele chip en dan naar de turbodrukmeter kijken.
Ik heb vandaag al gereden in de automaat en de meter gaat tot het einde van de meter.Is dat goed.
mvrg
CiteerVolgens mij zit er wel verschil in! Of dit merkbaar is of schadelijk... ???
Is niet schadelijk voor een handbak, Zippo heeft er ook tijden mee gereden.
Ik dacht dat er in de automaat software een aansturing voor het schakelen van de automaat zit die bij een handbak gewoon niet gebruikt wordt.
Anderson zit dit dus niet in de handbak versie.
CiteerIk heb vandaag al gereden in de automaat en de meter gaat tot het einde van de meter.Is dat goed.
Dat is prima! ;D Zonder turbometer zal je heus wel verschil merken :D. Is je auto dan een GLT van orgine?
Ja,maar ik ga hem van buiten helemaal R maken,moet eigenlijk alleen nog een R-achterspoiler hebben,technisch is het al een R,ik las ergens dat er een paar witte T5R's zijn gebouwd voordat de gele (voor testen en voor reclame bij enkele dealers)er kwam.dus dat ik straks een witte heb is natuurlijk wel speciaal en heel zeldzaam. ;D
Citeerdus dat ik straks een witte heb is natuurlijk wel speciaal en heel zeldzaam. ;D
Neh ;) ;D
Martijn, ben je nu al lid van onze club (je had het immers beloofd!) of alleen nog forumlid?
In maart hebben wij een mini meeting. Deze is op zondag 16 maart bij parkeerplaats motel/wegrestaurant Gilze (Tilburg-Breda A58 ). Zou leuk zijn als je hierbij zou kunnen zijn en wij jou 850glt-R kunnen bewonderen.
Groeten: Guido.
CiteerJa,maar ik ga hem van buiten helemaal R maken,moet eigenlijk alleen nog een R-achterspoiler hebben,technisch is het al een R,ik las ergens dat er een paar witte T5R's zijn gebouwd voordat de gele (voor testen en voor reclame bij enkele dealers)er kwam.dus dat ik straks een witte heb is natuurlijk wel speciaal en heel zeldzaam. ;D
CiteerJa,maar ik ga hem van buiten helemaal R maken,moet eigenlijk alleen nog een R-achterspoiler hebben,technisch is het al een R,ik las ergens dat er een paar witte T5R's zijn gebouwd voordat de gele (voor testen en voor reclame bij enkele dealers)er kwam.dus dat ik straks een witte heb is natuurlijk wel speciaal en heel zeldzaam. ;D
Is het niet makkelijker om een T-5R gewoon wit te spuiten? Dan is het in ieder geval wel een ECHTE! ;)
Hmm,
Een echte ja,dat is dan het verschil,de mijne is een GLT op kenteken,dus goedkoper in de wegenbelasting en verzekering.
En Pk/kg verhouding is beter ;D
Mvrg
CiteerEen echte ja,dat is dan het verschil,de mijne is een GLT op kenteken,dus goedkoper in de wegenbelasting en verzekering.
En Pk/kg verhouding is beter ;D
en wat als er eens iets misgaat en de verzekering komt erachter dat je de hele handel hebt aangepast?
komen daar dan geen problemen van?
Raf
Nee,alles komt toch gewoon door de apk,en technische is het toch een t5r.
Als remmen, besturing, stabilisators, schokdempers en banden (ZR!!) overeenkomen met een T5-R is er toch geen probleem?
Voor de RDW is er volgens mij geen keuring nodig tenzij het aantal cilinders wijzigt.
CiteerNee,alles komt toch gewoon door de apk,en technische is het toch een t5r.
Zo ken ik er ook een paar; een T-5R is technisch ook een T5, alleen de ecu is anders. En een GLT is eigenlijk ook een GLE, scheelt alleen 10 kleppen.... Een echte T-5R kun je niet maken, die koop je. Maar in ieder geval heb je nu wel een auto die net zo snel is als een T-5R. ;D De remmen zijn overigens sowieso hetzelfde.
zou dat dan betekenen dat iedere getunede aangepaste verlaagde GTI-rijder ook in de problemen kan komen als je ermee over de grens gaat? Dat zijn er veel! ???
Thanx Ludo, dat is nou net wat ik ermee wilde zeggen ;D
Kijk das nou net een onderwerp waar ik zelf ook mee zit. Ik hoop dat ik hier even op mag inhaken.
Ik rijd een 94er T5 en heb een gebruikte T5R chip gekocht. Het is een 5-bak dus dat verhaal van automaat of niet zit ik dus niet mee? Kan men zo'n chip zelf ompluggen om moet dit gesoldeert worden?
Wie kan uitleggen waar de regeleenheid eigenlijk zit waar ie in moet?
Mocht zo'n chip op de een of andere manier niet goed zijn kan dit dan onherstelbare schade aanrichten?
Nou ben heel benieuwd ot het allemaal lukt en hoe veel verschil ik straks merk.
CiteerKijk das nou net een onderwerp waar ik zelf ook mee zit. Ik hoop dat ik hier even op mag inhaken.
Ik rijd een 94er T5 en heb een gebruikte T5R chip gekocht. Het is een 5-bak dus dat verhaal van automaat of niet zit ik dus niet mee? Kan men zo'n chip zelf ompluggen om moet dit gesoldeert worden?
Wie kan uitleggen waar de regeleenheid eigenlijk zit waar ie in moet?
Mocht zo'n chip op de een of andere manier niet goed zijn kan dit dan onherstelbare schade aanrichten?
Nou ben heel benieuwd ot het allemaal lukt en hoe veel verschil ik straks merk.
Kijk hier eens http://members.chello.nl/t.heijligers/Chip%20tuning.htm, er komt toch wel wat bij kijken maar het is te doen als je er handig in bent.
Allebij bedankt voor de reactie!
Ik was er inmiddels achter dat ik hier niet de kennis en de gereedschappen voor heb. Ook heb ik al iemand gevonden die hem er voor me in bouwt.
Wat ik me nog wel af vraag is of het schade aan zou kunnen richten aan de rest van de computer wanneer de chip onverhoopt kapot zou zijn of dat het dan weer gewoon oude chip insolderen is en rijden maar weer.
CiteerWat ik me nog wel af vraag is of het schade aan zou kunnen richten aan de rest van de computer wanneer de chip onverhoopt kapot zou zijn of dat het dan weer gewoon oude chip insolderen is en rijden maar weer.
Volgens mij kan er weinig stuk aan een E-prom en is de kans klein dat hij niet zo werken. Als je aan het solderen slaat zou ik een voet in de print solderen, je kunt dan eenvoudig van E-prom wisselen en dus testen. Hoe weet je zo zeker dat het een chip is uit een T-5R?!
Tja ik moet die persoon maar geloven op zijn woord eigenlijk. Ben in contact gekomen met iemand van een duitse volvo site. Kijk maar eens op www.volvofansgermany.de
Bij de leden-foto's staat een foto van een gele T5R met porsche wielen en deze is dan weer van de oprichter die me wist te vertellen dat zelf een snellere chip had gekocht. Bij de ledenlijst staat dan weer de juiste naam als in de correspondentie dus ik neem aan dat het allemaal klopt.
Hmm, om je wat backup te geven: een originele E-prom welke Volvo gebruikt is de zeldzame (!) 28F512 Flash. Op de E-prom zelf zit een stickertje met groene stempel en een nummer. Op eerdergenoemde link kun je zien hoe dit stickertje eruit ziet. Hieraan kun je de originele E-proms herkennen. Helaas zie je geen onderscheid tussen de T-5 en T-5R exemplaren. :(
Mmmm, het is dus ook mogelijk om deze e-proms te copieren. Ben benieuwd of het dan een orginele is zoals die beste man gezegd heeft. Kwestie van inbouwen en dan zou ik het verschil wel moeten kunnen merken denk ik :)
Maar al zou het een gecopieerde zijn dan neem ik aan dat deze toch net zo werkt als de originele? Of kan de kwaliteit hier van minder zijn?
Er zijn dus ook voetjes in de handel waar ik dus gemakkelijk de eprom mee kan ompluggen. Kan ik tenminste later mijn eigen weer terug plaatsen of mischien een snellere er in.
Waar ik hem in laat bouwen is een gerenommeerd bedrijf wat dit soort dingen doet dus ik neem aan dat hij aan zo'n voetje moet kunnen komen of.....of kan dat wel eens lastig worden?
Geen enkel probleem, deze voetjes zijn gewoon bij een electronica zaak te krijgen. Een kopie zal het net zo goed doen als het origineel, dus dat zal het probleem niet zijn. En inderdaad zal je het verschil wel merken, bij de T-5R chip zal de turbo een hogere druk realiseren. (3/4 van het witte vlak ipv 1/2).
Succes,
CiteerGeen enkel probleem, deze voetjes zijn gewoon bij een electronica zaak te krijgen.
Let er wel op dat het een voetje is met "gedraaide" bussen en niet met klemmetjes om de E-prom vast te houden.
Toch maar een nieuwe chip bij rica laten monteren ::),dan loop ik het minste risico,thanxs voor de tips.
Maar voor dat ik de chip laat monteren,monteer ik eerst mijn grotere remmen. ;D
Een ruilecu is ook een optie, een van te voren geprepareerde ecu, speciaal voor de 850.
Het grote voordeel? goedkoper en...ook geschikt voor mensen met twee linker handen, zoals ik! ;D
Hoi,
Wat kost zo'n ruil ecu dan?
En wat kost het wanneer je de chip niet inruilt.
Het is toch een org.t5r chip,en ik las dat die zeldzaam waren.
Stel dat ik hem ooit voor de verkoop orgineel zou willen hebben of hij gaat echt teveel brandstof verbruiken.
Mvrg
Ik denk dat het IC ( eprom) zelf zeldzaam ( niet in de eindgebruikers handel verkrijgbaar) is,
Dus zeg maar de verpakking van de systeemsoftware is niet "leeg" te koop bij de electronicaboer op de hoek.
JHH
wat nou als je een ruil ecu neemt en je besluit achteraf om bv een geheel open uitlaatsysteem te monteren, dan moet die ecu toch ook weer worden aangepast? En zo ja, wie, wat, waar? (hij komt toch kant en klaar uit Zweden?)
Wij geven de specificaties op aan onze leverancier en deze levert dan een passende chip. Als je dan inderdaad daarna iets verandert is dat niet makkelijk, tenzij je meteen de goede chip besteld als je toch op korte termijn van plan bent om alles aan te pakken. Overigens zijn die verschillen in de software ook niet zo heel erg veel anders, het zijn kleine wijzigingen aan inspuiting en ontsteking.
Citeerwat nou als je een ruil ecu neemt en je besluit achteraf om bv een geheel open uitlaatsysteem te monteren, dan moet die ecu toch ook weer worden aangepast? En zo ja, wie, wat, waar? (hij komt toch kant en klaar uit Zweden?)
Bij RICA in Wateringen kun je er gewoon op wachten, maak er een leuk dagje van.
De auto zou op de rollenbank kunnen als daar tijd voor is of als je een afspraak maakt en mocht je later toch een downpipe of andere aanpassing bij RICA bestellen dan passen ze gewoon kostenloos de chip aan.
De prijs kun je wel over onderhandelen..... ;)
Op Ebay Duitsland staan de laatste tijd een aantal bedrijven die voor +/- 100 euro een chip voor de 850 leveren, heeft iemand hier reeds ervaring mee? ???
Bedrijfjes heten HPE, Techtonic (of zoiets) en nog een paar.
Ik zou er niet al te veel van aantrekken...... maar dat denk ik.
Er is al eens discussie geweest, als je vraagt naar de waarden en hoe ze het doen, rammelt het nogal 8)
Chips uit een zakje waar je Flippos bij krijgt?
men neme een originele goede chip, kopieert deze met een eprom programmer op een lege (flash)eprom en klaar. Je weet echter niet hoe of wat je hem moet aanpassen aan de persoonelijke eisen maar het werkt wel. (het is trouwens wel discutabel qua copyright) een lege eprom kost 1 a 2 euro een programmer kost ca. 200 tot 300 euro. Ook via de OBD2 kan je de eprom uitlezen, net zo als de KM stand veranderen enz.
Hoe doe je zo iets, je probeert zoveel mogelijk data van verschillende auto's te bemachtigen. (Internet, ftp-site's enz) of er in (proef) rijden en uitlezen. Het probleem is alleen, je weet nooit of er mee gekl@@t is. Ik kan een rica chip uitlezen en ff een beetje aanpassen, met alle gevolgen van dien (misschien). Dus als je weet dat het een 1 op 1k opie is ok, (technisch dan) maar dan is het gewoon (copyright) jatten.
en dan zit je nog met de settings die gebruikt zijn...
wat voor turbo zat er in de wagen waaarvan de chip "geleend" is? zat er een katalysator onder? was het een automaat (dus compleet andere chip)? wat voor soort settings wilde die eigenaar op zo'n chip? weten die gasten wel welke waardes ze moeten wijzigen??
een chip is net zoiets als een maatwerk pak; het past eigenlijk alleen maar 1 auto... aangezien de meesten onder ons (mijzelf incl) niet zo veel verstand van chips hebben zou ik zelf dus nooit op zo'n ebay verhaal ingaan...
dan maar wat meer geld uitgeven aan gerenomeerde bedrijven (namen te over te vinden op het forum) en zeker weten dat het op een goede manier is gebeurt dan voor een dubbeltje op de eerste rang en dadelijk met een geplofte motor zitten :-\
jmho ;)
Toch maar Rica gaan? FF kijken wat ik voor m'n vaderdag krijg van't kindje en vrouwtje.
Maar dus niemand heeft er al een gekocht dus?
Rica kijkt naar type auto en douwt dan ook gewoon een stukje standaard software in de chip. Tenminste als de auto daarvoor standaard was.
;)/jan
Rica houdt echter wel rekening met mogelijke aanpassingen aan een voertuig...
Nee, dat kopieren werkt vooral goed met standaard 1.9 tdi's enz. (leasebakkies van 90 naar 110 en 110 naar 130 enz) Je moet inderdaad een kloon van je eigen roffel vinden, dan kan je straffeloos kopieren, maar verschil in turbo, injectoren, enz geeft meteen komplicaties.
jongens; er zijn natuurlijk meer chip-tuners behalve rica, we hebben ook nog europeantuning, upsolute, bsr, tme, etc... (willekeurige volgorde)
gewoon ff vergelijken met elkaar en kijken bij welke leverancier je het beste gevoel (lees garantie/nazorg) hebt...
Oh ja, sorry...! Niet alleen Rica vermelden.
Beste Volvo kenners,
onlangs heb ik particulier een vermogen chip gekocht. Nu dacht ik dus dat het eenvoudig was om het erin te laten zetten in mijn 850 T-5 bwj.1995 handgeschakelde 5 bak. Helaas is dit niet zo.
Ik weet niet wat dit voor een merk chip is. Ik kom uit Limburg en er is een dealer bij mij in de buurt, die RICA chips inplanteert, maar die durfde de chip niet erin te zetten en wou het eerst laten uitlezen. Ben de chip 14 dagen kwijt geweest, maar heb de chip weer opgehaald, omdat er naar mijn mening niets uitgelezen is.
Kan iemand mij hulp bieden, om deze chip erin te laten zetten?
Alvast bedankt voor jullie reacties en hulp.
Groet,
Richard.
Blijft link.... hoe weet je nu wát je gekocht hebt? Gewoon bij een gerenommeerd bedrijf kopen en in laten bouwen, scheelt een hoop kopzorgen en risico :-\
Ja, daar heb je gelijk in.
De chip heb ik gekocht van iemand die ook bekend is in het Volvo circuit, zoals het Volvo 850 forum. Hijzelf rijdt een 850R, ook handgeschakeld.
Ik had dus gedacht, de chip door een gerenommeerd bedrijf laten uitlezen, als de chip goed is, erin laten plaatsen (tegen betaling) en rijden maar.
Lijkt eenvoudig, maar ze verkopen liever een nieuwe.
Misschien dat iemand een bedijf kent of zo, die dit wel doet.
Goeie electrotechnicus zoeken, die moeten dat klusje wel kunnen klaren.
Ik zou er niet op gokken persoonlijk... (heb ook nog wel chips liggen die uit mijn auto komen hiero... ;) )
Bel Rica gewoon ff en vraag of hij de chip eventueel kan uitlezen.
Zippo
Citaat van: Richard29 op 19-06-2004 10:32:01
Ja, daar heb je gelijk in.
De chip heb ik gekocht van iemand die ook bekend is in het Volvo circuit, zoals het Volvo 850 forum. Hijzelf rijdt een 850R, ook handgeschakeld.
Ik had dus gedacht, de chip door een gerenommeerd bedrijf laten uitlezen, als de chip goed is, erin laten plaatsen (tegen betaling) en rijden maar.
Lijkt eenvoudig, maar ze verkopen liever een nieuwe.
Misschien dat iemand een bedijf kent of zo, die dit wel doet.
Wat voor Volvo heb je zelf? <edit> oeps, ik zie het al... Maar jij hebt een 850 met een Bosch M4.3 en een 850 R is een M4.4. Eigenlijk geen idee of die software toe te passen is in een M4.3 ??? Lijkt me van niet aangezien turbo en injectors ook anders zijn. Je hebt kans dat ie dan in de vollast-map (dus bij plankgas) té arm gaat lopen omdat ie 'denkt' met 350cc injectors te maken te hebben terwijl jij nog 310cc hebt.
Ik kan 'm eventueel wel voor je lezen en vergelijken met de software van een originele ecu.
Even een correctie maken.
Ik had geschreven dat de chip uit een R zou komen, maar dit moet zijn een T5-R van bwj. 1994.
Zou het zeer op prijs stellen, als je mij hierbij zou kunnen helpen.
Oh, okay dan gaat het wel. Is het gewoon originele T-5R software of een opvoerchip voor een T-5R?
Dit is geen originele chip, maar een opvoerchip.
Ik weet niet wat het voor een merk is, maar ik kan je wel de gegevens toesturen die op de chip staan.
Citaat van: Richard29 op 22-06-2004 12:49:27
Dit is geen originele chip, maar een opvoerchip.
Ik weet niet wat het voor een merk is, maar ik kan je wel de gegevens toesturen die op de chip staan.
Op de eprom staat alleen het type, dus daar heb ik niks aan. Moet je toch een keer langskomen om 'm uit te lezen en eventueel te plaatsen.
MH, hoe kan ik met jou in contact komen? Ik heb je een prive boodschap gestuurd via het forum, ik weet niet of je dit ontvangen hebt.
Hey, ik kan aan een chip komen via internet. Merk onbekend maar de turbodrukmeter slaat uiterst naar rechts weet hij te vertellen.. Wat is een reeele prijs en kan ik hem zelf erin stoppen?? Zo ja, waar?? Groetjes Robertjan
Ik zou het niet doen, wat kost ie? 200euro of zo?
Laat hem chippen door een gekend bedrijf, dan zit je goed, European Tuning, Rica zoiets.
Gebruik de zoekfunctie daarvoor maar eens.
Is al veel over gezegd, meestal zoiets als: "Niet doen" ;)
En.......... hoe is dit afgelopen?
ja daar ben ik eigenlijk ook wel een beetje benieuwd naar..
Op niks. Ik ken nog iemand die via-via een chip had gekocht en die wagen vertoonde na montage rare kuren en de turbodruk moest je mechanisch opschroeven door de wg-arm in te korten...... ???
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=72205&item=7984038430&rd=1
dit zal natuurlijk ongetwijfeld wel super goed werken.... ??? ??? ???
::)
lol, regelbare weerstand met een radioknop op hehehe (en prachtig soldeerwerk)
Voor zo'n prijs zou je hem bijna bestellen om een leuk verhaal te hebben...
Hij werkt alleen niet op diesel, dus nix voor mij.
@ hen3 speciaal voor jou dan: http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=72662&item=7986667893&rd=1
:P :D
Citaat van: onnaj op 19-07-2005 22:42:51
@ hen3 speciaal voor jou dan: http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=72662&item=7986667893&rd=1
:P :D
Als je doorklikt naar de autodatabank zie je een foto van een 850 (http://de2.netpure.de/cgi-bin/baseportal.pl?htx=/saretz/main&localparams=1&db=/saretz/main&cmd=list&range=0,100&Hersteller~=volvo&cmd=all&Id=1594). Alhoewel...... ;)
Citaat van: onnaj op 19-07-2005 22:42:51
@ hen3 speciaal voor jou dan: http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=72662&item=7986667893&rd=1
:P :D
Ziet er uit als een standaard power-box, maar dan wel goedkoop..... misschien het proberen waard....
Wekt in ieder geval een stuk meer vertrouwen dan die potmeter hierboven.
@snakebyte: wel een grote uitvoering van de 850....
Beste mede T5R rijders! Ik heb onlangs een beauty gekocht. Ze zeggen dat hij getuned is, maar is dat wel zo.
Mijn Turbo meter slaat wel stukje verder uit dan hij zou moeten aangeven. Ook blaast 'ie in no time naar de 240...
De vorige eigenaar beweerde er 280+ mee gereden te hebben in Duitsland. Klopt dit?
Hoe kan ik zien of hij daadwerkelijk getuned is. Het is echt een wrede bak. Niet normaal veel kracht, maar als het meer kan...dan houd ik mij warm aanbevolen!
Gaarne reactie!
Groeten,
Toon.
Het kan altijd meer, kost alleen wel wat. Turbometer slaat normaal maximaal tot halverwege het witte gedeelte uit, meer dan dat en er is inderdaad aan gewerkt.
Hoe heeft de vorige eigenaar gechecked dattie 280 reed? Snelheidsmeter gaat niet verder dan 260. GPS of doorrekenen van 'snelheid per toerental'? (De mijne doet nu 42,5 km/u per 1000 toeren in zijn 5, dus op 6500 toeren zou dat theoretisch 6,5 * 42,5 = 276,25 km/u. Maar in zo'n berekening wordt natuurlijk geen rekening gehouden met oplopende rol- en luchtweerstand).
Haal je ECU eruit en kijk of ie nog helemaal dicht zit (meeste tuners smurfen 'm open), probeer het typeplaatje van je turbo te zien (flexibele nek vereist), wat voor kleur injectoren heb je?
Citaat van: toontencate op 29-04-2008 20:12:29
Beste mede T5R rijders! Ik heb onlangs een beauty gekocht. Ze zeggen dat hij getuned is, maar is dat wel zo.
Mijn Turbo meter slaat wel stukje verder uit dan hij zou moeten aangeven. Ook blaast 'ie in no time naar de 240...
De vorige eigenaar beweerde er 280+ mee gereden te hebben in Duitsland. Klopt dit?
Hoe kan ik zien of hij daadwerkelijk getuned is. Het is echt een wrede bak. Niet normaal veel kracht, maar als het meer kan...dan houd ik mij warm aanbevolen!
Gaarne reactie!
Groeten,
Toon.
Meten is weten ;)
tja,allemaal een beetje wazig....ik kon ook flat out
toen ik naar beneden reed....
Ik geloof dat je zelf via een cd-rom en computer zelf kan remappen ???
alleen je moet zelf een obd kabel maken,en die zit pas vanaf de v70
makkelijker toegangbaar,heeft iemand daar ervaring mee???Of
hoe maak ik zelf een kabel van een 855 5t(of 850t5)??
Citaat van: jantje over de toeren op 04-06-2008 01:02:17
tja,allemaal een beetje wazig....ik kon ook flat out
toen ik naar beneden reed....
Ik geloof dat je zelf via een cd-rom en computer zelf kan remappen ???
alleen je moet zelf een obd kabel maken,en die zit pas vanaf de v70
makkelijker toegangbaar,heeft iemand daar ervaring mee???Of
hoe maak ik zelf een kabel van een 855 5t(of 850t5)??
Ik kan aan dit bericht eigenlijk geen touw vastknopen. ?!
Nou, ik bedoel je kan aan een cd rom komen ,die je zelf kunt remappen(opnieuw
progammeren van je E.C.U),maar daar heb je een aparte obd kabel voor nodig
die loopt van je z.g.n.obd poort(pas na 97 of zoiets)naar je laptop,waardoor
je "m zelf kunt progammeren(meer pk,en koppel)Dit heb ik zelf nooit geprobeerd
maar misschien heeft iemand anders daar ervaring mee,,,??
(flat out wil zeggen harder dan jou km teller aangeeft)
gr ???
Citaat van: jantje over de toeren op 04-06-2008 01:47:22
Nou, ik bedoel je kan aan een cd rom komen ,die je zelf kunt remappen(opnieuw
progammeren van je E.C.U),maar daar heb je een aparte obd kabel voor nodig
die loopt van je z.g.n.obd poort(pas na 97 of zoiets)naar je laptop,waardoor
je "m zelf kunt progammeren(meer pk,en koppel)Dit heb ik zelf nooit geprobeerd
maar misschien heeft iemand anders daar ervaring mee,,,??
(flat out wil zeggen harder dan jou km teller aangeeft)
gr ???
'T is geen golluf ..
Voorzover ik weet kan dit bij een 850/v70 niet, ecu moet open en de originele chip moet er dan uit, of zoals ET het doet buiten de auto in een speciale houder.
Citaat van: -D©©©L- op 04-06-2008 01:10:55
Citaat van: jantje over de toeren op 04-06-2008 01:02:17
tja,allemaal een beetje wazig....ik kon ook flat out
toen ik naar beneden reed....
Ik geloof dat je zelf via een cd-rom en computer zelf kan remappen ???
alleen je moet zelf een obd kabel maken,en die zit pas vanaf de v70
makkelijker toegangbaar,heeft iemand daar ervaring mee???Of
hoe maak ik zelf een kabel van een 855 5t(of 850t5)??
Ik kan aan dit bericht eigenlijk geen touw vastknopen. ?!
Het gaat ook niet over touw maar kabel. Dat is speciaal touw waar elektriciteit doorheen gaat ;)
inderdaad de modelen met obd 2 kun je via de obd reflashen er zit een flasheeprom in de ecu deze kun je dus via een kabel met software reflashen