Ik merk nu al een tijdje dat mijn S70 TDi boven de 100 km/h een stuk minder optrekt als voorheen. En soms rijdt ie gemakkelijk ruim 215 km/h maar steeds vaker heeft ie er moeite mee om de 200 km/h aan te tikken.
Mijn broers Carina GTi zou ie boven de 100 er in de 5 toch uit moeten trekken maar dat is ook niet het geval, met tussensprintjes onder de 100 km/h is de S70 hem nog wel de baas!
Ook lijkt t soms als je in de 5 gas geeft (ook boven de 100) alsof ie gesmoord wordt.
Hij trekt nog altijd door tot aan t rode alleen gevoelsmatiger duurt dit ook wat langer.
Kan dit de lmm zijn? Normaal gesproken zou je dan bijna nie meer aan zijn toptoerental moeten komen toch?
Olieverbruik en koelvloeistofverbruik is nihil (zelfs na een ritje naar Berlijn met tellersnelheden van 170+ km/h waar mogelijk)
Als het de lmm is, is er voor de Volvo diesel een pierburg verkrijgbaar? Ik hoor namelijk positieve ervaringen met een pierburg lmm.
Thanks!
Als je het aandurft zou je de LMM kunnen reinigen. Flink wat alcohol en heel voorzichtig, het is nogal een delicaat onderdeel. Als je dan verschil merkt kun je dit onderdeel verdenken ja.
Gr ;)
Luchtfilter?
Vervang anders je luchtfilter ff. LMM zou ook wel kunnen. Al foutcode's laten uitlezen?
alle filters zijn bij de grote beurt vervangen...ca 10.000km geleden.
de foutcodes die vol-fcr geeft zijn de volgende:
EFI-721 Glowplug indicator lamp signal
EFI-323 Malfunction indicator lamp signal
EFI-353 Communication with immobilizer
Niks ernstigs zo te zien....het ' lamda' lampje ging zaterdag heel ff aan na starten...daarna een km of 3 gereden uitgezet en ff opnieuw gestart en het lambda lampje was weer uit.
Staat je distributie en brandstofpomp wel optijd en ook goed afgesteld?
Die zijn toen ik de auto kocht ca. 12000 km geleden tegelijk met het vervangen van de distributie en waterpomp op tijd gezet
Dan denk ik toch je LMM......
Ik ruik sinds vandaag ook ineens een dieselgeur als ik lekker met de raampjes open rijd en de stank neemt toe naarmate ik feller optrek......
Ook vind ik hem meer tikken als ik bijv in de 2 vet optrek. Dacht eerst de drijfstanglagers of zo, ma olie verbruik is z.g.a nihil...
De dieselgeur is weg was maar eenmalig gelukkig.
Het tikken blijft......en t trager zijn ook helaas.
Ik kan btw waarschijnlijk al een bosch lmm aankomen voor minder dan € 150,-. Wat me opviel is dat er verschil zit in de prijzen van de Volvo dealers onderling!!! Lijkt me dat dit eigenlijk niet moet kunnen.
De pierburg lmm's passen waarschijnlijk niet op de S70 :( Deze zijn wél al voor € 70,- aan te komen.
Ik ben ook nog t programma WIN STAR voor de Volvo aan t downloaden kijken of dat die werkt m.b.v. mijn OBD II reader. Vol-FCR werkt hier wel prima mee in ieder geval. Alleen bij Vol-fcr heb ik geen live data mogelijkheden helaas. bij WIN STAR moet dit wel mogelijk zijn. (http://www.randstadcarsolutions.nl/winstar.html)
Best wel prijzig. 2000,- euro voor een stukkie software is voor de DHZ-er wel teveel denk ik.
dat denk ik ook ja ma ik heb de demo ff gedownload en ziet er strak uit.
Nu ma duimen dat t met mijn OBD2 lezer werkt
Citaat van: onnaj op 28-07-2006 14:49:40
dat denk ik ook ja ma ik heb de demo ff gedownload en ziet er strak uit.
Nu ma duimen dat t met mijn OBD2 lezer werkt
Ik heb de DEMO versie ook even gedownload, maar het is een echte DEMO. Er valt dus niks te testen.
Of heb jij een andere demo????
Ik heb het origineel gedowned, maar het werkt helaas niet met mijn obd2 reader.
Ik kan er maar niet achterkomen wat voor een reader ik nodig heb.
Citaat van: onnaj op 30-07-2006 20:22:51
Ik heb het origineel gedowned, maar het werkt helaas niet met mijn obd2 reader.
Ik kan er maar niet achterkomen wat voor een reader ik nodig heb.
kun je mij misschien een pb sturen met de link er in waar je hem vandaan hebt, dan kan ik hem even uitproberen
Ik heb de luchtweger even los gehaald maar dan komt ie helemaal nie meer van zijn plek af....en ik maar denken dat ik een luchtmassemeter had???? Of zit die dan nog ergens anders? Ik weet dat er wel degelijk verschil zit tussen beide.
Gisteren even getest van 80-120km/h in 4....10 sec....pff een eeuwigheid, vandaag op t snelste ietsjes meer dan 7 sec. Ook 1 x gehad dat t weer ruim 8, bijna 9 sec duurde.
Waar zou zoiets aan kunnen liggen. Een turbo doet t lijkt me of doet t nie.
Zou er een klep op de turbo niet goed zijn of zo? De vaccuumslang van de egr klept zit dicht dus de egr klep is uitgeschakeld.
Ik weet nie meer waar ik t zoeken moet :(
Wie helpt me......
Misschien eens een bezoekje aan de dealer brengen......
Ik snap ook wel dat de dealer het eerder zal vinden, maar volgens mij is het forum ook bedoeld voor dergelijke vragen anders zouden we het beter meteen op kunnen heffen toch???
Zoals je zelf wel begrijpt zullen de meeste dealers dit niet voor weinig doen!
Citaat van: onnaj op 05-08-2006 14:01:57
Ik snap ook wel dat de dealer het eerder zal vinden, maar volgens mij is het forum ook bedoeld voor dergelijke vragen anders zouden we het beter meteen op kunnen heffen toch???
Zoals je zelf wel begrijpt zullen de meeste dealers dit niet voor weinig doen!
Maar om nou zolang door te rijden met een motor die niet lekker loopt lijkt me ook niet echt goed..... ;)
is er al bekent wat het probleem was, ik heb eeb beetje dezelfde symptomen
t blijkt toch vooral een gevoelsmatige kwestie te zijn. Ik heb hem vergeleken met optrekken met bijvoorbeeld een Civic 2.2 i-ctdi en die is in de 5 in t begin iets sneller maar later ook niet meer en haal ik hem in. Tis meer een kwestie van gewenning en ook verwenning denk ik :D. Hij haalde laatst nog 210 op de gps dus t motor is nog een zonnetje
Ben benieuwd hoe mijn nieuwe 2.5T aanvoelt boven de 100....
Je bent toch paar maanden geleden van powerbox naar Rica toegegaan.. dat ding moet toch als de brandweer lopen? of ben je al zover gewend dat je meer wil ? ???
Loopt ook als de brandweer maar ik kwam een 2.5T tegen precies zoals ik hem wilde hebben! Nu woon ik nog even thuis dus nu kan t nog :D