:( Hallo,
Deze week mij GLT op LPG laten afstellen, liep weer perfect tot gisteren. Bij het verlaten van de snelweg, koppeling in motor slaat af. Direct op de pechstook, motor draaide weer omdat ik de koppeling bij het rollen op liet komen. Een zwaar varierend toerental. Motor uit. Opnieuw gestart niets aan de hand alleen valt het toerental terug bij gas los naar 850 inplaats van geleidelijk terug lopen. Vandaag lekker gereden gaat het benzinelampje branden ???. Wat blijkt, ik rij gewoon sinds gisteren op benzine!. Even op het forum geneusd, aan de hand hiervan de stappenmotor getetst. De auto start gewoon. Als ik de stekker van de stappenmotor eraf trekt verandert er niets ook niet als ik gasgeef ofzo, het toerental loopt hard terug maar loopt wel mooi 850 toeren.
Zou een kapotte stappenmotor (a 2 x schoongemaakt i.v.m andere kuren) kunnen veroorzaken dat de auto niet meer naar LPG schakelt?
Nou stappenmotor en TPS kan ik uitsluiten, beide onderdelen vandaag uitgeruild, hij weigert nog steeds over te schakelen op gas. Morgen maar es naar de gasspecialist. ???
Omschakel-relais stuk, gebeurd wel meer. ;D ;D
Omschakel relais! Hoe verklaar je het afslaan bij koppeling in en oscilerend toerental! ???
Lees mijn eerste bericht, vlak voordat het gas er mee ophield deed ie dat.
Misschien loopt ie op 2 brandstoffen ? Heb je gasverbruik ?
Nee geen gasverbuik, De leds van de installatie branden maar ik hoor de injectoren tikken er verdwijnt geen gas
Dus de LPG indicator brand alsof hij op LPG loopt ?!
Yep. Als ie in de stand LPG staat doen die het, ook al loopt ie benzine (start altijd op benzine)
En hoe loopt ie op benzine ? (dus LPG schakelaar in benzine stand en dan starten)
Op bezine, perfect. Goed starten goed rijden, maar niet overschakelen. Benzine is duur (rij 110 km dag)
Indien je op LPG probeert te rijden, hoor je de klep in de tank dan schakelen zodra hij naar LPG wil ?
klep in de tank. ???
Bij een AMS installatie zit er een elektrisch ontgrendelbare afsluiter in de appendage van de tank, bij de verdamper zit er ook één.
Deze gaan open (Klik !) zodra er overgeschakeld wordt op LPG en moet dicht vallen zodra de motor stil valt.
En ja, een LPI installatie heeft deze ook. Dat is de afsluiter die je bedoelde in het topic (http://www.volvo850forum.nl/index.php?topic=13500.msg242884#msg242884) over de vulbegrenzer ;D
het kan wel ja, maar dit is een BRC installatie.
heeft die dat ook?.
Het is in .nl een wettelijke verplichtng (inbouw voorschriften), dus ik neem aan van wel.
dat kan goed zijn hoor, maar ik vond het hier niet meteen terug: http://www.vogelsautogas.nl/content.asp?id=4
Citaat van: Ludo op 22-10-2006 22:40:18
dat kan goed zijn hoor, maar ik vond het hier niet meteen terug: http://www.vogelsautogas.nl/content.asp?id=4
-
De voeding van de electronische tank-afnamekraan moet wegvallen bij een motorstop.Maar laten we niet te ver off topic gaan, anders even via PB ofzo ?
Ga vanvond ff langs de specialist, ben benieuwd. Ik laat het jullie zeker weten (hij is overigens best zuinig op benzine 8,5 l op 100)
Citaat van: Peer ke op 23-10-2006 09:53:20
Ga vanvond ff langs de specialist, ben benieuwd. Ik laat het jullie zeker weten (hij is overigens best zuinig op benzine 8,5 l op 100)
Omschakelrelais... ;)
Ja of de electrische bediende gasafnamekraan, hij stotterde namelijk. Misschien is die stuk en is de afsluitklep in werking getreden.
Net terug van de gasspecialist, dit raad je nooit. Er zat een contactje los bij het omschakelknopje LPG-Benzine! nog geen 5 min werk! :D Vastmaken en rijden maar (op LPG ditmaal). Benzine was overigens relatief goedkoop geworden viel me op, 1.14,- doet ie nu bij de onbemande pomp!