Ik ben een tijdje niet meer op het forum geweest, maar ben trouw V70 rijder op lpg. Vorige week ging de teller over de 4 ton (!)
Zelf check ik regelmatig de vitale delen en vloeistoffen maar de vorige beurt is toch al weer 50 dkm terug (februari 06). Dat is ongeveer de termijn die ik aanhoud tussen de beurten, kan makkelijk met goede olie.
De dealer vind ik echt te duur voor het werk wat ze leveren, de vorige keer was ik 2424 euro kwijt. Dat moet goedkoper kunnen! :)
Wie heeft een gouden tip voor mij in Almere??
groeten Mark
Citaat van: stap op 02-12-2006 08:50:42
...
De dealer vind ik echt te duur voor het werk wat ze leveren, de vorige keer was ik 2424 euro kwijt. Dat moet goedkoper kunnen! :)
...
Dat ligt er aan, zou je kunnen vertellen wat er gedaan is voor dat bedrag en wie dat uitgevoerd heeft ?!
Ik heb wel eens gehoord dat Javé in Almere zich naast het dealerschap van Daewoo/Chevrolet bezig houdt met het onderhoud van diverse 'oldtimers' tot bj 2000. Volvo zit daar zeker bij. Op hun chevroletwebsite kan ik er niets meer over vinden.
Jave stuurt inderdaad kaartjes rond. Ze schijnen ex-volvo monteurs rond te hebben lopen....ik denk dat het het gaat om oudere modellen volvo.....en niet de x70 modellen....zoals er wel meer zijn die daar niet de juiste OBD apparatuur voor hebben.
Veel onderdelen kun je ook via Volvo of andere kanalen bestellen en via andere garages laten monteren. Eens per jaar een beurje bij de volvo kan geen kwaad als je maar zeker weet dat er vooraf geen verrassingen aankomen.
Ik ga in almere voor werkzaamheden aan onderstel vaak naar banden / tuning firma die er geen moeite mee hebben dat ik zelf de onderdelen aanlever. Bij de montage mag ik gewoon aanwezig zijn. En ik ben tevreden over de service.
In ieder geval leuk om te horen dat er meer x70 modellen op LPG in de regio Almere rond rijden..
ben dus niet de enige met meer dan 4 ton.
Citaat van: DCCCL op 02-12-2006 09:00:51
Citaat van: stap op 02-12-2006 08:50:42
...
De dealer vind ik echt te duur voor het werk wat ze leveren, de vorige keer was ik 2424 euro kwijt. Dat moet goedkoper kunnen! :)
...
Dat ligt er aan, zou je kunnen vertellen wat er gedaan is voor dat bedrag en wie dat uitgevoerd heeft ?!
Mijn ervaring is idd ook niet zo: ik vind de prijs/kwaliteitverhouding juist goed. Maar dat kan ook aan de dealer liggen natuurlijk.
Ik ben eigenlijk wel benieuwd naar het hoe en wat..
Of was dat soms de aankoopprijs van je auto ;)
Trouwens 50.000 km zonder olievervanging ? :-\
Dat is eigenlijk het enige wat ik wel vaker zou doen.. Desnoods met minder "goede" olie, die kost vaak de helft, maar dan wel veel vaker !
Als je 50 000 km tussen de beurten draait kan je niet verwachten dat er niks stuk is of vervangen moet worden.
olie kan dat alleen aan als je alleen maar lange stukken rijdt, en goed voor je auto is het nooit. een collega van me heeft op die manier het blok van zijn mercedes gesloopt. er kwam werkelijk olie die dikker was dan stroop uit het blok. zou je niet overwegen om elke 20-25 dkm de olie+filter te vervangen, en dan een grote beurt eens per 50 dkm?
verder is het een kwestie van een goede merkloze garage zoeken, een met goede banden met de volvo dealer. dan kan het uitlezen goed gebeuren. mijn auto is in onderhoud bij een merkloze garage, maar de broer van de eigenaar is chef werkplaats bij volvo, dus dat is geen probleem.
eh, dank voor de reacties!!!
Ik ga zeker eens bij jave buurten, als het goed aanvoelt mogen ze het eens proberen.
De lange termijn om de olie te vervangen is altijd een punt van discussie. Er zit altijd kwalitatief goede olie in (helix ultra volsynt.) Het is zeker geen dikke stroop zoals je bij diesel wel tegenkomt. De olie is vergelijkbaar met de longlife olie die de oosterburen in hun machines stoppen, ook zij houden ongeveer 50 dkm aan.
De laatste beurt was bij de dealer in Emmeloord, de lokale dealer geeft naar mijn gevoel alleen om geld en niet om hun produkt.
Bij de laatste beurt zijn de volgende bijzonderheden langsgekomen: relaisset lpg, bougiekabels, 4x michelin, remschijven + blokken A, stuurstangset, distributie incl spanner en waterpomp. Ik weet dat het een hele lijst is, maar 750 euro was voor het arbeidsloon. Zoals de meesten moet ik er ook gewoon voor werken, en als er een bedrijf is waar er met liefde aan gesleuteld word voor minder geld hou ik weer over voor andere hobbies.
V70 Enno: ook Almere en over de 4 ton :eusa_clap:, leuk om te lezen!
groet Mark
je hebt nogal een was lijst aan reparatie punten en voor ik denk €75 in het uur kom je al een heel eind richting €750 natuurlijk werken we allemaal voor ons geld en de dealer dus ook tel de uren die nodig zijn voor de hele lijst eens op en ik denk dat je richting een hele dag gaat
en voor algemene reparaties kan je overal terecht maar merk gebonden problematiek of elektronica moet je denk ik toch bij de merk dealer zijn
Jave zal mijn auto's nooit meer zien! :eusa_boohoo:
Ik heb toen ze nog Subaru waren al een misselijke streek meegemaakt.
De APK die ik toen liet uitvoeren resulteerde dat ik mijn voorste voorvorkpoten moest laten vervangen.
Kosten ca 800 gulden.
Omdat wij eigenlijk een stationwagen wilde gaf ik aan dat de reparatie mij te duur werd.
Ze adviseerde om deze toch te laten uitvoeren want de auto was in zo'n perfecte staat, dat deze het echt waard was.
Toen ik na 1,5 maand later met een speciaal occasion-weekend onze auto wilde inruilen op een Legacy station werd mij verstaan te geven dat ik onze auto maar particulier moest verkopen omdat ze de auto niet wilde inruilen vanwege zijn staat.
Vorig jaar, inmiddels reden wij Daewoo en was Jave overgegaan in Daewoo/Chevrolet, brachten wij onze auto naar Jave voor de APK.
Afgekeurd op: Spruitstuk gescheurd, voorste rechterdraagarm versleten, voorste-, midden- en achterdemper kapot, bestuurdersgordel versleten en als klap op de vuurpijl vocht in de rechter mistlamp aan de voorzijde. (geen APK punt)
Quanta Costa € 1245,00.
Gevraagd of ze wel de juiste auto voor zich hadden. Ja, alles werd geverifieerd en het betrof inderdaad onze auto.
Kenteken en de auto opgehaald en 200 meter doorgereden naar Eur*master.
Met 3 man (inclusief de Apk Keurmeester) hebben ze de auto nagelopen, op de brug gezet en het enige wat men kon bevestigen was dat de uitlaat (dubbelwandig) aan de buitenkant niet zo goed meer was maar absoluut niet lek was en het vocht in de mistlamp.
Auto is door hen goedgekeurd en we hebben er nog een jaar verder meegereden zonder problemen.
Inmiddels hebben wij sinds december onze Volvo en ga ik voor onderdelen naar Dick Muhl.
Ik heb geen ervaring met reparaties aldaar maar wat bestellen van onderdelen zijn ze altijd heel beleefd.
Succes met je speurtocht
;)
Jave is met het vervangen van een ditributieriem van een V70 duurder dan de dealer in Almere..
Citaat van: Enno op 02-12-2006 13:36:39
Jave stuurt inderdaad kaartjes rond. Ze schijnen ex-volvo monteurs rond te hebben lopen....ik denk dat het het gaat om oudere modellen volvo.....en niet de x70 modellen....zoals er wel meer zijn die daar niet de juiste OBD apparatuur voor hebben.
Veel onderdelen kun je ook via Volvo of andere kanalen bestellen en via andere garages laten monteren. Eens per jaar een beurje bij de volvo kan geen kwaad als je maar zeker weet dat er vooraf geen verrassingen aankomen.
Ik ga in almere voor werkzaamheden aan onderstel vaak naar banden / tuning firma die er geen moeite mee hebben dat ik zelf de onderdelen aanlever. Bij de montage mag ik gewoon aanwezig zijn. En ik ben tevreden over de service.
In ieder geval leuk om te horen dat er meer x70 modellen op LPG in de regio Almere rond rijden..
ben dus niet de enige met meer dan 4 ton.
ik ga ook niet naar Jawe....
@Stap, ondertussen al de gouden tip gevonden in Almere? Ik ben erg benieuwd aangezien wij ook met hetzelfde probleem zitten.
zit ook met hetzelfde probleem....te duur.......
Check!
Nog een Almerenees die een goeie garage zoekt.
Lid worden van de 850 club en lekker alles zelf (of met hulp van de anderen) doen tijdens de sleuteldagen 2 keer per jaar.
Ook daar kun je OBDII uit laten lezen en resetten. Onderdelen kun je er kopen met 15% korting. Wil je tussendoor een keer laten uitlezen dan naar de dealer en er dan maar voor betalen.
Met een beetje plannen van je beurten moet dat te doen zijn.
Ik heb inderdaad ook gehoord van Javé maar geen ervaring mee. Bij Mühl haal ik wel eens onderdelen, maar dan in de vestiging Weesp. Aardige mensen (helaas 1 foutje meegemaakt bij een bestelling van carterontluchtingsonderdelen, vroeg genoeg besteld maar niet alles binnen gekomen en dat niet gemeld :eusa_doh: ) Op de dag dat het spruitstuk eraf zou gaan moest ik eerst buurten bij een andere dealer voor een spruitstukpakking. De rest van de onderdelen lag verspreid door NL en niet te doen om af te halen. Wel veel moeite alsnog door de servicemedewerker om te achterhalen waar alles lag.
Ik durf het ook niet aan naar de off. dealer te gaan, ben ook bang voor onnodige vervangacties, de idiote hoge prijzen van olie en andere vloeistoffen en een grote post arbeidsloon op de rekening......... :eusa_think:
Citaat van: RRRRR_Ramon op 14-10-2007 19:51:27
Lid worden van de 850 club en lekker alles zelf (....) doen tijdens de sleuteldagen 2 keer per jaar.
Maak je daar maar geen zorgen over!
Het is alleen wel een prettige gedachte dat je een goed adres achter de hand hebt voor onverwachte zaken, als je zelf geen tijd hebt. Of voor grote problemen die je niet/niet helemaal zelf kunt verhelpen.