Volvo 850 Forum

Technische/Tuningsboards => Techniek Algemeen => Elektrisch/Electronisch => Topic gestart door: Marley op 11-12-2006 15:20:15

Titel: kachelventilator valt uit
Bericht door: Marley op 11-12-2006 15:20:15
Hoi mensen ,

Mijn 850GLT uit 92'heeft het volgende probleem ..........

Sinds enkele dagen doet vaak de kachelventilator  helemaal niks als ik de auto op contact zet terwijl de schakelaar op stand II b.v. staat . Loopt de ventilator eenmaal dan is het geen probleem en blijft hij gewoon werken op elke stand . Ook hoor ik in de lage stand een licht bijgeluid als de ventilator draait , op stand 3 is dit weg . Zet ik de auto op contact en sla ik even onder het dasboardkastje dan slaat de ventilator wel aan en blijft gewoon lopen . Ik denk aan een los contact ?

Met de zoekfunctie vind ik niet direct mijn probleem oplossing  .....................

B.v.d.
groetjes
Titel: Re: kachelventilator valt uit
Bericht door: elianmars op 11-12-2006 22:59:04
Haal even het paneel onder het dashboardkastje los.

Als je vermoedt dat het een los kontakt of een stekker is, kun je die eerst controleren.

Mocht dat het niet zijn, zoek dan eens hier op het forum naar "kachelweerstand".

Succes!
Titel: Re: kachelventilator valt uit
Bericht door: VolvoSpecialist op 12-12-2006 18:41:50
De kachelmotor draait te zwaar (bekend probleem) waardoor hij niet aan de gang kan komen, als hij eenmaal draait blijft hij meestal wel aan de gang.
Oplossing: kachelmotor vernieuwen/vervangen.   ;D ;D
Titel: Re: kachelventilator valt uit
Bericht door: vin850 op 15-12-2006 18:20:11
Of even inspuiten met WD40 op het draaiende gedeelte van de as van de motor. Heb ik ook laatst gedaan en piept helemaal niet meer. ;D