Vraagje:
Wanneer de handbak koud is en ik rij weg in z'n 1 of R, dan hoor ik af en toe een geluid wat lijkt op het aanspannen van een veer. (schurend geluid,weet niet hoe ik dit anders moet omschrijven)
Mijn garage zegt dat dit te maken heeft met de mogelijke asbestkoppelingsplaat die er in zit, dit type koppelingsplaat zou zo nu en dan geluid kunnen maken. Heeft iemand hier ervaring mee en is dit echt onschuldig??
bvd, sebas S70 TDI ;D
"asbest" koppelingsplaat lijkt mij f*cking strong
Ik heb een 850 2,5 20v van 1992 maar die maakt na het starten en wegrijden ook even heel kort een soort "schurend" geluid. Is dat dan een zelftest van de ABS ??? Ik dacht zelf dat het ook iets met koppeling of versnellingsbak was. ;D ;D ;D
Dennis
Dus DAT is het :o
weer wat geleerd....
Ik hoor toch echt geen "schurend" geluid!!
Ik merk wel dat de abs ingeschakeld wordt, puur in het pedaal, hoef ik niet een stukje voor weg te rijden. Maar ook daar merk je niks van als je er niet op let.
Sebas geeft ook aan dat het bij KOUDE motor is. Dus Sebas, ik vraag me af of het wel met je abs te maken heeft...
Het is zeker niet de abs. De abs stelt zich inderdaad bij +/-30 km/uur. Dit geluid hoor je overigens alleen bij de 850. (heb hiervoor een 850 T5 gehad) De abs unit van de S70 hoor je niet!! Het geluid is soms aanwezig bij vertrek vanuit stilstand! Dit alleen bij koude start. (1 ste versnelling of achteruit). Misschien is het verhaal nu iets duidelijker. Iemand een idee?? ???groet, Sebas
Sebas,
Asbest mocht bij het produceren van jouw auto al lang niet meer gebruikt worden.
Blijft er niet iets "hangen" van je remsysteem ??? - (voeringen v.d handrem o.i.d.)
Druklager van je bak ??
De ABS zelftest is overigens niet bij alle type 850's merkbaar. Volgens mij alleen bij de typen die de ABS computer onder de motorkap achter het luchtfilter hebben zitten.
Ramon
Jongens, wat is dit forum toch geweldig! Ik was al aan het sparen voor een nieuwe versnellingsbak, want dat schurende geluid klinkt vrij onheilspellend.....Weer een zorg minder!
is waarschijnlijk het toplager in je versnellingsbak. Veel voorkomend "probleem " bij deze volvo versnellingsbakken. Kan hij gewoon oud mee worden. Alleen reviseren als je je ernstig irriteert of echt nodig is. Bij warme motor is het veel minder dan bij koude.. door opwarmen van de bak/olie
Moet er mee leren leven..
He tdidude, een 850 S/V70 heeft GEEN TOPLAGER. ;D
Citaat van: VolvoSpecialist op 27-02-2006 23:08:28
He tdidude, een 850 S/V70 heeft GEEN TOPLAGER. ;D
He SpecialistDude ;D
Ga je je nog voorstellen? ;)
Gr :P
Citaat van: thuur op 28-02-2006 17:27:30
Citaat van: VolvoSpecialist op 27-02-2006 23:08:28
He tdidude, een 850 S/V70 heeft GEEN TOPLAGER. ;D
He SpecialistDude ;D
Ga je je nog voorstellen? ;)
Gr :P
;D
Citaat van: tdidude op 27-02-2006 21:41:27
Moet er mee leren leven..
Ik denk dat dat hem in de afgelopen 3 jaar wel gelukt is,,,,,,,,,,
gr derks