Ik heb een SC901 radio/CD speler en tot nu toe was ik er zeer tevreden mee. Echter sinds een paar weken leest-ie geen zelfgemaakte CD's meer. Aan de CD's ligt't niet, want in iedere andere speler (ook in auto's) waar ik ze in stop doen ze het wel. Met gekochte CD's nog geen problemen. Iemand een idee wat ik er aan moet doen?
Bert
Worden de CD's nog steeds met de zeflde brander gebrand?? worden ze nu op een andere snelheid gebrand?
Helaas ben ik niet op d hoogte van de types en de leeftijden, dus hoe oud is je radio/ CD speler?
Kan inderdaad liggen aan snelheid van branden.
Probeer het zo langzaam mogelijk.
Daarom heb ik hem weggedaan,geluid is super maar dat ie geen gekopieerde cd kon lezen was voor mij de druppel.
Mvrg
Heb zelf de SC 900, maar mijn zelfgebranden cds doen het gewoon.
Kan goed liggen aan de kleur (onderzijde) van de gebrandde CD's of aan een vuile lens van de CD-speler (wattenstaafje met alcohol of nagellakremover, of 'schoonmaak-cd').
Ik denk dat ik dat schoonmaken maar eens ga proberen. Ik rijd nu sinds 1998 met SC900/901 en tot een maand geleden deden de gebrande CD's het altijd wel. En ook nu doen ze het in de SC805 van de kanarie en in de Grundig van de Golf wel!
Maar ja, waar vind ik dat lensje nou in de SC901?
Bert
Ik heb zelf een SC805 en voor een goeie zelfgebakken CD kies ik voor een goed merk CDR. Ook niet alle branders leveren dezelfde kwaliteit af, helaas. Branden bij lagere snelheid helpt.
Sommige van mijn oudere, el cheapo (merkloze) CD's weigert ie gewoon nog af te spelen, terwijl TDK's en Sony's feilloos blijven werken.
Mijn 2 eurocents.
Toen ik mijn SC-900 kocht had ie ook problemen met zelf opgenomen CD's, ik heb de laser schoongemaakt en daarna geen problemen meer gehad, bij een CDR word er meer van de focusering gevraagd en als de lens vervuild is heb je al snel 'n probleem, ik kan de CDR's gewoon met 16-speed opnemen.
Je moet de bovenkant van de unit eraf schroeven en dan zie je de bovenkant van de CD-unit, gebruik wat alcohol en een wattestaafje en maak de lens zeeeer voorzichtig schoon en niet teveel drukken.
Een pluisvrij doekje is beter, maar dan kun je er vrijwel niet bij! Geef het even de tijd om te drogen.
Als het schoonmaken niet helpt:
Koop een merk CD (Philips werkt bij mij altijd goed)
Als je een cd bakt, doe dit dat met de disc at once functie
Sluit de CD altijd af.
Nu zullen er weinig CD spelers zijn die problemen opleveren.
Danny,
Ik heb 'm n u naast me liggen met de bovenkant er af geschroefd. Maar waar zit nu de lens? Het lijkt wel alsof ik aan de bovenkant 2 lensjes zie, maar dat kan toch haast niet? Dan zou de wisselaar de CD's op z'n kop moeten draaien?? Ik zou denken dat de lans onder de wisselaar moet zitten, maar daar zie ik niets want daar zit het "laatje" voor??? Help me alsjeblieft.
Bert
Wauw waanzinnig! 't Is gelukt! Hij leest ze weer als nooit tevoren. Inderdaad, die lens zat dus ergens helemaal onder! Nauwelijks bij te komen. Uiteindelijk gelukt met wattenstaafje verlengd met schroevendraaier! Maar 't resultaat is perfect.
Al die tips over branden waren zeker nuttig, maar in mijn geval niet van toepassing omdat-ie het wel altijd gedaan had met dezelfde CD's.
Dank allemaal.
Bert
Ik ben blij voor je dat het gelukt is :D
klote is nu dat je de auto 2 uur op kontakt moet laten staan om de radio weer te laten werken :-\
Boom,
Dat kan ik niet volgen. Bij mij was't radio eruit. schoonmaken en radio er weer in. En gewoon weer spelen (nadat ik de code had ingetypt........)
das relax! Bij mij was dat dus wel het geval... Moest de auto 2 uur op kontakt laten staan opdat de radio weer zou gaan werken ???, Fijn voor je dat jij dat niet hoeft te doen ;)
Citaat van: Boom op 14-05-2003 13:28:59
klote is nu dat je de auto 2 uur op kontakt moet laten staan om de radio weer te laten werken :-\
Dat is alleen zo wanneer je de code 3x verkeerd intoetst
vreemd, want had de code in een keer goed ingetoetst.
Dat is inderdaad vreemd :-\
:'(
Bert,
ik zoek me suf,
waar zit dat lensje bij deSC901?
Ik kan 'm niet vinden.
Fantastisch! Mn SC900 begon ook steeds meer cdr´s te weigeren, doorgeblazen met compressor, werkte niet. Maar nadat ik het lensje met alcohol had schoongemaakt pakte die meteen alle cdr´s weer, geniaal :) Wat is dit ook een informatief forum ;)
Volvowillem, als de bovenkant van de SC eraf schroeft en de voorkant van de radio naar je toe hebt staan, zie je als je schuin in de radio naar achter kijkt door de ronde opening aan de linkerkant, het laseroogje.
Citeerals de bovenkant van de SC eraf schroeft en de voorkant van de radio naar je toe hebt staan, zie je als je schuin in de radio naar achter kijkt door de ronde opening aan de linkerkant, het laseroogje.
Ik vind het ook niet... is het een glas-achtig oogje? en kijk je door de linkse grootste opening? Kan je het ook zien door het CD-klepje?
Thanks
SC 900 foto's
(http://img.photobucket.com/albums/v87/39491/Overig/Img_39233.bmp)
De bovenkant eraf geschroefd. Het laser oogje bevindt zich onder de rode pijl, dus in de rechter onder hoek van de uitsparing van de ronding links boven.
(http://img.photobucket.com/albums/v87/39491/Overig/Img_39244.bmp)
Als je door de onderste linker ronding schuin naar achter kijkt, zie je daar de laser (bij het rode pijltje)
Groeten 'XC90'
Alvast bedankt voor de foto's :D
Maar bij de SC901 zit er maar een rond gat links onder maar verder naar voren nog, en nog een kleintje rechts. Voor de rest vrijwel volledig dicht in tegenstelling tot de SC900 :-\
Citaat van: XC90 op 12-12-2004 17:55:21
SC 900 foto's
Als je door de onderste linker ronding schuin naar achter kijkt, zie je daar de laser (bij het rode pijltje)
Groeten 'XC90'
Mooie Foto's, XC90
Maar inderdaad, een SC901 ziet er anders uit.
Ik krijg minder hoop :
Op Google, bij alt.autos.volvo staat een tekst:
Van ene KK@KK:
I have an SC900. I upgraded it to the sc901 and could not read CDRs.
Then one of the mechanics told me that they can upgrade the software
version. If you hold the 2 KEY, and turn on the unit, it gives you
the version #. If you have version #1, YOU WILL NOT BE ABLE TO READ
CDRS. It took him 5 minutes to upload the new software to VERSION
2, I have gave him $20 and off I went. Since then, 3 months ago, I
have not had one problem with the CDR.
kh
Ik zit met versie #1, en bij de dealer weet men van niets.
Ik heb KK@KK aan mail gestuurd, krijg geen antwoord. Wat wil je met zo'n naam.
Wie weet een oplossing?
Citeer. If you hold the 2 KEY, and turn on the unit, it gives you
the version #.
??? Hoe doe je dat, om te zien welke versie je hebt?
Kan namelijk snel te weten komen of het kan kloppen...
:-[
Ik heb nu ook van alles geprobeerd, maar het Versienummer lijkt niet duidelijk.
Als je de Radios aanzet en je houd diverse keuze's ingedrukt krijg je allerlei info, maar wat het versie# is??
Wie weet wat waar bijhoort?
Mijn V70 boekje geeft geen antwoord.
Gesnuffel op volvospeedforum levert geen oplossing op voor SC901 en CDR's.
Ik zou graag willen weten waar ik dat #@)#! lensje kan vinden... want hij hapert ook bij orginele wat oudere CD's...
En de SC901 van mijn ouders speelt alles perfekt af, ook kopies ;D
Het hangt er ook nog van af hoeveel reflectie de CD-R geeft aan de laser (de lens) en dat geeft met een te lage reflectie nog weleens problemen (overslaan van CD).
Hallo,
Heb het zelfde probleem gahead met m'n sc-805,
Tenminste dat dacht ik.
Probeer het eens met een splinternieuwe gebrande kopie.
het leesoog van dit type radio schijnt nogal gevoelig te zijn voor beschadigde cd's. Oplossing: effe een nieuwe copy maken en spelen die hap!
Mocht hij het dan niet doen dan.............. weet ik het ook niet :P
succes!
Lens schoonmaken helpt maar tijdelijk, de laser verliest vermogen en zal uiteindelijk vervangen moeten worden. Revisiesetje voor een 805 heb ik juist besteld en gekregen. Speler doet weer prima alles afspelen, ook de smerige cdr's die al jaren in de auto liggen.
www.hermanelectronics.com Als je onderdelen zoekt en zelf de apparatuur hebt om je laser af te stellen.
Citaat van: BenC70ES op 15-12-2004 21:20:36
Ik zou graag willen weten waar ik dat #@)#! lensje kan vinden... want hij hapert ook bij orginele wat oudere CD's...
HaHa, die BenC70ES,
Ik heb 'm:
De trick is;
eerst je SC901 naar voren loshalen. Voor je de stekkers lostrekt, zet je 'm aan, en wissel je de CD's.
Op het moment dat hij de Cd-houder naar voren schuift, trek je snel achter de grote stekker los. Daarna pas maak je alles los en neem je de uitgeschoven SC901 mee naar binnen.
Bovenklepje losschroeven met de twee schroefjes achterop.
Het lensje is nu lastig te zien, kijk heel schuin door het gat aan de linkerkant,
het lensje zit nu
rechtsachter. Bij mij recht onder de gele sticker, en schuin achter het CD-draai-mechanisme.
Maak het lensje schoon met een verlengde wattenstaaf en alcohol. Prutsen dus.
En zowaar; het helpt!!! Meteen speelt hij zijn eerste niet geheel orginele CD.
Hoera. En wat een soundje.
Oeps. En kijk uit, je woodline is snel beschadigd door dat gedoe.
Lelijke krassen. ??? Jammer, ik had het pookje wel een mutsje opgedaan.
Ter info : SC901 in V70 van okt. 1999. Bovenop mijn SC901 staat dat hij van December 1998 is!! Niet alleen dat hij geen CDR's speelde maar als het vriest speelt hij helemaal geen CD's. Ben benieuwd of dat nu ook verholpen is.
Ik hoop dat het bij jullie nu ook lukt.
:) :) :)
Succes.
CiteerHaHa, die BenC70ES,
Ik heb 'm:
De trick is;
eerst je SC901 naar voren loshalen. Voor je de stekkers lostrekt, zet je 'm aan, en wissel je de CD's.
Op het moment dat hij de Cd-houder naar voren schuift, trek je snel achter de grote stekker los.
Daarna pas maak je alles los en neem je de uitgeschoven SC901 mee naar binnen.
Bovenklepje losschroeven met de twee schroefjes achterop.
Hey Bedankt! Maar k was je enkele weken voor... ;) (was 't vergeten te posten :-[)
-> en inderdaad opletten voor je woodline (is me gelukkig gelukt :) )
Het was me ook op die manier gelukt, maar met eigenlijk weinig resultaat... orginele speelt hij nu wel perfect, maar een kopie begint pas na 15min. te spelen :-\ en als je op next klikt duurt 't weer zo lang :-X
Ik denk dat k het nog eens ga herhalen... mijn auto is van Dec.'98, weet niet meer wat op de radio staat...
Dit topic moet je ook eens lezen (http://forums.swedespeed.com/zerothread?id=18029)
->
CiteerI was told that the 901 had version 2.01 of the software which allows for cdr. You can check software version by hold 4 and then powering on the unit.
(voor de duidelijkheid ben ik daar BenES ;) )
->
CiteerI just did it on my SC-901 who doesn't play CDR's and it shows:
"1.03 1.03 1.01"
Now I did this also on my parents 2000 C70 SC-901 which plays CDR's perfectly: ALSO "1.03 1.03 1.01"
....
Now like the others requested,is ther a partnumber or something else for upgrade
Weet niet wat k er van moet geloven... ???
Citaat van: mr T op 10-01-2005 21:31:48
Lens schoonmaken helpt maar tijdelijk, de laser verliest vermogen en zal uiteindelijk vervangen moeten worden. Revisiesetje voor een 805 heb ik juist besteld en gekregen. Speler doet weer prima alles afspelen, ook de smerige cdr's die al jaren in de auto liggen.
www.hermanelectronics.com Als je onderdelen zoekt en zelf de apparatuur hebt om je laser af te stellen.
Kan je hier wat meer uitleg over geven aub? En ook hoe je 't gevonden hebt op die site, vind 't namelijk niet :-[ (voor SC-901)
Hallo mensen,
Ik heb ook hetzelfde probleem met mijn sc-901. Volgens mijn volvo-dealer (die dezelfde radio had in zijn c70) speelt hij GEEN gekopieerde cd's. Dat blijkt onzin naar het doorlezen van dit topic. Een aantal weken geleden heb ik de radio eruit gehaald en de stappen van volvowillem doorgelopen... maar helaas zonder resultaat :'( Kon het lesje echt niet zien. Ik heb zelf het gevoel dat ik de eerste stap niet helemaal begrijp..
"eerst je SC901 naar voren loshalen. Voor je de stekkers lostrekt, zet je 'm aan, en wissel je de CD's. Op het moment dat hij de Cd-houder naar voren schuift, trek je snel achter de grote stekker los."
Ik wissel de cd's door gewoon op de cd eject knop te drukken en wacht daarna totdat de cassette volledig naar buiten komt(je kunt hem er dan uithalen). Dan pas haal ik de stekkers los. Is dit goed? Of moet ik tijdens het wisselen (door bijv een andere cd te kiezen) de stekkers lostrekken? Als ik het gewoon goed heb gedaan dan zal ik eens een foto plaatsen als de radio er helemaal uit is. Omdat ik het lensje niet zie zitten, kijk ik gewoon verkeerd.
Ik hoop dat iemand van jullie mij kan helpen!
Alvast bedankt
Groetjes Tim :)
P.S
* orginele cd's doet ie prima. maar bij sommige cd's vind ik het geluid vergeleken met de radio uit de 850 t5 niet heel veel beter. Niet verwacht.. misschien dat het aan de geluidsinstellingen ligt. Op de radio zelf heb je een equalizer, maar volgens het instructieboekje zit er ook een interne equalizer op. Heeft iemand deze instellingen wel eens veranderd. IS dat de moeite waard?
* bestanden op een mp 3 speler kan ik via een cassette adapter door de boxen van de radio laten komen. Het geluid hierbij is van welke kwaliteit? Zou ik ook via een cassette adapter muziekbestanden van mijn laptop via de boxen van de auto kunnen laten komen.... Ik vraag erg veel nu .. :-[... maar wil het heel graag weten.
(http://img.photobucket.com/albums/v284/Meestertim/sc901.jpg)
Hallo Tim,
Citeer
Ik wissel de cd's door gewoon op de cd eject knop te drukken en wacht daarna totdat de cassette volledig naar buiten komt(je kunt hem er dan uithalen). Dan pas haal ik de stekkers los. Is dit goed? Of moet ik tijdens het wisselen (door bijv een andere cd te kiezen) de stekkers lostrekken?
Citeer
Niet wachten tot dat cassettespel klaar is. TIJDENS het wisselen, als het geheel de eerste keer naar buiten schuift, die stekker er uit. Die cassette-houder (die in de radio vastblijft zitten) zit in jouw geval nog in de weg.
Het moet lukken, ik geniet er nog steeds van.
Succes, Wim
Kijk! Dat is dus waarschijnlijk het probleem geweest. Ik zal de radio er binnenkort weer eens uit halen (maar dan op de manier zoals jij beschrijft natuurlijk!)
Harstikke bedankt he!
Tim
YESSSSS!
Mijn sc-901 leest nu gebakken cd's ;D (behalve die aldi troep dan ::)) Ik wil iedereen van dit topic bedanken en dan met name volvowillem! Ben nu aan het genieten van de golden earring naked 3 8)
Groetjes,
Tim ;D
VolvoWillem,
Hartelijk dank voor je precieze instructie !! ;D. Zonder dat had ik 't nauwelijks voor elkaar gekregen. Je moet 't wel weten: eerst aan zetten, CD wisselen en halverwege de stekker eruit trekken. Het is gelukt allemaal. Wat een pierig klein lensje :P. Mijn CD speler lust nu weer alle CD's.
Hartelijk dank,
Kees
hallo allemaal
Ik wil even een tip geven over het schoonmaken van de laser dat kun je beter niet doen met alcohol dat tast het kunstof aan.
Isopropanol tast het kunstof niet aan en werkt perfect.
groeten
En isopropanol is geen alcohol ???
Gr ???
Je heb gelijk thuur, maar ik had even op internet gezocht en toen kwam ik dit tegen.
Vuile lenzen
Een brander zal na veelvuldig gebruik een vuile lens krijgen en daarom veel misbaksels opleveren. Dat wordt verergerd wanneer je een verstokte roker bent, de lens krijgt dan een laagje teer die de lens als het ware blind maakt. Je kunt de lens het beste schoonmaken met een wattenstaafje gedrenkt in isopropylalcohol (drogist, apotheek). Gebruik beslist geen agressieve schoonmaakmiddelen of andere alcoholhoudende reinigingsmiddelen zoals spiritus, lenzen zijn veelal van plastic en zullen hierin oplossen.
Let op: die schoonmaak-CD's helpen zelden tegen echt vuil. Soms maken die schoonmaak-CD's het alleen maar erger. Vaak zijn ze slechts bedoeld om op single speed (standalone audio CD-speler) gebruikt te worden en verliezen ze haartjes op de hoge draaisnelheden van moderne PC CD-ROM en -RW loopwerken waardoor heel je loopwerk onder zit. Erger is wanneer de borstels te stug zijn en door de hoge draaisnelheid de lens (die vaak zeer fragiel opgehangen is) flinke klappen geven .. Maar dat zijn natuurlijk worst case scenarios. Vuil koekt alleszins aan op de lens en dat komt er echt niet af door er wat over te wrijven met zo'n borstel-CD'tje.
gr rene
Citaat van: CJdH op 27-07-2005 19:45:53
VolvoWillem,
Hartelijk dank voor je precieze instructie !! ;D. Zonder dat had ik 't nauwelijks voor elkaar gekregen. Je moet 't wel weten: eerst aan zetten, CD wisselen en halverwege de stekker eruit trekken. Het is gelukt allemaal. Wat een pierig klein lensje :P. Mijn CD speler lust nu weer alle CD's.
Hartelijk dank,
Kees
Hier ook een tevreden klant. Net mijn c70 gekocht en wist dat cd's lezen een probleem was (met dank aan Ben), maar dacht dat ik desnoods een ipod via de cd-wisselaar ingang zou aansluiten.
Gewone cd's kon hij niet lezen, maar dankzij de goede instructies lukt dat nu! Straks nog even een gebrande cd proberen, maar ik ben nu al heel blij!
-edit-
En ook gebrande cd's gaan perfect! Wat een luxe. Ipod plannen worden weer even in de kast gezet!
:D 8)
En wederom verlaat een tevreden klant het pand.
Bedankt willem, het was (dankzij de duidlijke instrucutie) een eenvoudig klusje.
Bij mij hadden alle Cd's het moeilijk (niet alleen de gebrande).
Nu werkt het weer als vanouds.
groet,
Bas
Citaat van: bas_v70 op 14-08-2010 11:53:54
En wederom verlaat een tevreden klant het pand.
Bedankt willem, het was (dankzij de duidlijke instrucutie) een eenvoudig klusje.
Bij mij hadden alle Cd's het moeilijk (niet alleen de gebrande).
Nu werkt het weer als vanouds.
groet,
Bas
edit: Ik moet nog even leren zoeken hier ;)
http://www.volvo850forum.nl/index.php/topic,8606.0.html (http://www.volvo850forum.nl/index.php/topic,8606.0.html)
Had jij ook het probleem dat hij door bleef wisselen?
Helemaal perfect... schoon en een geluid om je tong bij af te likken.... :P
Kleine detailtip; gebruik een plastic wattenstaafje. Breek 1 zijde af en verleng het staafje met een sate prikker...