Volvo 850 Forum

Technische/Tuningsboards => Techniek Algemeen => Technisch onderhoud => Topic gestart door: Gunnar op 22-06-2007 20:28:09

Titel: Onderhoud hoeft niet duur te zijn.
Bericht door: Gunnar op 22-06-2007 20:28:09
10 liter Belco 5w40 super synthetic olie
Knecht luchtfilter
Knecht oliefilter

Totaalprijs 74 euro  ;D

(via oom aangekocht)

Morgen dus mijn eerste en waarschijnlijk goedkoopste onderhoud op de volvo uitvoeren.

EDIT: Heb het ineens vanavond maar gedaan, ging vlotjes tot het moment dat ik mijn reeds 11 jaar oude olieopvangbak onder de auto uittrok en er onderaan op de hoek een stukje plastic uitsprong........... Half uur met detergent, benzine en hogedrukspuit mijn oprit propergespoten.

Zoals Borat zou zeggen, A GREAT SUCCES !!!!............... NOT !!!!

Titel: Re: Onderhoud hoeft niet duur te zijn.
Bericht door: M a r c op 28-06-2007 13:01:46
Milieudelict.... lekker goedkoop beurtje maar wel het grondwater vervuilt  :-\
Titel: Re: Onderhoud hoeft niet duur te zijn.
Bericht door: Emiel op 28-06-2007 13:04:47
Zoveel kosten die oliefilters en luchtfilters OEM Volvo echt niet. Oliefilter is €9.35 zonder korting...
Titel: Re: Onderhoud hoeft niet duur te zijn.
Bericht door: Norge op 28-06-2007 20:00:52
Mwja ik was voor mijn 850 65euro kwijt. en dat was incl olie,filter en manuren.
Titel: Re: Onderhoud hoeft niet duur te zijn.
Bericht door: 850 T5 Freak op 28-06-2007 20:08:46
onderhoud hoeft niet duur te zijn, maar moet wel goed zijn! ik zou echt niet bezuinigen op oliefilters  :-\
Titel: Re: Onderhoud hoeft niet duur te zijn.
Bericht door: 850blues op 28-06-2007 20:18:15
Gister bij de Euromast** (Elst) laten vervangen: oliefilter (Mann) + 5 l Shell helix 10W40 -> 42,- euro
('k Moet wel zeggen dat ze daar zo aardig waren om mij ook de korting van de (zaterdag)actie van deze maand te geven  :eusa_clap:).

Voor diegenen die nog een aircoservicebeurt zoeken met een vriendelijk prijskaartje:   klik  (http://www.atu.de/pages/shop/beilage/detail.html?seite=14)
(prijzen gelden ook in NL, maar wel even op wijzen weet ik uit ervaring).
Titel: Re: Onderhoud hoeft niet duur te zijn.
Bericht door: elianmars op 28-06-2007 20:18:41
Oliefilter en nieuwe olie (Castrol) had ik voor 75 euro.

Wat is Belco voor een merk dan?  :eusa_think:
Titel: Re: Onderhoud hoeft niet duur te zijn.
Bericht door: Misha op 28-06-2007 20:26:08
Ik zou echt nooit meer een ander dan origineel oliefilter pakken..  voor die paar euro...

"Oem-oliefilter.. Er is geen betere..."
Titel: Re: Onderhoud hoeft niet duur te zijn.
Bericht door: Enno op 28-06-2007 20:33:29
Citaat van: 850 T5 Freak op 28-06-2007 20:08:46
onderhoud hoeft niet duur te zijn, maar moet wel goed zijn! ik zou echt niet bezuinigen op oliefilters  :-\

Olie van de Kwikfit stond mij wel aan....de Mobil S ??? 5W40 vol synteteet deed het goed. Het Mann Filter functioneerde ook naar behoren. En de kosten...voor een beurtje tussen door vielen ook erg mee. Olie zou ik zelf vanwege milieu nooit vervangen...andere zaken zijn wel zelf te doen...
Titel: Re: Onderhoud hoeft niet duur te zijn.
Bericht door: Norge op 28-06-2007 20:48:21
Olie kun je makkelijk zelf vervangen. Ook zonder knoeien. Heb het zelf meermalen gedaan. Zonder knoeien.
Titel: Re: Onderhoud hoeft niet duur te zijn.
Bericht door: Gunnar op 28-06-2007 21:50:03
Ik ververs al 12 jaar zelf mijn olie. Ben eigenlijk in al die tijd maar 1 keer de garage binnengegaan, en dat was door een kapotte thermostaatbehuizing (eigen schuld).

Het was mijn origineel olieopvangbakje, was een emotioneel moment om er afscheid van te moeten nemen. Al die leuke momenten samen. Het ding heeft me bijgestaan tijdens motorrevisies, vervanging van koppakkingen etc. Ach ja, ik zal binnenkort maar eens zoeken naar een waardige opvolger.

Titel: Re: Onderhoud hoeft niet duur te zijn.
Bericht door: Ludo op 28-06-2007 21:56:50
Citaat van: Gunnar op 28-06-2007 21:50:03
Het ding heeft me bijgestaan tijdens motorrevisies, vervanging van koppakkingen etc.

en een thermostaathuisje wou ie niet aan beginnen?.  ;D
Titel: Re: Onderhoud hoeft niet duur te zijn.
Bericht door: Gunnar op 29-06-2007 08:08:01
Torxen kapotgedraaid en met hamertje te tikken dan het huis laten barsten onderaan. Laat ons stellen dat het ivoor van mijn tanden nog altijd ergens op de oprit ligt.
Heb gewoon de garage het even laten oplossen omdat ik niet het juiste materiaal heb om de boel juist uit te boren en terug te tappen.
Leek met het risico niet waard om dan nog eens afgebroken boutjes op mijn cilinderkop te hebben.

Titel: Re: Onderhoud hoeft niet duur te zijn.
Bericht door: @@850@@ op 29-06-2007 12:45:03
Je moet er vooral lol  :) in hebben de 850 te verwennen en ieder tientje dat je bespaart is mooi meegenomen toch!! Het beste is originele delen uiteraard, maar goede A-merken volstaan ook prima, bespaar nooit op de verkeerde zaken.... zorg wel altijd voor een veilige situatie en gebruik een brug of in ieder geval (volwaardige) assteunen en autokrikken. Voer ook de restanten milieuvriendelijk af!! :P