Hallo allen,
sinds 3 dagen een volvo 850 2.5i 20v op de kop getikt. Gekocht bij een occasion dealer, zag er prima uit en rijd ook prima. Volgens de boekjes ook altijd (tot zo'n 40.000 kilomterter geleden) bij dezelfde volvo dealer onderhouden. Lijkt me geen verkeerde koop, echter:
Ik krijg nu bij het starten van de auto m'n "Fout in de motorelectronica" lampje niet uit. Dat oranje vierkantje met daarin het groene driehoekje. Ik vermoed dat de dealer toch een klein foutje heeft gemaakt met het vervangen van de distributie riem (die was in 150.000 niet vervangen, dus bij de aflevering gelijk gedaan).
Weten jullie wat ik nodig heb en hoe ik kan uitlezen om er achter te komen wat er precies fout zit. Ik ga sowieso even bij de dealer langs, maar ik vermoed dat deze dit niet 1,2,3 kan.
Groet,
Jelle.
uit welk jaar is je 850?.
De 850 is van (niet lachen) 1-04-1994 :D met bijna 291.000 op de teller.
lees dan even hier hoe je kan uitlezen: http://www.volvo850forum.nl/index.php?topic=15927.0
;D Oh sorry zal niet lachen :eusa_silenced:
lees even de fout codes uit.
Je hebt obd1
we lachen niemand uit hoor, we rijden tenslotte (bijna) allemaal in zo'n ouwe ketels. ;D
*opent forum onderwerpje*
heb ik daar nog tools voor nodig? Of zijn het ledjes die gaan branden die ik zo zonder spullen nodig te hebben kan uitlezen?
nee je hebt niets meer nodig, alles zit onder de motorkap.
je krijgt de foutcode in de vorm van het brandend ledje, met een kleine pauze tussen de cijfers in. (dan even de code opschrijven)
lees het topic maar eerst.
Gevonden. IK heb er helaas wel 4!!:
A2: 2–3–2 Adaptieve lambdaregeling, stationair
A2: 1-1-3 (niet gevonden?!)
A3: 4–4–4 Stroomvoeding naar de kleppen in het hydraulische aggregaat ontbreekt
echter, de ABS / tracs lampjes gaan niet branden. Niet gereset misschien?
A7: 1–2–2 Sensortijd motortemperatuur te lang
eerst even alles resetten en kijken of de meldingen terugkomen.
Citaat van: jrkalf op 23-02-2008 10:22:42
A3: 4–4–4 Stroomvoeding naar de kleppen in het hydraulische aggregaat ontbreekt
echter, de ABS / tracs lampjes gaan niet branden. Niet gereset misschien?
dat klopt.
als je gereset hebt, blijft het abs lampje in het dashbord branden tot je ongeveer 25-30km/u gereden hebt.
Ok, resetten met het A7 contactpunt, knopjes drukken en ledjes kijken.
Moet ik daarna een stukje rijden om alles te triggeren? Of komt dit vrijwel direct weer terug?
alles resetten, ook A2, A3, A6...
Ahh, ik kom net terug binnen met de volgende opmerking:
A7 gereset.. echter op alle punten kwam het weer terug:
- Het motorelectronica lampje is uit
- al was het op A2 nu alleen 1-1-1 (geen fout?)
- A3: 4-4-4 (nog steeds ..... echter geen abs lampje)
- A7: 1-2-2 nog steeds
Ik ga ze allemaal resetten en kijken wat het doet.
In de B serie heb ik geheel geen fouten.
Nu maar gelijk de laptop mee naar buiten en onder de motorkap zetten ;)
Vooralsnog alles gereset en alles geeft netjes 1-1-1 aan.
Ik wacht nu rustig af om te zien of er iets terug komt. Verder alle vloeistoffen ook al nagelopen en alle zekeringen gecheckt.
Ik ben benieuwd.
Dat lampje brandt bij mij ook weer, al heb ik OBD2 dus kan het niet zelf uitlezen :evil:
;D
Iedereen bedankt, voornamelijk Ludo.
Ik heb nog even een klein stukje gereden en nog geen nieuwe meldingen gezien. Laten we het er op houden dat het een vergeten puntje van de handelaar was.
Nu maar hopen dat hij het nog lang goed mag doen. Ik zal straks wat foto's posten van m'n nieuwe aanwinst.
Ik heb altijd rondgereden met brandend lampje, was niet echt een storing bij te vinden. Dus, het betekend niet het einde van je auto als het weer gaat branden ;)
Citaat van: ThomasGLT op 24-02-2008 00:33:08
Ik heb altijd rondgereden met brandend lampje, was niet echt een storing bij te vinden. Dus, het betekend niet het einde van je auto als het weer gaat branden ;)
Bedoel je dat je nooit een code hebt kunnen uitlezen ?
Jawel, bij de dealer een paar keer laten doen en resetten. Storingen waren dan: accu losgeweest (was niet zo) of lambdasonde losgeweest (was ook niet zo).
Dus weer reset, paar honderd kilometer uit, ging het lampje weer branden. Na dat ik dat geintje een paar keer had gehad op advies van de dealer maar gewoon laten branden, als je niks merkt in het rijden, is er waarschijnlijk ook niks loos.
Citaat van: ThomasGLT op 24-02-2008 10:35:32
Na dat ik dat geintje een paar keer had gehad op advies van de dealer maar gewoon laten branden, als je niks merkt in het rijden, is er waarschijnlijk ook niks loos.
misschien een andere dealer zoeken. :eusa_snooty:
het lampje gaat écht niet branden als de accu of lambdsonde gewoon los is geweest.
ben ook wel benieuwd welke codes dat waren.
Ludo,
nog bedankt. Vandaag ruim 200 op de teller gezet en geen meldingen meer terug gezien in de OBD-I. Zo te zien was de handelaar gewoon vergeten alles te resetten.
Jelle.
Citaat van: Ludo op 24-02-2008 14:42:24
Citaat van: ThomasGLT op 24-02-2008 10:35:32
Na dat ik dat geintje een paar keer had gehad op advies van de dealer maar gewoon laten branden, als je niks merkt in het rijden, is er waarschijnlijk ook niks loos.
misschien een andere dealer zoeken. :eusa_snooty:
het lampje gaat écht niet branden als de accu of lambdsonde gewoon los is geweest.
ben ook wel benieuwd welke codes dat waren.
Ach, het asbakje van de auto was ook al vol, en de tank bijna leeg, dus ik heb maar een nieuwe gekocht toen...
van mij is ook weer gaan branden, mooi dus dat ik niet elke keer naar de dealer ga, heb een obd2 uitleeskabel laten opsturen, en nu nog de software werkend krijgen en ik lees het lekker zelf uit. mocht ik hem werkend krijgen, dan lees ik het graag voor andere obd2ers uit. ben ermee bezig voor de v70 uit 97 benzine aut.
viel me overigens wel op..... dat redelijk vaak als ik stil sta naast een volvo, dat dat mooie oranje lampje brandt :-)
Zo, het onderwerp heeft zo z'n nut gedient volgens mij. Ik ga m'n draadje sluiten.
Allen dank voor de input!