Zit er aan te denken om een Ferrita onder mijn ongeblazen 10 klepper te hangen. Maar ja voor die paar PK vermogenswinst hoef ik het niet te doen, da's slechts marginaal. Het gaat mij om een duidelijker hoorbare roffel. Is het een optie om een standaard uitlaat een beetje te verklooien zodat het geluid wat aangenamer wordt? Trouwens niet geheel juist verwoord want het geluid is al aangenaam wil het eigenlijk wat nadrukkelijker hebben.
Het ligt er natuurlijk wel een beetje aan hoe handig je zelf bent, maar als je een beetje kunt lassen kom je al een heel eind.
Voor mijn 850 20V heb ik op de sloop een katalysator gehaald en het midden gedeelte dus de kat zelf ertussen uit geslepen enn hier een buis voor in de plaats gelast.
De roffel is een heel stuk meer aanwezig en het geluid bij volle belasting lijkt op dat van een rally wagen :eusa_pray:
Hier bijna idem. Een pijp door m'n kat gemept en aan weerskanten vast gelast. Voor het oog zit er gewoon een kat onder, voor het oor niet. ;)
Ik heb nu een 2e kat gekocht. Mijn idee was om hier flensen aan te lassen en door de kat die er nu onder zit, een pijp te meppen. Nu de vraag, waar ga ik die flensen vinden; iemand enig idee?
Automaterialenhandel, universele garage, fastfitter, uitlatenboer, ...
Gr 8)
Citaat van: nickk. op 19-05-2008 18:40:40
Ik heb nu een 2e kat gekocht. Mijn idee was om hier flensen aan te lassen en door de kat die er nu onder zit, een pijp te meppen. Nu de vraag, waar ga ik die flensen vinden; iemand enig idee?
Oke, thnx thuuuuuuur ;D. Welke diameter van pijp moet ik hebben voor een 20V?
Onder onze 10 klepper hangt ook geen kat meer maar een mooie rechte pijp :evil: gewoon met de origineele demper en klinkt als een :eusa_whistle: :angel:
Zou gewoon op de sloop een 2e kat halen en daar een pijp in slaan en vast lassen en de oude bewaren voor de keuring ;D .
succes
Doe het goed of doe het niet.... tis een Volvo, geen Golfje of Astra ;)
mee eens
True, maar ik vind een ferrita de roffel van een 5cylinder niet mooi weergeven. Dit hou je wel met een standaard uitlaat, alleen zonder kat.
Citaat van: M a r c op 20-05-2008 09:58:54
Doe het goed of doe het niet.... tis een Volvo, geen Golfje of Astra ;)
Is er tegenwoordig een katloze voorpijp leverbaar voor een 10v ?
Citaat van: nickk. op 20-05-2008 10:38:41
True, maar ik vind een ferrita de roffel van een 5cylinder niet mooi weergeven.
áls dit al zo is.... denk je dan dat de kat leeghalen wél een mooi geluid zou geven? Ik heb er een paar gehoord die de kat en/of de demper leeggehaald hebben en die klinken als een natte scheet ;)
Ik vind het geluid zonder kat wel mooi ja ;D. Bevalt het achteraf niet, dan kom ik alsnog een Simons bij je halen 8)
Ik heb de volgende oplossing in gedachten;
Van Bosal heb je koppelstukjes. Dit bestaat uit een buisje van ca. 15cm. met aan weerszijden flinke klemmen. Hiervan heb ik er twee besteld zodat deze aan beide kanten passen. De kat slijp ik er tussenuit en zorg dat er aan twee kanten een stukje buis aangelast wordt.
De koppelstukken zet ik op het stukje voor- en na de kat; hier tussen steek ik een 60mm pijp die even lang is als de gehele kat en dan heb ik mn verwisselbare katvervanger 8)
Is het mogelijk dat ze over zo een dergelijke constructie moeilijk gaan doen bij de APK?
Ik heb een tijdje rond gereden zonder katalysator met een standaard uitlaat, onder mijn 2.5 20V.
Heb hier niet te lang mee rondgereden en de kat er weer tussen gelast, wat een POKKE herrie!
Kwam een veel te jankend geluid uit en van een diepe roffel was niet veel sprake meer. Bij de APK dient de katalysator visueel aanwezig te zijn. Afwezigheid van kat is APK-afkeur! Flenzen etc. in de uitlaat is geen afkeur, mits de uitlaat over de gehele lengte gasdicht is en aan de CO-norm wordt voldaan.
De diameter onder een 2.5 20v is overigens tot de katalysator 2,5" (63,5mm) na de katalysator 13/4" (44,5mm).
Ik ga nu zelf een uitlaat op maat er onder maken met ferrita delen en 2,5" RVS. De katalysator blijft er nog onder. De hoeveelheid dempers weet ik nog niet.
Hoogstwaarschijnlijk toch 1 demper met 2 eindstukken 100mm.
Heb het materiaal op een verloopflens na al binnen. Nu nog een goeie RVS-lasser vinden.
Blijft toch lastig om een mooie roffel te krijgen zonder teveel herrie, want je wilt nog wel hoofdpijn-vrij blijven rijden. :P
even ter info. Sprak een collega die me weer vertelde dat de nieuwe boete's er niet om liegen.
Afgezien van het feit dat met 4 dB teveel geluid er al tot invordering van het kentekenbewijs wordt overgegaan.
Een en ander naar aanleiding van mijn BMW brommert die met een racepijp is uitgerust.
Ah, thanks Eelco; morgen maar even bellen dan naar automaterialenhandel. Iemand vroeg pas aan mij waarom ik geen nvida demper van een Subaru er tussen zou doen. Dan moet je echter aan een 3" pijp en dat is me een beetje te veel van het goede. Schijnt wel dat die demper de roffel die een 4cyl boxer geeft versterkt, dus misschien ook wel die van een 5cyl in lijn ;D.
Invidia is zeker een hele mooie demper, maar daar is de prijs meestal ook naar ;)
Vergeet ook niet dat de controles steeds vaker met RDW in samenwerking gaan aangezien de staat geld nodig heeft. Het niet aantreffen van een kat levert al snel een boete van ruim 300 euro op volgens de ingewijden.
Het controleren gaat immers steeds makkelijker in NL want je rijd langzaam of je staat stil op de openbare weg.
Citaat van: Turbo-Geek op 21-05-2008 20:35:09
Vergeet ook niet dat de controles steeds vaker met RDW in samenwerking gaan aangezien de staat geld nodig heeft. Het niet aantreffen van een kat levert al snel een boete van ruim 300 euro op volgens de ingewijden.
Het controleren gaat immers steeds makkelijker in NL want je rijd langzaam of je staat stil op de openbare weg.
Das mooi dat ik een 92er heb en de kat niet op het kenteken vermeld staat :police: :evil: ;D (e2 vermeld op het kenteken)
Dan heb je dat probleem idd niet maar voor de meesten hier geld dat wel .....
Das dan wel weer een voordeel van de alter 1 :angel:
Maar goed als je de kat leeg haald en em lekker laat zitten kan de politie je toch weinig maken dacht ik zo(ze zalle het co gehalte toch niet gaan meten zeker :o)
Nee, visuele controle ... Maar vele 'tuning' liefhebbers hebben katloze pijpen, dat weten wij en hun tegenwoordig ook.
Das wel een beetje flauw dat ze dat ook al weer weten ;D ;D ;D
:evil: Ik hoor het al ik hou het voorlopig bij de 10klepper van 92 :angel:
Kans is niet groot hoor maar het is een maat van me overkomen bij een grote controle met Douane, RDW, Marechaussee en KLPD.
Je rijd dan door een soort controle straatje en gaan ze snel ff alles langs.
Ik verwacht dit soort rassia's wel iets vaker aangezien ze flink wat opleveren.
Nog nooit van zulke controles gehoord of meegemaakt gelukkig :eusa_snooty:
Maja dat die er dan wel meer zullen komen zit er wel in ja ze weten niet waar ze het geld vandaan moeten stelen daar in Den haag (zie btw en benzine accijns)
Ik heb al verschillende auto's met verwijderde kat gehad,wel boetes gekregen voor te veel decibel maar over de kat hebben ze nog nooit wat gezegt bij controles.......Zal er miss ook wel mee te maken hebben dat we hier in een uithoek zitten(west zeeuws vlaanderen)Veel grote controles hebben we hier niet alcoholcontroles uitgezonderd dan...Maar nou begin ik wat van het onderwerp af te dwalen :eusa_whistle:
volgens mij, maar dat moet ik even opzoeken, hoeft een kat zowiezo niet te werken voor de plisies. APK zal wel weer een ander verhaal zijn.
Emissies worden (nog) niet getest.
De KLPD gaat binnenkort over op projectmatige aanpak, dus die controles zullen zeer snel steeds frequenter gaan worden.
Bij controles wordt voornamelijk gelet op geluidsniveau, gasdichtheid vd uitlaat, geblindeerde ramen en of alle verplichte elektrische delen goed werken.
De geluidsmeting blijft een lastig punt. Een goede meting moet aan heel veel eisen voldoen, zo mag er geen omgevingslawaai zijn, mogen er geen gebouwen in de buurt staan en moet het op vlakke bestrating gemeten worden, etc. etc.
Een leuk verhaal maar er zijn er al zat die meneer pliesie tegenkwamen die hen stopte en een meter uit de kofferbak trok, een meting deed en daarna een slechtnieuws gesprek begon. Een boete rijker en een kentekenbewijs armer.
Vwb de APK, je auto dient TEN ALLE TIJDE te voldoen aan de specificaties, dus als je gekeurd bent maar men controleerd je en iets klopt niet dan kan je niet terug vallen op een recentelijk goed verlopen APK bewijsje.
Ik heb 2x zo'n mega controle mee gemaakt, beide keren bij het terugkeren over de grens :-\
Ach, tis net als met geverfde achterlichten. Meestal gaat het wel goed. ;)
toch ?
Yups, het gaat nu wel goed.
Toen alles zwart was werd ik na 2 dagen van de weg geplukt door de KLPD, gelukkig waren het schappelijke gasten dus kwam ik er goed vanaf.
Ben wel vaker langs de kant gezet in het verleden met de 'opvallende' auto's waarmee ik reed dus ik ben het gewend.
Meestal kom ik er vanaf zonder een prent en sta ik meestal ook nog fijn te babbelen.