Volvo 850 Forum

Technische/Tuningsboards => Techniek Algemeen => Koppeling/versnellingsbak => Topic gestart door: canecorso op 18-06-2008 00:16:16

Titel: ratelend geluid bij koppelen
Bericht door: canecorso op 18-06-2008 00:16:16
--------------------------------------------------------------------------------

Ik heb er een nieuw geluid bij. Met het intrappen van de koppeling komt er een ratelend geluid vanonder de motorkap vandaan ; versnellingsbak/koppeling. Halverwege de slag bij het intrappen houdt het weer op. Meest duidelijk hoorbaar bij vrijstand. Doet verder alles prima. Schakelt en koppelt goed en geen olie verlies. Versnellingsbak is vorig jaar vervangen door een ruil bak en koppeling/druk groep vernieuwd.Wie heeft een tip of een zelfde ervaring.

Ciao Eric
Titel: Re: ratelend geluid bij koppelen
Bericht door: UserID6342 op 18-06-2008 08:15:04
Druklager defect ??  gebeurt wel meer....
Titel: Re: ratelend geluid bij koppelen
Bericht door: )()()sT op 18-06-2008 08:24:11
Dat dacht ik ook.... Maar zijn koppeling (met toebehoren hoop ik toch) is vorig jaar vervangen.

Toch vreemd... geluiden wijzen voor mij op een druklager idd.
Titel: Re: ratelend geluid bij koppelen
Bericht door: canecorso op 18-06-2008 08:53:29
alles is destijds vernieuwd en er heb er een 30.000 mee gereden. Rare is dat het geluid alleen te horen is bij  het intrappen en dan tot halverwege en is dan  weer weg. Nogmaals goed geluisterd en doet het ook bij het schakelen ; dus niet alleen in vrij stand.
Titel: Re: ratelend geluid bij koppelen
Bericht door: sas op 18-06-2008 09:03:34
Nog binnen het jaar voor eventuele garantie?
Maar ja, beetje ratelen is wel normaal, alleen is dat dan bij koppeling lós en niet bij intrappen.
Titel: Re: ratelend geluid bij koppelen
Bericht door: UserID6342 op 18-06-2008 13:20:56
Het zou evt. ook nog het price-aslager kunnen zijn, maar het gaat te ver om zo een goede diagnose te stellen zonder het geluid daadwerkelijk te horen.  Rij er eens mee langs een garage, wellicht weten zij zo wat het is.
Titel: Re: ratelend geluid bij koppelen
Bericht door: canecorso op 18-06-2008 23:43:49
bij garage geweest en........... ??? advies kijken of het toe gaat nemen met de kms.