Goedemorgen,
vandaag, ondanks de regen, onder de motorkap gekropen van mijn recent aangeschafte 850 GLE uit november '92. Het service lampje brandde en ik heb natuurlijk het hele nuttige draadje gelezen over hoe je dat kan resetten.
Tegelijkertijd ook even de meter in A1, A2 en A7 gestopt om te zien of er nog foutcodes waren. Helaas wel:
- A1: 3-1-3 ofwel schakelstandensensor. Volgens mij is dit hetzelfde als de PNP sensor? Ik krijg geen melding in het instrumentenpaneel (van de winter overigens wel toen het heel koud was maar de pook heen en weer halen hielp toen prima). Auto rijdt overigens prima, zowel in E als in S
- A2: 1-2-3 ofwel de signaalsensor voor de motorkoelvloeistof temperatuur. Dit is een vreemde aangezien deze sensor vervangen toen de auto nog in het bezit was van mijn zus (begin vorig jaar)
- A2: 3-1-1 ofwel snelheidssignaal of zoals Haynes het zegt ' vehicle speed sensor'
- A7: deze uitlezen was wat lastig omdat het lampje niet regelmatig brandde/knipperde maar ik dacht de foutcode 2-3-1 te lezen maar die bestaat volgens de lijstjes niet. Wel 1-3-1 ofwel Snelheidssignal 12 pulsen kortgesloten aan accuspanning. Zegt mij ook niet maar heeft misschien een relatie met de foutcode uit A2 (3-1-1)?
Ik ben blij dat het uitlezen is gelukt :D (servicelampje resetten is trouwens een makkie) maar wel benieuwd naar wat nu de volgende logische stappen zouden zijn. Zijn er anderen met ervaringen met deze foutcodes? Moet ik me heftig zorgen gaan maken :P?
Alvast bedankt!
Resetten die handel en kijken of de codes terug komen ;)
Nog een korte aanvulling: Ik weet niet wanneer de OBD voor het laatst is uitgelezen en dus ook niet hoe lang die foutcodes al in het geheugen zitten. Kan het zo zijn dat er foutcodes verschijnen die al verholpen zijn maar dat men is vergeten de codes te deleten?
Thanks
Daarom: resetten :)
Toch weer die laatste stap die ik vergeten was! Ga het morgen direct doen.
Ik laat het nog even weten, fingers crossed :-)
Inderdaad alles nog eens uitgelezen vandaag en geen foutmeldingen meer.
Je zou zeggen dat dat goed is maar de auto wil nu echter niet meer starten! Komt dit vaker voor na uitlezen van codes?
Ik ga in ieder geval de RouteMobiel mannen maar eens bellen.
Nou de mannen zijn onderweg, ondertussen A2 en A7 nog eens uitgelezen maar krijg daar netjes 1-1-1
Ben erg benieuwd naar uitkomst, auto wil niet aanslaan al probeert ie het wel.
Citaat van: Jorrit850GLE op 08-02-2009 16:26:34
Je zou zeggen dat dat goed is maar de auto wil nu echter niet meer starten! Komt dit vaker voor na uitlezen van codes?
Lijkt me niet. Ik denk dat ik vaker OBD-I heb gereset dan dat ik benzine heb getankt. Normaal gesproken mag dat geen probleem zijn.
misschien relais 103
Zo, Routemobiel binnen 20 minuten aan de deur.
Auto doet het weer. Er was niks mis met de accu en na een hele tijd starten sloeg de motor dan uiteindelijk aan in een grote blauwwitte wolk. Enige wat de man kon bedenken is dat de motor verzopen was. Zou gek zijn want ik heb het pedaal amper aangeraakt.
Daarna 20 minuutjes mee gereden en af en toe goed gas gegeven, rijdt verder gewoon normaal. Thuis aangekomen nog een paar keer geprobeerd te starten maar ook dat ging prima.
Het verschil met hiervoor is dat nu tijdens het starten alle lichten in het instrumentenpaneel even aangaan en die van ABS het laatst uitdooft. Volgens mij was dat voor ik de OBD heb uitgelezen niet het geval (niet alle lichtjes gingen toen aan).
Kortom, voor mij nog een raadsel wat er nu fout is gegaan. Morgen nog maar eens kijken of de auto gewoon start.
Waar is relais 103 trouwens voor?
Zeker eventjes laten lopen met het uitlezen?
Gr 8)
Nee integendeel:
contact uit, stekker erin, contact aan, uitlezen, contact uit, stekker eruit...(Haynes instructies)
Citaat van: Jorrit850GLE op 08-02-2009 18:10:00
Waar is relais 103 trouwens voor?
Dat is je benzinepomprelais
Nog een korte toevoeging op bovenstaand verhaal. Aangezien ik het niet kan uitstaan als ik niet begrijp waarom iets niet werkt ben ik aan het googlen geslagen.
Kwam een goede link tegen op volvo-forum.com ( http://www.volvo-forums.com/index.php?showtopic=13956&st=0 )
Wordt ook inderdaad gesproken over relais 103 en hoe je kan checken dat die werkt. Er wordt ook gewezen op een zelden voorkomend euvel waarbij er niet genoeg compressie wordt opgebouwd in cylinders (als ik het goed begrijp) doordat er een dun olielaagje onder de kleppen is gekomen. Enige oplossing, zoals ik hier op het forum ook al paar keer heb gezien, is minutenlang starten met gaspedaal op de vloer. Misschien voor anderen met startproblemen daarom ook handig om het engelstalige draadje te lezen.
Vanavond nog eens kijken of de roffel nog start.
groeten
Er staan al aardig wat reacties van mij aan mijzelf in dit draadje maar wil toch graag de volgende update geven en ook wat vragen (niet aan mijzelf maar anderen :o).
Zoals gezegd is de auto van de week toch weer aan de praat gekomen. Vanavond wilde ik hem nog even testen door een kort rondje te rijden en met name ook te zien of hij gewoon normaal start.
Nu, dat gaat prima, slaat direct aan. Maar nu heb ik weer het waarschuwingslichtje voor de automaat knipperen als ook het groene lichtje bij Economy/Sport schakelaar. Ik heb het idee dat de auto in de noodstand weg reed want ik kwam tergend langzaam vooruit. Na een paar honderd meter gestopt, uitgezet en de pook 20 keer heen en weer gehaald (het forum is goud waard!). Daarna reed de auto weer als gewoon, ging prima en netjes door alle versnellingen heen.
Twee weken geleden stond de roffel nog op de brug en hebben we ook de versnellingsbak olie gecheckt, prima op niveau en nog mooi van kleur. Olie was dan ook bijgevuld tijdens APK in oktober. Ik weet nu niet zo goed wat ik hiervan moet denken en wilde eens even checken hier. Wat zou de oorzaak hiervan kunnen zijn? Ik heb er al mee gereden na het niet-starten incident en toen was er met de automaat niks aan de hand.
Gewoon codes uitlezen in A1 en resetten en zien of lampje er nog is? Toch denken aan vervanging van PNP sensor? (ook al meen ik hier ook gelezen te hebben dat dat niet altijd helpt?)
Al met al tot nu een wat mindere week voor de roffel en mijn vertrouwen ???
Ben benieuwd naar jullie inzichten.
bedankt,
Jorrit
Ik zou toch de pnp switch maar vervangen. Grote kans dat de problemen dan over zijn.
Ik was er al bang voor. Ik zal morgen eerst eens kijken wat er gebeurt met resetten en dan bepalen wat wijs is.
Ik heb de auto deels vanuit hobby (wil graag leren sleutelen en ben behept met het Volvo-virus) maar ook deels vanwege kostenbesparing (hoe gek dat ook klinkt). Ik heb een lease auto maar de bijtelling (netto 275 p/m) daarvan woog niet op tegen het lage aantal prive km's dat wij rijden. De volvo prive rijden scheelt wat dat betreft maar dan moeten er natuurlijk niet al te gekke reparaties gedurende het jaar zijn. Heb ook al 400 euro besteed om hem dit jaar door de APK te krijgen (motorsteun RO en aandrijfhoes).
Ik kan de PNP vervangen bij de dealer maar zie dat er hier ook een aantal mensen het reeds zelf hebben gedaan. Zijn er mensen die mij wellicht kunnen/willen helpen hierbij (uiteraard tegen vergoeding) danwel een goed adresje weten ergens in het midden van het land (ik woon in Utrecht)?
gr, Jorrit
T vervangen is volgens mij wel te doen.
Maar je hebt een speciaal tooltje nodig om hem af te stellen/ op zijn plek te zetten volgens mij,
heb geen idee of dat ergens zwerft binnen deze community..
Ja dat tooltje heb ik hier wel voorbij zien komen.
Dan nog twijfel ik nog aan het helemaal zelf doen met mijn twee linkerhandjes ;D
Citaat van: Jorrit850GLE op 10-02-2009 23:45:27
Ja dat tooltje heb ik hier wel voorbij zien komen.
Dan nog twijfel ik nog aan het helemaal zelf doen met mijn twee linkerhandjes ;D
Dan zou ik er niet aan beginnen, met een brug en het juiste spul is het geen halszaak ..
Herstel, ding zit ja bovenop de bak, die is van bovenaf na wat sloopwerk benaderbaar ..
(srry, rwd kennis zit je soms dwars ) :eusa_wall:
Een brug heb je niet nodig voor de PNP switch volgens mij. Het tooltje is 'beschikbaar' voor forumleden. Althans, ik heb hier gelezen dat iemand het ter beschikking wil stellen.
Ook is er vast wel iemand in de buurt die je wil helpen.
Gr 8)
Hoi, nog even de OBD gebruikt om A1 te resetten en ja hoor, de foutmelding en het knipperende automaatlampje zijn verdwenen.
Ook nog even getest of mijn achteruit lichten nog branden (teken van een haperende PNP toch?) maar die werken ook nog.
Voorlopig hou ik mijn vingers nog even gekruisd en rij verder. In ieder geval moet de switch vervangen worden, vroeger of later ;D
Dank voor alle reacties!