Ik ben zoekend naar een snelle v70.
En weet eerlijk gezegd niet precies wat het verschil is tussen een R en een T5 uitvoering.
Kan iemand me daar verder bij helen.
Ze worden allebei wel aangeboden, waarbij de R ietsje prijziger is.
In fabrieks-aanschaf ook geloof ik of houdt hij gewoon beter zijn waarde?
Misschien is dit niet de juiste plek voor deze vraag; maar ik zag geen betere plek.
Misschien bestaat er al een thread over de R maar die kon ik niet vinden.
Dank alvast,
newby
Hallo newby,
De V70R werd geleverd in de FWD en de AWD, voor wielaandrijving of 4x4.
Het verschil in de T5 en de R zit in het interieur, deze heeft net als de T5 leer maar de midden banen van de R zijn van alcantara, de R heeft een sportonderstel, heeft een andere voor bumper met een landere onderlip.
De V70R van 1997-1998 hebben meteoor velgen van 16" of als optie 17" comets. De uitvoeringen van 1999 en 2000 hebben satelite velgen van 16" of 17".Alle soorten velgen werden in antraziet en zilver grijs geleverd.
De awd uitvoeringen konden met enkel of dubbel uitlaat systeem besteld worden.
De V70R met automaat heeft 239 pk en de handbak heeft 250 pk. Dit telt voor de R-en van 1997-1998.
De V70R die geleverd werd in 1999 was altijd een automaat met vierwielaandrijving en de motor was in tegenstelling tot de 2.300 cc (1997-1998) een 2.400 met een grotere turbo die hierdoor 265 pk leverde. Herkenbaar zijn deze aan het blauwe kleppendeksel. De 2.400 had achter ook als extra gekoelde remschijven.
De dakrails zijn wat vierkanter, het stuurwiel is dikker en de automaat is bij de 1999-2000 een 5 traps geworden.
Opties voor deze kanonnen waren de rti navigatie, verwarmde achterbank en het elektrische schuif/kanteldak.
Kleuren van de R-en zijn zilver grijs metallic, uni zwart,donker blauw metallic (nautic blue pearl) licht blauw metallic (laser blue) oranje (saffron pearl) rood metallic (garneted red) en in het buitenland zie je heel zeldzaam nog wel eens een donker groen metallic exemplaar.De naam is me even ontschoten.
De R-en zijn geliefder omdat dit de meest luxe zijn en hierdoor gewild. Kijk naar de 850, hier zie je ook dat de R-en het meest geliefd zijn en ook de hoogste waarde hebben.
Als je er een wilt gaan kopen zou ik een R adviseren, dit omdat deze waarde vaster zijn.
Naar mijn idee de mooiste en de meest tijdloze volvo die ooit gemaakt is!
Het is nu een mooie auto en over 10 jaar nog steeds een dikke stoere auto.
Als je er een hebt die goed en netjes onderhouden is, rijdt deze zeer fijn en zelfs beter als een hoop van die moderne revolutie auto's die tegenwoordig op de markt gegooid worden.
Ik rij zelf ook een R met handbak van 1998 met nog geen 80.000 km.
Min punten vindt ik de radio's van Volvo en ik vind de bediening van de voor ruitenwissers wat matig.
Verder uitermate tevrede, super bankstel, veel vermogen en een bloed mooie auto, heb een zwarte!
Succes, mocht je nog vragen hebben dan hoor ik dat graag van je,
groeten,
ff een kleine aanpassing wbd wielen
de R met AWD werden met 16" geleverd
en de voorwielaandrijveng met 17"
en een andere optie was park assist
Marcel
Citaat van: c70cabrio op 06-09-2009 23:08:23
Kleuren van de R-en zijn zilver grijs metallic, uni zwart,donker blauw metallic (nautic blue pearl) licht blauw metallic (laser blue) oranje (saffron pearl) rood metallic (garneted red) en in het buitenland zie je heel zeldzaam nog wel eens een donker groen metallic exemplaar.De naam is me even ontschoten.
DOP. Dark Olive Pearl.
Er schijnt er in Nederland ook eentje rond te rijden :eusa_whistle:
Wel jammer dat er een dieselblok in ligt :eusa_wall:
Er rijdt ook een echte nederlandse DOP (R-AWD)rond in Nederland. Is ooit van een forum lid geweest en heeft al een behoorlijke km stand.
verder heeft er enige tijd geleden ook een andere DOP (R) te koop gestaan. Bij mijn weten is deze ook bekend op het forum
Er zijn toch wel meer verschillen ???
Blauwe wijzerplaten, sportstoelen, elektrische verstelling met memory van de stoelen, andere voorbumper hondennet in achterbank, betere audio.
Waren die zaken allemaal opties dan? Dacht dat de R eigenlijk gewoon compleet was :eusa_think:
Ik begrijp in ieder geval dat alle R's ook een turbo zijn.
Wat zijn de rijeigenschappen van het sportonderstel; veel stugger?
Reed namelijk laatst in een nieuwere v70 (2005) en vond die best zweverig.
Citaat van: newby op 07-09-2009 21:59:29
Ik begrijp in ieder geval dat alle R's ook een turbo zijn.
Wat zijn de rijeigenschappen van het sportonderstel; veel stugger?
Reed namelijk laatst in een nieuwere v70 (2005) en vond die best zweverig.
ja een turbo hebben ze allemaal
je moet er gewoon een x in 1 gaan rijden
dan ervaar je het zelf
weet niet waar je woont, maar kom gerust een x langs
gaan we een stukje rijden!!
Marcel
Hallo,
wat Marcel zegt klopt, alleen de R-en van 1999-2000 werden standaard geleverd met 17" velgen, heb er een gehad die nieuw geleverd is in duitsland, maar eigenlijk via denemarken naar duitsland was gekomen en deze had wel weer de 16" velgen (niet de meteoor/comets dus) en geen dakrails. Vaak zijn de specificaties afhankelijk van de landen waar deze autos naar toe gaan.
Citaat van: marcelV70R op 06-09-2009 23:23:39
ff een kleine aanpassing wbd wielen
de R met AWD werden met 16" geleverd
en de voorwielaandrijveng met 17"
en een andere optie was park assist
Marcel
Ik heb een R AWD MY 2000 en daar zitten inderdaad de 16" op.
De mannen en/of vrouwen van Volvo zullen daar destijds zwaar over nagedacht hebben maar waarom de R met AWD 16" velgen en voorwielaandrijving 17"?
Toch is de mijne gewoon op 17" geleverd :eusa_think:
Citaat van: Wibren V70RAWD op 13-09-2009 18:29:19
Toch is de mijne gewoon op 17" geleverd :eusa_think:
Aah, daar zijn m'n velgen naar toe gegaan. ;) Ik heb mijn FWD gekocht met 16" Meteor's
(zal ooit ergens een ruilhandeltje plaatsgevonden hebben denk ik)
Citaat van: 993GT2 op 13-09-2009 18:32:38
Citaat van: Wibren V70RAWD op 13-09-2009 18:29:19
Toch is de mijne gewoon op 17" geleverd :eusa_think:
Aah, daar zijn m'n velgen naar toe gegaan. ;) Ik heb mijn FWD gekocht met 16" Meteor's
(zal ooit ergens een ruilhandeltje plaatsgevonden hebben denk ik)
Nee, de mijne zijn gegroeid toen ik van AWD => FWD + Quaife ging :eusa_shhh: :eusa_shifty:
Ik denk dat de standaard voor de velgen 16" was, maar dat de 17" een optie was. :eusa_think:
Electrische zetels (chauffeurszetel met geheugen) was wel standaard.
Open dak, verwarmde achterbank, kinderbankje in koffer, Dolby Surround, RTI en achterspoiler waren optioneel.
RTI en Dolby Surround waren niet samen leverbaar geloof ik (Surround speaker zit op dezelfde plaats als het RTI scherm).
Over het rijden: moet je echt proberen.
Ik weet niet of je al iets serieus op 't oog hebt maar deze staat er nog volgens mij.
http://www.autotrack.nl/owa_dima/owa/att_occ_detail.detail?p_spr_id=212440214&o_id=6343044&p_type_lijst=VL
Heb 'm zelf uit nieuwsgierigheid al eens bekeken. Mooie R, waar zo te zien geen krasje op zit.
Leuke bijkomstigheid, de V70R van 1998 met handbak heeft ook een 18T ipv een 16T, dus daar is kwa vermogen wat meer uit te halen. De automaatbak heeft wel gewoon de 16T.
Wat turbo's betreft, MY 99-00 met de 2400 motor heeft een 19T turbo.
In de kleurenopsomming (post 2) is de kleur rood vergeten, staat enkel rood metalic.