Sinds gisteren (misschien was t er al eerder) hoor ik bij wegrijden vanuit stilstand een soort 'klonk' geluid, en bij remmen naar stilstand hoor ik t weer ???...bij heel langzaam optrekken hoor je het niet, evenmin bij gewoon rond rijden. De auto is een V70 T5 uit '99 met 359k.
Enig speuren op het forum leert dat het ws een vd motorsteunen is, echter visueel zien ze er OK uit, hoe check ik of ze stuk zijn?
Kan het ook de aandrijfas zijn?
gaarne advies :)
grrrt Marcel.
Als je gewoon rijdt, en je laat dan je gas los, hoor je het dan ook?
En als je terugschakelt?
Groet
Nee dan niet, ook niet bij terugschakelen (hoewel het AT is). Het treedt duidelijk op bij stevig optrekken en remmen van en naar stilstand. Meestal één, soms twee 'donken'.
grrrt
Aha, wist niet dat het een AT was...
Zitten er geen (kleine) scheurtjes in je bovenste steun? Probeer ook es of je met een koevoet oid je motor kan opheffen aan distributiezijde (koevoet tussen subframe en carter).
Citaat van: Piere op 11-11-2009 15:01:43
Als je gewoon rijdt, en je laat dan je gas los, hoor je het dan ook?
En als je terugschakelt?
Groet
Bovenste steun ziet er OK uit. Zal proberen het blok te lichten, hoewel dat wel tot grote hilariteit bij de buren zal leiden :-) Wat kan ik uit afwezigheid van bovenstaande afleiden?
Citaat van: forestav70 op 11-11-2009 16:56:02
Zal proberen het blok te lichten, hoewel dat wel tot grote hilariteit bij de buren zal leiden :-)
Waarom? :P
Citaat van: forestav70 op 11-11-2009 16:56:02
Wat kan ik uit afwezigheid van bovenstaande afleiden?
Dat die 2 in goede staat verkeren en dat je de oorzaak dus bij of de andere motorsteunen moet zoeken (op dezelfde manier testen, als je eraan kan) of bij een andere veroorzaker :eusa_think:
Maar begin eerst al met de motorsteun aan distributiezijde, die en de bovenste geven het eerst op (volgens mijn ervaringen :P)
Groet!
Probeer eerst eens het geluid te lokaliseren, voordat er onnodige onderdelen vervangen gaan worden.
Heb het idee dat t ergens bij mn voeten vandaan komt... maar hij doet t alleen rijdend dus das een beetje moeilijk checken.
grrt
Controleer ook je draagarmen, reactiestangetjes en subframebouten.
Gr 8)
Na zo'n beetje de 855 teruggebracht te hebben naar stage 0 irriteer ik me nog steeds aan het moeilijk "vloeiend" kunnen schakelen van de volvo.
Als ik abrupt op gas ga staan of van het gas af kom, of de koppeling ga staan, of los laat schokt de auto 2 a 2,5 keer.
Ik hoor echter geen kloenk. Bovenste steun is al vervangen:
Evenals:
Koppeling,
Riemen,
stabilisator stang
endlinks,
distributiekap + rotor
bougiekabels
bougies
injectoren.
benzinefilter.
Tevens
Gasklep gereinigd.
Mag ik er dan vanuit gaan dat dit de motorsteunen zijn?
Kan knap irritant zijn, auto lijkt een beetje gammel op deze manier.... en ik wil graag dat ie rijd als ie bedoeld is. >:(
Is ie AT of MT?
Citaat van: forestav70 op 12-11-2009 20:18:11
Is ie AT of MT?
quote: of de koppeling ga staan ;D
OK :-\ anyway als je dus op die koppeling gaat staan beweegt de auto vrij en lijkt het mij dus niet de steun als je ineens wat hoort.
ik hoor klonk bij sterk remmen en optrekken, bij rustig rijden hoor ik niks.
grrrt
Citaat van: forestav70 op 12-11-2009 20:35:12
OK :-\ anyway als je dus op die koppeling gaat staan beweegt de auto vrij en lijkt het mij dus niet de steun als je ineens wat hoort.
ik hoor klonk bij sterk remmen en optrekken, bij rustig rijden hoor ik niks.
grrrt
Klinkt ongeveer zoalsd e V70XC van m'n pa, en toen was de steun aan distrubutiezijde de schuldige (door omstandigheden weliswaar, rubber kan niet tegen (ATF)olie...)
ik bedoelde abrupt... Dan bokt het blok nog wat na (zo lijkt het...) Dus als ik rustig de koppeling in trap, dan geen problemen.
Ik heb geen zin om constant op eieren te zitten (rijden ;D)
Vol op gas, 2,5 keer bokken. Vol op de koppeling, 2,5 keer bokken. Vol de koppeling oplaten komen, 1 keer " bonk" meer dan gevoel, geen geluid.
Misschien 850 karakter?
Citaat van: choqie1 op 12-11-2009 21:08:27
Misschien 850 karakter?
Echt niet dus, want dit hoort gewoon niet en is zeer zeker geen gemeengoed.
Ik,het,blok,aan,de,distributiezijde,behoorlijk,heen,en,weer,bewegen.,Ik,neem,aan,dat,deze,dan,behoorlijk,gaar!
:eusa_eh:
(sorry,voor,het,komma,gebruik,mijn,spatiebalk,is,stuk)
yup, vervangen...
misschien de windows ingebouwde toetsenbord tijdelijke oplossing voor je spatie ;)
ALT ingedukt houden en 32 op het numerieke gedeelte kloppen = een spatie...
Choqi,
hoe is t afgelopen met je steun? Waar heb je hem vervangen, wat kostte het, was het de oplossing? Ben erg benieuwd daar jouw probleem hetzelfde klinkt als wat ik heb.
Hallo Volvolega's
op advies van dit forum een koevoet tussen carter en subframe gezet en het blok een stukje opgetild - dit kon 4-5 cm omhoog; ook een scheurtje in de bovenste steunrubber, en als je hard schudt aan het blok hoor je klonk.
Dus vervangen die hap (de steunen dan). Wie weet er omg. Amsterdam waar dit op de meest economische manier kan gebeuren?
Ciao
distributiesteun kan je eigenlijk zelf wel doen, die online bestellen..
als je de auto !!goed!! ondersteunt hebt kan je met een krik onder het carter de druk van de steun afhalen door het blok iets op te krikken
(wel even een plankje ertussen ofzo om de kracht te verdelen..) dan kan je makkelijk de steun vervangen. niet te hoog opkrikken om stress te voorkomen op je aandrijfassen en de rest wat erom heen hangt.
zijn 4 bouten.
de bovenste zal geperst moeten worden als je origineel neemt, heb het laatst zelf ook gedaan.. 2 uur mee bezig geweest om dat ding erin te krijgen..
of je gaat voor een powerflex of IPD bovenste steun, die druk je er zo in en kan je zo dichtschroeven.
even over dit motorsteun nog een vraag, wele bij de distributie zit, aangezien mijn auto ook weer begonnen is met erg kantelen van het blok ben ik daar ook even zonet mee bezig geweest, nu kan ik het blok wel 1 cm ongeveer optillen met een koevoet maar verder ook niet..
steun ziet er op het gezicht nog netjes uit.. neem aan dat de steun wel iets beweging hoort toe te staan?
heb trouwens nu alle steunen vervangen die er zijn..
en nog steeds last van een soort van BONK BONK in de aandrijving tijdens volgas en gas loslaten
Vlgs garage is speling tot 3-4 cm normaal bij steun distributiezijde.....
Citaat van: forestav70 op 29-11-2009 10:32:42
Vlgs garage is speling tot 3-4 cm normaal bij steun distributiezijde.....
En welke garage mag dat zijn?
Gr :eusa_eh:
3 tot 4 centimeter normaal? :eusa_think:
Citaat van: forestav70 op 29-11-2009 10:32:42
Vlgs garage is speling tot 3-4 cm normaal bij steun distributiezijde.....
Andere garage zoeken dus !!
Citaat van: Dirk342 op 29-11-2009 19:22:04
Citaat van: forestav70 op 29-11-2009 10:32:42
Vlgs garage is speling tot 3-4 cm normaal bij steun distributiezijde.....
Andere garage zoeken dus !!
Als de garage de linker motorsteun op de foto prima vindt is er niets aan de hand. Deze had idd flinke speling.
(http://img32.imageshack.us/img32/164/img2595q.jpg)
:eusa_think:
Gr. roger
Ik noem geen namen :-X; tis wel een gerenomeerde.... misschien heb ik het wel verkeerd begrepen ??? Ik laat de steunen igg vervangen ;)
Citaat van: forestav70 op 29-11-2009 21:47:05
misschien heb ik het wel verkeerd begrepen ???
Wellicht bedoelde hij milimeters.
Anders heb je daar geen steun nodig lijkt me... :eusa_doh:
Citaat van: Ludo op 29-11-2009 22:01:37
Citaat van: forestav70 op 29-11-2009 21:47:05
misschien heb ik het wel verkeerd begrepen ???
Wellicht bedoelde hij milimeters.
Anders heb je daar geen steun nodig lijkt me... :eusa_doh:
:o
3-4 cm is wel een beetje veel ja
Kun je evengoed een homp deeg in de plaats leggen ofzo...
Hoe zit het nu trouwens? Heb je ze al kunnen vervangen?
Hij wees het tussen duim en wijsvinger aan dusseh.... ze worden vlg week vervangen dus kijken maar of t wat helpt ???
Vandaag auto terug, de steun aan distributiezijde was het rubber helemaal van gescheurd, nu weer lekker 'klonk'loos rijden :eusa_dance: heb het gevoel dat ie ook beter trekt, maar dat kan tussen m'n oren zitten.....
Citaat van: forestav70 op 08-12-2009 20:47:27
heb het gevoel dat ie ook beter trekt, maar dat kan tussen m'n oren zitten.....
Probably, yes :)
Goed dat het opgelost is, veel plezier met het zorgeloos cruisen nu :)