ik heb me al voorgesteld (http://www.volvo850forum.nl/index.php/topic,38001.0.html) en kondigde aan dat mijn 855 T-5R nu een project is geworden.
De vorige eigenaar heeft al het nodige aan de auto gedaan maar het is de bedoeling dat ze (vorige eigenaar noemde haar Betsy) weer fris en monter op het rubber komt te staan.
Wat betekent dat?
- Bijwerken koets en andere uiterlijkheden
spuiten voorspoiler en vervangen bovenzijde voorbumper (lichte parkeerschade)
spuiten spiegelkappen (krassen) en portiergrepen (ik weet het ze horen grijs maar ik vind ze in de carrosseriekleur meegespoten gewoon fraaier)
restylen gebruiksdeukjes (niks ernstigs maar wel zo mooi)
nieuwe koplampunits (ik houd het bij de originele) en richtingaanwijzers
goed poetsen en in de was
voor de winterbanden (nieuw 205x45) worden de bestaande 17" Titans gepoedercoated
voor de zomerbanden (nieuw 225x45) zijn er 18" Trex gekocht bij ET
sierstuk op de uitlaat (ovaal)
raamlijsten voorruit (die waren blank gemaakt - jakkes)
- technische aspecten
veerpootbrug
veren en schokbrekers voor (ben met Christ en Joes nog aan het dubben over de setup)
endlinks en draagarmen vervangen
veren en nivomats achter
vervangen starmotor
rubbers motorsteunen vernieuwen
uitlaat er weer recht onder
nieuwe boegies en verdelerkap
vervangen ruitewissermotor achterruit
derde remlicht
beurt en APK
remschijven zijn nog nieuw (280mm) dus die laat ik nog even zitten. Uiteindelijk moeten daar grotere jongens onder maar om deze haast ongebruikt weg te doen (tenzij iemand ze voor een leuk prijsje zou willen overnemen natuurlijk :P
Verder lijkt alles top in orde (zal vast nog wel iets vergeten zijn). Als dit klaar is, gaan we er eens mee rijden en op grond daarvan gaan we het "kietelproces" maar eens vormgeven. Vooraf voel ik vooral veel voor extra koppel. Tips daarover zijn dan ook zeer welkom (met welke setup bereik je veel koppel --> ik ben niet zo van de 7.000 toeren om vermogen te krijgen).
Betsy, zoals de vorige eigenaar haar zag door de lens:
(http://i47.tinypic.com/2hnb0oj.jpg)
Verdere wetenswaardigheden en foto's volgen natuurlijk!
GJ
Welkom. Een T5-R die Betsy heet daar snap ik niks van, zo,n auto verdient een naam met temperament en niet een naam uit de jaren vijftig van de vorige eeuw. ;)
Mooi mooi 8)
Die raamlijsten hoef je niets voor te doen om ze blank te laten worden ;D
Heel aparte foto trouwens, gaaf!
Groet,
thuur, 487Nm@3000rpm met 18T, blauwe (of groene?) injectors, 3" Ferrita DP, K&N inlegkruis en MTE custom programmaatje
Zo en het nieuwe jaar is van start. Omdat auto's niet houden van pekel, heeft mijn 855 wat extra tijd om opgeknapt te raken.
Zo zag hij er voor de kerst nog uit:
(http://i48.tinypic.com/2mzeio9.jpg)
Van het lijstje zijn er inmiddels ook een aantal klussen gedaan. Zo is het derde remlicht gemonteerd, een andere wis/was achter, nieuwe koplampen en clignoteurs en is de voorspoiler opnieuw gespoten,
(http://i45.tinypic.com/14jt9c6.jpg)
De veerpootbrug, een nieuwe verdelerkap en bedrading en witte injectoren sieren de motor al
(http://i49.tinypic.com/24mhtzb.jpg)
Ook staan de gecoate velgen er met winterbandjes onder evenals de spiegelkappen en de deurklinken er weer aan zitten.
(http://i50.tinypic.com/345fv5j.jpg)
Deze week wordt er gewerkt aan het onderstel. De zaak gaat iets omlaag, er komen nieuwe veren en schokbrekers onder. Achter blijf ik bij de nivomats. Enfin, we zijn er nog lang niet.
Los van het door mij genoemde lijstje heb ik een belangrijk besluit genomen op basis van de ervaringen van Joes en Christ met Fasttech. Ik heb inmiddels een nieuwe turbo aangeschaft (16T met schuine flens), een Japans spruitstuk en een compleet uitlaatsysteem van Fasttech (3" downpipe en een racekat). Als dat allemaal erop is geschroeft dan zetten we hem maar eens op de rollenbank bij Fasttech om hem echt te tunen. Ben heel benieuwd wat dat aan koppel gaat opleveren in het vooronder. To be continued
Ik was woensdag een poos bij Christ en had 'm al even staan te bewonderen. Sterker nog, de uitlaat die er nu onder komt / onder zit heb ik
zelf woensdag opgehaald bij Fasttech ;D
Mooi auto !!
Grootse plannen, en gelijk de handen uit de mouwen!!!
De heren hebben het maar druk met zwarte R-retjes
Top Dirk342! Dank voor de medewerking :eusa_clap:
To be continued beloofde ik en inmiddels is de auto een beetje gekieteld door Fasttech en dat levert hem 335 pk en 506 NM aan koppel (over een heel breed toerental.
Dat zijn mooie cijfertjes. :D
Volgens mij té optimistisch, zoals we inmiddels al gewoon zijn van Fasttech. :eusa_shhh:
Citaat van: Ludo op 10-02-2010 23:46:41
Dat zijn mooie cijfertjes. :D
Volgens mij té optimistisch, zoals we inmiddels al gewoon zijn van Fasttech. :eusa_shhh:
Is Fasstech dan altijd wat aan de hoge kant met de cijfers dan , of hebben ze het trucje gewoon goed in de vingers?
Ik vind de cijfers aan de hoge kant.
Zeker als hier op het forum door specialisten, sinds jaar en dag, tig keer vermeld staat dat met een 16T de koek op is met 300pk.
Onlangs las ik ook Joes zijn cijfers, jammer dat hij zijn blog heeft verwijderd, ik was wel benieuwd naar zijn ervaringen op gas i.c.m. Fasttech. :D
Tja, ik heb geen enkele reden om te twijfelen aan de geijkte cijfers van Fasttech. Het is echt niet zo dat zij er een chipje inpluggen en 'zeggen' dat je 335 pk hebt. De auto staat daadwerkelijk een halve dag op de rollenbank en het motormanagement wordt echt getuned. Daarnaast is er niet alleen maar een 16T opgeschroeft. Ik ken alle specialisten van het forum niet maar heb alle vertrouwen in de kwaliteit van de mannen uit Haaksbergen.
De reden dat Joes zijn ervaringscijfers eraf heeft gehaald ligt in het negativisme waarmee mooie cijfers in twijfel worden getrokken. Gelukkig zijn zowel Joes als ik bijzonder blij met onze 850 en volgens mij is dat het enige dat telt. De info die ik heb verstrekt is bedoeld voor hen die er hun voordeel mee willen doen. Blijkbaar heeft het op sommigen een jaloersmakende uitwerking en dan is een negatieve reactie heel begrijpelijk maar wel doorzichtig.
Kortom ik ga lekker sturen :eusa_dance: met een jaloersmakende bak, opgeleukt door de Oranjegarage en Fasttech :eusa_clap: Ik kan het iedereen aanbevelen.
Leuk project ;D Ik zou zeggen even die winterbbq in Gent meepakken (en de T5-R ook) ;D
Citaat van: GJ3B2T5R op 11-02-2010 12:00:50
Blijkbaar heeft het op sommigen een jaloersmakende uitwerking en dan is een negatieve reactie heel begrijpelijk maar wel doorzichtig.
Ik denk toch dat degenen die er opmerkingen maakten niet echt jaloers zijn hoor. Uiteraard zijn er ook mensen die het altijd beter weten, maar dit terzijde... Ik weet niet eens wat er in Joes's topic allemaal stond. Ik weet ook de waarden niet meer... Ik weet dat ie het blok van mijn zwager's C70 heeft gebruikt, met de 16T?
Die setup heb ik ook in mijn V70R, en na het chippen (bij Fasttech) zit ik op ~282 pk.
Dit is ook een maximum voor een 16T, zelfs naar zeggen van de jongens van FT.
De opmerking van Ludo is dus toch wel terecht, tenzij het een 16T met schuine flens betreft.
Uiteindelijk gaat het erom dat jij een lekker rijdende wagen hebt, dus niet lang zagen, knallen met die bak ;D
Citaat van: GJ3B2T5R op 11-02-2010 12:00:50
Blijkbaar heeft het op sommigen een jaloersmakende uitwerking en dan is een negatieve reactie heel begrijpelijk maar wel doorzichtig.
Dit slaat gewoon nergens op. ::)
Ga eens lezen op het forum, dan zie je ook waarover het gaat...
Ha, een rel!
De jongens van FT hebben het goed door en gaan idd op een veilige manier iets verder dan de andere tuners. Daarnaast is ook de manier van opbouwen van de turbodruk van belang en op die manier kun je hogere waardes scoren. Een grafiek zou uitkomst brengen in dit geval.
En daarnaast lijken de cijfers van FT idd aan de optimistische kant, maar dat is natuurlijk lastig te controleren...
Verder goed bezig!
(alleen 225/45 voor 18" krijg je echt niet in een wielkast...)
Citaat van: )()()sT op 11-02-2010 12:27:20
Ik weet niet eens wat er in Joes's topic allemaal stond. Ik weet ook de waarden niet meer...
Dat ging meer over tunen op gas.
Daarom was ik benieuwd naar de ervaringen.
322pk haal je er écht niet uit met een 16T, en standaard LPi installatie.
Eh nee.... en dat hebben de jongens van FT ook gezegd... net zoals (zoals ik al zei) een 16T met rechte flens, daar is die door jou genoemde 300 pk. grens echt wel the max.
Citaat van: Ludo op 11-02-2010 12:56:42
Citaat van: )()()sT op 11-02-2010 12:27:20
Ik weet niet eens wat er in Joes's topic allemaal stond. Ik weet ook de waarden niet meer...
Dat ging meer over tunen op gas.
Daarom was ik benieuwd naar de ervaringen.
322pk haal je er écht niet uit met een 16T, en standaard LPi installatie.
Citaat van: )()()sT op 11-02-2010 12:59:49
Eh nee.... en dat hebben de jongens van FT ook gezegd... net zoals (zoals ik al zei) een 16T met rechte flens, daar is die door jou genoemde 300 pk. grens echt wel the max.
Jullie kunnen wel zeggen wat FT beweert, maar hij heeft en uitdraai van FT...
Citaat van: Turbobiker op 11-02-2010 13:01:38
Citaat van: Ludo op 11-02-2010 12:56:42
Citaat van: )()()sT op 11-02-2010 12:27:20
Ik weet niet eens wat er in Joes's topic allemaal stond. Ik weet ook de waarden niet meer...
Dat ging meer over tunen op gas.
Daarom was ik benieuwd naar de ervaringen.
322pk haal je er écht niet uit met een 16T, en standaard LPi installatie.
Citaat van: )()()sT op 11-02-2010 12:59:49
Eh nee.... en dat hebben de jongens van FT ook gezegd... net zoals (zoals ik al zei) een 16T met rechte flens, daar is die door jou genoemde 300 pk. grens echt wel the max.
Jullie kunnen wel zeggen wat FT beweert, maar hij heeft en uitdraai van FT...
Als die er is, dan is gerede twijfel helemaal duidelijk.
Voor dat vermogen, heb je wel meer nodig dan een standaard installatie.
Ook véél meer €uro's... maar dat terzijde. ;D
Hahahaha ik ben erg blij met dit verhaal. Denk dat ik ook maar ff langs FT ga voor al die Pktjes :eusa_snooty: :eusa_snooty: :eusa_snooty: Laat je toch nix wijsmaken joh, lees wat rond en dan zie je wel wat je allemaal moet doen voor zo een pak vermogen :eusa_naughty: :eusa_naughty:
kortom, je hebt vermogen nodig om vermogen te maken! ;D
kom maar op met die uitdraai :azn:
Ik zal de uitdraai in een pdfje zetten en posten en zoals ik al eerder heb aangegeven is er meer aan de auto gedaan dan alleen een 16T (idd met schuine flens). Ook een Japans spruitstuk, 3" downpipe, racekat etc.... Nogmaals het is de uitstekende samenwerking tussen de Oranjegarage en Fasttech waar ik heel erg over te spreken ben.
Daarnaast had de Oranjegarage al ervaring opgedaan met de 2x 850 van Joes. Wat anderen van mijn post vinden is mij om het even. Ik post alleen mijn positieve ervaring zodat anderen er hun voordeel mee kunnen doen. Als je de getallen liever in twijfel trekt, ook goed!
Ik heb geen aandelen in Fasttech noch in de Oranjegarage maar ben wel de mening toegedaan dat zij weten waar ze het over hebben.
Citaat van: GJ3B2T5R op 11-02-2010 13:55:54
maar ben wel de mening toegedaan dat zij weten waar ze het over hebben.
Daar twijfelt ook niemand aan.
Och, daar gaan we weer.. Het is een Dynojet, waarvan bekend is dat ie wat minder streng rekent dan een MAHA. Verder zijn er niet echt veel bankruns bij andere banken bekend(Goes is ook een Dynojet).
Kijk bijv. naar Jan's wagen; in Goes had ie met beroerde koeling 361,5 wielpk. Bij FT draaide ie 412 vliegwielpk en dat met verbeterde koeling en perfecte afstelling(qua voorontsteking ed).
Als je gaat rekenen met aandrijfverliezen kom je op 14%(dit alles zonder enige softwareaanpassing die het vermogen ten goede komt, meegerekend) nl. 361,5 * 1,14 = 412,11pk.
Dit zijn geen buitenproportionele aandrijfverliezen in mijn opinie.
Denk zelf dan ook dat de waarheid ergens in het midden ligt.
Niet het mooiste plaatje maar belofte maakt schuld en PDF gaat niet.
(http://i49.tinypic.com/3da36.jpg)
Citaat van: nickk. op 11-02-2010 14:03:51
Och, daar gaan we weer.. Het is een Dynojet, waarvan bekend is dat ie wat minder streng rekent dan een MAHA. Verder zijn er niet echt veel bankruns bij andere banken bekend(Goes is ook een Dynojet).
FT heeft geen dynojet.
Dit soort zaken wil ik zien op de Verhoeven/Mosselman Dyno of die van JD Engineering, de rest is leuk maar niet van hetzelfde niveau.
Er zijn heel wat dynoes in NL maar de meeste zijn gewoon erg optimistisch en dat blijkt keer op keer op de track en nadat ze op 1 van deze 2 banken zijn geweest.
Ja, ook IK vind de uitdraaien van FT niet geloofwaardig en met name het koppel vind ik 'magisch'. Het is een eeuwen oude truc hoor, want hoe beter de auto op een bepaalde bank presteerd hoe blijer de klant naar huis gaat en andere zal aanraden om langs te gaan.
Dus dan eigelijk kan je maar beter een sprint tijd meten.
0 tot 100 of kwart mijl of zo,dat valt beter te meten,want daar gaat het toch om ?
Het hele spul moet toch ook in ballans zijn.
Groet.
Het gaat om meer zaken maar niks is absoluut.
Het 1 kan niet zonder het ander.
Je kan vrij precies berekenen hoe snel iets met een bepaalde massa een bepaalde afstand kan afleggen, gewoon natuurkunde.
Natuurlijk zijn er vele variabelen die ook meespelen en er dus afwijkingen zullen ontstaan maar het is inmiddels bewezen dat het een leuke methode is om PK's en NM's te benaderen.
Een goeie Dyno zal dit ondersteunen en het zal dan niet heel veel uit elkaar liggen.
Citaat van: Turbobiker op 11-02-2010 13:01:38
Citaat van: Ludo op 11-02-2010 12:56:42
Citaat van: )()()sT op 11-02-2010 12:27:20
Ik weet niet eens wat er in Joes's topic allemaal stond. Ik weet ook de waarden niet meer...
Dat ging meer over tunen op gas.
Daarom was ik benieuwd naar de ervaringen.
322pk haal je er écht niet uit met een 16T, en standaard LPi installatie.
Citaat van: )()()sT op 11-02-2010 12:59:49
Eh nee.... en dat hebben de jongens van FT ook gezegd... net zoals (zoals ik al zei) een 16T met rechte flens, daar is die door jou genoemde 300 pk. grens echt wel the max.
Jullie kunnen wel zeggen wat FT beweert, maar hij heeft en uitdraai van FT...
;D ;D
Ja hoor er lijken mensen op het forum te zitten ??? die moeite hebben met het feit dat er andere mensen zijn die met een LPI installatie van Mesman, aanpassingen van Christ van de Oranje Garage en de tuning van Fasttech RUIMSCHOOTS MEER DAN :eusa_dance: 300 PK halen en een fantastisch Koppel in de buurt van 550 NM.
Nou dat is dan jammer voor hun, soms is er nu eenmaal het nadeel van een eerder voorsprong, die wordt achterhaalt :eusa_wall:.
Details later maar inderdaad: wel grote (de grootste beschikbare momenteel) gasinjectoren, 16T met schuine flens, JT Superflow uitlaat met 100 cellen racekat, Japans R spruitstuk, open luchtfilter en voor het overige een hele goede set-up door Christ van de Oranje Garage heb er veel plezier van ! Complimenten allemaal, Christ, Fasttech, Mesman
:) En natuurlijk een goed motortje uit de wagen van de zwager van J()()ST een C70 T5, ja die turbo was gaar, jammer dan dus een 16T met schuine flens ben zeer blij met die motor die ik van Eugene heb gekocht !
Joes, voor de zoveelste keer, ik heb er helemaal geen moeite mee, voor mijn part word er 500pk en 855 ;D Nm uitgepleurd. ::)
Nog steeds vermeld je niet dat deze cijfers dan voor benzine gelden, want met gas voldoet je installatie niet.
Ik weet écht wel waarover ik het heb hoor.
In de buurt van 550 NM op LPG met een 16T en wat usual mods ?
Eerst op een objectieve dyno zien, dan geloven Joes ...
En ik kan goed met je door een deur Joes maar dit geloof ik niet, heeft Niks met jou of de Oranje garage te maken maar gewoon met waardes die te mooi zijn.
Citaat van: Ludo op 14-02-2010 23:20:37
Joes, voor de zoveelste keer, ik heb er helemaal geen moeite mee, voor mijn part word er 500pk en 855 ;D Nm uitgepleurd. ::)
Nog steeds vermeld je niet dat deze cijfers dan voor benzine gelden, want met gas voldoet je installatie niet.
Ik weet écht wel waarover ik het heb hoor.
Inderdaad deze waardes gelden voor benzine die van LPI zijn hoger ;D ;)
Dit vraagt om een keertje op de bank te gaan bij de andere tuner ! (MAHA) ;D om het 1 en ander gewoon uit te sluiten.
Citaat van: cas op 14-02-2010 23:41:16
Dit vraagt om een keertje op de bank te gaan bij de andere tuner ! (MAHA) ;D om het 1 en ander gewoon uit te sluiten.
Waarom zou ik bij een andere tuner op de bank gaan ??? als ik al bij de beste zit momenteel, bij een ander de bank gebruiken om de gevens van een van de beste te bewijzen :eusa_doh:...........................voor wie :eusa_shifty:? Het leven bestaat uit keuzes en je moet gewoon de goede maken 8).............en een beetje geluk.. :eusa_angel:............en de juiste partners bij je project natuurlijk ;D !
Citaat van: joes op 15-02-2010 00:19:10
...........................voor wie :eusa_shifty:?
Ik zou het doen voor mezelf. :eusa_dance:
Van mensen die lucht verkopen, en daarvoor de hemel ingeprezen willen worden, heb ik geen hoge pet op. :-X
vertrouwen is goed maar controle is beter :eusa_whistle:.
Citaat van: Ludo op 15-02-2010 10:48:56
Citaat van: joes op 15-02-2010 00:19:10
...........................voor wie :eusa_shifty:?
Ik zou het doen voor mezelf. :eusa_dance:
Van mensen die lucht verkopen, en daarvoor de hemel ingeprezen willen worden, heb ik geen hoge pet op. :-X
:eusa_liar: idd controleren die handel :eusa_liar:
Misschien is het in dat verhaal ook interessant om te vermelden wat ie vóór de chip had.
Bij mij kwamen er heel reële waarden uit (standaard 240 pk, bij mij was ie met dikke IC, 3" DP, K&N rond de 246 pk meen ik).
@ Joes: ik wist niet dat jij nu een schuine flens hebt ;)
Voor degene die denkt, dat ie er met een schuine flens zoveel vermogen extra uithaalt, komt ook van een kouwe kermis thuis. ;D
:eusa_clap:
Koud is het inderdaad, maar geen kermis maar Carnaval.
Ik zal het eens overleggen met mijn garagist / Christ en wie weet gaan we de mythe de wereld uit helpen...........van de optimistische rollenbank van Fasttech bedoel ik natuurlijk.
GJ sorry voor het misbruik van je blog I'll refrain from further discussion on this topic in your Blog,
Joes / 3bergenT5-R ;D