op de deurstijl van mijn 850 hangt een plakker met daarop twee datums voor het vervangen van de airbags.
is het nodig om die te vervangen? waarschijnlijk wel want anders zetten ze het er niet bij!
wat resultaat geeft het als je de airbags niet verwisselt?
wie heeft dit al eens gedaan?
waar heb je dat dan laten doen?
hoe heb je dat dan gedaan?
en .... wat heeft dat gekost??
veel vragen in een keer maar ik lees het wel!
Raf
Wie? Ik nog niet.
Waar? In de Volvo garage natuurlijk; zou niet graag hebben dat er iemand anders aan ligt te klooien.
Hoe? Ik dacht dat ze die airbags als een ganse module ineens vervangen
Kosten? Zal wel aan de dure kant zijn, maar veiligheid heeft zijn prijs.
Onlangs hebben ze thuis in de buurt op het bedrijventereein van een auto-transporteur 15 nieuwe wagens opengebroken en enkel de airbags uit het stuur gehaald!
Heb vorige week eens gekeken in handleiding en er stond in dat de sips- side airbags als die aanwezig zijn, er een stickertje opzij van de zetel moest zitten- niet te zien bij mij- Maar in de deur staat een stickertje dat de airbags in 2008 vervangen moeten worden en de sidebags ook. Nu weet ik het helemaal niet meer of mijn V70 sips-sidebags heeft?
Off Topic; Zeg Raf, hoeveel km staat er al op de teller van je rode estate hierboven. Ik denk dat hij eens binnen moet voor een grote beurt ;D
Elke S/V/C70 heeft Sips-bags en vanaf '99 C70 en iets later ook S/V70(maar weet niet juist wanneer) die grote sips-bags tot tegen plafond en Whips.
850 vanaf model '95...
Op het 700 forum is er al eens discussie geweest over het vervangen van de airbags en volgens de kenners heeft VOLVO de vervangingstermijn reeds verschillende keren verlengd en is men op dit moment op een termijn van 15 jaar.
Misschien kan Walter ons hier verder mee helpen.
Hedwig
Ik heb in het boekje wat in mijn 850 lag gelezen dat het systeem na 10 jaar nagekeken moet worden.
Ik heb een 95er dus moet er volgend jaar aan geloven. ;)
Een aantal jaren geleden heb ik de vraag aan Volvo USA (waar ik toen woonde) gestelt voor de 780 die ik toen had. Die melden mij toen dat betreffende periode 15 jaar geworden was maar dat de auto na 10 jaar op de computer gezet moest worden om eventuele fouten in het airbag systeem uit te lezen.
Citaat van: Raf op 06-01-2004 20:55:45
op de deurstijl van mijn 850 hangt een plakker met daarop twee datums voor het vervangen van de airbags.
is het nodig om die te vervangen? waarschijnlijk wel want anders zetten ze het er niet bij!
wat resultaat geeft het als je de airbags niet verwisselt?
wie heeft dit al eens gedaan?
waar heb je dat dan laten doen?
hoe heb je dat dan gedaan?
en .... wat heeft dat gekost??
veel vragen in een keer maar ik lees het wel!
Raf
Er staat op je sticker niets over vervangen. Ik had deze vraag al eens gesteld bij de dealer op een sleuteldag en het gaat om een check van de electronica rondom de airbags... niet veel loos dus. (net zoiets als de 'visuele aircocheck')
als alles goed werkt krijg je een nieuwe sticker met een verlengings datum van ik geloof 5 jaar and thats it
Citaat van: denkweb op 12-07-2004 19:00:27
Er staat op je sticker niets over vervangen. Ik had deze vraag al eens gesteld bij de dealer op een sleuteldag en het gaat om een check van de electronica rondom de airbags... niet veel loos dus. (net zoiets als de 'visuele aircocheck')
dan zullen we dat eens plannen voor de volgende sleuteldag hé ;)
die jongens zullen dat er wel snel effe tussendoor kunnen doen, niet?
Raf
Volgens mij is hetg idd alleen controle en geen vervanging.
Overigens heb ik wel side bags, maar heb ik niet zo n grote sticker op de deurstijl... Vond ik altijd al vreemd
Hoe kan dat ? 850 t5 1995
Die termijn is inderdaad 15 jaar geworden!
Citaat van: bart op 16-07-2004 13:46:38
Overigens heb ik wel side bags, maar heb ik niet zo n grote sticker op de deurstijl... Vond ik altijd al vreemd
Hoe kan dat ? 850 t5 1995
Ooit schade gehad en nooit een nieuwe sticker geplakt.....
ik heb ook maar eens geinformeerd omdat mijn auto ook de 10 jaar is gepaseerd en de chefmonteur vertelde mij dat volvo ieder jaar bekijkt of het noodzakelijk is om bepaalde jaargangen te gaan vervangen.Dus als er na 12 jaar een heleboel auto's bij de dealer met problemen met de airbag komen dan gaat volvo er op inspelen en een jaartal bekend maken voor het vervangen van de airbag.Zolang je lampje op je dashboard gewoon uit gaat hoef je nog nergens bang voor te zijn.Dit is wat ik te horen kreeg
Goedendag.
Mijn volvo v70 wordt aankomend 10 jaar oud en nou kwam ik erachter dat je dan het SRS systeem moet laten controleren bij de volvo dealer.
Wat gaan ze dan precies doen en weet misschien iemand wat de kosten daar ongeveer van zijn.
Ik heb al verschillende zoek pogingen gedaan op het 850forum/volvoforum maar zonder resultaat.
(trouwens Prettige feestdagen toegewenst)
Met vriendelijke groet Bas
Hier zijn we weer en er blijkt dus wel op het forum over te zijn geschreven , maar de meningen zijn verschillend.
http://www.volvo850forum.nl/index.php?topic=3853.0
Misschien is er iemand die het vrij recent heeft laten controleren bij de dealer en dan ben ik wel benieuwd wat de uitslag daarvan was.
Met vriendelijke groet Bas.
Veiligheid heeft z'n prijs?
Denk dat deze prijs wel wat te hoog is.
Alle airbags vervangen zal iets meer kosten dan de waarde van de meeste van onze auto's
Testen is alleen sluitend als je ze laat afgaan. ;D
Heb al meerdere recente schadeauto's gezien waar de airbags niet van afgingen, en als ze dan afgaan is de auto per-total mede door de airbags.
Geachte heer P, nav uw mail kunnen wij u berichten dat de fabriek inderdaad heeft aangegeven dat de airbag niet meer vervangen hoeft teworden na een aantal jaren. Alleen indien er een indicatie lampje brandt dat aangeeft dat er iets defect zou zijn aan het systeem. M. de Ri. Customer Relations Consultant.
Dit is gekopieerd van een mail die ik kreeg van volvo nederland.
Nou dat is helder, no sweat dus ook niet na 15jaar...... Zou ik ook te duur vinden, die airbags zijn toch al gauw richting honderden euros per stuk. Had ik dan toch niet gedaan :evil:
Je kunt ook de sticker in de deurpost verwijderen zoals de Volvo dealer mij adviseerde, alleen het SRS- lampje is van belang. Wanneer je de sticker verwijdert wel met stickerreiniger aan de gang want anders ziet het er niet uit na een paar dagen.... ::)
nog even ter beedlvorming, onze roffel heeft een kaduuke sips bag(bestuurder) en gordelspanner(passagier), Volvo zelf schatte de vervangingskosten op 1200-1500, ook door de hoeveelheid uren die in het vervangen van de sips bag gaat zitten...
inmiddels heb ik voor tientjesweerk van prefect een gordelspanner en van elianmars een sips bag(ligt nog op het postkantoor) gekocht, stuk goedkoper, en ook nog eens leuker dan het door de dealer te laten doen :D
verder brand bij ons het SRS lampje dus wel, na diagnose volvo gesteld dat het echt komt door kapotte onderdelen, computer zou nog goed moeten zijn.
mijn 850 i9s uit 1996 dus dan moet ik het dit jaar laten controleren , heb er nie veel verstand van maar hoop wel dat ze niet inneens onder het rijden afgaan vanwege een stroing ofzo(Lol)
ik had nog een losse airbag liggen
lag er al 4 of 5 jaar kwam uit een auto van 1994
en hij deed het nog prima :D
(http://i48.photobucket.com/albums/f209/origineelste/th_12122011161.jpg) (http://s48.photobucket.com/albums/f209/origineelste/?action=view¤t=12122011161.mp4)
lekker laten zitten hij doet het toch wel
Hoi,
ik heb sinds kort ene 2e airbag in mijn dashboard n.a.h heb ik gezocht op internet en utgekomen bij: www.airbagvoorraad.nl
Deze monteur zit in Eindhoven en je kan een afspraak maken om langs te gaan hij rekende +/- 7 a 8 tientjes om beide airbags na te kijken.
Dwz de electronica testen en de airbags zelfs op verdroging/scheuren etc. maar niet de werking ervan,ik ga er sowieso binnenkort langs.
grt
tim
Airbags zijn onbeperkt werkzaam ik heb daar een mail van van Volvo Nederland.
airbags zijn niet levenslang 100%
er zit stikstof in. daar zit een stofje in die zijn kracht iets verliest.
maar goed, de airbag doet het gewoon hoor.
wat beter zou zijn is om de sensoren te contoleren. die al jaren lang in regen, wind en kou liggen te niksen.
meestal zijn die door corrosie niet meer functioneel.
Hoe was je die van plan te controleren?
Klap met een hamer erop? :evil:
Groet,
The Demon.
Citaat van: robert85010v op 25-07-2013 22:57:04
wat beter zou zijn is om de sensoren te contoleren. die al jaren lang in regen, wind en kou liggen te niksen.
meestal zijn die door corrosie niet meer functioneel.
Welke wind, kou en regen? Die sensoren zitten binnen in de auto; sterker nog: Behalve de sensoren van de SIPS bag zitten ze allen in de airbag regeleenheid.
Stikstof zit er trouwens ook voldoende in de lucht, maar bij mijn weten niet in airbags. Wat er wel inzit zijn pallets van een stofje dat tijdens de overgang naar gasvormige toestand enorm expandeert.
Stikstof
Als de microprocessor van de ECU onderweg via de sensoren de schok van een botsing herkent, stuurt deze een elektrisch signaal naar het onstekingselement in de gasgenerator van de airbag. Een extra voorziening in de ECU zorgt ervoor dat het signaal ook effect heeft als onverhoopt de accu uitvalt. In de gasgenerator zit natriumazide in korrelvorm. Deze korrels komen tot ontbranding en produceren voornamelijk stikstof. Dat gas staat onder een druk van 2 tot 3 atmosfeer, vergelijkbaar met de spanning in de band van de auto. Die druk breekt het stuurhuis of een ander omhulsel open en een nylon zak komt naar buiten met een snelheid van 150 tot 200 kilometer per uur. Om te voorkomen dat bij gebrek aan ruimte de bestuurder wordt platgedrukt, zit er in de airbag een aantal gaten. Binnen 0,03 seconden is de zak volledig opgeblazen en na 0,2 seconden hij weer leeg. Ter vergelijking: één keer met de ogen knipperen duurt 0,1 seconde.
Er zit dus geen stikstof in maar er wordt stikstof geproduceerd bij het in werking treden van de airbag.
Niet goed als het stuurhuis breekt hoor.
Gr :D
De sticker in de deurstijl slaat op de SIPS airbags in de voorstoelen, daar komt geen ECU aan te pas.
Groet,
The Demon.
Als ik dus met mijn ogen knipper zie ik maar voor de helft hoe mijn airbag leegloopt? Jammer. :P
Citaat van: The Demon op 26-07-2013 21:53:56
De sticker in de deurstijl slaat op de SIPS airbags in de voorstoelen, daar komt geen ECU aan te pas.
Groet,
The Demon.
Nee hoor, de sticker slaat op alle airbags, aanwezig in de auto.
Citaat van: volvobug op 26-07-2013 22:00:09
Als ik dus met mijn ogen knipper zie ik maar voor de helft hoe mijn airbag leegloopt? Jammer. :P
Zo snel gaat 't:
(http://i573.photobucket.com/albums/ss175/KIM850R/th_200msecofyourlife.jpg) (http://i573.photobucket.com/albums/ss175/KIM850R/200msecofyourlife.mp4)
Beetje oppassen met die airbags (http://www.youtube.com/watch?v=b1Qj75pbl8o)
Citaat van: KIM op 27-07-2013 19:53:04
Citaat van: volvobug op 26-07-2013 22:00:09
Als ik dus met mijn ogen knipper zie ik maar voor de helft hoe mijn airbag leegloopt? Jammer. :P
Zo snel gaat 't:
http://i573.photobucket.com/albums/ss175/KIM850R/th_200msecofyourlife.jpg (http://i573.photobucket.com/albums/ss175/KIM850R/200msecofyourlife.mp4)
Toch wel indrukwekkend wat er in die tweetiende van een seconde gebeurd.
Citaat van: Hans Duiven op 27-07-2013 19:58:54
Beetje oppassen met die airbags (http://www.youtube.com/watch?v=b1Qj75pbl8o)
Serieus gevaar idd.
Hier een verzameling dodo's met een airbag:
http://youtu.be/HcbAjopKLOs (http://youtu.be/HcbAjopKLOs)