Volvo 850 Forum

Volvo 850/70 Algemeen => Wie ben ik??? => Topic gestart door: Goud op 12-03-2010 11:50:49

Titel: Goud stelt zich voor
Bericht door: Goud op 12-03-2010 11:50:49
Ook even kennismaken; Willem G, "Goud", heb sinds een jaar weer een V70 AWD Geartronic LPG,'98 Flame red (roze volgens mijn kinderen), getrouwd, 2 zoons, dir/mede-eigenaar van bedrijf wat drijvende pijpleiding repareert voor bagger en offshore, rij Volvo vanaf 1983; Amazon, 2x Katterug, verschillende 245's, 855 en V70's . Daarnaast gaat het geld vooral naar oude Jaguars MK10 & 420G (bodemloze put).

Mijn AWD heeft net de 351000 aangetikt en begon deze week spontaan olie te lekken en niet zo'n klein beetje. Het lijkt rond de olieretourleiding vd turbo te beginnen. Ik hoop dat dit het slechts de leiding of pakking is en niet de turbo zelf. Dit weekend moet er dus gesleuteld worden. Met Vadis, webshop Nordicar en hulp van lokale Volvo-magazijnman onderdelen verzameld en ook maar meteen carterventilatie onderdelen besteld. De motor staat te blazen bij de olievuldop en ik hoop dat dit (ook slechts) een dichtgeslibte olieafscheider is.

Naast reguliere onderhoud in de afgelopen maanden veel vernieuwd; vele lampjes in dashboard en schakelaars, elec raambediening, hendel stuurverstelling, automaat gespoeld (dramatische verbetering), rubbers van de veerschotels en rammels uit wielophaging. Lijkt een lange lijst maar ik heb de afgelopen jaar toch weer 35000 probleemloze km's gereden.

Het enige hinderlijke bij deze auto blijft een (onregelmatige) brom/dreun/gons tussen de 100 en 120 km/u. Al zoekend op het net begrijp ik dat dit een klacht is van meerdere AWD rijders.

groeten
Goud
Titel: Re: Goud stelt zich voor
Bericht door: tom480 op 12-03-2010 12:18:14
Welkom hier,
Dat is een mooie lijst aan Volvo's.
Heb je nog een paar fototjes ;D ?

Groeten
Titel: Re: Goud stelt zich voor
Bericht door: )()()sT op 12-03-2010 12:23:17
Welkom! Het brommen zou idd. te maken kunnen hebben met de AWD.... Misschien eens proberen om de aandrijfas er onderuit te halen (zodat je een FWD hebt)?

De olieretour is an sich een simpel klusje, de pakkingen van de leiding (een papieren en een rubber ringetje) kosten geen drol.
Echter.... bij een AWD zit er heel veel in de weg heb ik me laten vertellen. Bij de XC van mijn vader was het met een hoop knietjes, verlengstukjes e.d. te doen.
Titel: Re: Goud stelt zich voor
Bericht door: Kali-Integrali op 12-03-2010 12:36:20
Hey Willem,

Welkom op het forum!
Ik hoop dat de ellende uitblijft en dat het enkel kleine reparaties betreft.

Foto's moet je natuurlijk nog wel even posten. Wie weet zit je morgen alweer ergens in Dubai op zo'n offshore project ;D

Gr-Martijn
Titel: Re: Goud stelt zich voor
Bericht door: Goud op 12-03-2010 12:55:37
Ja, inderdaad redelijk veel in UAE, maar nu waarschijnlijk nog exotischer werk op Malediven en Papoea Nieuw Guinea. Iemand moet het doen...

@ Joost    Ik heb zitten spelen met gedachte om de as er onderuit te halen, FWD te rijden en kijken of dat de trilling opheft. Voorlopig zorg ik dat ik boven de 120 blijf.

groet
Goud
Titel: Re: Goud stelt zich voor
Bericht door: hathü op 12-03-2010 13:02:01
Welkom en succes met het sleutelen. Oude Jaguars, ook leuk ;D, mijn buurman cq vriend heeft een E type waar ik ook wel eens in mag rijden, altijd weer een sensatie rijden zo,n oudje met heel veel pit.
Titel: Re: Goud stelt zich voor
Bericht door: Volvo850 93 op 13-03-2010 19:22:27
z'ow knape lijst heb je. sucses met je olielekage

Mvg
Titel: Re: Goud stelt zich voor
Bericht door: FGG op 13-03-2010 19:42:50
Welkom op 't Forum, Willem.

Benieuwd naar de foto's.

FGG
Titel: Re: Goud stelt zich voor
Bericht door: Cesar op 13-03-2010 19:48:24
Welkom!

Herkenbaar dat getril inderdaad, ook ik zal niet gauw 110 rijden met mijn AWD. Woensdag gaat de cardanas er even onderuit om te kijken of het helpt.

Fotootjeeeeees  ;D
Titel: Re: Goud stelt zich voor
Bericht door: Goud op 17-12-2012 14:45:34
Update
De AWD is al weer geruime tijd geleden verkocht en ik heb in juli een V70 TDI uit 1998 aangeschaft.. Heerlijke auto voor de lange afstand, maar met de reeds vaak genoemde mindere karaktertrekjes; rauw en luidruchtig wanneer koud en fors roken bij gasgeven. Ik ben er duidelijk anders door gaan rijden, een fluwelen rechtervoet, vaak in de spiegel kijkend naar wat ik aan wolken produceer.. Het is dat de TDI zo zuinig is, maar eerlijk gezegd mis ik de lekkere 2.5T wel.


We zijn nu +/- 15000 km verder en in de afgelopen maanden ook hier weer het nodige achterstallige onderhoud gedaan en gerepareerd; oa alle filters en oliën (de interieur luchtfilter was een moestuin),  verlichting van dashboard, accu stond los (hoe die door de aflever-apk is gekomen?), EGR afgesloten, vacuümpomp vervangen, ABS-module gesoldeerd en rammelend motorafdekplaat gerepareerd. 
De reparatie vd de afdekplaat en de nieuwe vacuümpomp waren een verademing (voor de buren...). Zelf ben ik erg happy met het opnieuw solderen van de ABS-controller, dat was nooit gelukt zonder de informatie op dit forum. Ben zelf geen expert, denk dus ook vaak geen zinvolle bijdrage te kunnen leveren, maar wil wel graag iedereen bedanken die de kennis wel heeft en deze deelt.

Komende woensdag gaat ie naar Terlouw. Hoewel ik geen aanwijsbare problemen heb (buiten de eerder genoemde karaktereigenschappen) heb ik het gevoel dat ie beter, mooier moet kunnen lopen.  Geen kwaad woord over de dealer (Hoeke, Delft), erg behulpzaam en redelijk geprijsd met de (altijd) originele onderdelen, maar ik heb, wederom ingegeven door de postings op het forum, het gevoel dat Terlouw meer ervaring heeft.

Ik zal na het bezoek verslag doen als er iets belangwekkends te melden is.

Groet
Goud