als ik het koppelingspedaal los heb, dan hoor ik het potje tikken. trap ik hem de 1e cm in, die zonder de weerstand. dan verdwijnt het geheel.
zijn dit dan niet de druklagers die ik hoor? of is dat meer onderin de koppeling.
ik kan het evt dus oplossen door t koppelingspedaal/kabel wat strakker af te stellen. is dit wijsheid, of rij ik dan met een minimaal slippende koppeling.
wat ik dus al zei, het verdwijnt bij de 1e cm, die geen echte weerstand geeft.
zal het druklager zijn dat je hoort
Citaat van: arjenT5R op 19-03-2010 14:25:28
zal het druklager zijn dat je hoort
dat dacht ik ook later, maar heb toch mijn twijfels daarbij, het druklager is meer een rammelend geluid.
maarja, wie wil even kijken/luisteren bij de zuid holland meeting ?
koppeling is al een tweede leven begonnen, zal een derde in 15 jaar nodig zijn?
en toch zeg ik, niet het druklager. die hoor je voornamelijk toch als je de koppeling intrapt?
als de auto in zn vrij staat. hoor ik dat potje dus tikken/piepen. bij de koppeling een cm in verdwijnt dit. oud nieuws.... het geluid is er dus als de auto in de versnelling staat of niet, tot een toerental van rond de 2000 of ik nou rij in een versnelling of niet. alleen dus wanneer het koppelingspedaal totaal niet ingetrapt wordt.
maar het geluid wordt sneller bij een sneller toerental. bij over de 2 a 2500 verdwijnt het zelfs. je druklager blijft voor zover ik weet het zelfde geluid geven ongeacht het toerental?
wordt echt een speaking to myself topic hier :eusa_wall:, probeer het nog 1 keer. en dan ga ik wel experimenteren zelf.
mag/kan ik het koppelingspedaal ies opstellen? zeg maar het rust gewicht/1e cm vh pedaal.
Citaat van: cas op 19-03-2010 23:28:36
en toch zeg ik, niet het druklager. die hoor je voornamelijk toch als je de koppeling intrapt?
Een ral of suf druklager hoor je juist NIET als je je koppeling intrapt... dan is het spul zeg maar aangespannen en zul je weinig tot niets horen. In onbelaste toestand, dus vrijloop gaan ze erop cq kunnen ze erop gaan.
is gewoon een ral druk lager lekker laten zitten kan hij heel oud mee worden ;D
mocht hert je gaan iriteren dan zul je het moeten wisselen en moet de bak er onder vandaan druklagertje niet enkel vervangen maar dan meteeen de koppeling mee nemen met drukgroep en platen als ze toch uit elkaar gaan .
mocht het niet storend zijn gewoon laten draaien
oja je hebt een hydraulische koppeling dus zonder kabel die is dus niet te stellen die doet het of hij licht op de bodem ;D
daar kan ik wat mee! ;D
vond het alleen wat appart omdat het zo duidelijk leek te komen van dat vacuum ding die onder de accu ? zou zitten. de koppeling is dus al een keer vervangen, en is nog verder niet nodig. dus die 500 euro steek ik lekker in een chippie ooit 8)
tenks heren ;)
Citaat van: cas op 22-03-2010 16:05:51
vond het alleen wat appart omdat het zo duidelijk leek te komen van dat vacuum ding die onder de accu ? zou zitten.
Dat vacuum "ding" onder de accu is van van je cruisecontrol.
heren, nog 1 ding wat me dwars zit.
druklagers, gaan die ook meer tikken bij een hoger toerental ? en ook IN een versnelling?