Ik wil 'm demonteren ivm dit topic http://www.volvo850forum.nl/index.php/topic,33697.15.html
Dat LPG probleem blijft maar spelen, ontzettend irritant. Met de 4-polige stekker los van het stappenmotortje is het probleem er niet. Maar ja, dat stappenmotortje zit er niet voor niets, dus ik wil het gewoon goed werkend hebben. Schijnt aangestuurd te worden door de lambda-sonde.
Ik heb geen brug dus ben overgeleverd aan sleutelen op straat. Auto opgekrikt, met bokken beveiligd (ondersteund) kon ik er net bij. Natuurlijk moervast, ondanks ruimschoots WD-40 de nacht er voor. Had alleen een steeksleutel en geen ringsleutel. Vraag me überhaupt af of een ringsleutel over het stekkertje zou passen.
En waar dient de bout aan de andere kant van de lambda-sonde voor? Zit ook, net als de lambda-sonde in het uitlaatspruitstuk gedraaid.
En hoe controleer ik (of laat controleren) of die lambda-sonde correct werkt? Is daar apparatuur voor?
Even voorzichtig tegen je steeksleutel tikken met een andere steeksleutel of hamertje dan ''schrikt'' hij los. bij mij in ieder geval ;) Gr. Ruben
Als je een nieuwe sonde hebt liggen kun je de kabel doorknippen en een ringsleutel gebruiken.
Of de motor even laten lopen zodat hij heet wordt. Tijdens het afkoelen proberen los te draaien.
Gr 8)
Als je een niet turbo hebt kan je beter van bovenaf werken:
Neem een goede steeksleutel, verleng die met een andere sleutel of het losse stuk van een garagekrik.
Je hebt niet veel ruimte, maar het gaat veel makkelijker dan van onder zonder brug.
Van te voren (paar dagen lang) de boel iedere dag even inspuiten met WD40, zal wat bizar ruiken als je rijdt.
Niets forceren maar met een verlenging van een kleine 1m heeft de sleutel genoeg kracht.
Gebruik wel een professionele sleutel. Anders loop je het risico dat ie gaat slippen en de "moer" van de sonde kapot draait.
Succes er mee!
Citaat van: thuur op 21-03-2010 20:57:58
Als je een nieuwe sonde hebt liggen kun je de kabel doorknippen en een ringsleutel gebruiken.
Gr 8)
Kun je dan niet beter gewoon de stekker, die iets verderop zit, loshalen? Of past die niet door de ringsleutel (22?)?
Citaat van: elianmars op 22-03-2010 00:26:55
Citaat van: thuur op 21-03-2010 20:57:58
Als je een nieuwe sonde hebt liggen kun je de kabel doorknippen en een ringsleutel gebruiken.
Gr 8)
Kun je dan niet beter gewoon de stekker, die iets verderop zit, loshalen? Of past die niet door de ringsleutel (22?)?
Past helaas niet, vandaar mijn steeksleutel opmerking.
Even een tipje voor de connector:
Je moet vanaf de juiste kant een schuifje naar binnen drukken, dan kan je hem zo lostrekken.
Ennuh neem alstjeblieft een originele nieuwe sonde, ik heb meetbare resultaten die niet pleiten voor imitatie.
Dus Bosch of dat Japanse merk, NKT als ik het goed heb.
Idd warm laten lopen en tijdens afkoelen met grote, goede, professionele Bahco, (niet zo´n Gamma-ding) krijg je ´m wel mee los.
Mensen, bedankt zover. Maar:
Weet iemand hoe ik kan testen of dat ding stuk is of niet? Heb namelijk inmiddels al gezien dat een nieuwe flink in de papieren loopt zeg! Had ik niet verwacht. Dus van de oude zonder meer het kabeltje doorknippen om er een ringsleutel op te kunnen zetten, lijkt me wat voorbarig :eusa_naughty:
Stekkertjes heb ik inmiddels los en ben benieuwd of er 'n ring 22 overheen kan (moet ik eerst nog kopen).
En wat betreft die bout aan de tegenovergestelde zijde: Op een Engelstalig forum schreef iemand dat dat voor onderhoud van de sonde is. Schoonmaken en controle en zo. Zit wat in ...
Citaat van: CharlieFox op 22-03-2010 09:14:03
Weet iemand hoe ik kan testen of dat ding stuk is of niet? Heb namelijk inmiddels al gezien dat een nieuwe flink in de papieren loopt zeg!
Zó duur is een lambdasonde nu ook weer niet.
Testen kan met een voltmeter.
Of bij een lpg specialist, die net zoals de Volvodealer hier apparatuur voor heeft waar het zo op af te lezen is....
Ik heb voor die van mij ook een nieuwe sonde liggen, maar ik krijg de stekker niet los. Moet ik de stekker bij een turbo van onder losmaken? Je komt er van onder echt niet goed bij ???
Gr. Ruben
Mocht je een nieuwe nodig hebben moet je even hier informeren;
http://www.automotiveproducts.nl/ (http://www.automotiveproducts.nl/)
Heb er geen aandelen maar sprak de eigenaar toevallig van de week omdat ik er zelf altijd mijn spullen haal.
Hij vertelde toevallig dat hij een grote partij had ingekocht.
Citaat van: Ruup op 23-03-2010 17:29:22
Ik heb voor die van mij ook een nieuwe sonde liggen, maar ik krijg de stekker niet los. Moet ik de stekker bij een turbo van onder losmaken? Je komt er van onder echt niet goed bij ???
Gr. Ruben
De steker werkt met een schuifje.
Die vind je aan de korte kant in het midden.
Succes!
@Ludo:
ik heb mijn lambdasonde net losgehaald. Ik constateerde een contact op het rode en witte draadje (met de voltmeter op 2000 ohm ofzo). Is dat correct? Kan je m nog op een andere manier doormeten eigenlijk?
thx, alvast
Een rode draad betekent een titanium lambdasonde. (zwart/rood/wit/gele draad)
De spanning moet dan constant pendelen tussen 0 en 5 volt.
Hoeveel Ohm dat is weet ik niet. ;D
De beste diagnose kan je stellen met een 4 gastester en/of lambdatester.