Volvo 850 Forum

Technische/Tuningsboards => Techniek Algemeen => Banden => Topic gestart door: Frodo op 29-01-2004 22:06:31

Titel: AUTOSOCK? ipv sneeuwkettingen
Bericht door: Frodo op 29-01-2004 22:06:31
 ;D Ik had het probleem dat er op mijn T5 geen gewone kettingen mochten vanwege de remmen en de leidingen. De andere optie waren dure Centrax kettingen a €245. Tot ik de Autosock tegen kwam en na lang wikken en wegen toch gekocht. Ik kan niet anders zeggen.....geweldig.
Binnen twee minuten omgelegd of afgehaald. Goede traxie alleen vreemde gezichten van alle Oostenrijkers...Voor €89 zeker een goed alternatief misschien zelfs wel beter dan een centrax ketting.
Titel: Re:AUTOSOCK? ipv sneeuwkettingen
Bericht door: 855-Champagne op 29-01-2004 22:12:37
Die werden in Oostenrijk en Zwitserland toch niet goedgekeurd? en toegelaten.
Titel: Re:AUTOSOCK? ipv sneeuwkettingen
Bericht door: LekkeRRRR op 30-01-2004 00:21:09
Ze zijn daar inderdaad niet officieel goedgekeurd. Dus wanneer aangegeven is dat je kettingen bij je moet hebben en ze bij controle niet kan tonen, dan is autosock niet genoeg. De kans op controle is echter zeer klein. Ik heb ze ook en voor de vorm een doosjes kettingen van 30jr oud achterin liggen.
Afgelopen vakantie heb ik ze echter niet nodig gehad. Dus kan geen ervaringen delen...
:)/jan
Titel: Re:AUTOSOCK? ipv sneeuwkettingen
Bericht door: advolvos op 30-01-2004 20:59:59
zie de consumentengids van februari die ik vandaag binnenkreeg. conclusie: zonde van het geld
Titel: Re:AUTOSOCK? ipv sneeuwkettingen
Bericht door: Raf op 31-01-2004 16:19:47
heeft er iemand een afbeelding of een link waar ik eens kan zien waar het eigenlijk over gaat?

ik kan me geen beeld vormen hoe het eruit ziet! :-[

Raf
Titel: Re:AUTOSOCK? ipv sneeuwkettingen
Bericht door: Rudi op 31-01-2004 17:14:25
(http://www.autosock.nl/persbericht/AUTOSOCK1.jpg)
Titel: Re:AUTOSOCK? ipv sneeuwkettingen
Bericht door: Raf op 01-02-2004 11:26:50
en dat werkt???

kan ik me moeilijk voorstellen!

Raf
Titel: Re:AUTOSOCK? ipv sneeuwkettingen
Bericht door: LekkeRRRR op 01-02-2004 14:15:33
Sokken om je schoenen als het glad is werkt ook...
Op hun website staat ook een filmpje. 'k Kan alleen de url zo snel niet vinden...
;)/jan
Titel: Re:AUTOSOCK? ipv sneeuwkettingen
Bericht door: petrus op 01-02-2004 19:07:45
"Sokken om je schoenen als het glad is werkt ook...
Op hun website staat ook een filmpje. 'k Kan alleen de url zo snel niet vinden.../jan"

De url is: autosock.com. In Autoweek van deze week staat een lovend verhaal over autosock, wie heeft gelijk consumentengids, negatief, of autoweek???
Titel: Re:AUTOSOCK? ipv sneeuwkettingen
Bericht door: Frodo op 01-02-2004 20:13:12
Mijn vertrouwen in de consumentenbond is niet erg hoog. In het verleden hebben ze ook bewezen niet volledig te testen. Ik kan alleen uit ERVARING zeggen dat ze perfect zijn. Duitse testrapporten laten zelfs zien dat op een vergelijkbare auto( Mercedes C klasse) de traxie zelfs beter is dan winterbanden met sneeuwkettingen. De website weet ik ff niet maar met google zoeken op autosock ben je er zo achter. Absoluut niet zonde van je geld.
Titel: Re:AUTOSOCK? ipv sneeuwkettingen
Bericht door: Frodo op 01-02-2004 20:14:10
De website is www.autosock.nl

Veel succes
Titel: Re:AUTOSOCK? ipv sneeuwkettingen
Bericht door: LekkeRRRR op 01-02-2004 21:09:39
Als je bij die ene speciale auto-onderdelen speciaalzaak (die je overal in nederland vindt) laat zien dat je lid bent van de anwb, dan krijg je nog eens extra korting. Vergeet daar dus niet om te vragen! ('k heb overigens geen enkele binding met die zaak; toevallig het dichtst bij)
;)/jan
Titel: Re:AUTOSOCK? ipv sneeuwkettingen
Bericht door: BartRas op 02-02-2004 09:01:53
Rij je die sokken niet stuk over stenen en grind?
Titel: Re:AUTOSOCK? ipv sneeuwkettingen
Bericht door: Raf op 02-02-2004 21:55:11
Citaat van: BartRas op 02-02-2004 09:01:53
Rij je die sokken niet stuk over stenen en grind?

tsja, wat denk je? het is ook gemaakt om in de sneeuw te rijden hé!  ;D ;D
zeker als je stilstaat en gaat draaien aan het stuur!

Raf  ;)
Titel: Re:AUTOSOCK? ipv sneeuwkettingen
Bericht door: advolvos op 02-02-2004 22:52:08
Een citaat uit de consumentengids:
"Onze Duitse collega's van de Stiftung Warentest testten de Autosock. De fabrikant mag dan reppen over 'enkele seconden' om te installeren, maar in de praktijk kost het beduidend meer moeite. En dan de prestaties. De trekkrachten van zomerbanden, winterbanden, sneeuwkettingen en de autosock zijn met elkaar vergeleken.  En wat blijkt? De Autosock scoort alleen beter dan zomerbanden. Hij heeft op sneeuw maar 98% van de trekkracht van winterbanden en op ijs maar 70%. De sneeuwketting is de topper: 150% van de trekkracht van winterbanden. En er wacht nog een vervelende verrassing: de Autosock is zo versleten tijdens de test, dat hij na afloop niet meer van de band afgaat. Kortom: zonde van het geld".
En dan geloof ik een consumentenvereniging als het gaat om mijn veiligheid toch eerder dan een fabrikant die zijn nieuwe produkt op de markt moet zetten.
Titel: Re:AUTOSOCK? ipv sneeuwkettingen
Bericht door: StoneCourt op 03-02-2004 11:03:49
De reactie van de fabrikant op het feit dat Zwitserland en Oostenrijk Autosock niet erkennen als alternatief voor sneeuwkettingen spreekt ook boekdelen. Op de site van Autosock schijnt iets te staan in de trant van: de plaatselijke politieagent zou allang blij zijn dat een bestuurder iets om zijn banden deed om veiliger te kunnen rijden. de wetten in Zwitserland en Oostenrijk over sneeuwkettingen zouden zijn verouderd
Titel: Re:AUTOSOCK? ipv sneeuwkettingen
Bericht door: Ramon op 08-02-2004 15:40:02
Mijn onderdelen leverancier verkocht ook die auto-sokken, heeft ze inmiddels allemaal teruggestuurd omdat ze ALLEMAAL stuk gingen ........ Echt zonde van je geld.

Ramon
Titel: Re:AUTOSOCK? ipv sneeuwkettingen
Bericht door: volvoTon op 08-02-2004 21:58:50
Deze sokken werden zelfs aangeprijst in het TV programma WANNAHAVES als de beste oplossing voor lichtmetalen velgen.
Ze deden het doen voorkomen dat deze aan alle gestelde eisen voldeden en absoluut niet slijtgevoelig waren :-\

volvoTon :) :)  
Titel: Re:AUTOSOCK? ipv sneeuwkettingen
Bericht door: Raf op 11-03-2004 21:01:03
kent iemand dit systeem?

(http://www.salon-auto.ch/images/dbimages/accessoires/a12.jpg)

Raf
Titel: Re:AUTOSOCK? ipv sneeuwkettingen
Bericht door: thecrew op 11-03-2004 21:25:11

Ja werkt op zich prima. Veel grip. Maar als je een stuk op harde ondergrond rijdt, dus even geen sneeuw, dan breken er wel eens stukjes af. Dus niet echt een lamg leven beschoren. Althans bij mij niet ;D

Meenemen is alleen al lastig, neemt veel ruimte in beslag.

Job