sinds enige tijd warmt mijn volvo op tot ongeveer 4 uur... het duurt dan heeel lang, en vak helemaal niet totdat hij normaal op de 3uur positie staat (meestal pas bij file of stadsverkeer)
Het lijkt erop dat de thermostaat stuk is.
Is deze makkelijk zelf te vervangen (ik ben wel enigsinds technisch?)
hoe moet dit precies? Heeft iemand een eenvoudig stappenplan?
edit: het gaat dus om en S70 2,5T (geen 850)
http://volvospeed.com/Repair/thermect.php staat het uitgelegd!
Als je alleen op onderwerp thermostaat had gezocht, dan had je alles kunnen vinden.
Succes!
appeltje eitje, zelfs niet techneuten kunnen een thermostaat vervangen ;D
Citaat van: Maarten75 op 16-04-2010 07:45:29
appeltje eitje, zelfs niet techneuten kunnen een thermostaat vervangen ;D
Bestel dan maar vast een thermostaathuis :evil:
Het is mij ook gelukt en ben niet heel technisch...
Alleen moet je wel geluk hebben dat de torx-boutjes niet breken >:(
Klusje van een half uur, thermostaat is ongeveer 20 eurootjes
Om ook nog een constructieve bijdrage te leveren ;):
http://www.volvo850forum.nl/index.php/topic,23405.0.html (http://www.volvo850forum.nl/index.php/topic,23405.0.html)
ik heb de thermostaat besteld, ik ga het morgenavond eens proberen.
Het doet me gewoon pijn te zijn dat mijn auto na 5km/minuten redelijk opgewarmd is, maar dan niet verder gaat en de wijzer behoorlijk lang op 4 uur blijft staan. Ook na even rustig rijden en afremmen zakt de temp. terug.
mbt de zoekfunctie: ik had al gezocht, maar bovenstaand topic met fotoverslag zat er bij mijn zoekresultaten niet tussen, ik denk dat ik iets verkeerd doe, zoek-functie heb ik altijd problemen mee :P
ik breng na morgenavond verslag uit!
Citaat van: PaulBroere op 19-04-2010 13:33:26
ik heb de thermostaat besteld, ik ga het morgenavond eens proberen.
Het doet me gewoon pijn te zijn dat mijn auto na 5km/minuten redelijk opgewarmd is, maar dan niet verder gaat en de wijzer behoorlijk lang op 4 uur blijft staan. Ook na even rustig rijden en afremmen zakt de temp. terug.
mbt de zoekfunctie: ik had al gezocht, maar bovenstaand topic met fotoverslag zat er bij mijn zoekresultaten niet tussen, ik denk dat ik iets verkeerd doe, zoek-functie heb ik altijd problemen mee :P
ik breng na morgenavond verslag uit!
Zorg dat je een goede Tx40 bit hebt.
In Off Topic staat een mooie Sticky met zoektips ;)
Gr 8)
Mijn ervaring:
Goede Torx40 bit idd, stevig verlengstuk en flinke ratel.
Erop zetten, en in 1x flink laten schrikken.
Citaat van: Turbo-Geek op 19-04-2010 22:15:18
Mijn ervaring:
Goede Torx40 bit idd, stevig verlengstuk en flinke ratel.
Erop zetten, en in 1x flink laten schrikken.
Wat bedoel je met laten schrikken, toch geen klap met de hamer he?
want dan breekt bijna zeker je thermostaathuis...
Torxgaatjes goed schoonmaken, eventueel een beetje klepslijppasta aan je torxbit ( dun en weinig) voor extra grip, en goed maar vooral rechtstandig de torx losdraaien, vooral dat rechthouden is cruciaal
Turbo bedoelt met 1 klap los draaien en niet langzaam aan de spanning op de Torx steeds hoger opvoeren. Heeft tie wel gelijk in, net zoals jij overigens ;D
vante voren klein beetje wd40 erop
Idd bedoel in 1x kracht erop zetten !
Torx wil weleens snel 'slijten', met name als hij niet helemaal recht zit. Door in 1x flink kracht te zetten kan je het moment opwekken om de zaak los te krijgen.
WD-40 enzo heb ik niet gebruikt, de kop zit er koud op en door de combie van staal en alu gaat de boel vastrotten, ik geloof persoonlijk niet dat WD-40 daar helemaal tussen kruipt en het los maakt.
poe... tis gelukt... maar vraag niet hoe
ik had gisteren al wd40 erop gespoten, dus daar kon het niet aan liggen.
op zich een hele simpele klus, maar ik had alleen Torx (40) voor op een ratel... dat paste er niet tussen vanwege de benzineleidingen.
uiteidnelijk toch de benzineleiding losgehaald, pastte nog niet... dus met mijn torx-setje voor op de schroevendraaier proberen... MUURVAST!
uitendelijk heel voorzichtig, maar met heel veel kracht losgekregen..
dan is het peace of cake verder.
(behalve dat ik een bout tussen de motor liet vallen :P
morgen ff testen
overigens: de oude ging al open in een pannetje water dat nog geen 60 graden was... in koude toestand was hij echter wel geoon dicht.... de nieuwe heb ik niet getest ofzo.
Citaat van: jrs2k3 op 15-04-2010 10:02:52
http://volvospeed.com/Repair/thermect.php staat het uitgelegd!
Gisteren ook geconstateerd dat het termostaat kapot was, bovenstaande handleiding is erg goed.
Paar puntjes van aandacht al gegeven door anderen op het forum maar even opgesomt:
- Het is inderdaad makkelijker ook gelijk de sensor te vervangen, je bent er nu toch bij,
- water aftappen gedaan bij radiator. zo veel vloeistof afgetapt dat het expansie tankje diep in de onderste buis leeg is. Het niveau is dan voldoende laag dat je het thermostaat er uit kunt halen.
- Lange torx 40 gekocht omdat bereikbaarheid van 1 van de bouten lastig is.
- zorg dat met het open draaien van de schroeven het bitje goed in de schroef zit. Vervolgens met een korte krachtige ruk de schroeven los draaien. eenmaal los draai je ze er zo uit.
Dan themostaat en sensor vervangen zoals aangegeven en zaken weer dicht maken koelvloeistof afvullen etc.
Had ze er met een klein 1/2 uur inzitten motor proefgedraaid om te kijken of alles dicht was, en dat was het, proef rit gemaakt en de themometer stond prachrtig op drie uur en de verwarming doet het weer.