Volvo 850 Forum

Volvo 850/70 Algemeen => Algemeen => Topic gestart door: HanH op 13-02-2004 09:56:23

Titel: Auto niet onvetten met zoutzuuroplossing!!
Bericht door: HanH op 13-02-2004 09:56:23
Hoi,
Bij mij in de straat wilde een jonge knaap striping (van die stikkers) aanbrengen op
z'n VW Golf GTI. Hij had gehoord dat hij van tevoren moest ontvetten met water/zoutezuur
en dan in de oplossing 1 deel zoutzuur, 4 delen water en daarna afspoelen met water.
Nou..... dit moet je dus echt nooit doen, heel de lak is weggevreten!
Titel: Re:Auto niet onvetten met zoutzuuroplossing!!
Bericht door: konniekip op 13-02-2004 10:47:20
Had hij wel goede handschoenen aan toen hij zn hand in het zoutzuur doopte. Zoutzuur vreet metaal aan, daar staat het bekend om. Het kan ook metaal oplossen doordat het zuur graag electronen wil hebben van het metaal, waardoor het metaalatoom een ion wordt en dus oplost als er voldoende water voorhanden is.
Titel: Re:Auto niet onvetten met zoutzuuroplossing!!
Bericht door: thecrew op 13-02-2004 11:38:04
Hihihihihi zo zijn er wel meer.

Zag vd week iemand trots zijn net ingebouwde speakers aan iemand anders laten zien. Je kent het wel, golf uit 1986 neonlicht eronder,dikke pijp over de uitlaat. Ik stond er bij te kijken hoe hij de dikke speakers in de deur liet horen. Droog merkte ik op, hoe gaat nu je raam dan open? Oeps, had ie geen rekening mee gehouden. :D Leuk bij parkeergarage's om het kaartje te pakken. ;D
Titel: Re:Auto niet onvetten met zoutzuuroplossing!!
Bericht door: Spim op 13-02-2004 18:48:24
Jammer ..... die Golf had een.......BMW moeten zijn .  ::)  ::)
Titel: Re:Auto niet onvetten met zoutzuuroplossing!!
Bericht door: aax op 13-02-2004 19:37:34
echt een vw golf rijder
Titel: Re:Auto niet onvetten met zoutzuuroplossing!!
Bericht door: thecrew op 13-02-2004 22:48:06
Citaat van: HaRdCoRe-WeZ op 13-02-2004 19:19:27
Altijd inbouwdiepte in de gate houden. Lukt het niet, MDF ringen eronder proppen, dan komt de speaker verder het interieur in en kan het raampje weer naar beneden. Tevens wordt het geluid wat strakker. Tis idd nogal dom om daar geen rekening mee te houden.

Was het dat maar. Het slingertje komt niet meer langs de speaker  ;D ;D ;D ;D
Titel: Re:Auto niet onvetten met zoutzuuroplossing!!
Bericht door: s©ub@ op 14-02-2004 09:31:15
mooi moment om eindelijk die electrische raambediening te installeren (voor een prikkie op de sloop)
Titel: Re:Auto niet onvetten met zoutzuuroplossing!!
Bericht door: Gerrit1961 op 14-02-2004 15:09:30
Alleen Goudsmeden gebruiken dit middel om sierraden te ontvetten voor het bewerken ,maar om je auto er mee te doen ..........nou neee, niet doen ;)
Titel: Re:Auto niet onvetten met zoutzuuroplossing!!
Bericht door: HanH op 16-02-2004 14:32:40
Het is niet bij de lak gebleven, op een aantal plaatsen zijn zelfs gaatjes door het metaal gevreten
door het zoutzuur.... duur geintje!
Titel: Re:Auto niet onvetten met zoutzuuroplossing!!
Bericht door: volvopieter op 16-02-2004 15:47:57
Is een leuk verhaal met dat slingertje, grappig op een verjaardag... ;D ;D
Titel: Re:Auto niet onvetten met zoutzuuroplossing!!
Bericht door: testkees op 16-02-2004 17:25:47
Hij mag hem wel goed neutraliseren met een loog!! oplossing anders kan hij hem na een jaar naar de sloop brengen.
Ik heb dit geintje als eens met een zwavelzuur oplossing gezien, voorscherm, front en bumper vielen er na een jaar spontaan af.
Titel: Re:Auto niet onvetten met zoutzuuroplossing!!
Bericht door: AEO op 17-02-2004 07:58:20
Ach het is maar een Golf. Enne... dat neutraliseren met loog is niet nodig. Alhoewel ik geen probleem heb met het voorziene resultaat (alles rot weg en valt eraf) zal dit niet gebeuren met zoutzuur. Regen en voch uit de lucht doen het al genoeg verdunnen.
Zwavelzuur is anders, dat is een tweewaardig zuur en kan wel vervelend worden (heb ooit een druppel zuiver zwavelzuur op mijn broek gehad, zag je niets van. Daarna, hee langzaam, werd het gat steeds groter).
Trouwens, wat denk je dat er in de lucht zit.... de zure regen wordt o.a. veroorzaakt door zwavelzuur en salpeterzuur. Deze laatste is ook geen lievertje. Meng salpeterzuur en zoutzuur en je hebt een bijzonder vervelend goedje dat overal razendsnel doorheen vreet (hmmm.... flitspalen.....)
Titel: Re:Auto niet onvetten met zoutzuuroplossing!!
Bericht door: Aswin op 18-02-2004 23:53:24
Citaat van: AEO op 17-02-2004 07:58:20
Meng salpeterzuur en zoutzuur en je hebt een bijzonder vervelend goedje dat overal razendsnel doorheen vreet (hmmm.... flitspalen.....)
Dit goedje wordt koningszuur genoemd en werd, naar overlevering, wel gebruikt om brandkasten te openen.
Titel: Re:Auto niet onvetten met zoutzuuroplossing!!
Bericht door: Spim op 19-02-2004 02:19:42
ook wel 'Koningswater'   :P