Volvo 850 Forum

Technische/Tuningsboards => Techniek Algemeen => Audio/DVD/navigatie-systemen => Topic gestart door: ©orné op 02-08-2010 20:44:39

Titel: SC-901 geen radio ontvangst = geen radio?
Bericht door: ©orné op 02-08-2010 20:44:39
Met steeds grotere tussenpozen weigerde de radio geluid te geven - cassette en CD-wisselaar werken nog steeds prima.
Spontaan begon of stopte de radioweergave, en nu al maanden helemaal niets meer. Afstemmen is mogelijk, de automatische zenderzoeker "loopt" niet maar stopt bij de volgende decimaal op de FM-band, er volgt geen ruis. Ook midden- en lange golf geven geen sjoege... ???

Iemand die weet of (en waar) dit te repareren is?
Titel: Re: SC-901 geen radio ontvangst = geen radio?
Bericht door: heerhugo op 03-08-2010 00:15:09
Antenne(stekker(s)) ?
Titel: Re: SC-901 geen radio ontvangst = geen radio?
Bericht door: jberg op 03-08-2010 00:58:24
antenne versterker?
Titel: Re: SC-901 geen radio ontvangst = geen radio?
Bericht door: ©orné op 13-08-2010 22:09:57
@HeerHugo: Heb ik aan gedacht, maar het dubbele-antennesymbooltje is aan en daaruit maak ik op dat de radio-ontvanger iig. wel de antennes herkent.

@JBerg: De antennes worden herkend (zie hierboven), maar het zou goed kunnen dat versterking van het signaal een aparte functie is. Waar vind ik dat in het inwendige?


Inmiddels heb ik de radio een keer uit elkaar gehaald, meteen een paar stoffige dingen schoongemaakt en de cassettekoppen gereinigd. Ik hoopte dat er ergens een connector simpelweg wat slecht contact zou maken (oxidatie of mechanisch, omdat de radio een tijdje af-en-aan gewerkt heeft), maar 't heeft niets geholpen.
Mechanisch ben ik aardig onderlegd, (micro-)electronica gaat m'n pet al gauw te boven. De radio-ontvanger zit vertikaal op de hoofdprintplaat vastgesoldeerd, daar zie ik weinig bijzonders aan. Om dat verder te ontmantelen en de soldeerverbindingen opnieuw te leggen is een hele klus, ik vraag me af of dat wel zin heeft.

(Een ruil-901 zou een opties kunnen zijn, zo'n digitaal 2-din alternatief niet echt. Ik heb al een goede navi -iGo8 op PDA- en MP3's etc hoeft van mij niet zo nodig. En: ik ben een zeur wat de lichtuitstraling betreft, ik wil het 's avonds in de auto donker hebben, geen verstorende lichten en schermpjes. Wat dat betreft is iGo ook zo mooi, dat kan tussen de maneuvres automatisch dimmen.)