Mijn 850 van '97 2.5/10 km 340.000 gebruikt redelijk wat olie, zijn er buiten het grote werk om nog andere manieren om dit terug te dringen.
Wat is veel ???
Das echt niet veel hoor !!
nope, das een prima verhouding zora je bij 1l/1000km komt moet je gaan nadenken en zelfs dan is het volgens sommigen nog normaal bij zo'n km stand
Lekt hij ergens olie?
Is inderdaad niet overdreven veel.
In elk geval voor onze motoren met zo'n km-stand is het niet gek. Ze gaan toch wat olie verbruiken op den duur.
Meeste lekkage zal via klepseals en zuigerveren zijn.
Nummer 1 oorzaak van hoog olieverbruik is een (deels) verstopte carterontluchting.
Gr ;)
volledig vervangen. Kost ongeveer €75,- tot €100,- als je het zelf doet
Citaat van: Jack v op 21-11-2010 23:13:05
volledig vervangen. Kost ongeveer €75,- tot €100,- als je het zelf doet
was er ergens alweer iets over een carterventilatie vervangings meeting dag bekend? vond het wel gezellig toen :-)
bij de volvo dealer.
ik rij 1000km per week , nij 850 10v aut gebruikt ongeveer 1 l op 2500km
jongen maak je niet druk dun is de molen
heb je geen simpele lekkages; oliedop, peilstokrubber, retourleiding turbo, , etc
Oliepomp-pakking mss
sucses ermee
De mijne verbruikte ook al aardig wat.
Bij laatste grote beurt vonden hadden ze er wat XADO ingegooid, en moest ik zelf om de 250 km de andere 2 tubes in de olie gooien.
Het effect was merkbaar na de 500 km, peil bleef lang hoog zitten. ook na 1500 km nog steeds peil tussen de streepjes.
Todat ik na ca 4000 weer keek :o helemaal leeg ineens, met wat aangekoekte rommel aan de stok als extraatje.
Geen dure XADO rommel meer voor mij dus (25euro per tubetje x 3)
http://www.toralin.nl/particulier/products/XADO-Revitalizant-voor-Benzinemotoren.html (http://www.toralin.nl/particulier/products/XADO-Revitalizant-voor-Benzinemotoren.html)
Overigens koop ik nu ook weer wat goedkopere olie, als het er toch zo snel doorheen gaat kan ik net zo goed voor goedkoop gaan. Verbruik nu weer als voorheen, denk 1L per 3 a 4000.