Volvo 850 Forum

Technische/Tuningsboards => Techniek Algemeen => Overige Techniek => Topic gestart door: advolvos op 01-04-2004 12:10:32

Titel: katalysator
Bericht door: advolvos op 01-04-2004 12:10:32
beste forumleden,
misschien/waarschijnlijk heeft mijn katalysator het begeven.
ik merk hier verder niets van behalve een ratelig blikkerig geluid vanuit het vooronder en wat benzinestank. volgens mr. Kwikfit was mijn katalysator echter kaduuk.
een dure grap. wat mij echter opvalt als ik op diverse sites ga zoeken is dat ik katalysatoren kan kopen voor euro 350-400-500 (nieuwe en rebuild) ipv 750-800 euro als bij Kwikfit. Volvo zal nog wel veel duurder zijn.
vraag: heeft iemand ervaring met deze goedkopere katalysatoren? is er sprake van kwaliteitsverschil?
bij voorbaat dank voor het overdragen van jullie kennis.
Titel: Re:katalysator
Bericht door: ed op 01-04-2004 12:17:45
Gelijk een racekat eronder. Kost je meer dan een kwik-fit kat, maar veel minder vermogensverlies, en belangrijker, een koeler motorblok doordat er minder tegendruk is. Is met LPG niet verkeerd.
European tuning geeft 8% korting op de cat's voor clubleden.

Een optie is nog een tweedehands exemplaaar.

De prijzen van 350 euro zal wel in het buitenland zijn. Ik zou daar  zelf niet zo snel aan beginnen. Vaak zijn dat universele cat's, en deze passen niet probleemloos.
Titel: Re:katalysator
Bericht door: Frans_S op 01-04-2004 17:01:32
Hoi

is waarschijnlijk een los schotje, kat eronderuit, schotje met een lange schroevendraaier verbrokkelen en eruit laten vallen.
Terugmonteren en rijden maar, ik kwam zonder probleem door de volgende keuring.

succes.
Titel: Re:katalysator
Bericht door: nOOb op 01-04-2004 19:18:55
Niet om te zeiken, maar zou toch eens even naar een BEKWAME garage gaan om eens achter prijzen en de oorzaak te (laten) horen.
Kwik fit is nou niet bepaald DE referentie kwa deskundigheid.
Ook niet kwa prijzen.
veel suc6

Nico