Ik zal sneeuwwitje eens voorstellen.
Hoe kom ik aan de naam sneeuwwitje vraag je je natuurlijk af.Mijn nichtje noemde de auto zo toen ik bij hun aankwam en aangezien mijn nichtje geen kwaad kan doen bij mij heb ik die naam maar overgenomen.
Het is dus een witte 855 uit juni 1995 die toendertijd gekocht is door een meneer uit Cuyk bij Henk Scholten uit Nijmegen.De tweede eigenaar heeft hem in 2005 over genomen en heeft de auto voorzien van een T5 voorbumper,(replica)T5 velgen en verlagingsveren.
De auto is dus wit met kleurcode 189.Momenteel staat er 229.284 km op de teller.Natuurlijk is hij niet nieuw en heeft hier en daar wel iets wat verbeterd/vervangen/gerepareerd moet worden.Ik heb er ook 4 stalen velgen met winterbanden bij gekregen en een stel rubber matten voor onder de voetjes,lekker handig in de winter.
De auto is onder andere voorzien van de volgende leuke dingen.
Cruise control,elektrisch verstelbare en verwarmde stoelen,airco,boord computer,T5 voorbumper met mistlampen,T5 velgen (replica's??)elektrische ramen,zonneschermpjes in de achterdeuren,en een inmiddels weer verwijderde carkit uit het jaar stenen tijdperk.Er zat een niet echt goed werkende alpine radio in met cd wisselaar in de achterbak.Alleen de cd wisselaar moet er nog uit maar heb nu even geen zin om de halve Volvo te slopen om de kabels eruit te halen.
Natuurlijk werkt ook niet alles even goed.Zo moet ik even naar de bijrijdersstoel kijken want die gaat wel naar voren en naar achteren maar omhoog/omlaag doet hij weer niet.Ook werkt de rugleuning niet meer dus ik denk een contactje of het motortje is overleden.Verder is het even afwachten of alle dashboord lampjes werken.Zo nu even
genoeg getypt............................................................TIJD VOOR FOTO'S ;D ;D
(http://i1229.photobucket.com/albums/ee464/edwin19666/Mijn%20Volvo%20850/MijnVolvo015Custom.jpg)
(http://i1229.photobucket.com/albums/ee464/edwin19666/Mijn%20Volvo%20850/MijnVolvo004Custom.jpg)(http://i1229.photobucket.com/albums/ee464/edwin19666/Mijn%20Volvo%20850/MijnVolvo001Custom.jpg)
(http://i1229.photobucket.com/albums/ee464/edwin19666/Mijn%20Volvo%20850/MijnVolvo010Custom.jpg)
(http://i1229.photobucket.com/albums/ee464/edwin19666/Mijn%20Volvo%20850/MijnVolvo007Custom.jpg)
(http://i1229.photobucket.com/albums/ee464/edwin19666/Mijn%20Volvo%20850/MijnVolvo016Custom.jpg)
(http://i1229.photobucket.com/albums/ee464/edwin19666/Mijn%20Volvo%20850/MijnVolvo012Custom.jpg)
Mooie roffel zeg :eusa_clap:
Kijk wel even naar je aanzuigslang het lijkt of die gescheurd is ;)
Ziet er netjes uit.
Kun je nog lang plezier mee hebben.
De stoel ff in het ver zetten ben je de man.
veel veilige kilometers Ronald
Mooi hoor!
Zie ik daar nu een V70R-interieur?
Het is overigens een T-5R/R-bumper. De bumper van een T-5 is een 'gewone'.
Citaat van: Jack v op 25-05-2011 20:30:24
Kijk wel even naar je aanzuigslang het lijkt of die gescheurd is ;)
Zou ook zo'n deukje van 't knikken kunnen zijn.
Erg mooie witte, niet teveel poespas aan hangen.
Hij is inderdaad af 8)
En inderdaad een V70R interieur. Die velgen zijn ook "echt" T-5R, geen replica.
Welkom, mooi dat de koop gesloten is!
Citaat van: )()()sT op 25-05-2011 21:12:14
Hij is inderdaad af 8)
En inderdaad een V70R interieur. Die velgen zijn ook "echt" T-5R, geen replica.
Welkom, mooi dat de koop gesloten is!
Eens, en de bumper is een echte T-5R/R bumper. Mooie wagen, veel plezier ermee!! ;D
Pfff.... Ik denk, ik zal eens vermelden dat het een T-5R/R bumper is, het originele Titans zijn en er een V70R interieur in zit, maar iedereen is me voor :eusa_doh: ;D
Het blijft mooi, zo'n witte 8) :eusa_clap:
Volgens mij zit er een V70R-interieur in :eusa_think:
De velgen en bumpers zijn trouwens van een (T-5)R... Of wist je dat al? :eusa_whistle:
Zonder gekheid; zo'n witte blijft toch altijd strak hè :eusa_drool:
Daar ga ik misschien ook ooit es geld aan hangen. Veel plezier ermee! :D
PUNTJE VAN BELANG:
Ik zie op de foto's je koplamp wisser links zonder wisser blad en hij staat in een positie die niet helemaal normaal is.
Als je wisser het nog doet dan sloopt die houder je hele koplamp glas door er krassen op te trekken.
Ik zou er even naar kijken voor de zekerheid ;)
Verders blijft een witte volvo mooi! Kijk maar eens naar het project van Jeroen. Dielie850 als ik me niet vergis. Die heeft ook een mooie witte estate.
Dank u allen :eusa_dance:
Ik ben er zelf ook zeeeeer blij mee.Ik twijfelde aan de velgen maar dat ze orgineel zijn is weer mooi meegenomen.Van de bumper wist ik niet en van het interieur al helemaal niet dus weer wat geleerd ;D Net even in het donker gereden en volgens mij werken alle lampjes binnen op het lampje van de sigarettenaansteker en de verlichtingsknop na(als daar een lampje achter hoort te zitten).
Ik heb al een klein lijstje voor verbetering.
Blokjesgril
Bekleding van de achterklep zit niet zoals het hoort.
Het geluid uit de speakers is euh........ :-X dus nieuwe speakers is wel een vereiste.
Van de dakrails laat het zwart los dus dat moet ook veranderd worden.
Stoelen scheren(hoe moet ik dat doen?).
En een keer de handen uit de mouwen steken om hem te poetsen (is niet mijn hobby maar moet wel gebeuren).
@jrkalf
Morgen ga ik toch even shoppen voor de nodige filters en olie dan neem ik gelijk even bij de sloop zo'n armpje mee.
Citaat van: volvotje850 op 25-05-2011 23:15:15
Morgen ga ik toch even shoppen voor de nodige filters en olie dan neem ik gelijk even bij de sloop zo'n armpje mee.
Hupla, direct zoals het hoort, groot onderhoud :D
Ik kan nog iets van je leren :eusa_shifty:
Echt wel.Gelijk de hele handel verversen en vervangen dan weet ik zeker dat het gebeurd is.
T5R stuurtje erin?
Mooie witte 855.
Ik bied je er 855 euro voor
Nog een witte :eusa_drool: Ziet er leuk uit, en succes met de updates.. Ik weet er wel een paar ;D
Citaat van: arjen850 op 26-05-2011 00:07:52
Nog een witte :eusa_drool: Ziet er leuk uit, en succes met de updates.. Ik weet er wel een paar ;D
Ga me aub niet gek maken hé.
Vandaag wat klein onderhoud gedaan aan de auto zoals olie,filters,bougies enzo.Ook even langs de dealer voor een setje koplampwissers,dus nu ook geen kans meer op krassen op de koplamp.
De mensen bij Vos in Veghel zijn uiterst vriendelijk moet ik zeggen.En heb daar even staan te kwijlen bij een hagelnieuwe C70 cabriolet.Sta ik daar bij de balie gaat mijn alarm af,was vergeten het raam dicht te doen.Afijn ik weet nu ook dat het alarm werkt.
Nu ik drie weken vakantie heb en er toch geen plannen zijn om weg te gaan heb ik besloten om wat poetsmateriaal te halen.Mede door het gepoets van Daytonawim zag ik wat er haalbaar is en aangezien deze het qua vuiligheid wint van die van hem weet ik zeker dat de auto er 200 % van gaat opknappen.Ik zal eerst eens zometeen met de velgen beginnen,wordt ik het minst moe van ;D ;D :eusa_whistle: :eusa_whistle:
Vanmiddag de velgen schoongemaakt.Man man man wat is dat een verbetering ,het vuil zat er flink op maar ze zijn wel schoon.Helaas zijn ze hier en daar wel beschadigd en aangevreten.Is niet mijn schuld hoor maar zo kwamen ze onder het vuil vandaan.
Een foto voor en na.
(http://i1229.photobucket.com/albums/ee464/edwin19666/Mijn%20Volvo%20850/2011-08-19142503.jpg)
(http://i1229.photobucket.com/albums/ee464/edwin19666/Mijn%20Volvo%20850/2011-08-19140243.jpg)
Ook heb ik alvast de motorkap gedaan met spullen van meguiars.Wat een monniken werk is dat zeg 5x dat ding inpoetsen en uitpoetsen voordat je klaar bent.en dat moet dus met de hele auto gebeuren :oEn ik heb nu al spierpijn dus dat belooft wat voor de komende dagen :eusa_doh:
Ik was van de motorkap vergeten een foto te maken maar het dak is net zo erg dus daar maar even een plaatje van geschoten.De onderste is dus de schone en blinkende motorkap.
(http://i1229.photobucket.com/albums/ee464/edwin19666/Mijn%20Volvo%20850/2011-08-19175823.jpg)
(http://i1229.photobucket.com/albums/ee464/edwin19666/Mijn%20Volvo%20850/2011-08-19180311.jpg)
kijk weer een mooie witte er bij, lekker gaan poetsen, knapt ie echt van op, gelukkig veel mnder werk dan een "rode"
Dat alcantara kan je scheren met z'n 2 euro scheer geval van de lidl of zo, dingen zien er belachelijk uit, maar het werkt als een trein, als je je leer gaat poetsen, zorg dan dat je je alcantara er niet mee insmeert.
Je rugleuning die niet werkt kan het staalkabeltje van los / afgebroken zijn achter in je zitting, onderste klemmetjes los maken dan kan je in de leuning komen ( voorzichtig doen)
Of even het bedieningspaneel goed nalopen, wil ook wel eens wat los zitten.
Als je je deuren gaat poetsen, voorzichtig de rubberstrips bij je ramen verwijderen ( met beleid kan je ze zo omhoog los trekken), die lekker met een zachtborsteltje water en een sopje schoonmaken (die zijn vaak ernstig ranzig)
Gewoon verder gewoon alles rustig beetje voor beetje schoonmaken en verzorgen, trek je hele interieur er op een mooie dag er uit (wie weet vindt je net zoals ik nog wat wat leuks)
Er hangt wel heel veel plaklood op die velgen! Motorkap ziet er super uit!
Citaat van: Vulk op 20-08-2011 07:55:49
Er hangt wel heel veel plaklood op die velgen! Motorkap ziet er super uit!
Dat viel mij ook op ja. Wat nog wel eens een remedie
kan zijn is de band een kwart/halve slag draaien op de velg.
Heb ik ook een keer gedaan. Eerst moest er 105 gram lood op en later was het 25 gram. Is nu wel geheel trillings vrij. :D
Deze week de auto laten maken.In een ander topic had ik aangegeven dat hij héél erg heet weet.Thermostaat vervangen was een hele klus ;D ;D maar bracht geen oplossing.Althans niet helemaal.De temperatuur bleef goed maar de verwarming was handwarm en de onderste slang van de radiateur was knetterhard en ook handwarm.Is niet goed.Dus dan maar weer even wachten op centjes en de waterpomp vervangen en gelijk de hele distributie better safe than sorry de hele zooi moest er toch af.Van het hele gebeuren heb ik geen foto's,maar wel van de waterpomp.Tenminste iets wat op een waterpomp moest lijken :eusa_whistle: De foto's zijn gemaakt met een telefoon dus de kwaliteit is zozo en de foto's zeggen denk ik wel genoeg.
(http://i1229.photobucket.com/albums/ee464/edwin19666/005.jpg)
(http://i1229.photobucket.com/albums/ee464/edwin19666/006.jpg)
Het rare is dat de distributie nog geen 50.000 km geleden vervangen is.Dus het lijkt wel een gevalletje "lekker goedkoop houden".De nieuwe waterpomp is in tegenstelling tot de oude van metaal en niet van kunststof.Uiteraard is het hele koelsysteem zo goed mogelijk schoon gemaakt.Vandaag weer even lekker wezen toeren en zoals gehoopt bleef het allemaal zeer netjes op temperatuur.Geen harde slangen meer en een kachel die het nu ook weer doet.
Me is dus weer verry happy :eusa_dance: :D
Zie ik een alter 1 alarmknop ?
De tering, geen wonder dat ie het niet koel kon houden :o
En dan te bedenken dat door zo'n knaken waterpompje hooguit een paar tientjes is bespaard.. Mooi dat het weer is opgelost!
Citaat van: SirRutte op 20-10-2011 20:33:46
De tering, geen wonder dat ie het niet koel kon houden :o
En dan te bedenken dat door zo'n knaken waterpompje hooguit een paar tientjes is bespaard.. Mooi dat het weer is opgelost!
Gelukkig zit er nu een metalen in.Ik schrok me ook een hoedje toen ik de foto zag.Maar toch vraag ik me af waar de rest van de waterpomp gebleven is.Voorlopig maar even héél goed de boel in de gaten houden.
Citaat van: maruska op 20-10-2011 20:21:40
Zie ik een alter 1 alarmknop ?
Kun je me even helpen?
En dan zijn er nog die volhouden dat de waterpomp echt niet vervangen hoeft te worden bij een distributiewissel :o
MarcoV
Klopt Marco.Een kameraad van mij heeft 2 maanden geleden zijn distributieriem laten vervangen zonder de waterpomp.Hij gaf aan dat hij hem niet deed vervangen omdat hij nog goed werkte.Ik heb hem ook deze foto gestuurd en hij schrok zich lam.En de kosten van een waterpomp wegen niet op tegen het extra werk als alles weer los moet.Verkeerde zuinigheid in mijn ogen.
Citaat van: MarcoV op 21-10-2011 13:49:30
En dan zijn er nog die volhouden dat de waterpomp echt niet vervangen hoeft te worden bij een distributiewissel :o
MarcoV
Volvo zelf heeft geen onderhouds interval voor de waterpomp.
Citaat van: KIM op 21-10-2011 14:21:01
Citaat van: MarcoV op 21-10-2011 13:49:30
En dan zijn er nog die volhouden dat de waterpomp echt niet vervangen hoeft te worden bij een distributiewissel :o
MarcoV
Volvo zelf heeft geen onderhouds interval voor de waterpomp.
Ah, ik dacht al, waar blijft hij ;D
Citaat van: MarcoV op 21-10-2011 13:49:30
En dan zijn er nog die volhouden dat de waterpomp echt niet vervangen hoeft te worden bij een distributiewissel :o
MarcoV
Nee we gaan ze lekker vervangen, omdat dat verstandiger is. :D ;D
Maar tegelijkertijd, word (zoals hierboven afgebeeld) voor imitatietroep gekozen.
Nieuw is het dan wel :eusa_dance: , waar vereiste nr1 is, dat het zo goedkoop mogelijk moet, want over de superieure imitatie kwaliteit kunnen we ook nog wel ellenlange pagina's discussie voeren. :eusa_doh:
Citaat van: Ludo op 21-10-2011 23:28:07
Citaat van: MarcoV op 21-10-2011 13:49:30
En dan zijn er nog die volhouden dat de waterpomp echt niet vervangen hoeft te worden bij een distributiewissel :o
MarcoV
Nee we gaan ze lekker vervangen, omdat dat verstandiger is. :D ;D
Maar tegelijkertijd, word (zoals hierboven afgebeeld) voor imitatietroep gekozen.
Nieuw is het dan wel :eusa_dance: , waar vereiste nr1 is, dat het zo goedkoop mogelijk moet, want over de superieure imitatie kwaliteit kunnen we ook nog wel ellenlange pagina's discussie voeren. :eusa_doh:
Een originele is gewoon van metaal, en zal er dus nooit zo uitzien vanbinnen. Als ze niet lekt en er zit geen speling op moet je ze niet vervangen (afhankelijk van de km-stand natuurlijk). Die orginele gaan echt lang mee!
Citaat van: BenC70ES op 21-10-2011 23:46:02
Een originele is gewoon van metaal, en zal er dus nooit zo uitzien vanbinnen. Als ze niet lekt en er zit geen speling op moet je ze niet vervangen (afhankelijk van de km-stand natuurlijk). Die orginele gaan echt lang mee!
Al 387.000 km...
Oh dan kan ik voorlopig even vooruit met de nieuwe waterpomp,zit nu ook (weer) een metalen in.
Weet iemand (ja natuurlijk weten jullie dat :eusa_doh:) Ik zal het anders vragen.De gasveren van mijn achterklep zijn versleten.Hij was al een tijdje langzaam aan het zakken als hij open stond maar vandaag kreeg ik hem dus op mijn hersenpan.Ik ben van plan om de orginele te bestellen bij de dealer maar is het makkelik om ze te vervangen?Een linkje misschien?
Citaat van: volvotje850 op 18-12-2011 21:26:37
Een linkje misschien?
Tis N.B. een Sticky! Je hoeft niet eens te zoeken....
Gr :eusa_eh:
Oeps :eusa_doh: Dank je thuur.
Voor de APK moet het volgende gemaakt worden aan de achteras.
(http://i1229.photobucket.com/albums/ee464/edwin19666/Mijn%20Volvo%20850/001.jpg)
Hier schijnt een alluminium blok te horen bij de achteras en die zit er niet meer.Volgens de keurmeester een kwaaltje.Iemand intresse om "even" te sleutelen?Ik kan en durf dat niet zo goed.
Als iemand ook weet hoe dat ding heet kan ik het bestellen
Silentblock
Even een betere foto gezocht
(http://i1229.photobucket.com/albums/ee464/edwin19666/Mijn%20Volvo%20850/V70_A-As20620Mediumkopie.jpg)
Dat is het dus.Het nokje is bij mij ook helemaal weg,dus is er een stuk uitgebroken als ik het goed begrijp.
Kan gevaarlijk worden als de andere kant ook breekt. Dan gaan je achterwielen aan de voorkant uit elkaar tijdens het rijden ;)
Zoiets had ik al begrepen van de keurmeester,was overigens ook een beetje fan van deze auto's.
Dus als ik naar de dealer ga en silentblocks bestel krijg ik het hele spul kompleet mee?
Citaat van: volvotje850 op 01-03-2012 12:31:36
Zoiets had ik al begrepen van de keurmeester,was overigens ook een beetje fan van deze auto's.
Dus als ik naar de dealer ga en silentblocks bestel krijg ik het hele spul kompleet mee?
Twee silentblocks en twee bouten. Meer is het niet.
Citaat van: elianmars op 01-03-2012 12:58:33
Citaat van: volvotje850 op 01-03-2012 12:31:36
Zoiets had ik al begrepen van de keurmeester,was overigens ook een beetje fan van deze auto's.
Dus als ik naar de dealer ga en silentblocks bestel krijg ik het hele spul kompleet mee?
Twee silentblocks en twee bouten. Meer is het niet.
Ik zou de andere 4 bouten en moeren ook vervangen.
Als ik het zo lees is het een fluitje van een een (euro)cent ;D Zal zo even naar Veghel rijden om ze te bestellen.
Maar twee silentblocks??Oh wacht links EN rechts natuurlijk tegelijk vervangen.
Nou, het vervangen is een flinke klus.
De ronde stang die je op de foto's ziet zit namelijk met een bout vast aan de silentblock.
Die bout kom je echter alleen aan als de silentblock los is van de rest van de as.
Dus eerst de silentblock aan de ronde stang maken en dan de silentblock aan de as (met de 2 bouten die je op de foto ziet).
Ik heb de hele as aan 1 kant losgemaakt van de auto om het te vervangen. Dan kun je de beide asdelen uit elkaar trekken zeg maar.
Er doet zich nog iets voor waar ik bij aanvang van de klus niet aan gedacht had. De silenblock en het ronde deel van de as kunnen traploos ten opzichte van elkaar gemonteerd worden. Als je goed kijkt hoe de as werkt zou dit invloed kunnen hebben op de uitlijning (lees: autohoogte). Tip: markeer even hoe de silentblock aan het ronde deel van de as zit voordat je de oude losmaakt. Dan kun je de nieuwe "op dezelfde plek" monteren.
Dank je wel voor de info.Ik had al wat gezocht hier en ik denk dat ik het zelf toch ga proberen.Dat van het merken waar de oude zit is wel een hele goede tip.
Mocht het echt niet lukken staat hij straks als hobbyprojekt te koop................................................geintje ;D ;D
Straks niet vergeten om alvast met wat kruipolie aan de gang te gaan,het zal wel behoorlijk vast zitten.
Net even via telefoon en e-mail kontakt gehad met de volvodealer.Hij stuurde me zelfs een pdf file waarmee ik kon zien welke het was.De prijs valt me echt mee (40 euro).En heb gelijk maar de benodigde bouten en moeren mee besteld.Kunnen we in het weekend weer fijn sleutelen en weer wat bijleren over de auto.