Goedemiddag,
Nadat ik anderhalf jaar geleden besloot mijn 850 in te ruilen voor iets goedkopers heb ik spijt gekregen en rijdt sinds 1 week weer 850; een 2.5 10-klepper automaat uit 1995 met 211.000 km op de klok.
Wagen ziet er van binnen uit als nieuw en bijna alles werkt, behalve de hoogteverstelling van de passagiersstoel. Wil alleen aan de voorkant omhoog en omlaag.
Het enige dat ik op het forum kon vinden was naast de auto staan en dan de verstelling proberen, dan hoort de stoel vanzelf omhoog te gaan en zal dan wel weer werken. Helaas: bewegen doet alleen de voorzijde en dan ook alleen als de stoel wordt "opgetild".
Weet iemand een simpele oplossing? Ik ben al blij als de stoel éénmalig iets omhoog komt door onder de stoel iets te verstellen, iets om te zetten o.i.d.
Heb geprobeerd om er onder te kijken, maar ik zie niet veel.
Ik weet ook niet of de stoel er makkelijk uit te halen is, los uit de auto, ondersteboven zal het wel makkelijker zijn om iets te zien, maar er zitten de nodige draden aan.
Bij voorbaat dank,
Rob.
Excuus, met het plaatsen van dit bericht zag ik de fotoreportage over het verwijderen van de stoel. Losmaken van de stoel om er onder te kijken gaat hiermee zeker lukken. Nu alleen nog de vraag, wat of hoe te herstellen.
Rob
Sommige passagiersstoelen zijn enkel maar aan 1 kant in hoogte verstelbaar. :D
Gr 8)
Is dat dan links of rechts :)
Rob
passagiers stoel ;) dus hangt af aan welke kant het stuur zit :D
Da's nogal makkelijk: aan de andere kant natuurlijk!
Maar goed; inmiddels stoel los en achterover gekanteld, zie dat als de hendel beweegt dat zowel voor als achter een soort palletje/pen beweegt, maar verder dan dat ben ik nog niet. Zaklamp halen en zien of ik de deblokkering voor de achterkant met de hand kan bewegen.
Wordt vervolgd.
Vandaag de hele stoel uit de auto gehaald en aan alle kanten bekeken. Als ik de hoogteverstelling naar voren beweeg zie ik een armpje bewegen, en aan de voorzijde van de stoel een soort blokkering bewegen. Als het zelfde doe voor de achterkant, dan beweegt er wel iets, maar niet erg ver. De blokkering in ieder geval niet. Ook als ik met een flinke tang de hevel wat verder beweeg, komt de blokkering niet vrij. Het wegdrukken van de blokkering lukt ook niet. Het hele mechaniek zit verstopt tussen twee ijzeren delen, je kunt niet zien hoe het precies werkt en waar het mis gaat.
Tenzij iemand nog een oplossing heeft, zal het wel een keer een andere stoel worden.
D'r zitten kleine gasveren in het stoelframe en die willen wel stukgaan na x aantal jaar. Die gasveren zorgen ervoor dat als jij de stoel achter wilt verstellen dat ie de zitting omhoog drukt. Doet ie het wel als je de stoel helpt, zonder dat je er zelf opzit?
Nee, zelfs niet als ik met een grote schroevendraaier probeer de stoel omhoog te wrikken. Zoals ik al schreef, komt de blokkering niet vrij.
Het onderste deel van het stoelframe is overigens niet te verwijderen; om de achterste bouten te verwijderen moet de stoel in zijn hoogste stand staan. Of je moet de rugleuning verwijderen, dan heb je misschien wel ruimte,
Ik begin nu in ieder geval te begrijpen hoe het systeem werkt. Alleen jammer dat ik met de stoel uit de auto de blokkering niet kan bewegen doorn er gewoon tegenaan te duwen. Als ik de stoel éénmalig twee standen hoger had gekregen, had mijn vrouw perfect gezeten.