Volvo 850 Forum

Volvo 850/70 Algemeen => Algemeen => Topic gestart door: freek2106@hotmail.com op 02-07-2011 23:12:21

Titel: trilling bij remmen
Bericht door: freek2106@hotmail.com op 02-07-2011 23:12:21
Hoi,

Kan iemand mij helpen. Ik heb sinds een jaar een volvo v70 t5 die ik helemaal geweldig vind. In januari zijn de voorremmen volledig vernieuwed na een vastloper gehad te hebben. Na twee maanden terug naar de garage wegens trilling tijdens remmen. Schijven bleken krom. Weer nieuwe schijven erop, maar het probleem is nog niet weg.
Nu denk ik dus dat het niet aan de remmen ligt. Stuurlagerkogrls/stangen en draagarmen zijn vorige week vervangen. kan iemand mij helpen, of zijn er meer met dit probleem?

Freek
Titel: Re: trilling bij remmen
Bericht door: Jack v op 02-07-2011 23:21:41
voel je de trilling in het stuur of in de rugleuning/ hele auto?
Titel: Re: trilling bij remmen
Bericht door: freek2106@hotmail.com op 02-07-2011 23:34:21
Voel het in het stuur. Als ik krachtig rem is er niets aan de hand.
Titel: Re: trilling bij remmen
Bericht door: Jack v op 02-07-2011 23:36:57
Hoe zijn de draagarmrubbers?
Titel: Re: trilling bij remmen
Bericht door: freek2106@hotmail.com op 02-07-2011 23:45:39
de draagarmen incl. rubbers zijn vorige week vervangen op advies van de garage
De trilling is ook niet echt heftig. Als mijn vriendin met de auto rijdt merkt ze er niets van. Ik wel, maar ja. Ik wil gewoon dat ie perfect is en er zit nu eenmaal echt een trilling in. Ik ben al aardig wat geld uitgegeven aan deze auto en dat vind ik ook niet erg, maar vind het wel vervelend worden als dingen gemaakt worden en dan nog niet naar behoren werken
Titel: Re: trilling bij remmen
Bericht door: cas op 02-07-2011 23:46:02
achter wielen naar voren plaatsen? wellicht een "bult" oid in je band die niet zichtbaar is.  voel even aan de binnenzijde van de wang...
Titel: Re: trilling bij remmen
Bericht door: freek2106@hotmail.com op 02-07-2011 23:53:40
Lijkt me vreemd. Er zitten net (twee maanden) nieuwe michelins voor en als ik hard rem trilt er niets.
Het is ook niet constant. Ik merk ook dat de auto wat lijkt te wachelen als ie koud is, dus s,morgens al ik naar mijn werk ga. Rij ik eenmaal 80 op de N9 is het weg.
Nu ben ik niet zo,n grote techneut, maar kan het ook niet in de vering zitten
Titel: Re: trilling bij remmen
Bericht door: cas op 02-07-2011 23:58:11
bij sommige bedrijven kan je een schokdemper test laten doen. zal niet al te duur zijn lijkt me.

voel toch even aan je bandjes, wellicht heb je een stoepje geraakt, en de wapening beschadigd. een wissel is 15 minuten werk. Kan je dat ook uitsluiten.

Titel: Re: trilling bij remmen
Bericht door: freek2106@hotmail.com op 03-07-2011 00:02:35
Is goed. Ik ga zo slapen en morgen de banden wisselen. Alvast bedankt voor de tips.
Titel: Re: trilling bij remmen
Bericht door: thuur op 03-07-2011 13:56:23
Even voor de duidelijkheid: "Volledig vernieuwd" is incl. remslangen en remklauwen?


Gr :eusa_think:
Titel: Re: trilling bij remmen
Bericht door: M a r c op 03-07-2011 14:01:17
Blijft er niet gewoon een remzuiger plakken?
Titel: Re: trilling bij remmen
Bericht door: Sem op 03-07-2011 15:14:45
Citaat van: M a r c op 03-07-2011 14:01:17
Blijft er niet gewoon een remzuiger plakken?
Juist. Had ik ook. 2x schijven verv. maar was achteraf gewoon een vastzittende klauw. :eusa_wall:
Titel: Re: trilling bij remmen
Bericht door: freek2106@hotmail.com op 03-07-2011 21:39:39
Heren, bedankt voor alle reacties.
Ik heb vandaag de voorbanden met achter gewisseld en net een proefritje gemaakt. Het lijkt alsof het niet aan de banden of de remmen ligt. Bij rustig rijden lijkt ie wat te hobbelen en dat neemt ie over bij het remmen. bij krachtig remmen of snel optrekken is er niets aan de hand. Ook niet bij hoge snelheid.
kortom een beetje een iritatiefactortje. De rede dat ik denk of dacht dat het aan de remmen lag is omdat toen de problemen zijn ontstaan. Na vervangen schijven, remklauwen en blokken. Die schijven bleken inderdaad krom,volgends de garage, dus weer vervangen.
Banden zijn nieuw, uitgebalanceerd, auto uitgelijnd en ondertussen zijn we 1400 Euro verder! Je zou verwachten na zo'n investering dat ie fijner zou rijden. Ik heb ook geen zin om weer terug naar de garage te gaan. Eerst eens even horen of er nog andere zijn die mij kunnen helpen, of me kunnen vertellen wat het nog meer zou kunnen zijn.

Freek
Titel: Re: trilling bij remmen
Bericht door: Jack v op 03-07-2011 21:49:19
Hobbelen bij lage snelheid is vaak hoogteslag in de banden. Dit moeten ze kunnen zien  op een balanceerapparaat met een drukrol. Dit kan zelfs gebeuren met Michelins.
Titel: Re: trilling bij remmen
Bericht door: freek2106@hotmail.com op 03-07-2011 21:54:01
huuhh, wat is hoogteslag?
Titel: Re: trilling bij remmen
Bericht door: Jack v op 03-07-2011 22:15:10
Wat het woord al zegt : hoogteverschil in de band of door een deuk in de velg. Zelfs een nieuwe band kan hoogteslag hebben.
Dit kan je zien op een balanceer apparaat vaak icm een drukrol.
Ook als een band niet goed gemonteert zit heb je hoogteslag en dat is er niet uit te balanceren.
Titel: Re: trilling bij remmen
Bericht door: freek2106@hotmail.com op 03-07-2011 22:18:40
oke, ga ik deze week eens even naar laten kijken.
Titel: Re: trilling bij remmen
Bericht door: freek2106@hotmail.com op 04-07-2011 17:28:08
Vrijdag gaat ie terug naar de garage. Gaan ze alles controleren, valt nog in de garantie.
Titel: Re: trilling bij remmen
Bericht door: Volvoc70cabrio op 04-07-2011 18:05:33
Wat ik uit de tekst niet kan ophalen of de remmerij achter is vervangen. Ben onlangs ook zo'n traject doorgegaan maar heb de trilling er dan ook vrijwel uit en dat in mijn geval dan met een cabrio.
Begon bij voorschijven vervangen inclusief klauwen, daarna geen verbetering, daarna banden, tijdens het draaien zag je het profiel ahw heen en weer dansen, gewoon een slag, geen hoogteslag en dan ook in alle 4 de banden (michelin primacy). Daarna nieuwe banden v + a (Wederom Michelin maar nu Sport), toen aanzienlijke vermindering van trilling maar nog niet weg, daarna schijven en blokken achter en nu....................Feilloos!
Titel: Re: trilling bij remmen
Bericht door: freek2106@hotmail.com op 04-07-2011 18:37:10
oke, bedankt. geef het door aan de garage dat ze ook naar de achterremmen kijken. Achter zijn al wel de schijven en remblokken vervangen!
Ik laat het wel weten als ik vrijdag de auto weer ophaal.
Titel: Re: trilling bij remmen
Bericht door: cas op 04-07-2011 19:48:27
Citaat van: freek2106@hotmail.com op 04-07-2011 18:37:10
oke, bedankt. geef het door aan de garage dat ze ook naar de achterremmen kijken. Achter zijn al wel de schijven en remblokken vervangen!
Ik laat het wel weten als ik vrijdag de auto weer ophaal.

je zegt het al, de klauwen niet achter  ;) 

handrem ?
Titel: Re: trilling bij remmen
Bericht door: jacar op 04-07-2011 19:54:30
ik heb eind vorig jaar nieuwe remschijven (302 mm) en blokken laten monteren (alles origineel volvo). Aanvankelijk remde dit prima echter na montage van mijn zomervelgen / banden ontstond er ook een trilling bij het remmen. Ik heb vervolgens de schijven aan de auto laten afdraaien en nu remt het weer goed en trillingsvrij.
Titel: Re: trilling bij remmen
Bericht door: freek2106@hotmail.com op 09-07-2011 10:44:35
Update probleem remmen:
Vrijdag naar de garage gebracht. hij heeft er mee gereden en vermoed dat de oorzaak zit in de achterremmen. Hij is daar bijna zeker van. Om het goed te meten en zeker te stellen gaat hij maandag naar de "rollerbank".  Wordt vervolgd.

Freek
Titel: Re: trilling bij remmen
Bericht door: freek2106@hotmail.com op 11-07-2011 17:16:11
Auto net opgehaald bij de garage.
Het hele systeem nagekeken: is goed. Auto op de rollerbank geweest. conclusie alle vier de remschijven zijn krom. Vreemd want ze waren net nieuw (twee maandejes oud).
Ik een beetje pissig natuurlijk. schijven zijn van origineel volvo en de schuld werd naar mij verwezen dat ik te agressief heb gereden. Nou dat is dus onzin. Heb zelfs extreem rustig gereden en al zou ik, het is een T5. die moet daar tegenkennen. Nu is ie dus aan het kijken voor andere schijven die wel de warmte aankennen....
Zijn er nog meer forumleden die met dit bijltje gehakt hebben?
Titel: Re: trilling bij remmen
Bericht door: Ronald21 op 11-07-2011 17:21:13
Heb je de auto ,  velgen en dus remschijven gewassen net na een stevig ritje ?
Door de snelle afkoeling kunnen ze nl ook kromtrekken.
Je remzuigers zitten niet vast ?
Zo niet,  dan vastbijten bij die dealer en niet meer loslaten.
Titel: Re: trilling bij remmen
Bericht door: freek2106@hotmail.com op 11-07-2011 17:41:29
velgen wel gewassen, maar niet naar een stevig ritje. Ben nogal een poetser...
Remzuigers zitten niet vast, dat heeft ie gecontroleerd. Hij heeft zelfs het hele systeem nagelopen. Maar het is toch vreemd dat, met originel volvoschijven, het zo snel heet wordt of dat het de warmte niet aankan? zoals ik al eerder zij gaat hij eerst eens informeren voor ander type schijven. Nu maar hopen dat ie het op de garantie gooit.
Maar echt leuk is het niet. Ik ben al dit hele jaar aan het klooien met die remmen...
Titel: Re: trilling bij remmen
Bericht door: Ronald21 op 16-07-2011 11:19:03
ging montage soepel van de rubbers ?
Titel: Re: trilling bij remmen
Bericht door: Viper850 op 16-07-2011 11:31:42
Brembo Brakemax?!
Ga ik binnenkort ook monteren.
Titel: Re: trilling bij remmen
Bericht door: freek2106@hotmail.com op 22-07-2011 23:19:46
Gisteren de auto naar nordicar in heerhugowaard gebracht. die hebben het gefikst!!!!
Remslangen voor waren niet goed. bij het vervangen van de remklauwen, dat in februari uitgevoerd was, hebben ze de remslangen niet vervangen. als je dan alleen de remklauwen vervangt krijg je nooit goed de oude remslangen gemonteerd. Ze zaten als een wokkel gedraaid. uiteindelijk voor at schijven geplaatst, remblokken en remslangen.
achterremschijven waren niet krom en zijn dus ook niet vervangen.
de Auto gaat en remt weer als een zonnetje. Ik ben enorm blij en telleurgesteld in de dorpsgarage van schagen. 3x raden waar ik voortaan voor mijn onderhoud naartoe ga. Ze zijn trouwens ook niet duur.
Titel: Re: trilling bij remmen
Bericht door: UserID6342 op 23-07-2011 04:33:12
Citaat van: freek2106@hotmail.com op 22-07-2011 23:19:46
Gisteren de auto naar nordicar in heerhugowaard gebracht. die hebben het gefikst!!!!
Remslangen voor waren niet goed. bij het vervangen van de remklauwen, dat in februari uitgevoerd was, hebben ze de remslangen niet vervangen. als je dan alleen de remklauwen vervangt krijg je nooit goed de oude remslangen gemonteerd. Ze zaten als een wokkel gedraaid.
Dan zijn het een stelletje kaaiers geweest want ls je de remslangen correct monteert, draait er helemaal niets, noppes, nada...
Titel: Re: trilling bij remmen
Bericht door: harymo op 19-10-2011 11:41:31
Happy end.
Titel: Re: trilling bij remmen
Bericht door: stefanhuijser op 19-10-2011 17:23:40
Freek, ben jij de Freek die ik denk dat je bent?

Zilvere roffel estate en werkzaam bij de KM? ;)

Gr Stefan