Na afloop van mijn vakantie in Toscane reed ik met mijn V70 classic TDI bj.1998 met daarachter een caravan van 1300 kg in Italie de bergen in richting Zwitserland.
Ivm de hoge buitentemperatuur van 35+ deed ik kalm aan om de motor niet te zeer te belasten. Plotseling begon de temperatuur van de mijn auto op te lopen en verloor de motor trekkracht. Ik kwam vervolgens weer op een vlakker stuk en toen zakte de temperatuur weer. Later overkwam dit zelfde mij weer. Ik heb de auto stil gezet en TCS gebeld. Deze konden niets vinden en ik ben later verder gereden. Ik heb toen geen last meer gehad omdat het klimmen niet meer voorkwam. Mijn garage heeft ook naar de auto gekeken maar kan de oorzaak ook niet vinden en heeft ook geen idee wat het kan zijn. Wie heeft er enig idee?
automaat?
Nee, een normale vijfbak.
Ik denk in iets te hoge versnelling omhoog gereden. Bij zulke hoge temperaturen mag de temp. ook wel iets oplopen als de fan maar gaat draaien. En hij na de tijd maar weer naar zn normale temp. gaat.
Is de temp. in het rode gebied geweest?
In welk toeren gebied en welke versnelling ben je de berg opgegaan?
Temperatuur is niet in het rode geweest maar liep wel duidelijk op. Ook sloeg de fan normaal aan. Heb het meeste in de vierde versnelling gedaan en sommige stukjes in de drie. Toerental lag meest tussen 23 en 2500 toeren. Was tijdens eerdere vakanties nooit een probleem.
Buiten tempereatuur was ook wel hoog dus zou me niet al te veel zorgen maken in eerste instantie. Houd de kvs wel in de gaten.
2300 rpm met een kar / caravan erachter is absoluut te laag, je kunt beter zo rond de 3 a 4000 rpm rijden met een flinke kar / caravan erachter. Moter maakt meer toeren, koelt harder want waterpomp draait sneller en het spul krijgt allemaal niet zo op z'n donder.
Dus tijdig terugschakelen :D
Citaat van: Dirk342 op 31-08-2011 21:12:37
2300 rpm met een kar / caravan erachter is absoluut te laag, je kunt beter zo rond de 3 a 4000 rpm rijden met een flinke kar / caravan erachter. Moter maakt meer toeren, koelt harder want waterpomp draait sneller en het spul krijgt allemaal niet zo op z'n donder.
:eusa_think:
De TDI heeft zijn max koppel van 290 nm bij 1900 tpm.......
het gaat idg om de koeling en niet Nm''s
Citaat van: Ronald21 op 31-08-2011 22:20:25
het gaat idg om de koeling en niet Nm''s
???
Je radiator kan ook deels verstopt zitten. Moeilijk te testen, maar met een goedje het systeem eens spoelen kan nooit kwaad.
Gr ;)
Ja, maar je hoeft niet met een diesel 4000 toeren te draaien....
Trouwens, met mijn V70R reed ik ook met de automaatpook in 3 met ca. 100 de hellingen op; dan zit je ook kort boven de 3000 toeren.
Het lijkt me idd. wel ietwat laag om 2300 toeren bergop te trekken, ook met een diesel.
Citaat van: thuur op 31-08-2011 22:26:56
Je radiator kan ook deels verstopt zitten. Moeilijk te testen, maar met een goedje het systeem eens spoelen kan nooit kwaad.
Gr ;)
Spoelen kan zeker geen kwaad. Bij Roetmobiel kwam er een halve zandbak uit :o
Ik heb toch zeker niet het idee dat dit normaal is, zelfs al zou het rpm wat te laag zijn geweest.
Zou zeker proberen uit te vinden of je niet een verminderde koelcapaciteit hebt door onder andere:
- verminderde opbrengst waterpomp (schoepjes weg)
- Niet geheel openende thermostaat
- intern deels dichtzittende radiateur
- extern vuile radiateur (boel vliegjes vuil en zand zijn funest voor koelcapaciteit)
- misschien een oude slappe of ietwat maf gemonteerde slang die iets een knik heeft oid.
Hoe is je kvs potje en dop? In de bergen kan je kvs heel goed al koken bij 90 graden en als je een oude dop hebt en dus geen drukopbouw in je systeem kan dit volgens mij best de oorzaak zijn.
Ik heb zelf het gevoel dat ik door een of andere reden verminderde koelcapaciteit had ook al zou ik de motor misschien wat meer toeren kunnen laten draaien.Ik zat zelf ook te denken aan de radiateur intern of extern. Er zitten extern wel wat beschadigingen op de radiateur. De slangen heb ik bekeken en heb geen onregelmatigheden kunnen waarnemen. Je opmerking over de thermostaat en het kvs potje en dop zal ik onthouden en checken.
Had even niet in de gaten dat de auto een diesel betroft, maar dan nog blijft mijn antwoord staan dat het gemiddeld toerental van 2300-2500 rpm te weinig is met een kar er achter.
Citaat van: reneetje op 31-08-2011 22:25:20
Citaat van: Ronald21 op 31-08-2011 22:20:25
het gaat idg om de koeling en niet Nm''s
???
Nm is de eenheid van koppel (newtonxmeter)
10N komt overeen met 1 kg (op aarde)
Vermogen is arbeid per tijdseenheid in bv PK, Watt, Joule/sec = Nm/sec
Vermogen is een fictieve parameter.
Betekent zou in staat moeten zijn om.........
Nm daar draait het om, of nog beter de Newtons afgezet op het wegdek (kracht)
F= m x a => a= F/m (versnelling=kracht/massa van de auto)
Al hoofdpijn ;o))
Als je airco hebt, deze misschien even uitzetten tijdens de "hillclimb"