tijdens het rijden schakelde ik de airco in en na een paar min kwam er witte rook uit de luchtroorsters heel even
heb de airco direct uit gezet
bijna thuis zet ik weer alles aan maar nu gebeurt er niks ???
airco wordt wel kout
wie heeft er een idee
ik denk zelf airco stuk
grfr
Nee. condensatie van vochtige buitenlucht. gewoon doorrijuh.
heb dit nog nooit mee gemaakt
hoop dat je gelijk heb
toch morge even checken
grfr
Had ik twee jaar terug ook, was ook bij zulk vochtig weer als nu. Ook alleen bij het opstarten. Verdamper werd waarschijnlijk te koud door gebrek aan koelmiddel. De condensor bleek achteraf lek. Van Theostek begreep ik sowieso dat witte damp foute boel is bij de airco.
Interieursensor en/of te weinig koudemiddel. Been there done that got the t-shirt ;)
Citaat van: volvobug op 21-06-2012 20:18:01
Nee. condensatie van vochtige buitenlucht. gewoon doorrijuh.
Gezien de andere reacties ben ik wellicht te voorbarig geweest. Is gebaseerd op ervaring met een eerdere auto (volvo 945), waar ik het heel af en toe had en jaren zonder aircoproblemen mee heb doorgereden.
Ik zou hopen op de kachelradiateur.. Die zit er zo in.. ;D
Gr. Stefan
Ik heb het ook gehad, ik dacht watte f*ck :o gebeurt hier! Bleek het de kachelradiateur te zijn ::)
als het de kachel is
waar kan ik een nieuwe bestellen
grfr
Brezan, dealer, internet..
Plaatsen is niet zo moeilijk en genoeg over te vinden op het forum.
Gr. Stefan
Witte rook komt voor bij een bevroren verdamper.
De rook ontstaat doordat de "onzichtbare" waterdamp (gas) die de lucht bevat gaat condenseren.
Koude lucht bevat minder waterdamp dan warme lucht, hierdoor zal koude lucht sneller het dauwpunt bereiken dan warme lucht, condensatie van waterdamp vindt dan ook plaats als de lucht verzadigd is, en geen grotere hoeveelheid waterdamp meer kan opnemen.
Trek de deur maar eens open van de diepvries, dan zie je hetzelfde effekt van witte rook/damp.
vandaag even alles nagekeken geen lek van koelwater te zien alles voor niets los gemaakt
en hij wordt gewoon weer koud :o
hier wordt ik niet goed van
spook auto ;D
grfr
nou 2 dagen verder
volgens mij zorgen voor niks :eusa_dance:
grfr
Hmmm, ik zou het toch maar even in de gaten houden. Indertijd zag ik het verschijnsel ook alleen op een zeer vochtige, zwoele dag. Dat was de 21-ste ook zo. De oorzaak - bevroren verdamper, te weinig koelmiddel - kan dus blijven, zonder dat dit verschijnsel, de witte damp, zich weer voordoet. Bij minder luchtvochtig weer dus. Althans, dit maak ik op uit Theo's bijdragen hier.
Was bij mij ook zo, maar niets zo vervelend als de airco het niet doet boven de 25 graden zoals bij mij in Zuid Frankrijk 2 jaar geleden ;)