Goede dag Allen,
Gisteren is mijn roffel er mee gestopt om op gas te rijden. Hij rijd nog prima op benzinen. Hierop ben ik vervolgens dit Forum afgestruint naar mogelijke oorzaken. Diverse dingen na gelopen. Zekeringen/zekeringhouders/vacuumslangen/etc etc/ ook uit de verdamper kwam ruim meer dan een eierdopje aan drap/dreg. Niks bood een oplossing.
Vervolgens ben ik vandaag naar Lex Vilier in Elst GLD gereden om de boel eens uit te laten lezen.
Direct bij het proberen te starten op gas hoorde hij het probleem waarschijnlijk al. De verdamper blaast hard?.. vervolgens zegt hij dat hierdoor de Roffel verdrinkt in LPG en dat het daarom zo lang duurt om hem weer op Benzine te laten starten. het betreft een vialle f type verdamper (teminste dat zei de monteur, ik kan moeilijk zien of het er op staat. maar het lijkt er op dat er staat F- Type)
Persoonlijk dacht ik zelf ook dat het de verdamper zou zijn.
Nu komt mijn vraag wie o wie zou mij kunnen helpen aan een goede oplossing + eventuele hulp tegen betaling.
De opties die ik zover heb gevonden zijn als volgt
- Bij Lex Vilier laten reparen - kosten ongeveer 400 euro
- Een revisie setje voor Vialle - 48 euro (graag zou ik hierbij hulp willen gebruiken. ben zelf A-Technisch)(http://www.volvo850forum.nl/index.php/topic,51520.0.html) had ik al gevonden. Ziet er niet moeilijk uit, maar kom zelf denk ik gereedschap te kort
- Tweedehands op marktplaats - 50 euro (http://link.marktplaats.nl/569870814)
Wie o wie kan mij advies geven en heeft eventueel tijd en zin om mij hiermee te helpen (tegen betaling natuurlijk)
groet Jacco
Gebruikte verdamper zou ik nooit doen. Geen enkele verdamper heeft t ewige leven en er is mij ooit verteld dat ze gemiddeld 200k meegaan.
Bij mij is de verdamper van mn 850 ook ooit kapot gegaan en deze moest na vervangen afgesteld worden waardoor je weer afhankelijk bent. Dus reken je niet rijk met een rivisieset. Ik zou adviseren naar een specialist te gaan.
Succes
De specialist gaf aan dat na vervanging van de verdamper de lpg computer zichzelf in regeld. bestaan dit soort systemen. als vast bedankt voor je reactie.
Ja klopt, als je de verdamper vervangt regelt de computer zichzelf opnieuw in. Zie voor de rest PB
Zo de verdamper van Dirk zit er op en hij rijd weer op gas. Thumps up for Dirk
Na het repareren van de verdamper had dirk een afspraak voor gemaakt bij Lex Vilier in Elst. Daar hebben ze geprobeerd de gas installatie af te stellen. Nu heeft hij geprobeerd hem op 3 iets te rijk af te stellen of iets echter lukte dat niet. Nu staat hij op 3 maar nets iets te arm afgesteld. De roffel rijd helemaal prima maar is naar mijn gevoel slomer als voor heen. Op benzine gaat ie als de brandweer.
De LPG computer is niet aangesloten (is stuk), Lex heeft hem moeten stellen doormiddel van een verborgen stelschroef.. Hij kon hem niet verder uit draaien omdat anders de schroef eruit zou vallen.
Nu is mijn vraag. Is dit direct schadelijk voor de roffel of kan ik er op vertrouwen dat Lex hem goed genoeg heeft afgesteld om het niet schadelijk te laten zijn voor de Roffel.
Hij start perfect.
Draaid heerlijk stationair
Rijd nu wel zuiniger
Vermogen is niet helemaal weg maar je voelt wel verschil tussen benzine en gas
Je kan gewoon lekker vlot met het verkeer mee rijden
Groet Jacco
Op welke waardes is hij nu afgesteld Jacco, niemand kan iets zinnigs zeggen zonder de getallen te weten....
En je bedoelt met, neem ik aan, op 3 dat dit is bij 3000 rpm ?
Juist Dirk, hij is op 3000 toeren net iets te arm afgesteld. Dit komt omdat de slangen die er aangesloten zijn op de stellschroef lichtelijk geknikt zijn, bougie kabels en bougies aan vervangen toe zijn, etc etc. Hij verder helemaal heerlijk. Maar kan het echt kwaad als hij iets te arm staat op 3000. Lex zei dat dit niet niet erg was omdat het z'n kleine marge was.
Ben er niet zo bang van, maar heb liever dat hij iets te rijk staat. Nu eerst de ontsteking maar eens goed vervangen dan en de gasslang iets inkorten zodat deze niet echt geknikt meer zit en vrijloopt.
en mocht je nog een echte specialist zoeken
http://109.70.7.106/~verdampere/?page_id=11&lang=en
Thx voor de reacties.
Zal binnen kort contact met je opzoeken Dirk om eens een afspraak te maken voor het vervangen van de ontsteking/bobine/kabels etc.