Hallo forummers, en Volvorista, ik heb een vraagje over caravanspiegels: mijn caravan is 204 cm breedt en ik heb de beleving dat ik vanuit mijn 855 prima de weg kan zien in mijn spiegels. hoe zit dat, wat regelgeving betreft en wat zijn evt. goede opzetspiegels voor niet te duur?
:)
Op de side van de RDW staat alles beschreven wat de wet aangaat.
gr Wietse :)
ik hoop dat je het lezen kunt:
(http://i435.photobucket.com/albums/qq77/mbouwheer/regelscaravanspiegels.png)
Aha, bedankt jongs! Ik zal es kijken wat ik aan wet en regelgeving kan vinden, ik dacht dat er vast wel caravanners waren onder de Volvorista die mij kunnen vertellen of ik voor een 204 cm brede caravan ook extra spiegels nodig ben want ik wordt gek van alles wat ik tegenkom. Is er niet gewoon een rekenmodule hahaha.. Beankt voor alle moeite!!
Citaat van: volvo Rob op 03-07-2012 20:01:00
Aha, bedankt jongs! Ik zal es kijken wat ik aan wet en regelgeving kan vinden, ik dacht dat er vast wel caravanners waren onder de Volvorista die mij kunnen vertellen of ik voor een 204 cm brede caravan ook extra spiegels nodig ben want ik wordt gek van alles wat ik tegenkom. Is er niet gewoon een rekenmodule hahaha.. Beankt voor alle moeite!!
Volgens mij moet de afstand tussen de buitenkant van je spiegels breder zijn dan je caravan. Dat is tenminste zoals ze dat bij programma's als Blik op de weg en Wegmisbruikers controleren. Anders kun je namlijk al nooit direct langs je caravan af kijken.
Ik zou eens beginnen met te controleren wat de hart-afstand is tussen je beide spiegels. Als dit onder de 2,04m is dan ben ik bang dat je extra spiegels nodig hebt.
Bij een contole door de politie steekt de agent een aantal vingers op van net achter de caravan en dan moet jij zeggen hoeveel hij er op steekt.
5 vingers ;D
zonder gekheid rij al een aantal jaren met de caravan en heb gewoon de goedkoopste op zet spiegels
als je ze goed instelt dan zie je toch bijna alles
grfr
Ik hoorde een rij-examinator een keer de omschrijving geven: "Je moet een spin over de zijkant van je caravan kunnen zien lopen." Dan moeten de spiegels dus verder naar buiten staan dan de caravan breed is. Die spiegels hebben dan ook nog een voordeel: als bij een smalle doorgang de spiegels er tussendoor kunnen, gaat de caravan er ook tussendoor. (als je precies recht stuurt)
Vergeet ook niet dat vooruit rijden natuurlijk prima gaat, maar wat als je eens een stukje achteruit moet..., daarom alleen al zou ik liever met extra spiegels rijden..!
Ik zou sowieso een setje extra spiegels erop zetten...
Wij hebben ook een setje die je zo aan de bestaande spiegels schuift. De bekeuring die erop staat bij het hebben van geen spiegels is ook niet mals.
En als je zonder opzet spiegels rijd en oom :police: ziet dat er geen spiegels aan zitten sta je geheid aan de kant.
Doe jezelf een lol en schaf een setje aan van 2 tientjes. ;)