Beste Allen,
Zojuist even stil gestaan langs de snelweg omdat na het inschakelen van de kachel de olie temperatuur omhoog schoot en koeling lampje begon te branden.
Ik wist dat de radiator niet meer jofel was dus gister al een nieuwe besteld.
Kan iemand mij uitleggen welke functie welk deel van de radiator is zijn geheel heeft.
De koeler direct achter de grill lijkt op het eerste gezicht niks mis mee. maar die daar achter druppelt.
Heeft mijn interieur ventilatie iets met dit deel te maken, of sla ik de plank volledig mis?
Ik heb de auto op dit moment even bij een maat van mij in Delft gezet.
Het betreft volvo 850 2.5l G3 handgeschakeld.
CiteerZojuist even stil gestaan langs de snelweg omdat na het inschakelen van de kachel de olie temperatuur omhoog schoot en koeling lampje begon te branden.
Waar hebben we het nu over, de olie te heet of de koelvloeistof?
Die voorste is je airco-condensor, de achterste je radiateur. En die is dus blijkbaar lek.
Is je vaatje leeg?
Je verwarming zit natuurlijk ook aangesloten op je motor-koelsysteem (zie de 2 slangen het chutbord in gaan), en in je dashboard zit een kachelradiateur.
Dank voor de snelle reacties.
Olie is te heet
in koeling lampje brand omdat koelvloeistofniveau te laag was. (tankje is leeg...)
Kan het zijn dat op het moment dat ik de kachel aanzette de kachelmotor begon te lopen en het tekort aan koelvloeistof vergrote door het in zijn circuit mee te nemen?
Ik laat de auto staan en wacht op de radiator om hem dit weekend te plaatsen. Heb al genoeg tutorials op internet zien rondzweven dus dat moet wel lukken denk ik.
(http://i48.tinypic.com/2hfi6g2.jpg)
volgens mij mist hier de onderkant?....
Zo dan. :o
Dat je daar nog mee kan rijden.
Uh ja niet dus... :eusa_think:
Ik hoop voor je dat het alleen bij een radiateur blijft..
Gr. Stefan
Citaat van: joriscram op 14-09-2012 17:29:08
Kan het zijn dat op het moment dat ik de kachel aanzette de kachelmotor begon te lopen en het tekort aan koelvloeistof vergrote door het in zijn circuit mee te nemen?
De koelvloeistof loopt altijd door het circuit, of de kachel nu wel of niet aan staat.
Ik was opzoek naar een oorzaak waarom het inschakelen van de kachel de koelcapaciteit verminderde. Ik kon mij voorstellen dat hier een klep tussen zat. Maar heb geen idee. Eerst maar is die radiator vervangen.