Volvo 850 Forum

Technische/Tuningsboards => Techniek Algemeen => Koppeling/versnellingsbak => Topic gestart door: danielhaagen op 26-11-2012 20:07:03

Titel: Motor valt uit
Bericht door: danielhaagen op 26-11-2012 20:07:03
Ten eerste wil ik vooraf even mededelen dat ik de zoek functie reeds gebruikt heb. Daar wel wat relevante informatie gevonden, maar geen situatie die exact gelijk was aan die van mij.

Wat er gebeurt:
Bij een koude start en een paar minuten rijden verlies ik opeens alle vermogen en valt de motor uit. Daar begint ook het befaamde pijltje-lampje te branden, echter knippert hij niet, maar brandt constant.
Daarna probeer ik de auto weer te starten, maar slaat maar half aan (lijkt wel op een paar cilinders) en valt daarna weer uit. Na een paar keer flink doorstarten en veel gas komt hij weer tot leven. Pijltje-lampje dooft nu ook. En eigenlijk rijdt hij daarna weer perfect. De volgende ochtend kun je er op wachten dat hij weer uitvalt. Tevens brandt nu ook het 'lambda'-lampje.

Nu lees ik veel over de standenschakelaar en/of het doorlussen van relais 103? Ik ben hier niet zeker van omdat mijn klachten net anders zijn dan de meeste die ik lees. De bak schakelt na het opnieuw starten prima.
Titel: Re: Motor valt uit
Bericht door: CeesvanGils op 26-11-2012 20:11:41
Je zou relais 103 inderdaad even kunnen doorlussen hier op het forum staat wel een schema daarvan als je zoekt onder 103. dit kan geen kwaad echter moet dit alleen doen om te testen bijv morgen vroeg.
Titel: Re: Motor valt uit
Bericht door: Jack v op 26-11-2012 20:14:43
pin 1 en 3 doorverbinden :D
Titel: Re: Motor valt uit
Bericht door: CeesvanGils op 26-11-2012 20:41:05
bedankt jack ;)
Titel: Re: Motor valt uit
Bericht door: danielhaagen op 26-11-2012 20:44:13
Check! Dat stond inderdaad op de planning voor morgen vroeg!

als ie daarna alsnog uitvalt... en hij start weer, toch maar even langs de volvo dealer...
Titel: Re: Motor valt uit
Bericht door: danielhaagen op 27-11-2012 14:14:11
Het vervolg:

Vanochtend de relais 103 geprobeerd, maar mocht niet baten. Ook de relais even nader bekeken, maar geen rare dingen aangetroffen. Dus op naar de dealer. Daar hebben ze de auto uitgelezen, maar kunnen zo ook niet 123 zeggen wat het kan zijn. Dan moet er echt een keer uitgebreid naar gekeken worden. De monteur begon over een turboklepje dat het zou kunnen veroorzaken maar wist dit ook niet 100% zeker. Zou dit een oorzaak kunnen zijn?
Titel: Re: Motor valt uit
Bericht door: T5turbo op 27-11-2012 14:20:00
Heb je alleen het relais 103 bekeken of ook zoals hier boven beschreven pin 1 en 3 doorverbonden ?

Titel: Re: Motor valt uit
Bericht door: danielhaagen op 27-11-2012 17:09:53
oh ja.. zie dat ik dat weer lekker duidelijk heb vermeld. Ik heb beide gedaan. Het relais gecontroleerd op onregelmatigheden en het doorverbinden van pin 1 en 3
Titel: Re: Motor valt uit
Bericht door: Jack v op 27-11-2012 18:24:13
ik denk dat ie verzuipt ivm het doorstarten.
gaf ie geen foutmelding op de temp. sensor?
Titel: Re: Motor valt uit
Bericht door: danielhaagen op 27-11-2012 22:06:08
doorstarten doe ik pas na dat hij is uitgevallen.. dan slaat hij weer aan.
nope, gaf hij niets op.

Titel: Re: Motor valt uit
Bericht door: dbs1 op 28-11-2012 17:27:39
Je meldt niet welk type, welke motor enz maar bij mijn '98 V70R AT4 gebeurt hetzelfde.
Koude start 's ochtends en aan het einde van de straat (300 m) valt de motor uit in D.

Waarschijnlijk is het bij mij de PNP switch (schakelstandensensor / rijstansensor transmissie / startbeveiligingsschakelaar - dan weet je alle termen die ik ervoor kon vinden) en na een paar keer de keuzehendel heen en weer halen (motor uit) werkt het weer een tijdje zonder mankeren. De start is hierna trouwens normaal.

Overigens gebeurt het uitvallen soms net niet, dan pruttelt hij wat en blijft net lopen (vanaf stationair). Heb ik wat meer vaart, dan valt hij korstondig terug, maar blijft lopen.
Titel: Re: Motor valt uit
Bericht door: danielhaagen op 03-12-2012 15:03:52
Hai DBS1...

oh ja, nou je het zegt... helemaal niet vermeld. bij deze dan alsnog :D V70 1998 2.5T

hij is tot op vandaag niet maar afgeslagen (de motor dan ;)) - wat ik nu doe voor dat ik weg rij is inderdaad even de versnellingspook paar keer
heen en weer.. (wel met motor aan) en dan tot nu toe is hij blijven lopen.

Heb aanstaande woensdag afspraak gemaakt bij de dealer. Zal dit ook even doorgeven. Laat gelijk even een algehele check uitvoeren...
Kijken wat daar uitkomt en wat ik zelf kan doen natuurlijk...

Wie weet is het dus alleen de standenschakelaar die niet goed functioneert.
Titel: Re: Motor valt uit
Bericht door: danielhaagen op 17-12-2012 19:02:44
Nou de laatste update...

Vorige week dus bij de dealer gebracht. Kwamen ze erachter dat een massa kabel was afgebroken. Nieuwe erop gezet en
tot op heden is hij me niet meer afgeslagen :)

dus blij nou :D