Volvo 850 Forum

Technische/Tuningsboards => Techniek Algemeen => Technisch onderhoud => Topic gestart door: Mick op 05-10-2004 14:59:01

Titel: Koppakking
Bericht door: Mick op 05-10-2004 14:59:01
Zoals ik al had uitgelegt toen ik mij voorstelde deze morgen, hier op het forum, is de auto die ik heb gekocht, in een niet al te geweldige staat.

Hij rijd nog, daar niet van maar de auto is in het minder gelukkige bezit van een lekke koppakking. Mijn vraag:

Ik ben redelijk technisch, heb meer dan zat aan brommers en motoren gesleuteld. Echter nog niet aan auto's. Is het mogelijk voor een beginner als ik om zelf de koppakking te vervangen en de auto daarna ook weer op de weg te krijgen (dit zonder te duwen dan natuurlijk).

Als dit kan, waar haal ik de info vandaan zodat ik dit kan gaan doen.

M.v.g,

Michel R. Pasman
Titel: Re:Koppakking
Bericht door: Christiaan op 05-10-2004 15:14:05
Weet je zeker dat de koppakking lek is?
Waar baseer je dat op?
Het is nogal een zeldzaam (maar niet onmogelijk) verschijnsel bij een 850.
Met technische adviezen kan ik je helaas niet helpen.
Christiaan
Titel: Re:Koppakking
Bericht door: ed op 05-10-2004 15:35:30
Koop een sleutelmanual. Dat is onontbeerlijk bij dit soort klussen.
Titel: Re:Koppakking
Bericht door: Mick op 05-10-2004 16:31:50
Als je voor de motor staat, hebben de linker 2 cilinders last van Oli lekkage
Titel: Re:Koppakking
Bericht door: s©ub@ op 05-10-2004 16:35:50
waar???
bovenaan onder de kleppendeksel? ietsje lager bij de overgang naar het onderblok?
Titel: Re:Koppakking
Bericht door: Mick op 05-10-2004 16:55:51
Bovenaan onder de kleppendeksel (Als dit tenminste de koppakking betreft, ik vertrouw die volvo dealer voor geen meter.)

Titel: Re:Koppakking
Bericht door: s©ub@ op 05-10-2004 17:06:12
is dat dan niet de klepdekselpakking en zou je niet ergens olie gemorst kunnen hebben?

heb je je compressie al eens laten meten?
Titel: Re:Koppakking
Bericht door: M a r c op 05-10-2004 17:15:37
Citaat van: Mick op 05-10-2004 16:55:51
Bovenaan onder de kleppendeksel (Als dit tenminste de koppakking betreft, ik vertrouw die volvo dealer voor geen meter.)



Is hoogstwaarschijnlijk niet de koppakking maar de pakking tussen klepdeksel en kop. Alleen moeten volgens mij wel de nokkenassen/tandwielen los om deze pakking te kunnen vernieuwen.
Titel: Re:Koppakking
Bericht door: 2.0keijzer op 05-10-2004 17:37:27
Niet zelf gaan sleutelen als je niet zeer ervaren bent, ik was vroeger de sleutelkoning qua brommers, maar een koppakking vervangen is iets heel anders....
Ik sluit me aan bij de anderen, komt zelden voor. Zit er geen olie in je koelvloeistof of koelvloeistof in je olie? Hoe is de compressie test? EERST DOEN!!
Wat zijn eigenlijk de symptomen???
Titel: Re:Koppakking
Bericht door: thuur op 05-10-2004 17:37:30
Als je olie aan de buitenkant van je motorblok ziet, dan vermoed ik ook dat t de kleppendekselpakking is. Als je alle olie wegveegt daar, komt het dan terug? Tis geen wereldramp, als je maar zorgt dat je genoeg olie in je blok hebt zitten. Olielekkages lijken vaak erger dan dat ze zijn, omdat olie zo snel uitvloeit (bv garagevloer)

Ik denk zelf niet dat nokkenas of distributie los moeten, maar ik kan ernaast zitten om deze pakking te vervangen.

De koppakking zorgt dat olie en koelvloeistof gescheiden blijven in de motor zelf. Als deze kapot is, loopt de temperathuur snel op van de motor (deze blijft dan niet constant als de motor stationair draait), heb je olie bij de koelvloeistof (deze wordt dan donkerbruin tot zwart), heb je koelvloeistof bij de olie (herkenbaar aan een witte smurrie aan je peilstok (yoghurt of mayonaise zijn de termen die hieraan geassocieerd worden) maar let op: deze smurrie kan ook komen van korte stukjes rijden! Dus je moet zeker weten dat je een flink stuk hebt gereden.

Verder: Als je iemand gas laat geven en je houdt je hand aan de uitlaat (niet ertegen! ;) ), dan kun je (mits je het herkent) de zoete geur van koelvloeistof ruiken. Koelvloeistof komt dan in het verbrandingsproces terecht waardoor het 'verdwijnt', er is nl. geen zichtbare lekkage van koelvloeistof. Regelmatig het peil controleren dus.

Dit zijn meestal de tekenen van een lekke koppakking.


Gr 8)
Titel: Re:Koppakking
Bericht door: baxie op 05-10-2004 17:45:03
Als het het kleppendeksel is moeten idd de nokkenassen los. Tussen de deksel en het blok zit vloeibare pakking!
Titel: Re:Koppakking
Bericht door: M a r c op 05-10-2004 18:27:37
Nog een tip: check de rubber afdichtring in je olievuldop eens, is deze gewoon niet verrot? Dan loopt er ook olie onder de kunststof bougieafdekplaat (sparkplugcover) namelijk.
Titel: Re:Koppakking
Bericht door: Jeroentjuh op 05-10-2004 19:04:38
Tja die ringen van de olievuldop gaan vaak lekken, die worden gewoon keihard. Dan wordt ut ook een grote oliebende.....
Titel: Re:Koppakking
Bericht door: Zippo op 05-10-2004 19:24:37
Goh! Iedereen zegt hetzelfde......... ;D

Dan zal de kleppendeksel wel lekken.  ;)

Heb je dit er ook bij betaald dan?
Of was de prijs erna?

Zippo
Titel: Re:Koppakking
Bericht door: Zippo op 05-10-2004 19:59:39
Als je nu compressie gaat meten (lijkt me erg verstandig)
Heb je hier de compressielijst v.d. 850.

B5204 T, B5234 T, B5254 T tussen de 1,1-1,3 MPa
max. verschil hoogste/laagste 0,2 MPa

B5202 S, B5204 S, B5234 S, B5254 S, B5252 S tussen de 1,3-1,5 MPa
max. verschil hoogste/laagste 0,2 MPa

Succes.
Titel: Re:Koppakking
Bericht door: Oele op 05-10-2004 20:12:12
Mocht het toch de koppakking zijn: Ik heb ook veel brommer sleutelervaring en inmiddels sleutel ik ook al wat jaren aan mijn 850. Ik ben natuurlijk niet direct met het moeilijkste begonnen maar stap voor stap. Totdat de koppakking van mijn vader's Deawoo lek was... hihi, Volvo 850 hayes boek erbij en gewoon begonnen.

- Je moet redelijk wat gereedschap hebben
- Voldoende eigenwaarde hebben om je niet af te laten schrikken door dees of gene...
- Goed onthouden waar alles vandaan komt
- Extra goed letten op de distributie zooi
- Een fiets bij de hand hebben voor als je nog wat nodig hebt... pleisters ofzo.
- Een dag reserveren voor uitelkaar
- Een dag reserveren voor inelkaar (bij voorkeur na de dag uitelkaar zodat je alles nog weet...)
- Heel hard kunnen lachen als je het na 2 dagen gefikst hebt
- Een week lang olie en koelwater bijhouden en daarna opgelucht nog een keer nagenieten van alle sleutelervaring
- Je Volvo nooit meer weg brengen voor iets wat je zelf beter kunt...

Haha, Succes!

Gr, Michiel
(Hoop dat je vader geen deawoo heeft... )
Titel: Re:Koppakking
Bericht door: Mick op 06-10-2004 07:49:27
De prijs was ernaar, en ik zocht een restauratie project, om te kijken of ik op enige wijze verstand zou kunnen krijgen van het motorische gedeelte van een volvo.

Wat doet ie:

- Er ligt GEEN olie op de garage vloer
- Er komt geen "Mayonaise" op mijn olie peilstok
- Heb de ring van de olie afsluitdop nog niet gecontroleerd, ga ik straks doen
- Gebruikt niet al te gek veel olie

Als ik het zo eens hoor, zou dit inderdaad kunnen liggen aan een lekke dop!

Ik zal straks de dop nakijken, olie netjes weghalen en kijken wat ie doet.

Mijn welgemeende dank.

Mick. :)
P.s. Bedankt voor alle reacties - ga eerst (en was ik toch al van plan) een sleutel handleiding van Hayes bestellen!
Titel: Re:Koppakking
Bericht door: Mick op 06-10-2004 07:52:57
Mijn vader heeft mijn volvo 460! (volvo runs in the family!!!!)
Titel: Re:Koppakking
Bericht door: bartp op 14-10-2004 00:55:00
Als je zelf niet zo veel ervaring hebt met auto's, zou ik er niet aan beginnen om de koppakking te vervangen! Er komt nog al wat technische kennis bij kijken.
B.v. - nokkenassentiming (distributieriem moet er perse van af) ** Dit moet        ook als je alleen de klepdekselpakking vervangt. De nokkenassen hebben geen aparte lagers. Dit is geintregeerd in klepdeksel en kop.
      - nokkenaskeerringen
      - hydraulische klepstoters moeten uit elkaar en LEEGGEMAAKT worden!!!!
      - Kop vlakken (alle onderdelen, die in de weg zitten, moeten eraf
      - en het BELANGRIJKSTE, de kopbouten. Dit zijn zogenaamde rekbouten. Je zet ze met een moment vast, lost ze vervolgens een aantal graden op en trekt ze daarna (uit mijn hoofd) 130 graden aan!! Hierbij moet je echt weten wat je aan het doen bent!!!

Ik wil je niet ontmoedigen of zo, maar zorg ervoor dat je een expert erbij hebt!
Ik ben van origine ook automonteur en heb al vaker een kop eraf gehaald, maar ik was blij met de kennis van mijn zwager, die revisiemonteur is.
Overigens heb ik mijn motorblok (850, 2.5) compleet gereviseerd.

Succes!!

Bartp
Titel: Re:Koppakking
Bericht door: Mick op 15-10-2004 10:06:32
Dank voor al jullie bijdragen, echter ik was het al niet meer van plan aangezien er een behoorlijke twijfel bestaat of dit het ook wel is. Naar ik heb vernomen, zal het eerder het geval zijn dat de injectoren lekken, dit moet "eenvoudig" te herstellen zijn. Ga ik 't weekend een kijkje bij nemen.....
Titel: Re:Koppakking
Bericht door: s©ub@ op 15-10-2004 13:27:18
zet je dan ff het onderwerp als voltooid? ;)