Vandaag werd ik geconfronteerd met het niet meer dicht gaan van mijn LA portierraam achter. Binnenpaneel verwijderd en bij het bedienen van de schakelaar hoor je kort de motor reageren. Schakelaars werken goed en de motor krijg netjes 12 volt bij zowel het naar benden als naar boven bedienen van de schakelaar. Het raam beweegt echter niet. Ik ga er dan ook van uit dat de motor is overleden.
Hoe krijg ik echter de motor verwijderd. Als ik de alu plaat aan de binnenzijde van de deur los haal, kan ik deze niet verwijderen omdat het raam mechanisme aan de achterzijde nog vast zit. Wie heeft advies?
Ted
"Hoor" je het motortje ook niet werken?
Als je de motor loshaalt van de plaat, kun je het glas gewoon naar boven en beneden bewegen
Motortje hoor je tikken als de schakelaar naar beneden wordt gedrukt, naar boven hoor je niets. Ik kan alleen het alu huis loshalen en de spoel er uit draaien. Mechanisme achter de plaat kan ik niet bijkomen en er zit geen beweging in de ruit. Het zwarte gedeelte van de motor waar, denk ik een tandwiel oid in zit, zit vanaf de andere zijde van de alu plaat vast.
Ted
normaal zou de motor vastzitten met 3 m6 boutjes, als de motor eraf is zou het mechanisme makkelijk te bedienen moeten zijn, maar zo te horen is het schaarmechanisme defect
Citaat van: haasje op 30-04-2013 17:23:37
normaal zou de motor vastzitten met 3 m6 boutjes, als de motor eraf is zou het mechanisme makkelijk te bedienen moeten zijn, maar zo te horen is het schaarmechanisme defect
Bij een 850 met boutjes , bij een V70 met klinknagels oid
Weet je dat heel zeker? Ik weet dat het bij een N wel gepoptnagelt is, maar dacht dat het bij de classic nog geschroefd was
De plaat zit vast met een zes of zevental bouten en 1 moertje (dop10 allemaal). De alu plaat komt dan wel los te zitten maar is niet te verwijderen. Het mechanisme zit volgens mij ook gepopnagelt. Het raam zal dus op een of andere wijze uit het mechanisme moeten om de zaak los te kunnen halen.
Hoe haal ik dit raam los? Er zit wel een groen wieltje dat is vastgezet met een klemmetje. Maar wat als ik deze los haal?
Ted
Mocht het morgen nog niet gelukt zijn, dan kan ik je wel helpen. Of je moet vanavond omstreeks 2300 op de Kooiweg zijn ;D
Ik zit nu nog thuis, maar ik vertrek omstreeks 2000 richting Hoogerheide.
Achter de plaat zit een schaarmechanisme, met aan het uiteinde een kogel, die in de groene wieltjes valt, die groene wieltjes zitten in een rails aan het raam.
Ik had al het vermoeden dat die groene wieltjes verwijderd moeten worden.......morgen verder. Douwe hulp is welkom, denk ik. Kan je eventueel je telefoonnummer pb'en? Dan zoek ik morgen contact met je, mocht het niet lukken.
Gr.
Ted
Groene wieltjes kunnen blijven zitten, je moet die kogels op de schaar uit de groene wieltjes wippen (echt een prutswerkje). Dus eerst die borgclip eraf trekken, en dan die kogel 'uit de kom' halen. Bijvoorbeeld door een schroevendraaier tegen de rail te zetten en zelf aan de schaararm te gaan hangen.
Werkt het beste als het raam halverwege is, maar ik snap dat dat nu niet echt logisch is. Probeer dan met een lange schroevendraaier een soort van hefboom te maken om de kogel uit het groene wieltje te drukken.
Oke, raam staat halverwege open en gaat niet meer dicht. Alu plaat is al los, maar ik zie maar 1 groen wieltje en wel aan de slotzijde. De scharnierzijde kan ik niet bij komen..... of is dat niet nodig?
Ted
Raammechanisme verwijderd. Was eigenlijk simpeler dan het leek! Leve de tips op dit forum. Het motortje is kapot, draait nog maar 1 kant op. Op zoek naar een nieuw motortje. Mocht iemand er 1 hebben liggen........ Het betreft de LA deur. Maar misschien zit er geen verschil in.
Ted
Mooi dat het gelukt is. Ik heb het zelf 4 maal mogen doen (blinderen van alle ramen rondom) en buiten een crime om het te doen, is het ook een crime om uit te leggen ;D
Citaat van: Red Devil op 01-05-2013 10:57:41
Raammechanisme verwijderd. Was eigenlijk simpeler dan het leek! Leve de tips op dit forum. Het motortje is kapot, draait nog maar 1 kant op. Op zoek naar een nieuw motortje. Mocht iemand er 1 hebben liggen........ Het betreft de LA deur. Maar misschien zit er geen verschil in.
Ted
Die moeten Dirk (342) & Arjen (850) zeker hebben liggen.....