Wellicht een oud thema herhaald: Welke bandenmaat hoort er om een convector velg (standaard 16 inch velg van een 1999 v70)?
Nu zit er 205/50/16 om. Maar deze band is vrij duur. Hebben mensen ervaring met andere bandenmaten?
Kiezen voor 87 of hoger?
Ik rijd trouwens nu een jaar in de 1999 2.5d v70. Geen enkel probleem gehad, alleen accu vervangen en nu dus de bandjes. 25.000 km in een jaar gereden, heerlijk. Totaal op de teller: 360000!
Michiel
Powerdog tire size calculator
195/55 16 is een goed alternatief
205/55 16 vind ik te groot. Al denken daar veel forumleden anders over.
Ik zou wel minimaal 87v loadindex kiezen of hoger.
55 is trouwens niet de hoogte van de band in mm, maar de hoogte als percentage van de breedte.
Hoogte = 205x0,50
Of 195x0,55 of 205x0,55
Succes
Citaat van: Mygen op 26-05-2013 09:56:27
Nu zit er 205/50/16 om. Maar deze band is vrij duur. Hebben mensen ervaring met andere bandenmaten?
Ben je merkgebonden? In de juiste maat is er veel te vinden van prijzig tot budget. Een A-merk is per definitie niet altijd de beste prijs/kwaliteitverhouding.
Convector is een V50 velg, geen V70 velg. Bedoel je Perfo misschien?
Convector:
(http://i.marktplaats.com/00/s/Njg1WDEwMjQ=/$T2eC16N,!yME9s5qF8ZwBRhYW!MsSg~~60_84.JPG)
Perfo:
(http://img.tweede-hands.net/pics/00/06/78/43/11/2c.jpg?210dac23eb)
Citaat van: The Volvoboy op 26-05-2013 13:23:16
Convector is een V50 velg, geen V70 velg. Bedoel je Perfo misschien?
Past een V50 velg eigenlijk wel op een classic... naafgat is toch anders?
Ha, bedankt.
Het zijn de perfo velgen.
Ik heb er nu 4 verschillende banden op zitten (Viking, Michelin, Viking en een andere. Merk ben ik niet aan gebonden maar wil wel graag 'stille' banden hebben en natuurlijk veilig!
Bij Egel banden in Hoorn adviseerden ze me goed en uitgebreid. Daar werd de Michelin Primacy HP geadviseerd maar die zijn lastig te leveren.
Ik ben laatst bij een 2e hands bandenshop geweest maar ik wil nu echt goede banden.
Lastig te krijgen?
Google openen en je zoekvraag intikken. Vervolgens je Primacy's in de gewenste maat zoeken (eventueel montagepunt kiezen) en bestellen.
Bijvoorbeeld:
http://www.autobanden-365.nl/Michelin/Primacy+HP/205-50-R16-87W.html
Kikadewado. 8)
top!
ga morgen bellen met de garage of we dit snel kunnen regelen!
dank
Goodyear Efficient Grip bevallen ons beter dan Primacy's
En zo heeft iedereen een eigen voorkeur. Daar hebben we ook een topic voor. ;)
Ik heb even overlegd met de bandenman. Michelin levert nu geen 205/50/16. Via internet kan je alles bestellen maar dit zijn soms oude banden.
Hij adviseert nu fulda (wel leverbaar in 205/50/16) ivm laatste anwb test en het profiel van deze band. Zelf ga ik liever voor een a merk band. Dan ga ik voor 205/55/16 of 195/55/16 laatste geeft de minste afwijking op de teller.
In de zomer naar Frankrijk, vaak bochtige bergweggetjes.
Iemand nog tips?
Euhm, Fulda is al jaren een A-merk hoor ! Niets mis mee, maar je houd er van of niet. Onder Mercedes en BMW vond ik het altijd een tod van een band, en onder Volvo geen ervaring ermee. Jaquar en Fulda vind ik persoonlijk ook geen denderende combi's, maar onder bijvoorbeeld een snel Opeltje of Golfje kan het wel weer heel goed.
Continental premiumcontact's!
Kost wat, maar dan heb je ook wat.
Vraag even aan Piere hier op 't Forum, die is laaiend enthousiast over de Fulda's.
Citaat van: Mygen op 26-05-2013 16:33:23
Ha, bedankt.
Het zijn de perfo velgen.
Ik heb er nu 4 verschillende banden op zitten (Viking, Michelin, Viking en een andere. Merk ben ik niet aan gebonden maar wil wel graag 'stille' banden hebben en natuurlijk veilig!
Bij Egel banden in Hoorn adviseerden ze me goed en uitgebreid. Daar werd de Michelin Primacy HP geadviseerd maar die zijn lastig te leveren.
Ik ben laatst bij een 2e hands bandenshop geweest maar ik wil nu echt goede banden.
Stil, goed, betaalbaar? Falken.
Ik heb vanmiddag toevallig nog een setje Hankook Ventus V12 Evo besteld in 205/45/R16, €100 per band inclusief montage bij een Bosch Service Center. Hankook zou de laatste jaren flink aan de weg getimmerd moeten hebben qua prestaties op nat, de Ventus S1 kwam bij de ADAC zomerbandentest als 6e uit de bus (van de 18, na de Michelins etc) en de V12 zijn vergelijkbaar maar schijnen nog net effe wat beter in het nat te presteren bij dagelijks gebruik.
We gaan het zien, heb er nu 2 kale ouwe banden op zitten dus alles is al een verbetering. Ik heb er achter nu Landsails op zitten (die gaan er over een paar maandjes uiteraard dus af, zijn nu 2 maanden oud) dus veel erger dan dát kan het sowieso niet worden ;D
Landsail dat kan/mag je geen band meer noemen ;)
Ze hebben Europese goedkeuring maar that's it ;D
Nee de vorige eigenaar wilde hem alleen maar even door de APK schoppen, prima, maar geef dan in ieder geval een tientje meer uit en koop een band die getest is. Hij betaalde €90 voor landsails incl monteren, ik €100 voor de hankooks incl monteren.
Dunlop sport bluresponse is het geworden. 205/50r16
Merkte meteen verschil met de rotbanden van de tweedehands bandenwinkel. Daar ga ik nooit meer heen.
Verbruiken nieuwe banden meer dan ingereden banden?
Geen idee. Het verschil zal vast niet groot zijn. En anders breng je nieuwe banden maar hier, rijd ik er wel een paar dkm mee, dan geef ik ze wel terug als ze zuiniger zijn ;).
Natuurlijk adviseert je bandenboer om niet online te bestellen, dat is immers een stuk goedkoper dan bij hem kopen..
Lekker autobandenmarkten, ookal zijn ze een jaar oud maakt dat geen drol uit. Je doet na 3 jaar je autobanden met 5mm profiel toch ook niet weg omdat ze "oud" zijn? :)
Daarnaast heeft Mark een keer oude (ik meen 1.5j) banden gehad, deze zijn toen kosteloos vervangen door nieuwe. Ik bestel zelf trouwens bij een shop in Frankrijk, is ook erg voordelig en laatste setje was 4mnd oud.
Heb ze onlangs bij Popgom besteld, scheelde een euro of 5 met de allergoedkoopste die ik kon vinden, zijn 2 dagen later afgeleverd bij de garage (montage afspraak en betaling daarvan allemaal via Popgom gegaan), banden hadden DOTcode 1813 dus zijn gewoon gloedjenieuw uit de fabriek.
Prijs van de banden 120 euro bij Popgom. 160 euro bij de Egel, inclusief.
Montage 33 euro bij Popgom.
Verschil kom ik wel overheen.