Hoi mede 850 fanaten!!!! Wie kan mij helpen????
Sinds gisteren werkt mijn boordcomputer niet meer :'( (850 T5 bj. '94).
Het viel me bij instappen al op dat het "vorstgevaar" waarschuwingslampje al brandde zonder dat ik het contact nog maar had inschakeld.
De verlichting van de boordcomputer werkt nog wel maar verder geeft hij niets aan, ook niet de tijd.
Ik heb de accupolen reeds los gehad maar dit leverde ook niets op.
Wie o wie kan mij helpen met een mogelijke voor de hand liggende oorzaak zonder alles te hoeven vervangen. Wie heeft dit ook eens gehad en weet wat de oorzaak was?
Alvast bedankt voor jullie reacties, groetjes Eduardo
Zekeringen gecontroleerd? Recent de stekkers losgehad?
Bedankt voor snelle reactie!!
De kabels zijn recent niet losgeweest, verder heb ik inderdaad naar zekeringen gekeken maar kan geen defecte zekeringen ontdekken.
Ik heb in instructieboekje gekeken maar kan ook niet vinden welke zekering het zou moeten zijn omdat boordcomputer niet appart genoemd wordt in zekeringenlijst.
Verder werkt alles perfect, wat zit er nog meer op dezelfde zekering?
Als ik weet welke zekering het is kan ik hem vervangen om te kijken wat het opleverd.
groetjes Eduardo
Bij mij zijn de contactjes op de print van het dashboard wel eens oorzaak van uitvallende meters en klok geweest, boardcomputer had ik niet.
Dat gebeurt ook als het instrumentenpaneel verwijderd is geweest (na lampjeswissel bijvoorbeeld). Na een paar seconden lost dat zich vanzelf op.
Staat er iets op het display? Helpt het als je wat met de knopjes van de tijdsinstelling speelt?
Dank jullie voor de reacties!!!!
Het schermpje geeft helemaal niets aan, ook het spelen met de tijdknopjes helpt niet, vorige week heb ik deze natuurlijk wel gebruikt voor de overgang naar wintertijd. De verlichting van het schermpje werkt wel.
Weet iemand wat er nog meer geschakeld is op de zekering waar ook de boordcomputer op zit??
Hoi Ludo, hoe en waar kan ik dat controleren?
Het valt me nu in het donker trouwens op dat het "vorstgevaar" lampje ong. 2 seconden feller en 2 seconden minder fel brand, er zit dus regelmaat in ............................. ??????
Hoi Ludo,
foto is erg duidelijk, ik heb de temperatuurcensor net los gefriemeld en contacten ingespoten met contactspray ................ helaas haalt het niets uit :( ................. maar wel bedankt voor het meedenken!!!! :-*
Foutcodes onder plugje A7?
Hoi Reitse, dank je voor reactie!!
Ik neem aan dat ik die foutcode bij Volvo garage aan computer eruit zou moeten komen OF kan ik dat zelf ergens zien?
Wat houdt die code in dan?
Als het goed is heb je bij je rechterkoplamp twee zwarte doosjes zitten waar je foutcodes uit kunt lezen. (auto op contact zetten (II), startblokkering uitschakelen, meest linkse kapje optillen, zie je allemaal gaatjes en als het goed is zie je ook een stekkertje aan dat kapje zitten. Stekkertje druk je in gaatje 7, druk het knopje naast het led-lampje in en er komen flitsjes. Schrijf de flitsjes op (aantal, ze komen in drie fasen). Zie je drie maal 1 flitsje heb je code 1-1-1 en is er niets mis, komt er een andere code, meldt die hier en het forum zal antwoorden....)
Hallo Reitse, ik neem aan dat je het linkse blokje bedoeld als je voor de auto staat, het A blokje.
Ik heb zojuist uitgevoerd wat je omschrijft ................ dacht even dat je knopje ingedrukt moest houden maar lampje bleef toen branden.
Nadat ik knopje losliet zag ik helaas (of gelukkig?) dat het lampje inderdaad met 2 tussenpozen telkens 1 keer ging branden .................. en nu??
(Blokje B ook bekeken, hier zit ook een nummer 7 maar hierin zit geen contactje, ik neem aan dat ik dus inderdaad blokje A moest hebben)
1-1-1, niets-aan-de-hand-code.
In dat geval is mijn vermoeden dat je boordcomputer geen gegevens krijgt. Het meest waarschijnlijke lijkt mij dat de stekker losligt. Als je echt enorm lenig bent zou je kunnen proberen om de beschermplaat in het voetenruim los te halen en kijken of je vanaf de onderkant iets kan zien, handiger is om de dashboardkap los te halen en rustig van boven te gaan kijken.
Waar woont Eduardo T5 Estate?
Lijkt er op dat het instrumentenpaneel er ff uitmoet...
Reitse en Nick, alvast bedankt.
De verlichting van de boordcomputer doet het wel, klopt het dat deze onafhankelijk is van de gegevensweergave op het display,
OF
op het moment dat stekker in dashboard los is zou de verlichting van boordcomputer ook uit moeten zijn.
Als verlichting en gegevensweergave inderdaad onafhankelijk zijn rest mij bovenzijde van dashboard te demonteren :'(
Citaat van: Eduardo T5 Estate op 07-11-2004 21:38:12
De verlichting van de boordcomputer doet het wel, klopt het dat deze onafhankelijk is van de gegevensweergave op het display,
Ja.
De stekker naar de boordcomputer en de verlichting van het display staat los van elkaar.
Het kan dus de boordcomputer zelf zijn of de kabel die er naar toe gaat.
Dank je Nick, ik zal kijken of ik er uit kom.
Zodra ik meer weet breng ik jullie op de hoogte!!!!
Iedereen bedankt voor het meedenken :)
Nick??? ;D
Kijk ook HIER (http://www.volvo850forum.com/index.php?board=28;action=display;threadid=4519;start=msg62041#msg62041) eens. Kun je zien welke onderdelen er allemaal bij horen.
An Error Has Occurred!
You are not allowed to access this section
::)
gebruik deze link maar, die doet het wel... (http://www.volvo850forum.com/index.php?board=28;action=display;threadid=4519;start=msg62041#msg62041)
Misschien gebruikt die boordcomputer dezelfde link ;)
Ik ga ook voor de losse kabel, bekend terrein voor de vele sleutelaars hier! ;)
THXS Daan, Reitse en Maikel (?)
Heb op dit moment nog geen tijd (bovenzijde) dashboard te demonteren. Zodra bekabeling is bekeken laat ik jullie meer weten.
groetjes Eduardo
Reitse, waar kan ik trouwens vinden bij welk plugje ik welke storing kan traceren.
plugje A7 = boordcomputer of zo?
Als ik al de plugjes op dezelfde manier test is het dan de bedoeling dat ik bij al de plugjes 1-1-1 krijg wil alles goed zijn?
groetjes Eduardo
Citaat van: Eduardo T5 Estate op 10-11-2004 20:06:29
waar kan ik trouwens vinden bij welk plugje ik welke storing kan traceren.
A1 = (eventuele) Automatische versnellingsbak
A2 = Brandstofsysteem
A3 = ABS/TRACS
A6 = Voor 20V modellen zonder turbo
A7 = Instrumentenpaneel
B1 = ECC
B2 = Cruise Control
B5 = SRS
B6 = Electrische stoel
Code 1-1-1 betekent in alle gevallen: geen foutcodes.
dank je Maikel, kan ik misschien ook ergens vinden als er een afwijkend patroon te zien is als het "1-1-1 patroon"?
Citaat van: Eduardo T5 Estate op 10-11-2004 20:23:49
dank je Maikel, kan ik misschien ook ergens vinden als er een afwijkend patroon te zien is als het "1-1-1 patroon"?
Staan bijvoorbeeld in Haynes manual, maar zijn ook op verschillende plekken op internet te vinden.
Hier een paar linkjes:
A1: http://www.volvospeed.com/Repair/ElectronicTransmissionSocketA1.htm (http://www.volvospeed.com/Repair/ElectronicTransmissionSocketA1.htm)
A2: http://au.geocities.com/ozbrick850/computercodesvolvo.html (http://au.geocities.com/ozbrick850/computercodesvolvo.html)
http://www.volvospeed.com/dtc_a2_codes.htm (http://www.volvospeed.com/dtc_a2_codes.htm)
20V zonder turbo (http://www.850turbo.be/FAQ/Jetronic32.jpg)
20V met turbo (http://www.850turbo.be/FAQ/motronic43.jpg)
20V met turbo (http://www.850turbo.be/FAQ/motronic43b.jpg)
A3: http://www.volvospeed.com/Repair/ABSsocketA3.htm (http://www.volvospeed.com/Repair/ABSsocketA3.htm)
A6: http://www.volvospeed.com/Repair/IgnitionSystemSocketA6.htm (http://www.volvospeed.com/Repair/IgnitionSystemSocketA6.htm)
B1: http://www.850turbo.be/FAQ/ECC.pdf (http://www.850turbo.be/FAQ/ECC.pdf)
B2: http://www.850turbo.be/FAQ/CruisContr.pdf (http://www.850turbo.be/FAQ/CruisContr.pdf)
B5: http://www.850turbo.be/FAQ/SRS.pdf (http://www.850turbo.be/FAQ/SRS.pdf)
Ik heb hetzelfde probleem...boordcomputer doet het niet meer...ik vrees dat deze na een ACCU Wissel is overleden.....
Rest dus niets anders dan een nieuw display te zoeken zo vermoed ik....zekeringen kan ik niet vinden.
probleem is opgelost...
dashboard open. Unit er uit. Opnieuw geprobeerd...en werkt weer..
Ra ra ra ra hoe kan dat?
Los contact of stekkertje zat niet goed.
Gr ;)
die laatste ;)...hij zit nu wel goed...