even voor geschiedenis:
4 weken geleden distributieriem, waterpomp, multieriem en radiateur vervangen (zat klein gaatje in)
na vervangen verloor ik iets kvs maar leek door slangklem te komen onder reservoir, deze vervangen.
Op heenreis italie ging kvs lampje branden, meteen gestopt maar niveau stond gewoon bijna onder max net zoals ik hem had afgevuld, met mijn boerenverstand ga ik er vanuit dat de sensor niet goed meer is? Tijdens wat stevige hobbels gaat het lampje aan en uit. Geen groot probleem zou je zeggen, wat vaker controleren onderweg en in nederland weer oplossen.
Nu gingen we vandaag een stadje bezoeken in italie en na controle kvs reservoir stond deze onder min peil. Bijgevuld en na klein ritje toch maar eens onder de auto gedoken en daar zie ik helaas volgens mij kvs lekken, tis iig geen benzine of olie.
ik probeer wat foto's te posten vanuit de brakke internetvverbinding hier, van onder de auto als je er voor staat aan de linker kant achter het wiel ongeveer. En vanuit binnen onder de 'rollen'. Daar zie ik ook wat nattigheid.
Ik heb ANWB met vervangend vervoer maar wil voorkomen dat ik ergens wordt opgelicht door een lokale garage die wel ff een buitenlander op wil lichten.
graag jullie advies als jullie iets van de foto's kunnen maken.
https://twitter.com/fooc/status/376438109698666497
https://twitter.com/fooc/status/376438266943111168/photo/1
Wat bedoel je met "onder de rollen"?
Zit de slang onder het reservoir nog vast? Je schrijft dat de slangklem daar is vervangen maar misschien moet die nog een slag hebben.
Is het rond de dop van het reservoir nat?
Je kunt het tankje makkelijk eruit lichten, kijk eens of het daaronder nat is.
Zo niet, rechtervoorwiel verwijderen en kijken of er vloeistof onder in de hoek uit de distributiedeksel loopt/druppelt. Dan zou de waterpomp kunnen lekken.
https://twitter.com/fooc/status/376438477463617536/photo/1
Bedankt voor je reactie, laatste foto zie ik onder de rollen wat nattigheid, zou dus goed kunnen dat de nieuwe waterpomp niet goed is of niet goed gemonteerd? Probeer morgen in daglicht het kvs tankje van onder te bekijken.
Rond de dop trouwens niet nat.
Ja, zoals al gezegd evt. eens je wiel losmaken en de kunststof kap oplichten (moertje losdraaien) en kijken. Maar eerst idd. het slangetje onder het vaatje checken. Succes!
In een onrustige bui net het vaatje ff los gehad en daar lekt hij (helaas) niet.
Onderkant blijven de druppels bijkomen...............
Kachelslang?
Groet,
The Demon.
Zou de lekkage dan ook op die plek komen?
Krijg wiel er niet af, wel wiel gedraaid en plastic kap iets weg getrokken voor foto, nu wel duidelijk te zien waar vandaan komt volgens mij.
https://mobile.twitter.com/fooc/status/376598374918914048
Als het aan die kant lekt;
waterpomp
onderste slang op expansievaatje
Thanx dirk, ook ff met monteur gebeld en die verdenkt ook de waterpomp.
Is allemaal garantie maar daar heb ik nu niets aan. Wordt zo terug gebeld door de ANWB, hopen op vervangende auto anders zit ik met dubbele kosten.
Boutjes waterpomp niet goed vast, stukje oude pakking blijven zitten, .....
Morgen komt een Italiaanse garage het euvel beoordelen voor de ANWB. Nu komt het geluk bij een ongeluk dat de Nederlandse operator hier op de camping oud monteur is en morgen met me meegaat naar de garage. Van te voren vaste prijs maken en iemand met verstand erbij scheelt weer een stuk.
Bedankt voor de tip Jeroen, hou jullie op de hoogte
Bij de garage een aantal onderdelen vervangen en nu is het een Hyundai i40 :-(
Volgens garage komt KVS uit het blok en dus koppakking lek........
Gelukkig kan hij niet binnen onze vakantie tijd worden gerepareerd dus zorgt de ANWB voor transport naar huis en hebben we nu een i40.
Hopen dat de schade meevalt en nu gaan kijken wat de oorzaak is, ben toch beetje bang dat er iets niet is goed gegaan met nieuwe radiateur/distributie/waterpomp.
Citaat van: fooc op 11-09-2013 14:01:06
Bij de garage een aantal onderdelen vervangen en nu is het een Hyundai i40 :-(
Volgens garage komt KVS uit het blok en dus koppakking lek........
Gelukkig kan hij niet binnen onze vakantie tijd worden gerepareerd dus zorgt de ANWB voor transport naar huis en hebben we nu een i40.
Hopen dat de schade meevalt en nu gaan kijken wat de oorzaak is, ben toch beetje bang dat er iets niet is goed gegaan met nieuwe radiateur/distributie/waterpomp.
Radiateur is duidelijke te zien
Distributie merk je in vermogen
Koppakking is niet uitgesloten...
Hoop het beste voor je :D
Tsja deze ochtend kwam de Volvo van het transport, ze hebben meteen voor me gekeken en toen bleek er een dikke scheur in een slang te zitten die het kvs tegen/in de distributie kap spoot/lekte.
Valt dus 500% mee gelukkig!! Of die italiaan heeft me een poot willen uittrekken of gewoon niet goed gekeken............
Nou gelukkig dan maar! Wel een hoop gedoe zo voor een lekke slang, gekloot ook altijd met die buitenlandse garages tijdens vakantie.
Never trust a skinny chef or à italian mecanic...
Hoef je echt geen auto genius voor te zijn om dat te constateren .... Oplichters dus.....
Gelukkig dat ze er te lang over zouden doen .... Anders had je dik kunnen dokken .....
Sven