Even voorstellen.... De naam is Meijndert, ik woon in Gorinchem, werkzaam in de zorg (jongens met zware gedragsproblemen), studeer voor maatschappelijk werker en doe 2 keer per week aan Ashihara Karate.
Toen ik 22 (nu 4 jaar geleden) maakte ik de keuze om een Volvo S70 te gaan rijden. Een 2.5 10v, donkergroen op LPG3. In die tijd werkte ik voor een koeriersdienst, in het weekend moest ik spoedritten doen met o.a. medisch materiaal, machineonderdelen, monster voor laboratoria enzovoorts. De Volvo kwam daarbij goed uit, ik reed zo'n 50.000 km in een jaar en zette het apparaat op de 4 ton.
Daarna ging ik werken in de zorg, Volvo verkocht (want ik reed er niet in) en vanaf het moment van verkoop zat het me niet lekker. Nooit meer een auto gevonden die zo lekker reed. Achtereenvolgens een grote oude Buick gereden, een Volvo 240, een Toyota Starlet. Allemaal wisselend leuk, grappig of uitdagend maar niet dat wat ik zocht.
Afgelopen maand zag ik op marktplaats een V70 2.5 met LPT staan. De station zag er werkelijk schitterend uit, goed onderhouden, nieuwe remmen, nieuwe koppeling, nieuwe aircopomp. Kortom, ik vroeg me af waarom de vorige eigenaar de auto had weggedaan.
Compleet verliefd de auto gekocht bij de handelaar en op weg naar huis na zo'n 80 km de temperatuurmeter in het rood. Ding aan de kant, koelvloeistof stond laag. Geen witte rook te zien, dus maar bij de pomp wat bijgevuld. Na het rijden binnen 5 minuten het zelfde probleem. ANWB gebeld, en na een uurtje zoeken het euvel gevonden. Koelvloeistof met belletjes. Dat is dus gewoon ronduit ***.
Enfin, ik heb de auto naar huis weten te krijgen, daar naar de plaatselijke garage en geconstateerd dat er werkelijk uitlaatgassen in de koelvloeistof zaten. Na een nachtje compleet over de zeik wakker gelegen te hebben de dag er na de handelaar gebeld, probleem voorgelegd en gezocht naar een oplossing.
Die lijkt er gelukkig nu te komen. Bij Elferink een V70R blok zien staan. Dus, in goed overleg met de verkoper besloten dat hij dit blok betaald (over de inbouwkosten zijn we nog in conclaaf, maar ik heb goede hoop). Tevens maar besloten er een IPD-stabilisatorstang onder te monteren als dat blok er toch uit ligt, en een andere turbo (16t) op te schroeven. Al met al is dat het plan. De Volvo is al iets verlaagd, RICA getuned (240 pk volgens hen) en is verder werkelijk in schitterende staat.
Al met al ben ik prima tevreden met de reactie van de verkoper en de wijze waarop hij meedenkt om dit alles op te lossen. Ik had natuurlijk de Volvo terug kunnen geven, maar aan de andere kant vind ik een aan-de-buitenkant normale V70 met een R-blok er in eigenlijk helemaal geen straf.
Na het ombouwen is mijn wensenlijst natuurlijk nog niet klaar.
Wat ik er verder graag nog op zie:
- BBK (tips....altijd welkom! heb nu 280... :-\)
- 17" velgen, liefst R (staat nu op 16"T5, die worden voor de wintersloffen)
- IPD stabilisatorstangen
- 16T turbo (iemand nog wat over in goede staat?)
- Veerpootbrug voor
- open luchtfilter
- Sponsoring om al dat leuks te bekostigen (al zit ik overigens naast Angelo's Bandenservice met m'n werk, krijg burenkorting gelukkig...)
Anywayz, dat is het! Ik lees al een hele lange tijd mee, en vond het nu wel tijd me eens aan te melden. Bij deze!
Zoals beloofd de foto:
(http://i39.tinypic.com/2q865w0.jpg)
Wow, welkom en meteen al weer een 2.5T ombouw project hier op het forum :eusa_boohoo:
Wel fijn dat de verkoper verantwoordelijkheid neemt, al is het moeilijk te geloven dat hij het niet geweten zou hebben.
Welkom! Helaas weer een 2.5T die sneuvelt....
(ps. werk je in een jongens specifieke opvang? Mijn vriendin werkt in de zelfde branche maar dan op een MCO, heftig soms)
Hmm, ik verwacht eigenlijk niet dat de verkoper hier vanaf wist. Man had echt nul komma nul technische kennis, was ook gelijk bereid mee te werken aan een oplossing. Maar misschien is dat dan mijn geitenwollensokkendenken ;). Ik verdenk eerder de vorige eigenaar of de garage van het achterhouden van dit euvel, bij het proefrijden namelijk niks gemerkt, dop er af gehad en niks gezien. Dus óf in de dag die tussen proefrit en koop zat is er schade ontstaan, óf er is met poeders en pilletjes gewerkt om de boel voor even draaiende te houden...
Ik werk in een SGLVG setting, project voor jongens die om wat voor reden dan ook niet in de reguliere zorg of onderwijs terecht kunnen. Soms heftig, maar heb mijn lengte (2.00 m) mee.
Meijndert welkom op het forum en ik hoop dat de auto snel weer rijdt en dat het verder goed afgehandeld wordt.
Welkom, wellicht spotten we elkaar nog weleens in of rond Gorinchem.. ;)
Hoeveel had dat scheurblokje gelopen en van welk jaar was hij?
Welkom Meijndert!
Wat een vervelende start, wel prettig dat de verkopende partij in elk geval voor een groot gedeelte zijn verantwoordelijkheid neemt.
Ook ben ook lid van de motorswap-club.. Mijn 2.4T gaf ook de geest na een 260.000km. Deze is vervangen voor een 2.3T blok met 16T turbo. Bij mij is de originele 2.4T computer blijven zitten en deze is vervolgens aangepast aan het nieuwe blok en een beetje gekieteld naar 285pk.
Hoe ga jij dit doen met de ombouw? Je hebt een blok zonder turbo gekocht? Wil je de standaard (13G?) turbo in eerste instantie laten zitten? En de computer is je huidige computer gechipt naar 240pk of koop je het V70R blok met gechipte computer?
Houd er wel rekening mee dat je computer natuurlijk nog niet is afgestemd op de nieuwe situatie. Eigenlijk zou je om de auto het best te laten rijden je software moeten laten aanpassen aan de uiteindelijke situatie.. Custom software is niet goedkoop, maar dan heb je het wel helemaal afgestemd..
Succes in elk geval met de ombouw!
Wout, lijkt me leuk, benieuwd hoeveel forumleden er rond Gorkum rondhangen.
Blok heeft overigens bijna 3 ton gelopen, is uit '98 en in 2006 bij rica getuned.
Vandaag contact gehad met de verkoper, hij is akkoord gegaan met de betaling van het blok wat bij elferink staat (230000 gelopen en Inc garantie) en daarbij nog 500 euro voor de in/uitbouw. Al met al ben ik daar best tevreden mee, man deed echt absoluut niet moeilijk hierover en vond het zelf vooral knap lullig. Is overigens verkoper Elzinga uit Enschede. Niets dan lof over de bereidwilligheid om dit op te lossen.
Martymouse, heb al gemaild naar Rica met de vraag wat dat bij hen kost nu. Wil inderdaad de 16t er in zetten, computer staat nu op 240 pk. Wat ik begrijp gaat de mijne dus met het nieuwe blok ook rond de 280pk opleveren. Ik hoop dat Rica enigszins een redelijke prijs rekent, origineel is de tuning ook bij hen gedaan en moet er nog eens terug na openluchtfilter, ferrita uitlaat en nog wat aanpassingen. Wel ga ik er nu al witte injectoren in zetten, nu voor aan het rondkijken. Ws 2ehands en laten reinigen. Al met al heb ik er wel zin in, dankzij dit akkefietje straks een mooi blokje in de auto liggen. Gelijk stabilisatorstangen van ipd besteld bij ET, ga gelijk krukaskeerring vervangen en dan hoef ik hopelijk de komende jaren geen ingewikkelde reparaties meer te doen. Koppeling is nl in juni al vervangen. Mochten er nog forummers zijn met ervaring in het inbouwen van een blok, ik hou me aanbevolen, anders wordt het bij de plaatselijke garage waar ik mee kan sleutelen.
Forumleden Dirk342 en Arjen850 hebben inmiddels redelijk wat ervaring met 2.5T's ombouwen naar 2.3 ;D Doen ze tegenwoordig bijna wekelijks :eusa_whistle: :P
Hou je het blok verder dicht? Reden dat ik het vraag is dat rond de 300dkm regelmatig blokken wel wat symptomen krijgen (blow-by, ralle klepgeleiders, klepsteelrubbers, olieschraapveren, etc).
Het blokje wat je koopt heeft wellicht nog 60-80dkm te gaan en komt dan ook in deze zone terecht.
Weet niet precies wat je kwijt bent bij Elferink voor het blok, maar als het meer is dan 800 euro ik zou persoonlijk een goedkope 2.3l kopen, uit elkaar halen en nieuwe geleiders/klepsteelrubbers en nieuwe zuigerveren monteren.
Just some food for thought... :)
Hmmm, mja aan de ene kant heb je daar gelijk in...maar aan de andere kant zit ik zo krap lastig zonder auto en inmiddels krap in het budget met nieuwe stabilisatorstang, turbo, chiptuning... Van wat Elferink me verzekerde is dit blok nog in goede staat, *klopt af*, dus ik heb de hoop dat ik idd nog minimaal 80000 kilometer verder kan. Met wat ik rij is dat over een jaar of 5 pas, tegen die tijd vind ik het eigenlijk ook wel vroeg zat. One thing at a time zal ik voorlopig even aan moeten houden.
Er zijn ook voldoende blokken die dat volhouden, als je niet teveel rijdt en niet lang zonder auto wilt zitten dan is dit de beste keuze. De 850 R van mn pa heeft 286dkm gelopen en heeft in 3.500 km maar 300ml olie verbruikt, dat is echt heel erg weinig. Soms kom je auto's tegen die bij die KM stand last hebben van blowby en flink olie verbruik, ti's ook maar een beetje wat voor leven het heeft gehad.
Veel succes, en PM onze ombouwspecialisten eens voor een indicatie wat zij kunnen betekenen.
welkom,
Ik moet ook nog een keer beginnen aan de ombouw, heb het blok al een half jaar klaar liggen, maar nog steeds geen tijd.
Ik moet alleen geregeld olie bijvullen ipv koelvloeistof. Vandaar dat ik er nog wel mee kan rijden.
Succes met de ombouw en aanpassingen.
Mijn 10-klepper verbruikte gewoon geen olie... Echt helemaal niks, ook bij lange afstanden, elke wissel zat de olie nog precies zo als 20.000 km er voor (ja, ik was een beetje traag met wisselen...). Maar, dat zal met deze waarschijnlijk wel wat anders zijn gok ik zo. Anywayz, eerste zorg is hoe ik dat blok er in geparkeerd krijg en waar ik een 16t turbo vind voor een redelijke prijs. In ieder geval schitterend hoeveel informatie hier op dit forum te vinden is, word veel wijzer zo.
Volgens mij ben je verkeerd bezig (en dat is echt niet lullig bedoeld !). Je kunt veel beter, ook financieel gezien, een compleet blok kopen bij Elferink of Boy Geenacker (beide zijn gewoon betrouwbare adressen want koop ik zelf ook), dus incl. turbo, injectoren, sensoren en de hele rataplan als dat je alle reut eromheen los gaat kopen. Tel voor een goed fatsoenlijk blok met een lage stand, geheel compleet op een 1250 euro. Als je mij dan even dat adres geeft van die mens die het spul voor 500 ombouwt (want dat kan gewoon niet) kan ik / kunnen wij er ook nog wat aan overhouden dan bij de blokwissels ;D ;D.
Als je huidige auto Motroniic 7.0 heeft moet je gaan voor een blok na 2001, zijn de beste opties. T-5 motoren bij voorkeur want zijn 2.3. Mag een S60 of x70 blok zijn, maakt verder niet uit.
Zo had ik het ook niet bedoeld... Gaat me vast meer dan 500 kosten. Maar ik kan zelf al een heel stuk uitbouwen, help zelf mee met inbouwen. Daarnaast zat ik met het geval dat de verkoper natuurlijk alleen het blok vervangt (+ een tegemoetkoming). Ik ben al lang blij dat het op deze manier is opgelost, in een ellenlang juridisch getouwtrek had ik namelijk echt geen zin en had ik waarschijnlijk weinig meer gekregen. De verkoper hoeft natuurlijk alleen een blok te vervangen + montage. Dan had ik er donder op kunnen zeggen dat het bij beun de haas was gebeurd en er een verrot blok in werd gehangen van 2 tientjes 95... Nu heb ik zelf de controle, kan ik zelf de garage kiezen en heb ik de mogelijkheid een ánder blok + upgrades uit te voeren... Daar ben ik eigenlijk prima tevreden mee..
Bij Elferink hadden ze toen ik belde niks liggen wat compleet was, dús ga ik voor deze optie. De turbo die van dit blok af kwam was namelijk niet goed genoeg naar mijn zin. Ik snap ook wel dat voor 500 euro in en uitbouwen een erg zuinige richting is, maar als ik zo kijk ben ik voor een beperkt budget aardig op weg. En dat is hetgeen wat me nu het meest dwars zit, dat ik niet op weg kan.
Ben het met je eens dat het super is dat de verkoper er op deze manier aan wilt meewerken, laat dat gezegd zijn. Ik denk alleen dat je het bedrag wat je kwijt wilt zijn echt moet bijstellen om een grove teleurstelling te voorkomen dadelijk, ook al doe je e.e.a. zelf. Als je het blok eruit hebt zou ik meteen distributie en koppeling (bij een handbak) mee vervangen, tel hier alleen maar een goede 500 euro aan originele materiaalkosten voor, beetje olie en KVS 100 euro en dan moet er nergens een pakking / keerring of wat kapot zijn... Carterventilatie compleet 130 euro, inlaatspruitstukpakking 10 euro, krukaskeerring 18 euro, etc.... En dan heb je de onderdelen allemaal los in de hand en moet het er nog in gezet worden..... En die jong doet dat allemaal voor die 500 ??
Nee, misschien was ik daar onduidelijk in. Ik heb rond de 1200 euro ingecalculeerd voor het inbouwen, daarvan heb ik dus 500 van de verkoper meegekregen. Ik doe een opleiding met nogal wat juridisch gedoe en dit is ook echt de absolute max waar ik überhaupt recht op zou hebben. Maar, zoals je al zei, ik grijp de kans gelijk aan om alles te vervangen of na te lopen. Inclusief turbo, stabilisatorstangen, distributieset, rubbers, pakkingen mag ik blij zijn als het onder de 1400 blijft. Maar dat heb ik er dan ook wel voor over om een komende paar jaar weinig om te kijken naar dat stuk van de auto.
Als je een goed compleet T5 blok koopt, met garantie, hoef je de turbo al niet te vervangen want is minimaal een 16T met schuine flens. Je hebt geen gedoe met injectoren want zijn al blauw en goed. Het hele spul is ruim bemeten om te kunnen chippen, met hele goede resultaten. Nogmaals, echt niet voor mij en moet je zelf weten, koop een goed compleet blok bij een van de sloperijen die ik je net zei en stel je bedrag bij.
Je zit met dit soort grappen al heel snel op 3000-3500 euro geheel compleet en dan moet het allemaal nog behoorlijk meezitten. Dan hebben we het nog niet gehad over opnieuw chippen of software aanpassen, nog niet gehad over eventueel LPi (indien aanwezig) aan te passen, andere DP, remmen, etc. Zijn allemaal extra kosten die er nog eens bovenop komen. Die hoeven natuurlijk niet meteen ala minuut worden uitgevoerd, maar bijvoorbeeld een LPi aanpassing praat je al snel over 800-900 euro.
Praat maar eens met Maarten (Marty_Mouse) hier op het forum of Martin (Marty), Jules (Julius C) hier op het forum. Zijn 3 schitterende voorbeelden die het de afgelopen paar weken hebben gedaan en wat het allemaal gekost heeft.
Mij maakt het niets, begrijp me goed, maar het is eeuwig zonde als je er direct aan begint en je een echt totaal verkeerde calculatie hebt gemaakt en daardoor of het project moet stilleggen of niet af kunt maken.
Ik kan niet anders dan volledig beamen wat Dirk zegt..
Uiteindelijk was ik nog veel meer kwijt dan de genoemde € 3000, maar dat had puur te maken met het custom chippen door Fasttech, het aanpassen van de gasinstallatie naar de laatste versie met nieuwe computer en grotere injectoren en de aanschaf van een 3" downpipe met nieuwe lambdasensoren en nieuwe LMM..
Maar ik ben heel bewust gegaan voor een compleet blok waar dus zoals gezegd zowel de turbo als de injectoren al op zitten.. Zo is er dan ook geen vraag bij eventuele problemen.. (dat de verkoper van de turbo je verwijst naar de verkoper van het motorblok en andersom; reclameren kan je gewoon bij 1 partij)
Uiteindelijk was ik 1250,- kwijt voor een prachtig mooi motorblok inclusief 16T turbo en injectoren met net 77.000 miles op de teller (125.000km dus).
Alle losse onderdelen puur voor de blokombouw kosten me om en nabij de 1000 euro (maar dat is geheel afhankelijk wat je nog kunt gebruiken van je oude blok natuurlijk, ik wilde persé heel veel vernieuwen en kwam uiteindelijk op meer dan 2000 euro uit inclusief de downpipe).
En het inbouwen kost afhankelijk van de hoeveelheid werk ook een kleine € 1000,-.
Maar daarbij is dan wel alles vervangen, dus nieuwe distriebutie, nieuwe carterventilatie, nieuwe motorsteunen, nieuwe koppeling met drukgroep, nieuwe lambdasensoren, aanpassen downpipe, nakijken remmerij, overbouwen van alle sensoren van het oude naar het nieuwe blok en ga zo maar door..
Alles bij elkaar een flinke investering, maar zoals je zelf aangeeft, je kan er wel weer even tegenaan..
Overigens moet je software natuurlijk helemaal worden aangepast dus welke tuner je ook neemt, Rica zal ook je software compleet moeten aanpassen van 2.5T naar 2.3T, daarbij moeten dus alle oude sensoren worden gelinkt aan nieuwe software.. Dat gaat je hoe dan ook (veel) geld kosten. Want met de oude software kunnen ze niets meer.
Zelf ben ik wegens veel goede ervaringen naar Fasttech gegaan en ben daar meer dan tevreden over!
Die jongens hebben stap voor stap elke cel opnieuw geschreven zodat ik eerst van de 2.4T software naar de T5 software ben gegaan en vervolgens hebben ze de auto iets gekieteld.. ;D
Dat hebben ze gedaan voor een vaste prijs van € 750,- Ze zijn er uiteindelijk ruim 2 volle dagen mee bezig geweest en nog een 2 dagen testen en tunen, dus dat vond ik erg netjes.
Maar dat terzijde natuurlijk.
Ook kan ik je aanraden wanneer je zoveel geld hebt geïnvesteerd om de auto te laten taxeren als alles achter de rug is.. En tegen die waarde te laten verzekeren, want de dagwaarde is natuurlijk lang niet de waarde die je gaat investeren.
Ik heb dat nu ook laten doen en mocht ik hem nu platrijden heb ik in elk geval de kosten van de ombouw er weer uit...
Citaat van: Marty__Mouse op 23-10-2013 12:18:16
Ik kan niet anders dan volledig beamen wat Dirk zegt..
Uiteindelijk was ik nog veel meer kwijt dan de genoemde 3000, maar dat had puur te maken met het custom chippen door Fasttech, het aanpassen van de gasinstallatie naar de laatste versie met nieuwe computer en grotere injectoren en de aanschaf van een 3" downpipe met nieuwe lambdasensoren en nieuwe LMM..
Maar ik ben heel bewust gegaan voor een compleet blok waar dus zoals gezegd zowel de turbo als de injectoren al op zitten.. Zo is er dan ook geen vraag bij eventuele problemen.. (dat de verkoper van de turbo je verwijst naar de verkoper van het motorblok en andersom; reclameren kan je gewoon bij 1 partij)
Uiteindelijk was ik 1250,- kwijt voor een prachtig mooi motorblok inclusief 16T turbo en injectoren met net 77.000 miles op de teller (125.000km dus).
Alle losse onderdelen puur voor de blokombouw kosten me om en nabij de 1000 euro (maar dat is geheel afhankelijk wat je nog kunt gebruiken van je oude blok natuurlijk, ik wilde persé heel veel vernieuwen en kwam uiteindelijk op meer dan 2000 euro uit inclusief de downpipe).
En het inbouwen kost afhankelijk van de hoeveelheid werk ook een kleine 1000,-.
Maar daarbij is dan wel alles vervangen, dus nieuwe distriebutie, nieuwe carterventilatie, nieuwe motorsteunen, nieuwe koppeling met drukgroep, nieuwe lambdasensoren, aanpassen downpipe, nakijken remmerij, overbouwen van alle sensoren van het oude naar het nieuwe blok en ga zo maar door..
Alles bij elkaar een flinke investering, maar zoals je zelf aangeeft, je kan er wel weer even tegenaan..
Overigens moet je software natuurlijk helemaal worden aangepast dus welke tuner je ook neemt, Rica zal ook je software compleet moeten aanpassen van 2.5T naar 2.3T, daarbij moeten dus alle oude sensoren worden gelinkt aan nieuwe software.. Dat gaat je hoe dan ook (veel) geld kosten. Want met de oude software kunnen ze niets meer.
Zelf ben ik wegens veel goede ervaringen naar Fasttech gegaan en ben daar meer dan tevreden over!
Die jongens hebben stap voor stap elke cel opnieuw geschreven zodat ik eerst van de 2.4T software naar de T5 software ben gegaan en vervolgens hebben ze de auto iets gekieteld.. ;D
Dat hebben ze gedaan voor een vaste prijs van 750,- Ze zijn er uiteindelijk ruim 2 volle dagen mee bezig geweest en nog een 2 dagen testen en tunen, dus dat vond ik erg netjes.
Maar dat terzijde natuurlijk.
Ook kan ik je aanraden wanneer je zoveel geld hebt geïnvesteerd om de auto te laten taxeren als alles achter de rug is.. En tegen die waarde te laten verzekeren, want de dagwaarde is natuurlijk lang niet de waarde die je gaat investeren.
Ik heb dat nu ook laten doen en mocht ik hem nu platrijden heb ik in elk geval de kosten van de ombouw er weer uit...
Mooie korte samenvatting van de kosten, voor wie hier in de toekomst nog meer tegen aan mocht lopen!
Hmm, ik denk dat ik die berekening ook wel aardig gemaakt heb. Gewoon benzine gelukkig, remmelarij nog niet meegeteld want dat wordt een BBK. Als ik het zo bekijk moet het me denk ik lukken, heb altijd geld achter de hand om het goed af te maken.
Blok: kostnix
Turbo: 500-800 (gereviseerd of nieuw)
Distributieset: 150-350 (afhankelijk van hoe goed het huidige spul is, zit er nog geen 1/2jaar op)
Carterventilatie: 130 (had ik nog niet meegeteld dus)
Injectoren: 200
Keerringen e.d.: 50
Restmateriaal: 100
Uitbouwen: kostnix (doe ik zelf, hulp van vader/oom)
Inbouwen: 700 (offerte aangevraagd, monteur zegt t voor die prijs te kunnen)
Minimaal 1830, maximaal 2330. Enige wat ik dan niet heb ik de software. Daarover zal ik in onderhandeling moeten met RICA. Al kijk ik naar dit alles denk ik dat ik een aardige calculatie heb en dit er voor over heb. over koppeling e.d. hoef ik me geen zorgen te maken, zit er sinds juni nieuw op. Evenals steunen, rubbers e.d. dus dat scheelt weer.
Het is natuurlijk mijn ding om er een nieuwe turbo op te schroeven. Dat is eigenlijk wat het hele verhaal duurder maakt, want remapping etc. Doe ik dat niet wordt het een hele berg goedkoper, maar daar kies ik dus niet voor. Of zie ik nu iets belangrijks over het hoofd?
Oh ja... en dat taxeren is een prima idee, ga ik ook zeker doen. Wens is wel nog langere tijd met dit apparaat te blijven rijden.
Misschien kom ik wat luchtig over met alles, maar besef me terdege dat dit een hele fikse klus wordt. Maar wél 1 die ik echt graag aanga, het is ook een soort uitdaging voor mezelf om dit (al dan niet met hulp) te gaan doen. Heb zo ook al eens een V8 in- en uit-elkaar geschroefd. Gelukkig hoef ik hier niet alles in het Engels op te zoeken...
En, als alles faalt, heb ik een vader die de auto zo mooi vindt dat hij 'm per direct overneemt, blok of geen blok, en er mee wil rijden. Dus dat neemt een heleboel stress weg.
IIG: Bedankt iedereen voor de inbreng! Goed om voor mezelf ook nog 'ns kritisch naar e.e.a. te kijken.
Distributieset (riem, rollen, spanner en krukasbout/moer) moet je nooit hergebruiken, toch?
Citaat van: Martijn_B op 22-10-2013 20:09:28
Er zijn ook voldoende blokken die dat volhouden, als je niet teveel rijdt en niet lang zonder auto wilt zitten dan is dit de beste keuze. De 850 R van mn pa heeft 286dkm gelopen en heeft in 3.500 km maar 300ml olie verbruikt, dat is echt heel erg weinig. Soms kom je auto's tegen die bij die KM stand last hebben van blowby en flink olie verbruik, ti's ook maar een beetje wat voor leven het heeft gehad.
Veel succes, en PM onze ombouwspecialisten eens voor een indicatie wat zij kunnen betekenen.
ken ook blokken met weinig km die gaar zijn.
Naar mijn mening zeggen km's gewoon niks!!!
Liever een 4 ton blok met goed onderhoud en snelweg km dan 1 met 2 ton korte stukjes!
Mijne heeft ook dik 3.5 ton gedraaid .
Olie verbruik op lpi en 300+pk 1 liter op 10dz km ..
Das prima dus en niks geen carterdruk......
Kortom staar je aub niet blind op km stand maar kijk ook verder naar bv compressie en kleur olie ....carterdruk etc
Verder inderdaad wat dirk aangeeft is wel een feit.
Mvg chris
Riem niet, waterpomp bv wel.
Citaat van: scania164 op 23-10-2013 14:24:59
Citaat van: Martijn_B op 22-10-2013 20:09:28
Er zijn ook voldoende blokken die dat volhouden, als je niet teveel rijdt en niet lang zonder auto wilt zitten dan is dit de beste keuze. De 850 R van mn pa heeft 286dkm gelopen en heeft in 3.500 km maar 300ml olie verbruikt, dat is echt heel erg weinig. Soms kom je auto's tegen die bij die KM stand last hebben van blowby en flink olie verbruik, ti's ook maar een beetje wat voor leven het heeft gehad.
Veel succes, en PM onze ombouwspecialisten eens voor een indicatie wat zij kunnen betekenen.
ken ook blokken met weinig km die gaar zijn.
Naar mijn mening zeggen km's gewoon niks!!!
Liever een 4 ton blok met goed onderhoud en snelweg km dan 1 met 2 ton korte stukjes!
Mijne heeft ook dik 3.5 ton gedraaid .
Olie verbruik op lpi en 300+pk 1 liter op 10dz km ..
Das prima dus en niks geen carterdruk......
Kortom staar je aub niet blind op km stand maar kijk ook verder naar bv compressie en kleur olie ....carterdruk etc
Verder inderdaad wat dirk aangeeft is wel een feit.
Mvg chris
Hoeveel had jou auto gelopen toen je hem kocht? Jij weet toch ook niet hoe de eerste km verlopen zijn bij jou auto? Het blijft altijd een gok met gebruikt spul. Maar dat realiseert TS zich wel. Ik denk dat je laatste kosten raming wel redelijk reeel is.. succes ermee.
Hoi!
Ik zit ook met het probleem dat de motor het opgaf... (weliswaar eigen fout... vd vrouw) Zie Topic " Wie ben ik" Ik vermoed haast wel dat ie overleden is door de hitte wat t blokje moest verdragen 20km zonder koelvloeistof...
Enfin,.. wat kan ik daar nu in kwijt/ origineel is het een 2.5 10v V70 1999. (zonder teveel aanpassingen)
grt
Een 2.5 10V ;)
Balen man.
Ben dr ook goed ziek van.. liep zo mooi dat motortje
kijk maar
http://www.volvo850forum.nl/index.php/topic,66965.0.html