Hallo Allemaal,
Ik wilde mezelf even voorstellen (heb de laatste paar weken af en aan op het forum rond gesnuffeld). Ik ben Tim, 31 uit Loon op Zand. Ik ben (nog) niet in het bezit van een Volvo 850/x70 maar zou het niet erg als dit er ooit wel van komt. Nu ben ik ook aan het rondkijken naar een andere wagen maar zou dan eerst mijn dieseltje kwijt moeten raken.
Ik ben nu nog in het bezit van een Renault Scenic uit '99. Een 1.9 DTi met flink wat leuke opties (airco, stoelverwarming enz) en erg weinig km's (154xxx km momenteel). Nu zag ik hier ook wat aanbiedingen voor Volvo 850's en x70s voorbij komen. Misschien dat iemand wel interesse heeft in een ruil? Alles op de Renault (naar mijn weten) werkt naar behoren en hij heeft kort geleden een beurt gehad en een nieuwe accu. Ook heeft ie nog een tijdje APK er op zitten.
Sorry voor het verkoop praatje tijdens het voorstellen. Mocht iemand interesse hebben dan hoor ik het graag.
Mvg Tim
Hoi tim welkom op het forum en ik hoop dat je snel een goeie roffel vindt maar hier ruilen tegen een Renault zal denk ik niet lukken maar je kunt het altijd proberen.
Misschien is het wel leuk voor je om op 16 maart in breda te komen kijken dan zie je gelijk wat volvo's en hun baasjes.
Verder veel lees plezier op het forum.
Bedankt ;) tja niet geschoten .. is altijd er naast :)
16 maart wordt wat moeilijk. Dan heb ik het huis vol visite ivm mijn eigen verjaardag.
Als je een keer in de buurt bent (dorst)dan is er altijd koffie ( staat niet klaar maar wordt vers gezet).
Citaat van: benjy op 19-02-2014 20:29:02
Als je een keer in de buurt bent (dorst)dan is er altijd koffie ( staat niet klaar maar wordt vers gezet).
Bedankt ik zal het zeker in gedachten houden :D
Hallo allemaal,
Even wat nieuws. Ik heb momenteel 2 aanbiedingen lopen. Een van een Volvo 850TDI Estate (automaat) (http://www.autowereld.nl/volvo/850/2-5-tdi-1996-airco-automaat-6902455/details.html) en een van een V70 2,5TDI (http://occasions.autobedrijfhellings.nl/occasions.aspx?did=3319&mrk=Volvo&mdl=V70&pagesize=1&caid=1771127&pageid=7&zoek=&b=3&so=gallery). Ik moet voor de 850 waarschijnlijk meer bijleggen als voor de V70. Enigste nadeel van de V70 is dat de APK bijna is verlopen (morgen dus...) en de garagehouder er geen APK bij wil doen. Ik kan de V70 maandag denk ik wel laten keuren maar ja.. De 850 heeft nog effe apk maar ziet er iets minder jofel uit als de V70.
Waar kan ik nu nog een paar jaar mee rond kachelen zonder constant stukken/problemen te hebben? Elke hulp/input wordt gewaardeerd :D
De blokken van beide wagens zijn zeer betrouwbaar. Wat moet er gebeuren aan de V70 om door de apk te komen en is het je dat waard. De 850 heeft nog apk, maar daarna?
Welkom. ;D
De v70 is 12 jaar lang van de zelfde eigenaar geweest (vorige eigenaar). De garagehouder claimt dat ie zonder problemen door de APK zeilt.. maar je weet inderdaad maar nooit. Maar dat geld ook voor de 850. De 850 staat alleen wel bij een .. iets louchere tent en het bedrag wat ik daar moet bijbetalen is .. niet leuk.
Zo op het eerste gezicht zijn beide auto's redelijk kale uitvoeringen.
Waarom wil de garage de V70 niet (goed)keuren?
Afhankelijk van de kilometers die je wilt gaan rijden is voor beide auto's binnen 1 jaar een distributiewissel nodig gezien de KM stand(bij 480.000)
Bij de 850 is de achterwisser waarschijnlijk kapot.
Hij geeft aan dat ie geen keurstation heeft. Dat zou op zich wel kunnen. Denk dat het meer een dozenschuiver is dan een "echte garage". Overigens heeft ie wel opties voor APK maar dan kost het 275 euro meer (soort pakketje zeg maar).
Je zou ook kunnen afspreken om de v70 zelf te laten keuren en bij goed keuring over te gaan tot koop en bij afkeur of met korting kopen bij kleine reperatie of niet kopen bij grote problemen.
Ik weet niet of je zelf iets aan een auto kunt doen maar anders zou je zelf bij een keuring kunnen kijken of er dingen die niet bij de apk hoort binnenkort wel aan de orde kunnen komen bv uitlaat is gasdicht(apk) maar als de dempers veel roest vertonen dan weet je dat je binnen een jaar een nieuwe uitlaat moet laten plaatsen (een apk wil niets zeggen over de staat van de auto)
De prijs voor de 850 vind ik aan de hoge kant,voor deze prijs zijn er ook met meer luxe.
Voor een paar honderdjes meer kom je al een stuk verder...
Bij die Hellings heb ik met een vriend in 2010 een leuke Saab 9-3 gekocht. Super goede auto en hij rijdt er nog steeds naar volle tevredenheid mee. Ik vond het best een prettig bedrijfje.
Ik heb een vriend die is ex VW monteur. Daar kan ik wel heen als ik wat kleine problemen heb. Hij heeft me al eerder geholpen met andere auto's. Ik wil ook graag zelf leren wat zaken te gaan doen voor zo ver deze mogelijk zijn. Basis onderhoud zeg maar. Ik sta er ook altijd voor open iets nieuws te leren. En wie weet kan dat hier ook met iemand van het forum :)
Ik moet mijn Scenic uit 99 mee inruilen en hoef maar een minimaal bedrag bij te leggen voor de V70. En zou al zeker 150 euro meer neer moeten leggen voor de 850. Ik ga morgen in ieder geval een testrit maken met de V70.
Je moet ook een "paar honderdjes" meer hebben liggen :-\
Citaat van: )()()sT op 28-02-2014 14:52:56
Bij die Hellings heb ik met een vriend in 2010 een leuke Saab 9-3 gekocht. Super goede auto en hij rijdt er nog steeds naar volle tevredenheid mee. Ik vond het best een prettig bedrijfje.
Ook prettig om wat te lezen over het bedrijf zelf :D Thanks
Als ik jou was zou ik die vriend meenemen om de auto te bekijken.
Mja is wel de bedoeling maar betwijfel of ie kan. Ik weet wel hoe hij de auto's normaal test en die test krijgt de V70 morgen ook voor zijn kiezen :evil:
En bij twijfel lekker laten staan, er zijn er genoeg te koop!
Citaat van: benjy op 28-02-2014 15:52:41
En bij twijfel lekker laten staan, er zijn er genoeg te koop!
Dat sowieso! Ik heb meerdere mensen aangeschreven dus wie weet wat er nog allemaal uitkomt rollen. :)
oh oh wat reed die v70 toch lekker. Hij had wel even stil gestaan maar startte zonder horten en stoten op! Het bekende plofje rook uit de uitlaat ;) en na even gedraaid te hebben die mooie roffel. met de testrit de auto rustig warm gedraaid in het dorp en daarna kort de snelweg ogedoken. Met een flinke roetwolk schoten we zonder problemen naar de 180. De banden waren wat leeg en die rit ging dus gepaard met wat trillingen. Eenmaal wat verder op de snelweg weinig tot geen trillingen meer.
Op den duur omgedraaid en terug naar de handelaar gegaan. En daar besloten voor de deal te gaan!
Banden opgepompt en de V70 volgetankt. Vrijdag komt er een nieuwe Apk op.
Gefeliciteerd! Veel plezier ermee.
Tim gefeliciteerd met de aanschaf van de v70 ik hoop dat je er veel plezier mee hebt.
Nu kun je hem gelijk showen op de 16e ben benieuwd.
Hheheh het is niet dat ik het niet wil maar ik kan dan niet ivm mijn verjaardag ik ben precies op de dag zelf jarig. Ik denk dat het wal l*llig is voor mijn visite als ik dan weg ben ;)
En dan nu... wat eye candy ;) Ik heb ook gewoon de foto's van de site waar ik hem heb gevonden gehaald :)
Ik heb nog wel genoeg te doen aan de auto ( nieuwe apk, schoonmaken binnen.. alles plakt :-\, schoonmaken buiten, stickers verwijderen enz enz..).
Voor de deur gisteren :D
(http://i385.photobucket.com/albums/oo298/ShockWave_Omega/Volvo/V70.jpg) (http://s385.photobucket.com/user/ShockWave_Omega/media/Volvo/V70.jpg.html)
(http://i385.photobucket.com/albums/oo298/ShockWave_Omega/Volvo/1771127_11.jpg) (http://s385.photobucket.com/user/ShockWave_Omega/media/Volvo/1771127_11.jpg.html)
(http://i385.photobucket.com/albums/oo298/ShockWave_Omega/Volvo/1771127_1.jpg) (http://s385.photobucket.com/user/ShockWave_Omega/media/Volvo/1771127_1.jpg.html)
(http://i385.photobucket.com/albums/oo298/ShockWave_Omega/Volvo/1771127_2.jpg) (http://s385.photobucket.com/user/ShockWave_Omega/media/Volvo/1771127_2.jpg.html)
(http://i385.photobucket.com/albums/oo298/ShockWave_Omega/Volvo/1771127_4.jpg) (http://s385.photobucket.com/user/ShockWave_Omega/media/Volvo/1771127_4.jpg.html)
(http://i385.photobucket.com/albums/oo298/ShockWave_Omega/Volvo/1771127_3.jpg) (http://s385.photobucket.com/user/ShockWave_Omega/media/Volvo/1771127_3.jpg.html)
(http://i385.photobucket.com/albums/oo298/ShockWave_Omega/Volvo/1771127_6.jpg) (http://s385.photobucket.com/user/ShockWave_Omega/media/Volvo/1771127_6.jpg.html)
(http://i385.photobucket.com/albums/oo298/ShockWave_Omega/Volvo/1771127_7.jpg) (http://s385.photobucket.com/user/ShockWave_Omega/media/Volvo/1771127_7.jpg.html)
(http://i385.photobucket.com/albums/oo298/ShockWave_Omega/Volvo/1771127_10.jpg) (http://s385.photobucket.com/user/ShockWave_Omega/media/Volvo/1771127_10.jpg.html)
(http://i385.photobucket.com/albums/oo298/ShockWave_Omega/Volvo/1771127_9.jpg) (http://s385.photobucket.com/user/ShockWave_Omega/media/Volvo/1771127_9.jpg.html)
(http://i385.photobucket.com/albums/oo298/ShockWave_Omega/Volvo/1771127_5.jpg) (http://s385.photobucket.com/user/ShockWave_Omega/media/Volvo/1771127_5.jpg.html)
(http://i385.photobucket.com/albums/oo298/ShockWave_Omega/Volvo/1771127_8.jpg) (http://s385.photobucket.com/user/ShockWave_Omega/media/Volvo/1771127_8.jpg.html)
Mooi kleurtje heeft ie, veel geluk er mee.
Ziet er inderdaad wel goed uit zo op de foto's ja, ander interieurtje er in en klaar is 't. :eusa_whistle:
Bijzondere maar wel mooie kleur voor een classic.
Inderdaad prachtige kleur.
Dank je :D wij zijn ook erg blij met de aparte kleur. Dan valt ie sowieso op! Wel jammer dat er her en der wat deukjes en krassen op zitten. Maar goed het is geen nieuwe. Heb op de achterpanelen in iedergeval wat lelijke stickers af gehaald.
Jij bent goed bezig
Eén van de mooiste kleuren voor een classic!
spoilertje erop maakt m af!
Waarom zit de gril met t raps vast?
iig veel plezier er mee1
BR
Citaat van: blauweroffel op 03-03-2014 18:06:31
Eén van de mooiste kleuren voor een classic!
spoilertje erop maakt m af!
Waarom zit de gril met t raps vast?
iig veel plezier er mee1
BR
Dank je :) moet eerst gaan denken aan een beurtje en even kijken naar de riemen of die aan vervanging toe zijn. Spoilertje wil ik nog wel een keer. Eventueel een keer kijken naar een ander interieur. Maar dat is erg ver in de toekomst ;)
De grill mist de clipjes aan de onderkant. Vandaar de tie-wraps.
Citaat van: ShockWave_Omega op 03-03-2014 19:31:48
Citaat van: blauweroffel op 03-03-2014 18:06:31
Eén van de mooiste kleuren voor een classic!
spoilertje erop maakt m af!
Waarom zit de gril met t raps vast?
iig veel plezier er mee1
BR
Dank je :) moet eerst gaan denken aan een beurtje en even kijken naar de riemen of die aan vervanging toe zijn. Spoilertje wil ik nog wel een keer. Eventueel een keer kijken naar een ander interieur. Maar dat is erg ver in de toekomst ;)
De grill mist de clipjes aan de onderkant. Vandaar de tie-wraps.
Tip van de week :eusa_think:
http://link.marktplaats.nl/m783466472
past in jouw motorkap
BR
Mooie grill ;D maar als ik momenteel nog wat geld uitgeef aan de auto wat niet perse 100% nodig dan denk ik dat ik zelf wat onderdelen mis als ik wakker wordt :eusa_shifty:
Ik zal ook even een lijstje toevoegen met auto's tot dus ver:
Vorige auto's en ik begin bij het begin ;) In 1999 mijn rijbewijs ontvangen. In 2000 mijn eerste eigen auto gekocht.
Na het behalen van mijn rijbewijs in de Mitsubishi Colt (vierkant koekblik) van mijn moeder gereden.
Peugeot 205 CTI (1,6 benzine) Mijn 1e echte eigen autotje :D na een halfjaar zo gaar als snot gereden.
Nissan 100NX (1,6 op gas/benzine) Mijn 2e auto.. helaas ook geen lang leven beschoren gezien hij technisch total los was..
Lancia Ypsilon (1,2 op benzine) Lekker pittig wagentje voor zo'n klein motortje.
Smart (0,6 benzine) Langste tot nu toe in bezit geweest. Zo'n lekker leuk klein autotje :D
Alfa Romeo 147 (1,9 JTD diesel) Fijne snelle wagen. Helaas niet echt bestand tegen mijn rij/schakel gedrag :(
Seat Alhambra (2,0 benzine) Maar kort gehad.. ook eerste wagen met schade :( kl*te kinderen en hun "mais" schieters die ze met stenen vullen..
Nissan Micra (1,3 benzine automaat) Grote lading stenen + nissan micra is lachend de 100 km per uur weg af terwijl de neus omhoog wijst ;)
Peugeot 405 Break (1,9 non turbo diesel) Onder het motto wat er niet op zit pleurt er ook niet af :) Goedkope auto en binnen een half jaar zonder problemen 50K km meer opgezet zo over de 500K heen ;)
Alfa Romeo 156 (1,9 JTD diesel) heel snel weer terug gebracht.. iets met auto niet echt helemaal van de verkoper zijn.. wat een eikel :eusa_doh:
Vw Vento (1,9 TDI diesel) Fijne wagen lekker geveerd.. tot iemand besluit zijn C1 achterin te gooien.
Renault Scenic (1,9DTI diesel) Reed wel lekker maar zoop als een veel grotere auto (1 op 15 als ik rustig aan deed..)
Hmm auto vandaag bij de garage neergezet voor een apk... fingers crossed
Citaat van: ShockWave_Omega op 06-03-2014 19:29:55
Hmm auto vandaag bij de garage neergezet voor een apk... fingers crossed
Is dat een teken van ik weet zeker dat hij het niet haalt?
Ik ben een icter geen automonteur. Ik weet het niet of ie er doorkomt of niet. Ik hoop van wel want ik heb wel een auto nodig waar ik ook mee mag rijden.
En afgekeurd.. moet voor 500 euro aan gerepareerden geknutseld worden om door de apk te komen.
De onderdelen zijn per spoed besteld. Ik zal een lijstje posten als ik de auto heb opgepikt op maandag met een nieuwe apk.
wat is er allemaal mis aan de auto dan.
Ik ben overigens ook ict-er maar heb het sleutelen me eigen gemaakt langzaam aan
Citaat van: Sbv op 07-03-2014 20:07:02
wat is er allemaal mis aan de auto dan.
Ik ben overigens ook ict-er maar heb het sleutelen me eigen gemaakt langzaam aan
Voornamelijk zaken van de ophanging. Draagarm voor. Schokbrekers achter enz enz.. Het is een redelijk lijstje. Maar goed dat neemt niet weg dat ie dan weer een APK heeft en de weg weer gewoon op mag ;)
Ik zou het sleutelen aan mijn auto ook graag wat meer zelf willen doen. Helaas heb ik (buiten die ene vriend om) weinig mensen die me iets over het "sleutelen aan de wagen" wil/kan leren. Het gaat er ook niet om dat ik niet handig genoeg ben. Maar heb wel graag iemand met kennis er bij die weet of het goed of fout gaat.
En we mogen weer een jaar. Wel met een paar attentie punten (banden en remmen achter + handrem). Er is een draagarm voor vervangen (compleet), schokbrekers achter, aandrijfashoes, lampje van kenteken verlichting. Koste wat maar dan heb je ook iets ;). Over een tijdje nog eens wat geld uitgeven aan een nieuwe riem, filters voor de motor en olie en daarna eens kijken voor die remmen en banden. Verder wel gezegd gekregen dat hij ondanks de hoge km stand toch motorisch zeer netjes is. ;D Daar mogen we dan wel weer trots op zijn!
En nog maar wat foto's :) Mmmmm kleur code
(http://i385.photobucket.com/albums/oo298/ShockWave_Omega/Volvo/20140305_111032.jpg) (http://s385.photobucket.com/user/ShockWave_Omega/media/Volvo/20140305_111032.jpg.html)
Een beetje eenzaam op het werk :( Lijkt alsof er niemand naast durft te staan. Zo slecht rijdt ik nog geen auto .. denk ik. Er staan wel een hele hoop Volvo's hier op de parkeerplaats.
(http://i385.photobucket.com/albums/oo298/ShockWave_Omega/Volvo/20140312_163032.jpg) (http://s385.photobucket.com/user/ShockWave_Omega/media/Volvo/20140312_163032.jpg.html)
Zojuist op de snelweg me geërgerd aan het onregelmatig lopen van de V70. Rond provincie Utrecht begon het euvel (licht stotteren rond de 100Km per uur) ook een tijdje weer mogen file aansluiten. Om en nabij Den Bosch werd het stotteren erger en bij de afslag Waalwijk toch maar even de auto op een vluchthaven gezet. Net voordat ik de auto uit heb gezet kwam het lambda lampje op mijn dashboard op..>:( Nu blijft deze dus branden maar de auto loopt weer .. eh normaal/vlot. Ik heb al gelezen dat het niet goed is om zonder Lambda te rijden.. Dat zou ik dus willen voorkomen maar ik moet ook naar mijn werk toe ???
Weet iemand zo of er maar 1 sensor op zit of zitten er meerdere onder? Ik zit op onderdelen sites te kijken maar kom er niet geheel uit.
begin eens met uitlezen...
Citaat van: Sbv op 01-04-2014 18:14:48
begin eens met uitlezen...
Ik heb geen apparatuur daar voor :( En momenteel ben ik ook een beetje budget gebonden zeg maar .. ik heb niet veel geld om uit te geven.
Zonder uitlezen is het onbegonnen werk.
Dan ben je uiteindelijk een veel hoger bedrag kwijt.
De lamdasonde is een boodschapper, niet (altijd) de oorzaak.
Ik heb een paar dingen nog even getest. ik heb de auto flink door zijn passen laten gaan (roet er uit blazen). Ik heb diesel injector cleaner gebruikt en daarna de auto nogmaals laten werken (nog meer roet weg). Dit heeft er voor gezorgd dat het lampje welgeteld 5 minuten uit was. Helaas kwam het dus ook weer terug dus ik heb de auto nu bij de garage staan. Zij gaan hem morgen doormeten en ik krijg dan te horen wat er mis is. Ik hoop natuurlijk dat het niet veel gaan zijn of nagenoeg niks gaat kosten.
Ok er is al iets meer nieuws in mijn Volvo saga. De auto geeft bij het uitlezen aan dat de brandstofpomp niet op tijd loopt.
dus nu op tijd laten zetten dan is dat alvast opgelost. kost wel wat, maar dan heb je ook weer wat
Citaat van: Sbv op 02-04-2014 15:47:29
dus nu op tijd laten zetten dan is dat alvast opgelost. kost wel wat, maar dan heb je ook weer wat
Dat gaan ze morgen doen en ze gaan kijken of de snaar nog wel goed is.
loop dan beide riemen en spanrollen gelijk na. Wanneer is alles vervangen ? Ga wel naar een specialist die weet hoe je een diesel statisch en dynamisch moet timen.
Citaat van: Sbv op 02-04-2014 16:11:48
loop dan beide riemen en spanrollen gelijk na. Wanneer is alles vervangen ? Ga wel naar een specialist die weet hoe je een diesel statisch en dynamisch moet timen.
Pul in Urk en Terlouw in Mijnsheerensland waren DE namen toch?
persoonlijk zou ik dan naar Pul gaan
Net de auto terug gehad van de garage. Hij is op tijd gezet maar heb het advies gekregen geen geld meer in de wagen te steken. Dit ivm nog meer aankomende kosten en de km stand van de wagen. Vindt het wel een beetje jammer. Vind de wagen op zich erg fijn en prettig. Maar om nu 1000'en euro's uit te gaan geven (die ik niet heb)..
Wat zit er nog meer aan te komen?
Delen van de ophanging, remmen, 2 banden, distributie compleet, grote beurt enz.
Citaat van: ShockWave_Omega op 04-04-2014 05:56:14
Delen van de ophanging, remmen, 2 banden, distributie compleet, grote beurt enz.
Grote beurt en remmen kun je ook zelf doen als je handig bent .............
Groet,
Roger
Citaat van: rpakuypers op 04-04-2014 06:37:50
Grote beurt en remmen kun je ook zelf doen als je handig bent .............
Groet,
Roger
Dat snap ik maar tis ook de vraag of dit wel rendabel is. Deze garagehouder (waar ik nu heen ga voor onderhoud) is erg netjes en zeer eerlijk als het gaat om dit soort onderhoudszaken en de kosten die aan een auto komen. Ik wil eigenlijk nog een keer de auto bekijken met een vriend van me maar ik verwacht dat die het te druk heeft met zijn vriendin :eusa_doh:..
Mijn lijstje van zaken is ook niet compleet hoor.. er zijn wel meer zaken aan de auto die bekeken/afgehandeld moeten worden wil ie weer netjes zijn en goed rijden. Maar dit zijn wel de hoofdpunten.
Ok volgende week zaterdag samen met die ene vriend de auto eens op de brug zetten en bekijken :D misschien dat we er dan nog werk van gaan maken (als hij zegt dat het de moeite waard is).
Grmbl.. Probeerde vandaag naar het werk te rijden begint hij op de A27 bij Noorderloos te stotteren. Meteen weer Lambda lampje aan. Langs de kant gezet even uitgezet en weer gestart. Stotteren is weer weg maar lampje blijft weer branden. Ik vrees dat het einde Volvo voor mij gaat zijn. Ik moet een auto hebben waar ik elke dag weer op kan vertrouwen en dat heb ik nu helaas niet met de V70. Ik zeg nadrukkelijk helaas omdat de V70 wel een van de fijnste wagens is die ik tot dus ver heb gehad. Erg jammer.
Eventueel wat geld tegenaan gooien en dan helemaal nakijken en distributie en dus timing goed zetten.
Anders tijd voor wat anders wat minder duur is
Ik vrees dat het tijd is om dan iets anders uit te zoeken waar ik hopelijk net zo veel plezier in/aan kan beleven. Ik heb hem nog maar kort gehad en in die tijd was ie al x maal beter dan de scenic (ondanks dat de scenic 100% in orde was en de Volvo zeker niet).
Hallo Allemaal,
De roffel heeft het veld moeten ruimen. Ik heb hem wel nog in kunnen ruilen voor een Audi A4 Avant 1.9Tdi.
De Volvo v70 staat nu HIER (http://occasions.tulpautobedrijf.nl/Volvo/V70/2.5tdi-europa-bj-1998--1810541/2561/1/30/details.aspx?zoek=&b=3&so=gallerij) te koop. Als iemand nog een leuk project zoekt. Motorisch is ie goed maar hij heeft veel TLC nodig. En wat onderhoud :)