Volvo 850 Forum

Technische/Tuningsboards => Techniek Algemeen => Interieur-/exterieur verzorging => Topic gestart door: Gerardd op 10-01-2005 17:05:28

Titel: Loslatende deurbekleding V70
Bericht door: Gerardd op 10-01-2005 17:05:28
Ik heb twee weken geleden een Volvo V70 gekocht uit 1998. Een classic dus. De wagen ziet er tiptop uit op 1 klein dingetje na. De deurbekleding in de achterportieren, op de plaats waar je je arm kunt neerleggen, is bol gaan staan.

Weet iemand wat de beste manier is om deze bolling eruit te halen en ervoor te zorgen dat dit weer goed aansluit op de harde ondergrond?

Ik heb het internet al afgezocht maar er niets over kunnen vinden.
Titel: Re:Loslatende deurbekleding V70
Bericht door: cornelisan op 10-01-2005 17:47:26
hey,ik kan je helaas niet helpen. maar heb t zelfde probleem:(.
dus hoop dat iemand hier een oplossing voor weet! mischien nieuw?
er was wel iemand die tegen mij zei:als je t paneel los haalt,en er een klein gaatje van achter in boort. dan met een spuit oid wat lijm erin spuiten,en vast plakken.
probleem is volgens mij dat er best veel spannig op staat,dus nooit blijft zitten?

groetjes
Titel: Re:Loslatende deurbekleding V70
Bericht door: Gerardd op 10-01-2005 18:02:54
Iemand vertelde me om er een naald doorheen te drukken. Lijm erin te spuiten en vervolgens aan te drukken.
Maar zoals jij ook al aangeeft, staat er veel spanning op, en lijkt dit trucje me niet te werken. Ben bang dat de bekleding gaat scheuren.
Titel: Re:Loslatende deurbekleding V70
Bericht door: thuur op 10-01-2005 18:42:47
Mijn vrouw heeft (tijdens diverse auto-bezichtigings-sessies) dit probleem ook vaker gezien en goed bekeken. Ze weet het nodige van stoffen en leer en zei me dat het niet op te spannen is. Je moet het echt laten opspannen bij een stoffeerder of looierij. Of op de sloop een goede vinden, of nieuw bestellen. Het ligt blijkbaar aan de kwaliteit 'leer' wat Volvo gebruikt heeft.


Gr 8)
Titel: Re:Loslatende deurbekleding V70
Bericht door: Walter op 11-01-2005 08:40:31
Volgens mij is het iets typisch Volvo... De 340/440 hebben er ook last van en bij de 900's krulde de bekleding op. Dat betekende niewe panelen...

Nu kan je het beste ze naar een goede stofferder brengen, bv vd Jagt in Rotterdam (eigenlijk Nieuwerkerk/Zevenhuizen). Die doen veel met auto's. Dan kunnen ze de bekleding er opnieuw op plakken.
Titel: Re: Loslatende deurbekleding V70
Bericht door: sammie op 26-01-2014 16:33:17
Schop omhoog!

Wie heeft er nog een x70 deurplaat met loslatende bekleding liggen voor mij? Ik wil hierop eerst eens proberen hoe dit te repareren / lijmen (met injectienaald) vanaf de achterzijde. Ik zal foto's maken en vertellen hoe het wel of niet lukt om het weer netjes te maken

Liefst omgeving Hilversum
Titel: Re: Loslatende deurbekleding V70
Bericht door: cornelis-b op 26-01-2014 16:51:50
Achterkant een paar kleine gaatjes boren en lijmspray van Bison er in spuiten.

http://www.bison.nl/nl-nl/producten/646-speciale-lijmen/product/543-lijmspray/

Met een föhn de bekleding wat warm föhnen en aandrukken op zijn plaats, met een beetje geluk blijft het weer jaren zitten. 
Titel: Re: Loslatende deurbekleding V70
Bericht door: volvobug op 26-01-2014 18:16:16
Aandrukken met een zak zand, neemt goed de vorm over.
Titel: Re: Loslatende deurbekleding V70
Bericht door: sammie op 26-01-2014 22:57:07
Bedankt voor de reacties, ga het dus maar op deze wijze proberen in het echt proberen!
Titel: Re: Loslatende deurbekleding V70
Bericht door: Walter op 27-01-2014 10:36:57
zo dan, in welk hoekje van de kelder heb je deze gevonden? *hatsjoe* Beetje stoffig :)
Titel: Re: Loslatende deurbekleding V70
Bericht door: blastaway op 27-01-2014 10:39:59
hahaha, 9 jaar geleden!
Titel: Re: Loslatende deurbekleding V70
Bericht door: BBS op 27-01-2014 10:46:22
Maar ik denk niet minder actueel ;D

Ik ga dit topic wel even in de gaten houden om mijn loslatende deurpanelen te kunnen repareren...

Tip aan Sammie: Misschien het leer na verlijming met een föhn eerst warm maken en dan in model drukken :eusa_think:
Titel: Re: Loslatende deurbekleding V70
Bericht door: Ries van de Zilverschuit op 27-01-2014 11:23:37
Is iemand als eens op zoek geweest naar vervangende bekleding/vinyl voor de deurpanelen? Heb hier wel eens bij een autostoffeerder gekeken en ook bij het assortiment vinyl van De Leerlooier. Iets wat op onze bekleding lijkt ben ik nog niet tegengekomen. Meestal is het niet zo elastisch en ook het schuimlaagje aan de binnenkant ontbreekt. De goede kleur grijs vinden is ook een lastige.

Mijn deurpanelen hebben wat haaltjes hier en daar, met name op gordelhoogte. Op zich moet het niet zo moeilijk zijn om de deurkaarten opnieuw te bekleden. Knappe tweedehandsexemplaren (echte schadeloos dus) zijn er eigenlijk niet meer.