Hallo mede forummers,
Ik ben Tiego, 21 22 23 jaartjes oud. Woon in Wapserveen, ligt vlakbij Steenwijk. Ben beroeps militair bij de Landmacht.
Al een tijdje lid van het forum, maar er nu toch maar eens aan moeten geloven.
22-11-2013 een saffron V70R AUT gekocht. Hier heb ik al enig werk aan verricht, maar verder geen fotos of watdan ook van gemaakt.
(http://i68.tinypic.com/8x5x1i.jpg)
(http://i66.tinypic.com/ru4tmo.jpg)
Maar sinds 3 weken in het bezit van een ja, echte zweedse 850 T5R cream yellow! Zweeds kenteken staat nog in de ramen, en voor zit een stekker, en bij de bijrijders zijde
een 220 aansluiting, voor de verwarming van het blok. Ook het zweedse instructie boekje zit er nog bij ;D
Denk dat de menige liefhebber hier, het wel leuk vind om te zien hoe de auto weer wat liefde krijgt.
Deze auto stond een tijdje geleden op marktplaats, de regelmatige bezoeker heeft 'm vast wel voorbij zien komen!
Voor de mensen die hem hebben zien staan, de halfords tuning achterlichten zijn vervangen voor originele!
Wat historie van wat ik heb kunnen zien/achterhalen;
De wagen is 3 jaar in bezit geweest bij de vorige eigenaar, eigenaar van een harley davidson zaak. Betrokkene heeft de auto ingeruild gekregen voor een harley. Toen nog een jaar in rond gereden tot de APK verliep. Daarna heeft de auto 2 jaar stil gestaan, wel binnen als ik het verhaal moet geloven. En sinds een paar weken geleden op MP gekomen.
In de auto heeft een geluids installatie gezeten, want de 2 achterplanken in de kofferbak is 1 geheel met een gat erin, waarna er een stuk staal opgeschroefd om het gat te dichten, de speakers in het dashboard eruit, de 2 in de achterdeuren zijn eruit, en er is met de bedrading gekloot.
Verder is alles wat interieur aan stof is, zwart stof om heengekomen. Vind het er persoonlijk niet heel verkeerd uitzien.
In de motor zijn de std zwarte slangen/buizen vervangen voor blauwe siliconen slangen, een ander luchtfilter (simota ofzo), en een RVS uitlaat systeem.
De D5 is van vaders.
(http://i57.tinypic.com/1zfoco9.jpg)
(http://i61.tinypic.com/2ngt081.jpg)
Hier een kiekje van de machines samen
(http://i62.tinypic.com/33k5du9.jpg)
Er zit zeker werk aan de auto, maar ik vind het leuk om te doen, en zo blijft er weer een CY gespaard.
Hier en daar begint het rotten en roest te vormen.
Wat ik al aan de auto gedaan heb:
-Distributie compleet vervangen incl. waterpomp.
-Carterventilatie vervangen
-Nieuwe olie en filter
-Nieuw expansie vat en koelvloeistof.
-Remmerij rondom nieuwe schijven, blokken, vloeistof en voor heb ik de klauwen gereviseerd.
-Achterlichten weer origineel.
-Koplamp wissertjes weer als nieuw en werkend
-Lelijke paarse blindeer folie achter verwijdert
-Bekerhouders gerepareert in de armsteun
Dit weekend de achterbumper achter eraf en de trekhaak demonteren want dat word op de APK meteen afkeur, tevens de metalen delen achter de bumper onderhanden nemen want dat ziet er ook niet heel bién uit.
Ook zal ik de thermostaat vervangen, want die opent te laat
Foto's volgen van de werkzaamheden!
Tevens foto's van de wagen zelf zal ik even maken, hebben jullie meer beeld bij van de huidige staat :eusa_whistle:
Mooi combi!
En top dat je de CY weer in ere gaat herstellen. Die 'tjoenings' achterlichten deden zwaar afbreuk aan de auto idd.
Die elektrische motorverwarming is zeldzaam, heb je die al op werking getest?
Succes met het project, ik blijf het volgen.
Dankjewel!
Ja inderdaad, het ziet er nu meteen al heel anders (mooier uit). Die paarse blinderfolie is er ook uut.
Nee nog niet, de bijbehorende kabels zitten er niet meer bij. Maar heb spul ook nog niet doorgemeten.
Dus jij was me voor. :(
Zondags gebeld. Toen was je hem net aan het bekijken.
Succes ermee.
Als je er nog een tegenkomt. ;)
Mooi wagenpark!
Toch wel de twee favoriete kleuren van mij voor desbetreffende modellen, mooie bakken!
ben benieuwd naar de motorverwarming. heb nu via eBay ook een set op de kop getikt. kijk goed of het volvo spul is, of Calix, een merk wat vanaf de s70 gebruikt wordt. 220 aansluitkabel naar de auto is redelijk goed aan te komen.
leuk dat er weer een CY opgeknapt wordt !
Mooi wagenpark! Super als er op een speciale uitvoering een "bijbehorende" kleur zit, en top dat er weer een CY gered wordt.
Afgelopen weekend is er nieuw thermostaatje ingekomen en met de achterkant bezig geweest.
Schrok wel een beetje van ik aantrof! Niet van de trekhaak bevestiging maar de het plaatwerk onder en naast de ventilatie roostertjes.
(http://i59.tinypic.com/2rn98k6.jpg)
1mm ijzer, word 1cm roest. nou het spreekwoord klopt wel..
(http://i59.tinypic.com/2qapq8x.jpg)
(http://i61.tinypic.com/30vd6c7.jpg)
Zo te zien hebben ze wel die 2 bumper stukken waar de alu balk aanvast zit wel al eens vervangen. Raar dat ze de rest niet even aangepakt hebben!
Deze week maar ergens een andere trekhaakbevestiging zoeken, en dan m'n eigen afneembare er weer tussen.
En de de rotte stukken eraf slijpen en nette stukken van de sloop er maar aanlassen. Of hebben jullie andere ideeën?
Overigens lijkt het nu echt een zielig autotje zonder bumper achter haha
Brr dat is even schrikken. Heb je die stukken nodig om de bumper netjes te monteren? Ander het roest wegslijpen en netjes behandelen tegen roest?
Morgen weer aan de slag met de wagen! :D
die stukken heb je niet nodig, dat is de samengeknepen flens van de 2 carrosserie delen die bij elkaar komen
bij mij zat er links een heel klein stukje. die heb ik laten weghalen, en er een nieuw stukje in laten zetten.
Altijd afwachten wat je achter een bumper aantreft, zonde van de roest, maar goed dat je het even aanpakt!
btw, dat wat jij "ventilatie roosters" noemt is om de druk af te voeren wanneer je airbags uitklappen, anders klapt je oorvlies door de druk en ben je doof ;D
he das leuk ik vroeg me al af waarvoor dat was...
weer wat geleerd !! thanks !!
sven
Citaat van: maruska op 24-10-2014 22:40:26
die stukken heb je niet nodig, dat is de samengeknepen flens van de 2 carrosserie delen die bij elkaar komen
bij mij zat er links een heel klein stukje. die heb ik laten weghalen, en er een nieuw stukje in laten zetten.
Ben ik niet met je eens ! De flens zit veel lager, dit is gewoon een rottingsproces. Als ik het zo zie, of 2 nieuwe stukken erin lassen of een hoekstuk uit en donor erin lassen wat wel goed is. Iets hoger uitslijpen dan en klaarmaken.
Dirk, genuanceerder : als ik zie tot waar de rot zit, dan is dat allemaal buiten de binnenkant. dat is in principe "extra". Je hebt gelijk er goed naar te kijken en op te lassen waar nodig.
Citaat van: V70R^2 op 24-10-2014 22:50:25
Altijd afwachten wat je achter een bumper aantreft, zonde van de roest, maar goed dat je het even aanpakt!
btw, dat wat jij "ventilatie roosters" noemt is om de druk af te voeren wanneer je airbags uitklappen, anders klapt je oorvlies door de druk en ben je doof ;D
Waarom hebben oude auto's die zonder airbags geleverd (ook geen optie tot) zijn deze dan ook?
Citaat van: NinaPaul op 25-10-2014 00:58:43
Citaat van: V70R^2 op 24-10-2014 22:50:25
Altijd afwachten wat je achter een bumper aantreft, zonde van de roest, maar goed dat je het even aanpakt!
btw, dat wat jij "ventilatie roosters" noemt is om de druk af te voeren wanneer je airbags uitklappen, anders klapt je oorvlies door de druk en ben je doof ;D
Waarom hebben oude auto's die zonder airbags geleverd (ook geen optie tot) zijn deze dan ook?
Die hebben het voor de ventilatie :eusa_whistle:
Is volgens mij om de druk kwijt te kunnen als je de deuren dicht gooit :eusa_think:
Het zijn toch echt ventilatieroosters, elke auto heeft aan de achterzijde ventilatie gaten.
Dit met het oog op de lucht die binnen komt moet er ook weer uit.
Anders krijg je een compressor effect wanneer je blower vol aanstaat.
Klinkt logisch, er zijn natuurlijk meer factoren welke de druk in het interieur kunnen verhogen dan enkel de klap vd airbags.
Zo, de gare trekhaak is er eindelijk onderweg na veel gemartel met bouten die afbreken, of waar de 6 kant rond van word met een sleutel of dop erop..
De andere kant is door onder het "ventilatie" rooster, dus dat is wel zuur.. kijk gaatje naar binnen
Aankomende week maar van een sloper grote stukken eruit flexen en dan hier aan lassen.
(http://i59.tinypic.com/ddc8i0.jpg)
Terug komend op de roosters, bij de v70 zitten hier toch ook ventilatortjes? Of is dit bij de v70n
heeft iemand trouwens nog een knappe trekhaak incl. bevestingsbeugel en materiaal te koop ?
Gister een redelijke trekhaak voor een schappelijke prijs weten te bemachtigen, afkomstig van een v70xc volgens verkoper
In het donker fototje maken is niet echt een succes :P
(http://i62.tinypic.com/t9i6tg.jpg)
Alleen wat blijkt als je aankomt, dat betrokkene geen sleutels meer heeft van de trekhaak om hem te locken/unlocken.
Zijn deze nog te HER krijgen?
Zoniet, kan het kwaad om het sluit uit te boren, of rijd je dan weg zonder aanhanger en kogel?
Op de de andere afneembare die eronder zat zit geen sleutel om hem op slot te doen?
Handig dat je daarachter komt als je er al bent.. Of je dat zomaar kan uitboren weet ik niet, mocht je een andere zoeken keuze zat, iIk heb zelf ook 3 verschillende afneembare trekhaken op de V70's.
1 met sleuteltje zoals jij hebt, 1 op dezelfde manier afneembaar zonder sleutel en 1 die je weg kan draaien/klappen.
Als ie van een XC komt is je haak te "kort" btw.
Lees: minder hoog.
Oke dankjewel, net terug van oefening in tsjechie
Dan laat ik de trekhaak wel links liggen,
een dezer dagen maar een stuk plaat zoeken van een sloper en dan maar lassen, kan de bumper er weer op.
Handrem nog even gangbaar maken, want vooruit blijft hij stilstaan, maar naar achter rolt hij wel, vind het raar dat de handrem op 1 richting werkt haha
Iemand ervaring hier mee?
handrem is gewoon kak bij onze auto's :)
Citaat van: maruska op 02-11-2014 22:05:57
handrem parkeerrem is gewoon kak bij onze auto's :)
Even de trommels openmaken en kijken hoe je remschoenen erbij hangen/liggen. Die zijn notoriously slecht.
Citaat van: portlock op 02-11-2014 17:16:57
Oke dankjewel, net terug van oefening in tsjechie
Dan laat ik de trekhaak wel links liggen,
een dezer dagen maar een stuk plaat zoeken van een sloper en dan maar lassen, kan de bumper er weer op.
Handrem nog even gangbaar maken, want vooruit blijft hij stilstaan, maar naar achter rolt hij wel, vind het raar dat de handrem op 1 richting werkt haha
Iemand ervaring hier mee?
Heb je het heveltje wel goed om zitten? Die kan ook andersom en dan werkt ie maar 1 kant op
Trommels/schijven zijn achter vervangen voor nieuwe ATE's. Handrem schoenen zagen er aan bijde kant nog wel goed uit.
Welk heveltje gaat het over? Hij werkt nu wel maar 1 kant op
Ben alleen met een schuurpapiertje en staalborstel langs de schoenen en veren en lager geweest. (Oppervlakkig roest weghalen)
Die bij de handrem in de trommel
Welk nummer
(http://i60.tinypic.com/2m7epkz.jpg)
Vandaag een hoek uit een sloper geslepen.
(http://i58.tinypic.com/2rrxiya.jpg)
1 der deze dagen passend maken en erin lassen
Terugkomend op vorige berichten, iemand antwoord op het achteruit rollen op de handrem?
Citaat van: portlock op 03-11-2014 18:45:35
Welk nummer
http://i60.tinypic.com/2m7epkz.jpg
25
Vandaag bezig met de hoek die erin gelast moest worden, het begint al weer wat te worden :)
Hoek eraf
(http://i59.tinypic.com/97mfsp.jpg)
Vervangend stuk er aan op een paar puntjes
(http://i62.tinypic.com/8wljj9.jpg)
Zo hoek zit erin, en de andere kant waar een hap uit miste ook. Morgen alles aan de hele achter onderkant ontroesten en van't weekend in de zwarte blerf zetten.
(http://i57.tinypic.com/1zqwz93.jpg)
(http://i62.tinypic.com/142wutu.jpg)
Dat zal een goed gevoel geven dat er geen roest meer zit, ookal zie je het niet met de bumper erop.
Zekers, en als je het vergelijkt met dit... Met een schroevendraaier prikte je er zo door heen. Kats verrot, je keek zo naar binnen
Vond het overig wel vreemd dat het zo "slecht" achter is. De wagen heeft tot 2008 alleen maar in zweden rond gereden en daar strooien ze geen pekel.
(http://i59.tinypic.com/ddc8i0.jpg)
Citaat van: portlock op 13-11-2014 21:56:28
Zekers, en als je het vergelijkt met dit... Met een schroevendraaier prikte je er zo door heen. Kats verrot, je keek zo naar binnen
Vond het overig wel vreemd dat het zo "slecht" achter is. De wagen heeft tot 2008 alleen maar in zweden rond gereden en daar strooien ze geen pekel.
http://i59.tinypic.com/ddc8i0.jpg
Het is niet de enige die slecht is, mijne heeft achter ook zo een plek. Ook links, recht is nog niet zo erg maar moet ook iets aan gebeuren.
(http://i59.tinypic.com/2dgumg9.jpg)
Zwarte blerf ;D
Netjes hoor, dat nieuwe stuk erin!
Wow dat was letterlijk en figuurlijk rottigheid. Bij die van mij was dat absoluut niet het geval. Was de andere kant ook zo? Ooit een keer schade gehad?
Citaat van: elianmars op 13-11-2014 22:48:25
Zwarte blerf ;D
Netjes hoor, dat nieuwe stuk erin!
Thanks :)
Citaat van: Spin! op 13-11-2014 22:56:05
Wow dat was letterlijk en figuurlijk rottigheid. Bij die van mij was dat absoluut niet het geval. Was de andere kant ook zo? Ooit een keer schade gehad?
Hij heeft wel schade gehad idd, de achterklep was al eens overgespoten, en die hoek blijkbaar dus ook eens. Kon overigens geen schade daar aan vinden
Achterklep zat een deuk in, precies op in het midden van de rechts kant, dus het profiel aan de zijkant zat ook gevouwen.. Volgens buurman(spuiter/schadehersteller) kon ik beter een andere scoren.
Dit gedaan dus, aankomende week zal de andere 'nieuwe' klep klaar zijn. Helaas vergeten hier fotos van te maken. Maar hier zal ik wel wat plaatjes van maken, als ik heb weer heb
Citaat van: portlock op 13-11-2014 21:56:28
Zekers, en als je het vergelijkt met dit... Met een schroevendraaier prikte je er zo door heen. Kats verrot, je keek zo naar binnen
Vond het overig wel vreemd dat het zo "slecht" achter is. De wagen heeft tot 2008 alleen maar in zweden rond gereden en daar strooien ze geen pekel.
http://i59.tinypic.com/ddc8i0.jpg
Netjes gedaan! Maar wat je zegt over geen pekel in Zweden is niet waar. Dat was vroeger zo maar nu gaat de zoutauto bij het minste of geringste de weg op. Daalt de thermometer snel richting het vriespunt wil je weten hoe je auto er de dag erna uitziet...
Jeuuuj, nieuwe spulletjes binnen ;D
Nieuwe matten voor in de t5r, zaten alleen die lompe rubberen winter dingen in.
Rubber voor om de achterklep
Raamstrip voor LA, deze was wel aan vervanging toe aangezien er allemaal harde bobbels inzaten (roest)
Spuitbus met 607 verf (voor de gelaste hoeken)
Die donkere mat is de zelfde kleur, alleen 'staat' het stof de andere kant op lijkt daardoor donkerder
(http://i62.tinypic.com/28c1qig.jpg)
Spuitbusje originele lak?
Wa kost da?
12 euro.
je kan ze ook bestellen op http://vstorenederland.nl/
Het is alweer een tijdje geleden dat er update is geweest, inmiddels alweer het één en ander aan de CY gedaan.
Roofrails en Strips op glas/A-stijl onderhanden genomen. Kaal geschuurd, en daarna met Plastidip zwart gespoten. Uiteindelijk een mooi resultaat geworden!
(http://i58.tinypic.com/nq5mhi.jpg)
M'n oude achterklep was al behoorlijk gaar, de blaren zaten dik in de lak bij de kentekenplaat, en de hoeken rondom + de onderkant begonnen te roesten. Tevens zat er een deuk in de hoek en hij was ook al eens overgespoten als je naar plek van slot kijkt
De "nieuwe" die ik van de sloop had gehaald voor 20eu is inmiddels gespoten en alweer bevestigd. Wel een rot klus om in je 1tje te doen, maargoed..
De kabelboom, clipjes en de duvel en z'n ouwe moer overgezet. Nieuwe afdichtrubber rondom was trouwens een dure jongen, 117eu bij de dealert....
(http://i58.tinypic.com/312txjs.jpg)
Ook hebben de nivomats weer een nieuw rubber gekregen, of een gescheurde APK afkeur is geen idee, maar ze waren echt aan vervanging toe
(http://i61.tinypic.com/2wf2y5w.jpg)
(http://i60.tinypic.com/140mc1z.jpg)
Voor een tientje deze bijna ZGAN bekledingsplaten halen op de sloop vond ik weer een topper, zelfs de krik sticker was nog intact en onverkleurd :D
(http://i60.tinypic.com/2a0ff38.jpg)
En als laatste is gister weer mooie goodie binnen gekomen, namelijk de 220v kabel voor de motor verwarming!
Na enig research bij de dealer, VADIS, internet en schematische plaatjes ben ik er achter gekomen dat Kabel motorverwarming 220V (art. nummer 1129295) niet meer leverbaar is en ook niet meer werd gemaakt.... Ze hadden wel nog een andere 220 kabel alleen deze was voor de latere blokverwarmingen, paste niet BALEN :eusa_wall:
Toch nog maar eens achter die toverdoos gekropen en onze grootste vriend google gebruikt. Onze maritieme matties, Volvo Penta produceren ook blokverwarmingen en kabels. Laat het nou net wezen dat ik op een scheepsmotoren site het volgende nummer 8153706 tegen kom met tussen haakjes er achter (1129295)
Meteen het bedrijf gecontact of deze kabel nog leverbaar was etc. etc. want natuurlijk is de webshop voorraad 0.. Ja dit was nog mogelijk, dus meteen maar besteld.
2 dagen later werd hij netjes afgeleverd door een billy van postnl in een doosje. :D:D
(http://i57.tinypic.com/2chpe89.jpg)
(http://i62.tinypic.com/og04ts.jpg)
(http://i59.tinypic.com/9qadjq.jpg)
Mijn koelvloeistof is dus straks mooi op tempratuur voordat ik wil gaan rijden ^.^
Weer zeer tevreden dus. morgen komen er nog 2 dozen binnen als het goed is, met een originele volvo veerpootbrug, en een luchtfilter.
Vraagje @maruska, als ik hem nu aansluit, is die 220 aansluiting dan in m'n interieur voor dat zeldzame kacheltje ook 'bekrachtigd'? Lees er staat prik op.
Waar monteer je nou dat warmte element? Ik heb er al vaker naar zitten kijken, maar heb geen idee hoe het gemonteerd wordt...
Volgens mij gebruik je deze kabel ook voor het kacheltje in het interieur.
@marcel : hitte element gaat ter hoogte van de turbo op het blok, achterkant dus. De kabel loopt dan via de rechterkant weg naar voren, en wordt daar op een stekker contact aangesloten. Voor de v/s en de N zit die aansluiting dus aan de zijkant. Stuk mooier, alleen ook een gat in de bumper. Ik ga hem of aan de voorkant wegwerken, of achterop als 2e punt bij de trekhaak.
@portlock : kwestie van proberen uiteraard ;D. als je een y-stekker hebt liggen die splitst van het warmteblok naar de binnenkant, dan zijn ze beide tegelijkertijd bekrachtigd. Overigens, let op de tijd voor die blok verwarmer.. ik dacht dat 2 a 3 uur volstaat, daarna doet hij weinig extra. wellicht timer op het stopcontact zetten, dan is je auto bijtijds klaar sochtends :)
overigens zijn de originele 220v-naar-aansluiting kabels nog makkelijk verkrijgbaar, alleen moet je dan niet in NL zoeken. In zweden staan ze vaak te koop.
Hoe zit nou de aansluiting van je stekkerdoos op de auto ? Weggewerkt schuin onder de nummerplaat ?
Ok. Het element ligt dus gewoon tegen het blok aan. Ik dacht altijd dat het ergens in de motor gemonteerd moest worden.
Die variant is er ook. Werd vooral bij de 2/7 serie gebruikt, een soort van dipelement die je in je blok steekt. Daarna zijn ze overgegaan op een hitteblok op het motorblok. Je hebt diverse varianten later nog, onder andere een warmtepomp variant. Die warmt de kvs op. Weer wat anders dan de standkachel dus :)
(http://cdn.blocket.com/static/2/images_full/52/5203307922.jpg)
hier op de foto zie je rechtsboven het verwarmingselement voor op het blok, de kachel voor binnen, stopcontact erbij, en de y-stekkers en aansluitkabels. wat de soort van lmm erbij doet is me even een raadsel, maar dit is voor het idee..
(overigens is bij de s/v overgegaan op calix spul, daarvoor was het Brakon. zeer lastig te krijgen, maar wel wat erop hoort zoals bij portlock ;D)
Deze foto is dus van s/v en later spul..
PS. sorry voor het kapen van je topic portlock :)
Maakt niet uit man, krijgen anderen ook een beeld bij wat er word bedoeld ;D
Mooi compleet setje trouwens, als je ooit nog dat geile interieur kacheltje treft, ping me ff aan :)
Jou 220 kabel (met touwtje erom) kon de dealert nog wel bestellen, kreeg 'm mee om te passen maar was veeelste klein voor mijne :eusa_doh:
@kabel : klopt.. de calix stekker is beduidend anders dan de Brakon. de pin toewijzing is bij volvo | | |, bij de calix | _ |
en de 220v naar je auto aansluiting is bij calix (zwart) een goede1,5 duims, bij de "oude" is dat iets van 2,5 a 3 duims..
Jou verwarmings elementen zien er anders uit dan op de schematische tekening?
Hier zie je echt een gloeispiraal die het blok in gaat met afdichtplaat en ring, en een blokje (wat op het blok zit)?
(http://i62.tinypic.com/2vn2ekp.jpg)
Of is dit het calix en brakon verschil?
nope, in principe zijn het beide verwarmingselementen. alleen je moet een keuze maken tussen de 2 nummers 2 :)
ik heb de externe variant, die komt vaker voor, want wij hebben niet echt een goede opening voor het interne element. die wordt meer bij de 2/7 gebruikt dus.
wat hier niet in het plaatje staat is de doorkoppeling van het binnenelement met een y stekker.. deze werd vooal in de "hoge landen" gebruikt. scheelt aanzienlijk tav een standkachel namelijk..
(https://db.tt/ma4qFMNj)
de 2 verschillende y-stekkers, links is calix, rechts is brakon
(https://db.tt/Ab5tSKKH)
y-stekker naar stopcontact
(https://db.tt/xtMFyLx7)
de vooraansluiting tbh 220v
(https://db.tt/AuIxVF4S)
de 2 verschillende blok verwarmingselementen
(https://db.tt/sHOer9wi)
het totale plaatje, uiteraard met de 2 elementen. hiervan kies ikzelf voor het blok op het blok.
Grappig dit. Mijn Volvo heeft het niet, mijn CX (van 1983) heeft het wel, maar dan van Webasto. Zelfde principe, hitteblok met Y-stekker en een 220V aansluiting naast de bijrijderstoel voor een kleine straalkachel. En het werkt nog steeds, ook na 32 jaar 8)
Sorry voor off-topic ;)
@Marus, Aaah helder. Je hebt beide setjes dus ;D
Citaat van: hilko73 op 05-02-2015 20:48:16
Grappig dit. Mijn Volvo heeft het niet, mijn CX (van 1983) heeft het wel, maar dan van Webasto. Zelfde principe, hitteblok met Y-stekker en een 220V aansluiting naast de bijrijderstoel voor een kleine straalkachel. En het werkt nog steeds, ook na 32 jaar 8)
Sorry voor off-topic ;)
Ja mooie optie he,
@port : ik heb meerdere sets idd ;D
er kan nog veel meer aan vast, en in combinatie met een standkachel. zal binnenkort eens update doen. zelfs eea aan te zetten met je guard 1 :O
Haha die update wil ik wel zien marus, dat is wel uniek.
Verder afgelopen weekend weer eventjes met de auto bezig geweest, originele turbo filterhuisje zit er weer op. Ook een veerpoot brug gemonteerd.
Tevens de modderkuipen achter vervangen voor ZGAN, en de wielkast rechts achter van vliegroest ontzien.
Momenteel is het bovendek van dashboard eraf, moest nog wat stroomdraden en een extra vacuumleiding weghalen, ooit had een vorige eigenaar zon stoere meter houder erin geschroeft met peppie metertjes en een extra turbodruk meter (er zit al std al één in?). Deze had ik er meteen al uitgetrokken ;D
Nog een paar plaatjes, omdat dat leuker is dan lezen
Zonder veerpootbrug
(http://i59.tinypic.com/6jgcus.jpg)
En met, staat wel mooi
(http://i61.tinypic.com/2h6bw39.jpg)
Wielkastje in de zwarte blerf
(http://i57.tinypic.com/2ikxqis.jpg)
Citaat van: maruska op 05-02-2015 22:46:02
@port : ik heb meerdere sets idd ;D
er kan nog veel meer aan vast, en in combinatie met een standkachel. zal binnenkort eens update doen. zelfs eea aan te zetten met je guard 1 :O
Ben benieuwd!
Ik sta namelijk op het punt om zo'n blokverwarmer te bestellen voor een maat, en overweeg het nu zelf ook. (De set lijkt niet duur te worden aangezien ik een heel flinke onderdelen order hoop te gaan plaatsen met 3 man)
Wat me nog tegen houdt is dat het interieur verwarmen alleen mogelijk lijkt te zijn dmv zo'n stom kacheltje op de vloer. Is daar elders op het forum nog wat interessants geschreven? Kon er niet veel over vinden.
(dan is het topic kapen ook ten einde :-) )
Inmiddels alweer zondag 1 maart, vandaag naar de nieuweleden meeting geweest in Brummen, was gezellig!
Had gehoopt met de CY er aanwezig geweest te zijn, maar tevergeefs vrijdag afgekeurd..
-Veer links achter gebroken
-Dorpel links door gerot
Dealer gebeld voor nieuwe nivomat veer kleurcode blauw geel, was gelukkig nog leverbaar :eusa_dance:
Die kudt clipjes zijn overigens wel een rib uit je lijf 2,40eu per stuk, je bent er 28 in totaal nodig :'( (bijna alles breekt af zoals gewoonlijk..)
De zaterdag meteen maar naar de sloop geweest en van een sloper complete dorpels afgeslepen ^^
Auto vanochtend nog even naar een maatje toe gebracht die er nieuwe stukken in gaat lassen ;D
Las gereed
(http://i61.tinypic.com/oizxqe.jpg)
(http://i60.tinypic.com/t5n66h.jpg)
Boven, waar de sierstrips (veredelde volvo stickers) de witte plastic clipjes afdekken, waren de gaten wel gigantisch...
Wijs middel en ring vinger kon je tegenelkaar gehouden er wel in steken
Bovenkant van de dorpel zitten al "nieuwe" stukken in
(http://i59.tinypic.com/2rp4nmd.jpg)
(http://i57.tinypic.com/2ladkqv.jpg)
Morgen word de onderkant gelast, rechter dorpel ook maar meteen mee genomen, duurde ook niet heel lang meer :eusa_doh:
Na het werk snel langs de dealer, bestelde veer en clipjes halen en monteren! Hopelijk optijd alles klaar zodat hij nog afgemeld kan worden
zo dan ! iets wat je niet echt verwacht had denk ik ?
mooi gerepareerd weer !
Nope, was wel even een tegenvaller, zag wel dat die velsrand iet wat roestig was maar dat die op sommige plekken zo krokant zou zijn niet :eusa_wall:
Jij trouwens niet op de meeting te bekennen? :eusa_whistle:
ik zou niet durven in de bmw ;D
Of was jij in het nederige weert ?
hahaha neu. heb gewoon thuis gezeten :)
heb nog wel even in twijfel gezeten, maar had genoeg te doen hier..
Zo, das niet zo mooi die dorpels. :o
Vraag me af hoe die van mij zijn. na bijna 400.000km.
Ik durf eigenlijk niet te kijken.
Je vertelde het vanmiddag over de dorpel maar dat het zo was had ik nog niet door. Complimenten voor de lasser het zit er weer mooi in.
@Spijky, ik zou zeggen trek die kunststoffen kokers er maar eens af :P
@cornelis, van onderstaande plaatje word ik nog zieliger haha
Achterveer + clipjes opgehaald bij de dealert vandaag, was weer 120 pleuro...
Vandaag de rechter dorpel aan de onderkant gelast. Deze was nog niet apk afkeur (of de keurmeester had niet goed gekeken :P)
(http://i61.tinypic.com/de5smg.jpg)
Morgen de linker, meest verotte, wat ook het afkeur punt was.. :-X
(http://i60.tinypic.com/2mhdidv.jpg)
Hopelijk morgen klaar, meteen naar apk station om punten te laten afvinken, en afmelden :D
auw ! tering wat een roest...
Bohh wat n roest, mooi opknap werk! nu maar hopen dat dit maar bij een klein percentage van onze volvo's voorkomt :o
Ik heb gisteren stiekem gekeken, nog niks kunnen ontdekken. :eusa_shifty:
Ja van die roest word je behoorlijk zielig :eusa_sick:
@spijky, ah beter man. De kunststof kap eraf of even iets opzij geduwd?
Oef dat zijn flinke gaten ::)
Snel afmaken en APK erop! :D Kan je eindelijk (rijdend) van je CY gaan genieten na al het klussen :eusa_clap: :angel:
(http://i62.tinypic.com/2jdo0if.jpg)
Zoo, de auto is weer voorzien van een jaartje APK, keurmeester vond het er weer prima uitzien :eusa_dance:
Gelukkig geen steekproef, wielen lopen aan bij max insturen :eusa_whistle:
Anyways,
Sierstrips voorzien van dubbelzijdig tape, kunnen straks mooi weer op de dorpel geplakt worden.
(http://i59.tinypic.com/2dikqbn.jpg)
Morgen dus beginnen met de dorpels te spuiten in 607, en de kunststof kappen er weer op, lees side skirts ;D
Mooi zo ! Goed dat hij er weer een jaar tegenaan mag.
Ben er ook zeker blij mee, volgende meetings blijft de saffron thuis ;D
:eusa_clap: Toppie :D
Mooi dat je hem er door hebt Tiego nu gaan genieten van de CY :eusa_clap:
Zoo, weer een update
Ramen bleven beslagen zelfs na een paar keer goed warm zijn te geweest, dus het eventuele water/vocht wat in het luchtsysteem zou kunnen zitten is wel verdampt, maar helaas...
Toen ik de bekleding opzij trok zag ik het al meteen, een lekke kachel radiator :eusa_naughty:
Dealert gebeld, hadden hem nog liggen, 230 euro!!! Ik schreeuwde letterlijk door de telefoon WTF , mieps aan de telefoon dacht vast dat ik een hart veknettering kreeg! (was ook zo ::))
Estate services gebeld of er nog een nissens was. Ja die is er hoor meneer, meteen maar heen gereden met de saff, dat was veel voordeliger zelfs vanuit wapserveen. 70 euro kwijt in totaal (incl rubbertjes) :eusa_whistle:
Was gelukkig nog geen zwembad
(http://i59.tinypic.com/szeqs7.jpg)
Ook trof ik een versterker aan, waar het meest rechter stekkertje niet in zat, deze er maar in gedrukt. Deze kabel komt uit de kabelboom van de auto zelf.
Zit deze daar standaart op die plek? En niet bevestigd aan iets?
(http://i57.tinypic.com/95yk1t.jpg)
Nu trof ik onder de bestuurders kant ook een kabel aan, met de zelfde aansluiting alleen iets kleiner???
(http://i57.tinypic.com/29qe64i.jpg)
Mijn geluid is erg zacht, moet de knop elke keer bij radio aan, wel 5x rond draaien, zou dit aan die 1e kabel liggen?
Verder trof ik nog de antenne kabel aan van de originele telefoon antenne op de auto
(http://i62.tinypic.com/dqki6h.jpg)
Waar heeft deze van origine gezeten, en waar gaat hij in? (Mark dat weet jij vast wel ;D )
Nu eerst maar even de warmtewisselaar vervangen
-230 euro voor een kachelradiator ? belachelijke prijs.
-die extra stekker is voor de verbinding van de radio naar de versterker. er zit een losse "versterker-upgrade" kabel dus tussen. soort van heen en weer kabel tussen de versterker en de radio.
-die kleine din kabel is van cd-wisselaar dacht ik.
-telefoon antenne : op het dak, daar lag hij bij mij, met een kabel naar voren. maar ik had een ander soort stekker..
tav de sierstrips... dat tape is flink te dik denk ik. ik heb dubbelzijdige tape gekocht die precies in de daarvoor bedoelde sleuven past. kost wat, maar sluit perfect aan, ook met de positioneringsnokjes op de sierstrip..
Versterker zit normaal met een beugel op het midden console gemonteerd, beugel is dacht ik gelijk aan de beugel van de pro-logic unit in de X70 beugel zal vast nog erl te krijgen zijn op het forum.
Zo, de nieuwe warmte wisselaar zit er in, klusje is zo gepiept. Wat sfeer makers
De boosdoener
(http://i61.tinypic.com/2m2dumf.jpg)
(http://i60.tinypic.com/33e5yrn.jpg)
(http://i62.tinypic.com/2d0h0yf.jpg)
De nieuwe die gemonteerd is
(http://i59.tinypic.com/i69vf7.jpg)
Verder zijn de sideskirts weer gemonteerd en de sierstrips. @mark, had ik niet eens in de gaten dat er sleuven speciaal voor waren gemaakt ;D Het zit er allemaal weer op, en ziet er weer net en goed uit!
Mijn geluid is nog steeds k ut, speakers in de achterdeuren doen het nogsteeds niet.
merk verder ook geen verschil nu die versterker er bij zit 'geplugt'
Maar eens gaan doormeten die rommel..
Vanavond eindelijk met de CY naar de maten :eusa_dance:
Zo de lekkage door de kachel radiator is ook weer opgelost. Versterker zou je zeker moeten merken, als hij het doet?
Tijdje terug in de rode 854R van Rob een versterker geplaatst door EricL hier tijdens een sleutel middag en Rob gaat nu helemaal uit zijn pan, alleen zijn muziek is niet mijn smaak ;D
Maar wat je zegt de boel even doormeten en checken, gaat ook wel goed komen.
De auto maakte een sissend/zuigend geluid, had het idee dat er een vacuum lek was..
Na zoeken en zoeken leek het geluid toch echt voor het linker voorwiel te komen. Daar zit een pot waar je evap slangen op komen.
Slangen komen boven elkaar, en de 3e zit er links van. de enkele
nu is dus de 3e aansluiting die dat vervelende geluid maakt (best wel luid)
Met draaiende motor vinger op het pijpje en de pot trekt gigantisch vacuum en de motor smoort als ware.
Als je er op blaast, komt de lucht uit de andere 2
Zou dit carbon filter/canister te vervuild zijn?
(http://i57.tinypic.com/t7bntw.jpg)
Overigens is deze pot van GM, nergens een volvo logotje te bekennen
Neu, hij doet precies wat tie moet doen ;D
Een van je aanslutingen komt van je tank (waarschijnlijk degene die jij hebt losgepakt), rest is motorvacuum (dus pot moet vacuum zuigen), hou jij de 'aanvoer' nu dicht gaat het blok smoren....
(http://i58.tinypic.com/2replqq.jpg)
Rood omcirkeld zitten 2 slangen.
Blauw zit een clipje wat vuil denk ik tegen moet houden? Deze zuigt lucht aan, wat ik dus hoor.
Zal wel aan mij liggen die zoveel herrie maakt :eusa_shifty:
Vandaag de boosdoener van het ku t geluid gevonden, één van de vorige eigenaren heeft blijkbaar de draden doorgeknipt in de B stijlen links en rechts
(http://i59.tinypic.com/15nu8vk.jpg)
Draden zitten weer aan elkaar en de speakers achter doen het weer super, geluid weer zoals het hoort (versterker werkt nu opeens wel, of het is nu pas hoorbaar?).
Moet nu alleen nog 2 nieuwe tweetertjes in de D stijlen, oude waren uit de houder gesneden, en waren zijn B-kwaliteit tweeters ingeplakt met kit en het kraakt als een malle..
Iemand toevallig nog goede liggen? ;D
Ja hoor,
Die heb ik wel .
20 euro?
Weer een updateje
Inmiddels zijn de D stijl speakers gemonteerd van triton.
Ook een begin gemaakt aan het weer terug brengen van het interieur.
Bijna alle grijze stof delen waren/zijn bekleed met zwart zacht spul er overheen, zag erop zich niet heel verkeerd uit maar de auto moet weer origineel.
Deur paneel rechts voor al een andere voor, links was niet op "voorraad' bij hunterparts.. Iemand anders toevallig?
Speaker voor in de deuren koop ik op de poetsdag van marinus :eusa_angel:
Ook de paneeltjes in de deuren waren bekleed, met daaronder een beste buts lijm..... DRAMAAAA
Vond het zonde om ze meteen weg te tiefen, dus maar begonnen met schrobben zeep en water. Mocht niet baten :eusa_wall:
Verneukt waren ze toch al dus maar met wasbenzine aan de gang gegaan, lijm lost over het algemeen op dan. Of het alcantara het leuk vind is een 2e :eusa_whistle:
Na flink wrijven,poetsen, droge handen toch weer "knappe" paneeltjes al ik eerlijk moet zijn. Moeten alleen even goed uitluchten/dampen ;D
Onder gedaan, boven zit nog vol met lijm. (lijkt op foto minder erg dan het was overigens )
(http://i57.tinypic.com/iwu0yw.jpg)
(http://i61.tinypic.com/971yky.jpg)
Erg plakkerig met wasbenzine :evil:
(http://i61.tinypic.com/14wgdbs.jpg)
De andere was nog plakkeriger
(http://i57.tinypic.com/wuqzxy.jpg)
Resultaat
(http://i62.tinypic.com/14imwia.jpg)
Zit overigens nog steeds met probleem dat mn achterklep half werkt. Wisser doet het niet, motor is oke.
3e remlicht brand wel bij rem in trappen.
Achterruit verwarming werkt niet
CV op achterslot werkt niet, alleen als ik handmatig "vergrendel" pakt de rest van de portieren wel mee. Bij openen niet. Als ik de AB gebruik, knipperen de lampen alleen, bij meerdere keren drukken gaan alleen de portieren.
Alle zekeringen zijn oke
??? ??? ???
Ik gok op breuk in de kabel bij de achterklep. Komt vaker voor.
Citaat van: elianmars op 18-03-2015 21:06:45
Ik gok op breuk in de kabel bij de achterklep. Komt vaker voor.
Denk t ook, precies langs de beugel: haal het tape maar een los, heb het ook bij de hand gehad.
BR
Weer een update
Vanmorgen pakketje binnen met 2 nieuwe reactie stangetjes, de CY "kloenkte" wat op bepaalde stukken weg en bochten dus verdacht deze als eerst :evil:
Gister een volvotech/yatour/motrade module ontvangen van Triton.
Na een korte en duidelijke uitleg wat het is en kan, van cornelis_b op de nieuwe ledenmeeting ook maar 1 aangeschaft. Bedankt ome Henk! :eusa_dance:
8)
(http://i62.tinypic.com/f24uc9.jpg)
In mijn ogen een prima plek, kan ik het SD kaartje nog eruit halen zonder poespas. Kabel loopt netjes achter de bekleding, totaal niet zichtbaar ook niet een bobbel lijntje ofzo erin
Het rode lampje brand, en m'n SC805 pakt de muziek :laugh:
(http://i59.tinypic.com/2m674o5.jpg)
nieuwe stangetjes . Zondag gaan we erachter komen of dit de boosdoener was van het geluid
(http://i59.tinypic.com/2uh1n2c.jpg)
Verder niet meer bezig geweest met het achterklep slot wat niet mee gaat met CV, ruitenwisser en ruitverwarming geneuzel..
Zondag naar kampen POETSENN, dat gaat ie vast leuk vinden ;D
Mooi dat je de module binnen hebt en dat het werkt Tiego, hier ga je veel meer plezier van hebben als van een CD player achter in de auto. Bij mij was het gekraak / gekloenk of hoe je het wil noemen ook over na vervanging van de reactie armpjes. De kogels waren zo soepel als een computer joystick ;D
Citaat van: elianmars op 18-03-2015 21:06:45
Ik gok op breuk in de kabel bij de achterklep. Komt vaker voor.
Zie hier mijn kleine verslagje van de kabelbreuk reparatie. Succes er mee!
http://www.volvo850forum.nl/index.php/topic,70943.msg1544752.html#msg1544752 (http://www.volvo850forum.nl/index.php/topic,70943.msg1544752.html#msg1544752)
Gister bij medeforummer Jeff langs geweest om een goede bestuurders deurpaneel op te halen, en 4 knappe zwarte naafdoppies mee gekregen ;D
In plaats van ophalen en afrekenen werd het toch koffie en praten met de heren. Ook nog even met zijn BTCC project bezig geweest en mogen beschouwen
Weer zoals het hoort ipv de "nieuwe" variant
(http://i57.tinypic.com/bfjmkk.jpg)
Kiekje van onze autos
(http://i61.tinypic.com/142t2c9.jpg)
En het project
(http://i62.tinypic.com/atm43t.jpg)
Die btcc komt me bekend voor ;D zondag na de meeting ff langsgereden bij Jeff. Mooi spandoek aan de muur he :eusa_whistle:
Veel beter die naafkapjes zo :eusa_pray:
:eusa_clap: Goed bezig :D
Maandag bakkie doen :D Ben benieuwd man hoe de CY eruit ziet na de grote poetsbeurt :D
Oh die BTCC.. :eusa_eh:
Laat je ff weten wat goed werkt met poetsen op een CY.
Volgens de mannen van Chemical Guys kon ik het beste Top coat sealant gebruiken als laatste.
Daar is nog een hoop werk aan om er een kopie BTCC van te maken ;D
Om even op je vraag in te springen spijky, we hebben de CY van Tiego gepolijst quarz gloss van Rupes en daarna in de Collonite 845 gezet, geen extra stappen gedaan ivm de tijd. Wat ik wel gemerkt heb is dat de lak gewoon oud is. Met name de motorkap is lastig. Voor t mooie zou je de lak moeten voeden met een product als poorboys white diamond, dan heb je wat minder moeite met uitwrijven.
De top coat sealent ken ik zelf niet maar klinkt goed.
Nou ik heb nu een super paasweekend, 1 omdat maandag vrij ben ;D
2 van jeff mooie CY spiegel kappen mee gekregen, mijne zijn behoorlijk wit (desondanks de poetsdag en Tierries poetskunsten ;D) Dennis en Jeff super bedankt en het was weer gezellig tot maandag!
En 3, het ge eikel met geen werkende achterruitwisser, ruitverwarming en CV op het klepslot nu over is!
Met het laatste beetje moed nogmaals begonnen met meten van de kabelboom en componenten in de klep, alles gaf weerstand.. oke. FUCK wat nu.. De hele boom van achter naar die rimboe voor onder die schopplaat eruit rukken en beginnen met meten? no way. Achter begonnen met voelen en kijken, in dat frame waar je planken van de koffebak op liggen NIKS.. het hoekje waar hij omhoog gaat bekijken NIKS, toch maar eens stuk naar voren getrokken en toen voelde ik wat in mijn hand prikken, jahoor door geslepen kabeltjes. blijkbaar gebeurt tijdens het nieuwe hoekje erin zetten. Zo stom dat ik hier nu pas achterkom, op het oog leek er helemaal niks mee aan de hand, zat precies allemaal aan de achterkant! Je word er echt flauw en moedeloos van als je maar niks vind wat het kan zijn.. Meteen begonnen met strippen en de soldeerbout te verwarmen ;D
De ellende...
(http://i62.tinypic.com/m93ixk.jpg)
Ziet er weer goed uit!
(http://i59.tinypic.com/288zguf.jpg)
Morgen de bekleding weer allemaal op z'n plekkie werken. Weer helemaal happy, wat een mens blij kan maken ;D
Zooo volvo vrienden, we zijn inmiddels al een paar dagen verder... 2 maandjes
Ik heb natuurlijk niet stil gezeten, 2 autos onderhouden en rijden houd je wel van de straat :eusa_doh:
Naar de verkerk r en polestar meet geweest, was goed geregeld! Leuke meet. Volgend weekend de hertenkamp meeting en de dag erop naar heemskerk een meet :)
Verder nog bezig geweest met de CY en saffron..
Stickers geplakt op de saffron
(http://i60.tinypic.com/28je1ox.jpg)
Verder nog een ashoesje vervangen, maar sinds een paar dagen rammelt het, de lange zijde, zit een soort slag in het korte stukje dus daar moeten we weer mee bezig....
Vandaag ook het kachelradiateurtje vervangen, die was er ook aan toe :eusa_doh:
Geen plaatjes van gemaakt, was allemaal niet zo spannend. Tevens mag de waggel weer een jaartje meer rondkachelen, APK eindelijk eens geen punten :)
De CY is ook weer vertroeteld met het één en ander
Nieuwe spulletjes
(http://i62.tinypic.com/2lmtms7.jpg)
(http://i62.tinypic.com/117gpyf.jpg)
(http://i58.tinypic.com/2a4vatg.jpg)
(http://i60.tinypic.com/2u73cyd.jpg)
Wat zien we allemaal:
-Siliconen slangen , behalve die paravaan dingen (65 eu kosten die 2 stomme slangetjes :eusa_snooty: :eusa_snooty: :eusa_wall:)
-kachel radiator voor de saffron
-Nieuwe remschijven voor, voor de CY
-Handrem schoenen
-Remblokjes achter
-RVS remslangen
-Teller tandwieltjes (meteen meerdere gekocht, kost op ebay uit amerika geen drol t.o.v. de hoofdprijzen bij ET of estate services...)
-4 maal Band, Nieuw, Dunlop sportmaxx 2x 205/45/17 Voor, 2x 215/45/17 Achter
En nog een hele hoop reut.. wat niet gefotografeerd is
Maar begonnen met de siliconen slangen te plaatsen. Tevens heb ik ook alle vacuum vervangen voor blauw siliconen :)
(http://i57.tinypic.com/14ak9id.jpg)
Ashoesje vervangen aan de korte zijde
(http://i57.tinypic.com/1zyiqkm.jpg)
Tevens bijde zijden voorzien van nieuw schijven en RVS remslangen (blokken had ik al nieuw gekocht, oude EBC schijven bleken krom, viel echt niet mee te rijden :eusa_naughty:)
(http://i59.tinypic.com/33trx2x.jpg)
Centrale moer vasten en lossen ;D
(http://i61.tinypic.com/155556u.jpg)
Nieuw rubber rondom, banden bevallen mij echt super, echt stil en super veel grip! Ben er zeer over te spreken :)
(http://i62.tinypic.com/23r5reu.jpg)
het beruchte teller tandwieltje vervangen, deze was er mee opgehouden zag het gebeuren, dagteller hield ik toevallig in de gaten ;D
(http://i61.tinypic.com/70g84y.jpg)
Fototje voor de stand van de wijzers mochten ze eraf vallen met de plaat lichtten
(http://i62.tinypic.com/oziua.jpg)
En last but not least, de remblokken en handrem shitzooi vervangen. Mooi een middag zoet geweest met die rommel. Echt waar die handremmen op onze wagens is echt bagger. Systeem is echt kont, heeft meneer volvo niet zo goed over na gedacht.
Maar uiteindelijk na veel testen, vloeken, en stellen toch een super strak goed werkende handrem!!, die niet achteruit rold wat ik eerst had ;D
Een impressie..
(http://i59.tinypic.com/ux7p5.jpg)
NickGr ook nog langs geweest voor een "bakkie" ;D
Was kort maar krachtig, tot zaterdag
Zo dat was het wel weer.
Tot aankomende zaterdag mannen!
Mooi werk weer! Ik gebruik de versnellingsbak ipv de handrem, handrem werkt toch voor geen meter ;D ;D
Tot zondag :)
Gebruik ik eigenlijk eigenlijk ook 9/10 keer, maar wou het nu gewoon werkend hebben, hopende er "jaren" plezier van te hebben ;D
Tot zondag 8)
Ik moet er stiekem niet aan denken dat ik er 2 zou hebben.
Dan hou je geen sociaal leven meer over. :eusa_whistle:
Wat betreft de handrem, inderdaad een systeem van niets.
Bij mij is het meeste daarvan ook nieuw, handrem zo afgesteld dat bij max omhoog hij pas zijn werk doet zodat er veel ruimte tussen voering en trommel zit.
Het hele vacuumtraject vervangen is een fijne gedachten en afhankelijk van de staat van het oude ga je het zo terug verdienen.
Bij mij werd het verbruik enorm veel beter.
Tot zaterdag. 8)
Welke neem je me zaterdag?
De banaan ;D
Het is weer tijd voor ne updateje.
De t5r is nu voorzien van de juiste radio, SC801 met die geile pss opdruk
Tevens de versnellingsbak voorzien van verse olie.
De oude olie, was zo te zien wel aan vervanging toe
(http://i61.tinypic.com/w01f81.jpg)
Nieuwe olie erin doen
(http://i57.tinypic.com/hriq6e.jpg)
Natuurlijk even rond gereden, merk wel verschil, gaat wel veel soepeler
Oude olie lijkt wel teer man :o :o
Kunnen we straks wel als saus gebruiken, als de satesaus op is ;D
Prachtig duo! Een saffron V70R en een CY 855 T-5R. :D
Danku
(http://webshop.gratiswebshopbeginnen.nl/files/7182/afbeeldingen/1379449259-facebook_duim.jpg)
Het is weer tijd voor een update!
Bassie is nog een 850 rijker! Een witte 10v ;D
(http://i59.tinypic.com/2qv8552.jpg)
(http://i57.tinypic.com/2u89udw.jpg)
(http://i57.tinypic.com/n53dib.jpg)
Distributie was recent gedaan, 4 nieuwe R velgjes eronder met 4 nieuwe banden. Nieuwe origneel volvo uitlaat vanaf cat.
Splinternieuw trekhaakje eronder, nieuwe veren rondom -20mm.
De wagen mankeert helemaal niks aan, alleen het thermostaatje is niet helemaal bién meer er zat geen interieur filter in.. ook geen houder.
Afgelopen week weer een hoop spullen mogen ontvangen voor de auto's!
(http://i59.tinypic.com/2q1827t.jpg)
Wat zien we allemaal:
- 2 Schokdempers voor
- 2 Schokdempers achter
- 2 Veerrubbers
- 2 Toplagers
- 2 Taatspotten achter (zo noemt men dat?)
- Setje stofhoezen
- 2 Bougiekabel sets
- 2 Verdelerkappen
- 2 Rotors
- Lambdasonde
- 3 Interieur filters
- PolyUrethaan bovenste motor steun
- PolyUrethaan versnellingsbak steun
- 2 Motor olie filters
- 2 Achterruiten wisserbladen
- Thermostaat
- (werkplaatshandboek voor een maatje die jarig was)
Al het SACHS spul is voor de cream yellow. Deze staat straks weer fris op zijn pootjes ;D
Het is alleen nog even wachten op de 40mm APEX veren rondom..............
Verder krijgt de CY ook nieuw achteruitenwisserblad, setje bougiekabels, rotortje, verdelerkap, PU motor- en versn. bak steun.
Voor de saffron een nieuwe achterste lambdasonde, setje bougiekabels, rotortje en verdelerkap.
En de witte een thermostaatje.
Tevens net terug van oefening, dus maximaal BELASTING vrije sigaretten en drank gekocht. 6.65eu per SLOF sigaretten ;D;D
ik lach me kapot
(http://i62.tinypic.com/abglex.jpg)
Voorlopig mijzelf weer genoeg vertroeteld
Mooi die witte :eusa_clap:
Zoww he das echt goeikoop die peuken zeg :o
Aan de drank dan maar Tiego ;-)
Zo vandaag de de polyurethaan steunen gemonteerd. Man wat een verschil met schakelen ;D Echt de moeite waard!!!
De rammels/trillingen vallen bij mij 10000% mee, alleen draadje van m'n speaker rechts in het dash rammelt nu, ff wat schuim omheen en klaar.
Geluid valt me ook mee, had er meer van verwacht , of komt het dat die 3" DP er al onder hing :P
Versnellingsbak steun
(http://i59.tinypic.com/a26wrr.jpg)
Bovenste motor steun
(http://i60.tinypic.com/wkhe05.jpg)
Ik ben helemaal om, voor mij geen rubber meer. In de toekomst worden alles wat voor PU kan worden vervangen gedaan als het er aan toe is.
Tevens gister olie leidingen ontvangen + rubbertjes en ringetjes clipjes etc voor de saffron. Leidingen zijn verrot en lekken olie wanneer de motor draait, lees als er oliedruk is.
Zijn op de metalen "buizen" door, jammer genoeg niet op de koppelingen van hydroliek slang naar metaal... 176,40 eu in totaal voor 2 lullige leidingen en wat ringetje bende... Maargoed, dan kan het er weer 3,5 ton tegen aan ;D
(http://i61.tinypic.com/2e1u36a.jpg)
Vandaag de olie leidingen vervangen op de saffron, het zag er allemaal weer lekker "gesmeerd" uit ;D
(http://i60.tinypic.com/2cpvzsz.jpg)
(http://i61.tinypic.com/25p4miu.jpg)
(http://i62.tinypic.com/v3lwfs.jpg)
De rotte leidingen
(http://i58.tinypic.com/2wd4l0h.jpg)
(http://i62.tinypic.com/o52slh.jpg)
Één van de vorige eigenaar was al eens aan de slag gegaan met lekkende leidingen, want er zat een andere hydrauliek slang tussen de koppelingen
Verse leidingen aan de thermostaat
(http://i61.tinypic.com/23st449.jpg)
Ziet er toch even wat beter uit ;D
(http://i60.tinypic.com/1z2eumb.jpg)
(http://i59.tinypic.com/167kot0.jpg)
Morgen nog even een maatje helpen met zijn c70, remmerij voor vervangen, en de banaan nog ff wassen voor de meet.
Iedereen die morgen ook in heemskerk is, tot morgen!
Ziet er weer mooi uit :eusa_clap:. Tot morgen!
Tot morgen Tiego, je bent weer lekker bezig geweest ;D
Zo, het falende bijrijders slot is ook weer gemaakt. Deze ging niet mee met de CV, en als ik hem met sleutel op slot wou doen, ging hij er meteen weer af..
Had me al ingesteld om naar de sloop te gaan, en een werkende zoeken. Maar wat bleek? Er was 1 dingetje los... Zie hier onder.
Het heveltje was van het blauwe palletje af..
(http://i58.tinypic.com/nbpy4z.jpg)
Even testen ;D
(http://i58.tinypic.com/352ohok.jpg)
Vanaf morgen weer 3 weken op oefening in duitsland, hoop bij terugkomst dat de gele 40mm APEX veren er zijn.
Dan kan de CY worden voorzien van nieuwe vering, schokdempers etc etc.
en nieuwe verf ? ;D
haha dat staat nog op de planning ;D
Citaat van: maruska op 20-09-2015 16:43:52
en nieuwe verf ? ;D
Een pak vla zal toch wel goed genoeg zijn?
moet het wel die extra romige variant zijn Henk ;D
Citaat van: maruska op 21-09-2015 07:57:35
moet het wel die extra romige variant zijn Henk ;D
Uit ervaring weet ik dat de niet romige variant oranje uitslaat op den duur. De romige variant krijgt een wintervachtje.
Mark bedoeld deze zeker ;D
(http://www.aldi.nl/images/frambozen_en_bananenvla_big_22815.jpg)
On topic:
Vandaag toch nog niet naar duitsland, de trein met voertuigen had vertraging op de duitse spoorwegen. Vertrek is morgen ochtend naar Grafenwöhr, voertuigen van de trein ontladen en richting oefengebied.
Dus een mooie dag om de achterste lambda van de saffron te vervangen. Het lampje en de storing stonden al een tijdje aan ;D
Nu weer in orde, en het lampje is niet meer aan gegaan.
En wel een heeeeeeel spannende foto gemaakt
(http://i57.tinypic.com/29qgtx5.jpg)
Nou dat was het weer, tot over 3 weken
Alweer terug van oefening, treinen met voertuigen kwamen helaas niet aan ivm db schenker rail perikelen...
Vandaag een mooie dag om richting Henk te gaan om de ABS controller door te solderen. Zo gezegd zo gedaan.
Even een stuk rijden, maar daar stond wel een goede bak koffie tegen over ;D Na de koffie en peukie's de controller los gehaald, en overhandigd aan de chef.
Henk in actie ;D
(http://i59.tinypic.com/2s1an11.jpg)
Controller is weer netjes gesoldeert, en dicht gekit. Even laten harden en monteren maar weer!
Erop is was toch moeilijker dan eraf ;D
Alle leidingen en stekkers weer monteren, storingen wissen en hopen dat de storing weg is!
Helaas..., auto wou niet starten. :eusa_think:
Raar genoeg was hij opeens zijn key memory kwijt, na het los halen van de accu??? Hier gaf hij een melding van op de computer. Gewist en op hoop van zegen starten, en JA het beestje doet het weer zonder rare ABS en tracs lampjes! ;D
Nog even een biertje gedaan en maar weer richting huis. Auto paar keer goed in de ABS getrapt, maar niks aan het handje. De controller kan er weer 30 jaar tegen aan.
Henk super bedankt, en het was weer gezellig! ;D
Was inderdaad een rare storingsmelding " imobilizer: Key not in memory" maar goed na een reset was het opgelost :eusa_dance: Eigenlijk was het een rot klusje dat in en uitbouwen van de controller maar dat lag puur aan de bedrading van je gas installatie die daar heerlijk in de weg zat :(
Je had tijd zat en wilde de controller ook wel eens van binnen zien, dus geen ruil unit plaatsen maar openmaken dat ding ;D ;D Ook bij deze controller waren het de nodige tinbreukjes en na het verwijderen van de oude tin en het schoonmaken met een glasvezelborsteltje was het eigenlijk zo gepiept, na dicht kitten was het een uurtje wachten en hij kon er weer in, het weer was prima dus we hebben lekker in de tuin kunnen zitten.
Was gezellig Tiego en die unit kan er voorlopig weer een paar ton tegen.
Zo weer even tijd voor een update.
Afgelopen week toch besloten om een fatsoenlijke polijstmachine aan te schaffen incl een aantal toebehoren. :eusa_dance:
(http://i57.tinypic.com/21c2fk.jpg)
Tevens 5L ATF uit duitsland laten komen, dit scheelt aanzien met de prijzen in nederland.
(http://i62.tinypic.com/9as0lj.jpg)
Vandaag de stuurbekrachtiging van de CY geflushed, kwam behoorlijk zwarte ATF uit. Beestje stuurt nu weer een stuk soepeler. ;D
(http://i61.tinypic.com/1zebgg8.jpg)
Morgen misschien de V70 ook nog even doen.
De witte 850 is ook verkocht, in handen van mogelijke toekomstige forummer. Betrokkene is er erg blij mee, kan je wel zien aan de aantal foto's die geplaatst worden op dergelijke volvo FB pagina's.
Aankomende week komen hopelijk de APEX verlagingsveren binnen..
Wanneer gaan we polijsten Tiego?
Goed bezig Tiego,
Mooi dat de witte verkocht is. Want laten we wel wezen, die moet gewoon lekker rondrijden ipv stof te happen als 3e auto en geschorst zijn...
Succes met het poetsen! Ben benieuwd naar het resultaat! Zal je cy en saff nog netter maken :D
Vandaag zijn de veren ook binnen gekomen. ;D
Één der dezen dagen de rotzooi maar allemaal omwisselen voor nieuw spul wat alweer een tijdje ligt stof te happen
(http://i59.tinypic.com/2hn6gb6.jpg)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
@ Henk, Binnenkort wel een keer. De saffron moet nog eens gedaan worden ;D
@thomas, danku danku
cy veren ^^ ;D
Fijn dat ze eindelijk binnen zijn :D
Lekkkkker klussen binnenkort :eusa_clap:
De banaan zal wel lekker gaan sturen met alle nieuwe onderdelen aan het onderstel :D :eusa_whistle:
Mooi is al eerder gezegd CY veren, passen goed bij de banaan en ik weet zeker dat je er een lekkere stuge wagen mee krijgt maar niet te stug, geen kruiwagen zeg maar ;D ;D
Zo, de nieuwe veren en veerpoten + lagers en rommel zitten erop :eusa_boohoo:
Vrijdag de laatste spulletjes binnen, dus begonnen met ringen op de veerschotels plakken. Of dit nou echt nodig was, geen idee, maar de meningen waren erover verdeelt zoals ik hier gelezen heb.
Bovenkant iets opschuren, ontvetten met wasbenzine en solutie erop gesmeerd. Daarna de ring.
(http://i62.tinypic.com/suvadx.jpg)
Die zit erop, en komt er niet meer af ;D
(http://i58.tinypic.com/2zjdzl4.jpg)
Gister begonnen met het echte werk. Helaas moet ik de achter schokdempers nog vervangen, die ik gekocht had bleken verkeerde. voor een opel vectra B of daewood zie ik je nog een keer :eusa_wall:
Bevestigingspunt van de schokker was veeeelste klein, dus nu even tijdelijk gele koni's eronder. (de sachs achter zijn vandaag besteld ;D)
(http://i58.tinypic.com/2q0lqfc.jpg)
(http://i58.tinypic.com/2zq97r9.jpg)
Een impressie hoe die er even bij stond
(http://i62.tinypic.com/10ckftv.jpg)
Toen was de voorkant aan de beurt, en dit was wel nodig. De veerschotel was behoorlijk af zoals je op het fototje kan zien, en de bumpstops zijn blijkbaar door de ratten compleet opgevreten ;D ;D
(http://i58.tinypic.com/33wps2r.jpg)
De nieuwe veerpoot, veer, bumpstop en hoes, veerschotel en toplager.
(http://i58.tinypic.com/azf2oo.jpg)
En eronder
(http://i58.tinypic.com/2i04sgp.jpg)
Auto rijd nu echt een stuk beter, zoals ik wel mocht verwachten ;D Lekker stug, maar wel comfort.
Alleen achterkant nog even Sachs aankomende week, want die koni's rijden *** (1tje is lek) :eusa_whistle:
Nog even snel een kiekje gemaakt
(http://i61.tinypic.com/5e8gv9.jpg)
Hopelijk zakt hij nog wel ietsje voor, mij nog net ietsjes te hoog :P
In ieder geval al een hele verbetering.
Dat ziet er netjes uit Tiego en mijn ervaring met Apex is dat ze nog wel iets gaan inzakken. Ruk dat je voor achter de verkeerde dempers had.
Mooizo, goed om te horen :)
Jup, de grappen werden al gemaakt dat ik een gele vectra had ;D
Mooi werk. Wat blijft dat CY prachtig.
Welke apex veren zijn dit? 40mm verlaging?
Staat mooi
Ja dit zijn de APEX 40mm geel.
Danku ;)
geel is het nieuwe.... ehh.... cream yellow ;D
Niiiceee :D
Is hij inmiddels al een beetje verder gezakt (zoals je hoopte)?
Nog niet meer naar de auto gekeken sinds zaterdag avond :-X
moet je ook eens je nest uit komen Tiego ;D
Citaat van: portlock op 19-10-2015 12:45:55
Nog niet meer naar de auto gekeken sinds zaterdag avond :-X
Gaat alles wel helemaal goed met je ;)
Jahoor, de maandag zit er bijna op ;D
Vanochtend kwam de GLS langs een pakketje brengen, de 2 achter schokdempers. ;D
Spul er meteen onder geknald, werkje van niks.
Nieuwe schokdempers
(http://i60.tinypic.com/330fres.jpg)
Zie hier het verschil met het ophang punt, juiste en foute
(http://i57.tinypic.com/6qf7ue.jpg)
En eronder!
(http://i59.tinypic.com/do5f89.jpg)
Volgende week donderdag een afspraak gemaakt bij Roessink in Zwolle om de 850 uit te lijnen, kon helaas niet eerder :(
Vandaag de RPM Defloater ontvangen van Maarten-t5. Keurig netjes aangekomen, super afgewerkt. Mooie digitale handleiding erbij. Oog voor detail ;)
Maarten bedankt! :eusa_dance:
(http://i59.tinypic.com/28ushno.jpg)
Voor uitleg betreft dit moois klik hier -> RPM Defloater (http://www.volvo850forum.nl/index.php/topic,65153.0.html).
Aankomende week er maar even opzetten.
Jij blijft ook bezig man met die oude wagen ;D ;D
Naar de sloop gaat 'ie echt niet hoor ;D
Citaat van: portlock op 27-10-2015 21:32:18
Naar de sloop gaat 'ie echt niet hoor ;D
Toch maar niet ?? ;D
Zo, de CY is weer uitgelijnd sinds vrijdag. Rijd weer super nu, totdat ik thuis kwam en linksvoor een aanslepend geluid hoorde. :eusa_think:
Wiellager... Remmerij kan het niet zijn want dat is allemaal nieuw. Wel zeer lichtjes te horen, maar dat is het begin stadium.
Diezelfde middag de defloater geinstalleerd, werkt allemaal prima en rijd echt 100x fijner. :eusa_dance: Maarten nogmaals bedankt!
Test rit gedaan, en kwam weer thuis aan, en rolde uit richting m'n parkeer plekkie en het knapte erover. M'n vader meteen opkijken, huh dat hoort niet. Beetje achteruit en vooruit gereden en even luisteren. jahoor, dat wiellager is ook verrot, maar ook echt goed :eusa_snooty: :eusa_wall:
Denk doordat de sporing eerst niet klopte (teveel toespoor links en rechts voor), de lagers zwaar onder spanning stonden, en nu de wielen weer goed staan het makkelijker draait en dus soepeler en dat de lagers naar de kudt zijn gedraait, en ik dat nu dus hoor..
Vandaag meteen om 0900 onze vrienden in Obdam gebeld met de vraag of ze 2 maal wiellager 850 hadden, ja hoor tiego deze zijn er. Top, dan stap ik in de auto en cross ik de dijk ff over ;D
SKF lagers waren toevallig net in de aanbieding, 79eu p/s :eusa_dance: :eusa_whistle:
Ook maar meteen de rechter motorsteun gekocht want die was er ook aan toe.
(http://i63.tinypic.com/n39j6p.jpg)
Oude lager eruit
(http://i63.tinypic.com/6h1gsi.jpg)
Nieuwe lager in ;D
(http://i66.tinypic.com/30tmjih.jpg)
En weer op zijn pootjes.
(http://i66.tinypic.com/xekehx.jpg)
Morgen de andere kant doen en het motorsteuntje vervangen.
Let erop dat je de rechter as niet teveel naar buiten trekt. Dan kun je gaan knikkeren :eusa_shifty:
Thanks voor de tip. ;)
Maar er zit borgclip in de homokineet, of bedoel je die middelste van de lange as? Die met 3 "wieltjes" ipv kogels, is deze niet geborgen?
Morgen nog even de andere kant en dan op naar de volgende klus ........................................... rijden met dat ding ;D ;D
Jammer dat ik vandaag bij moeders in Brabant was want ik heb ook nog een paar dingetjes nodig van Estateservice, anders hadden we nog even een Estate mini meet kunnen doen.
Haha tja, blijft wat he die ouwe hokken ;D
Helaas idd. in Espel staan ze weer gebroederlijk naast elkaar :P
Citaat van: portlock op 31-10-2015 22:24:52
Thanks voor de tip. ;)
Maar er zit borgclip in de homokineet, of bedoel je die middelste van de lange as? Die met 3 "wieltjes" ipv kogels, is deze niet geborgen?
Zie hier de foto's van de aandrijfas van mijn V70 (1999).
(http://www.familie-verweij.nl/volvo/aandrijfas3.jpg)
(http://www.familie-verweij.nl/volvo/aandrijfas4.jpg)
(http://www.familie-verweij.nl/volvo/aandrijfas7.jpg)
Nu weet ik niet zeker of de assen van de 850 ook zomaar uit elkaar getrokken kunnen worden :eusa_think:
Naar mijn weten niet. Bij mijn v70r '98 had ik de lange as er ook uit, vanwege een kapot hoesje. Best aan die as lopen trekken maar ik kreeg hem niet uit elkaar. :P
Vandaar de vraag.
Volgens mij is vanaf 1999 het 'nieuwe' type as gekomen, niet met 1 centrale moer, maar met 2 moeren.
Of die wel/niet geborgd is, geen idee.
EDIT: zo te zien zitten er bij jou wel kogels in het de middelste koppeling. Bij mijn v70 '98 zit er het eerder genoemde in, ipv kogels. Deze kan ik niet uitelkaar trekken zonder borging eraf te halen
Citaat van: portlock op 01-11-2015 00:32:10
Naar mijn weten niet. Bij mijn v70r '98 had ik de lange as er ook uit, vanwege een kapot hoesje. Best aan die as lopen trekken maar ik kreeg hem niet uit elkaar. :P
Vandaar de vraag.
Volgens mij is vanaf 1999 het 'nieuwe' type as gekomen, niet met 1 centrale moer, maar met 2 moeren.
Of die wel/niet geborgd is, geen idee.
`
Is die R een automaat? Die assen zijn namelijk wél geborgd en kunnen niet uit elkaar worden getrokken.
Is inderdaad een automaat.
Mijn helaas ex v70 uit 99 heb ik ook een keer mogen knikkeren.
Word je niet heel blij van
Eigenlijk is het heel simpel; alleen de assen met een centrale bout ipv moer kun je uit elkaar trekken (en dan moet je knikkeren). Type maakt verder niet uit want ook van een R heb ik ze al eens los in de hand gehad.
De assen met een moer zijn steviger en donderen ook niet zo snel uit elkaar. Wat met deze assen dan weer wel gebeurt is als je de auto te ver opkrikt en de as te schuin komt te hangen, deze uit de binnenste homokineet kan schieten (die 3 grote kogels)
Oke duidelijk, ik ga voorzichtig te werk zometeen aan de rechts kan ;D
Vandaag met de rechterkant bezig geweest. Begonnen met de motorsteun onder de distributie, en daarna het lager.
De motorsteun viel toch wel tegen om "ff" te vervangen. De 2 boutjes aan het blok waren zo los, alleen de 2 aan het subframe vielen tegen, nja die aan de oliefilter kant. Of het lag aan mijn gereedschap of aan de steun, vandaar dat hij verandert is? De olie pomp en krukaspoelie zitten namelijk totaal niet in de weg ;D
(http://www.estateservices.nl/media/catalog/product/cache/1/small_image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/8/6/8631698-s1.jpg)
(http://www.estateservices.nl/media/catalog/product/cache/1/small_image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/9/1/9135178-S.jpg)
De nieuwe versie is een stuk lager, dan heb je die stukken naast het boutgat veel lager waardoor je wel enigzins een ratel en dop erop kan krijgen.
Maargoed we laten ons niet verslaan, en na veel kleine slagjes is hij toch eraf :)
(http://i66.tinypic.com/mtnl6t.jpg)
Nieuw en oud naast elkaar, zoals je kan zien is de pen die aan het metalen steuntje wat op het blok komt een stuk lager. Is ook een indicator dat hij aan vervanging toe is.
(http://i64.tinypic.com/30njha9.jpg)
Het oude lager eruit
(http://i66.tinypic.com/b707ko.jpg)
Nieuwe erin
(http://i65.tinypic.com/2q0ki14.jpg)
Tevens de ABS ring even leeg gekrabt, wonderbaarlijk dat hij nog een signaal kreeg van de sensor ;D
Elianmars, bedankt nog voor de tip! Heb hem zover mogelijk richting het blok gehouden, just to be sure... ;)
Testrit gedaan in de potdichte mist bij ons, maar daar draaiden de lagers niet minder om. Weer perfect!
Ook die nieuwe motorsteun merk ik, schakelen gaat een stuk soepeler.
Ook viel me op met de test rit, omdat ik minimaal geluid wou produceren om eventuele geluiden te horen van de wielen, dat wanneer ik mijn koppeling intrap en op laat komen ik soms een soort krak hoor.
Druklager wat minder aan het worden is? Kan dit kwaad?
De plaat slipt absoluut niet, die is gewoon goed.
Weer een paar leuke klussen gedaan.
Die nieuwe steun ziet er inderdaad gemakkelijker uit, ik krik het blok bij losmaken een cm of 10 op. kom je er eenvoudig bij.
Wanneer heb je voor het laatst je koppelings(rem)vloeistof even doorgespoeld? Koppelt vaak een stuk soepeler/stiller erna.
Citaat van: portlock op 01-11-2015 22:08:30
Tevens de ABS ring even leeg gekrabt, wonderbaarlijk dat hij nog een signaal kreeg van de sensor ;D
Ook viel me op met de test rit, omdat ik minimaal geluid wou produceren om eventuele geluiden te horen van de wielen, dat wanneer ik mijn koppeling intrap en op laat komen ik soms een soort krak hoor.
Druklager wat minder aan het worden is? Kan dit kwaad?
De plaat slipt absoluut niet, die is gewoon goed.
Lekker bezig geweest weer! Zolang die ABS ring niet vol zit met metalen prut zal hij het wel blijven doen, het is een inductief systeem.
Dat geluid van je koppeling... misschien hoor je de gaffel die kraakt op het scharnierpunt. Dat is vast te smeren, maar ik heb geen idee hoe :D
Dat rubber had zo te zien wel zijn beste tijd gehad. Je hebt weer een mooie klus achter de rug.
Dankuwel heren.
Remvloeistof heb ik vorig jaar ververst, daarbij heb ik de koppelingsvloeistof niet mee genomen. Waar zit het ontluchtings nippel?, want dan gaan we dit meteen deze week doen ;D
De wiellagers vielen mij nog enigzins mee, spul wou nog redelijk los.
Die nippel zit onder je luchtinlaatbuis, aan de voorkant van je versnellingsbak waar je cilinder/druklager zit, wil nog weleens stroef koppelen en geluidjes verhelpen.
Klein hamertje, dus de boel wilde lekker los.
Mooi die verse lagers!
Ja wou nog aardig los.
Vanmiddag maar eens even kijken of ik het nippel kan localiseren.
Afgelopen woensdag de motorolie en filter van de saffron vervangen, niet heel spannend.
Dinsdag weer een aantal spulletjes ontvangen,
tevens woensdag een rip kit en 3" highflow aanzuig buis over genomen van redolpho. :eusa_dance:
(http://i68.tinypic.com/15z15ef.jpg)
-Peilstok
-Peilstokbuis + o ringetje
-Stahlwille wringijzer
-Remklauwpen set.
-Remklauwveertjes
-LED lampen voor in de mistlampen
-Popnageltang
Woensdag de nieuwe remspulletjes op de 850 vervangen, puur preventief. Alhoewel die veren voor de remklauw wel aan vervanging toe waren, zat nog maar weinig spanning in :eusa_whistle:
De RIP kit en highflow buis
(http://i65.tinypic.com/wi0cpj.jpg)
Vandaag de ripkit op de 850 gezet, oogt een stuk beter! :eusa_dance:
(http://i68.tinypic.com/5497qr.jpg)
en de oude situatie
(http://i57.tinypic.com/14ak9id.jpg)
Van het weekend de siliconen slangetjes die eraf kwamen op de saffron zetten
(http://i64.tinypic.com/orqn8i.jpg)
Ook de peilstok + buis vervangen op de saffron aan gezien mijn oogje op de oude was afgebroken..
Hoop gelul gelezen over lengtes ervan etc.
Hier nogmaals de nummers die je moet hebben om het goed te hebben:
9497550 Buis
9497557 Peilstok
30637865 Ringetje onderaan buis
(http://i66.tinypic.com/o90kxu.jpg)
Was wel even stoeien met dat boutje, vooral in het donker ;D
Goed bezig !, voor het mooie de buis nog polijsten :P
Welke led lampen heb je besteld? en waar ?
Deze lampjes zijn erin gekomen
http://www.ebay.nl/itm/252121704076?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Ik koop vrijveel led lampjes via ebay of alibaba.
In nederland gaan de prijzen voor ledjes veelste veel over de kop, 10eu voor 2 T10 ledjes haha die is gek.. vaak genoeg in webshops voorbij zien komen
Enige nadeel is dat alles uit china komt, en je dus over het algemeen pas na 2 weken hebt. maarja
De lampjes die je in nederland koopt komen ook gewoon uit china ;)
Het toont gelijk veel mooier onder de kap met de rip kit. Pijlstokbuis heb ik ook een keer mee lopen vogelen, je kan er ookheel makkelijk bij ;D
Gaaf
Als je die CY klaar hebt moet je maar een belletje geven.
Wil hem graag zien.
Tiego hoe is de lichtopbrengst van de ledverlichting in de mistlampen en ben je tevreden?
Gister nog even de siliconen slangen van het inlaat traject overgezet op de v70.
Vanochtend het wiellager van een maatje zijn C70 T5 RV vervangen, was wel aan vervanging toe.
Wiel en remklauw eraf, en vond dat de remschijf al zo veel heen en weer ging.
Na de aandrijfas een tikkie terug te geven lazerde het buitenste stuk zo op de grond ;D
Centrale moer was het enige wat het zaakje bij elkaar hield
Filmpje ;D
https://youtu.be/SHNW-ey8E4Q
Foto van het mooie lager, kwam geen druppel vet uit, alleen maar ijzer slijpsel
(http://i63.tinypic.com/amvfd.jpg)
Zo ziet dat er dus uit :angel:
(http://i63.tinypic.com/33tp2jq.jpg)
En de neue er weer op
(http://i68.tinypic.com/egsjgo.jpg)
Een impressie
(http://i68.tinypic.com/2i7ln6f.jpg)
Draait weer lekker nu, geen vervelende slepende geluiden. Hij zei dat hij het toch wel mistte dat bijgeluid :eusa_snooty:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
@Redolpho
Zal ik doen kerel ;)
@jan-willem
Lichtopbrengst valt tegen, ook niet echt voor die insteek gekocht, maar meer voor de bijpassende kleur voor de xenon en stadslampjes
Rij altijd met mistlampen aan.
Als je over wil naar LED, maar nog wel veel licht wil zou ik voor duurdere lampjes gaan, of er in xenon in zetten ;D
Het is weer tijd voor een update.
(http://i64.tinypic.com/302w902.jpg)
Afgelopen vrijdag (27-11-2015) de bougies vervangen en het LPG filter voor de Saffron.
Bougies zaten er al 46.000KM in dus waren wel aan vervanging toe. Dit keer voor origineel volvo gegaan.
Ook het LPG filter weer vervangen na 20.000KM. Ook alvast voor de volgende beurt besteld ;D
Tevens een nieuwe radiateur gekocht voor de T-5R. Een NRF, waarom? Omdat origineel volvo nergens op slaat met de prijs en een behr/hella een keer zo duur was als deze, 85eu vs 150-160eu.
Bovendien is NRF ook gewoon goed spul.
(http://i64.tinypic.com/1zx9lsh.jpg)
Ook nog de benodigde clipjes en o ringetjes gekocht voor de olie koeler leidingen.
(http://i64.tinypic.com/1zvsvfr.jpg)
Aankomende week maar eens erin hangen als het weer normaal is, en ik tijd heb.
vergeet niet een extra ty-wrap om die klemmen te doen, rotdingen ;D
Als je ze niet oprekt en ze klikken vast hoeft er geen ty-wrap om.
Better be safe than sorry.
Ik heb het wel gedaan mbv slangeklemmen. Kwaad kan het niet en loop dan in ieder geval geen risico.
Dikke eensch ! Kijk maar wat er gebeurde bij Piet en Marcel.... Daar klapte nieuwe klemmen er zo af en die zaten toch echt goed !
Vanmorgen maar de radiateur wezen vervangen. 3e keer dat ik er een vervangen heb, maar deze keer viel tegen.
Bouten die afbraken, die de condensor, intercooler en rad. bij elkaar houden, en 1 bout van de ophangen. (ronde moertje) brak los van de carresorie.
Beugels aan de intercooler die afbraken. Al die opstaande stukjes aluminium waren behoorlijk broos..
Al met al iets langer bezig geweest om het spul er weer op te krijgen. Boutjes zagen passend maken etc etc.
De reden van vervanging
(http://i65.tinypic.com/2utge13.jpg)
Een impressie
(http://i64.tinypic.com/axis2f.jpg)
Beugeltjes er aan vast geschroeft. En beugel in de owatrol gezet.
(http://i67.tinypic.com/16h6gpx.jpg)
En weer alles terugbouwen
(http://i63.tinypic.com/okv6lt.jpg)
Koelvloeistof optoppen en rijden maar. Onderweg nog wat bij geknikkerd omdat het lampie begon te branden en weer klaar met ontluchten ;D
Tevens is er een T-5R matten set onderweg naar mijn adres vanuit amerika, zal aankomende week wel binnen zijn!
Nu alleen nog het mapje erbij scoren ;D
Zo eindelijk weer thuis...
(http://i68.tinypic.com/ekowe9.jpg)
Zostraks rond 8en richting maatje gereden. Op een gegeven moment liep m'n temperatuur meter op. Vreemd.. :eusa_think:
Rustig an dacht ik maar, en hij liep nog verder op. Meteen aan de kant gezet, blower op max en max warmte en de temp liep nog steeds op. :eusa_snooty:
Motor uitgezet, kap open en kijken maar. KVS voldoende, nergens een lekkage te vinden of wat dan ook.
Kwartiertje gewacht, en rustig weg gereden. Nog geen 30m later liep de temperatuur meteen weer gestaag op, dus einde rijden. Maatje me afgesleept de laatste 2km naar zijn huis.
Wat me opviel bij het wachten tot hij kwam, is dat er geen warme lucht uit de roosters kwam. Dat merk je echt wel tussen 21 en standje snijbrander.
Pijpjes gevoeld die door het schutbord gaan, zijn gewoon op temperatuur gekomen door de turbo warmte, niet door KVS. Tankje open gedraait, zat maar weinig "druk" achter.
Einde waterpomp dus.
ANWB gebeld, dik uur en 3 kwartier staan wachten tot er een nebbes langs kwam. Ja meneer wat is er precies aan de hand. Verhaal uitgelegd etc. etc.
Alles was al weer behoorlijk afgekoeld, dus even starten zodat meneer anwb kon uitsluiten wat het wel en niet was, en ja het was toch de waterpomp. ( zei ik toch??? :eusa_whistle:)
Berger laten komen en richting huis.
Morgen meteen de distributie en WP eraf trekken, en hopen dat ik alle schoepjes terug vind.
Ik heb het vermoeden dat de vorige eigenaar een WP met plastic schoep erop heeft gezet. Maargoed, we gaan er achterkomen..
Lekker begin van m'n kerstverlof..
Ai, dat is minder.... Hopelijk valt de schade mee :eusa_pray:
Nou de distributie en waterpomp is eraf.
Mijn vermoeden was toch waar helaas, plastic waterpomp schoepen.
Er kwamen mij helaas maar 2 stukjes schoep tegemoet.
1tje zag ik vastzitten, proberen eruit te halen, maar deze ging er verder in.......
Vanmiddag nieuwe distributie en WP halen bij de volvo en hopen op het beste. Als die stukjes ooit weer loskomen worden ze toch wel fijn gemalen, en er lijkt mij genoeg doorstroming in het blok.
Of als er iets bij de thermostaat komt kan ik dit nog er uit vissen.
Distributie loshalen
(http://i63.tinypic.com/14mgknc.jpg)
Knaken waterpomp met plastic schoepen
(http://i66.tinypic.com/sxltdy.jpg)
Vastzittend stukje wat ik er helaas niet uit heb kunnen krijgen
(http://i64.tinypic.com/2co1zsp.jpg)
Bij deze raad ik iedereen af om waterpompen te kopen waar plastic schoepen aanzitten, en ook van een onbekend merk. Je wil hier gewoon geen gezeik mee...
Alleen volvo of AISIN pompen (zelfde als volvo)
Citaat van: portlock op 17-12-2015 13:16:18
Nou de distributie en waterpomp is eraf.
Mijn vermoeden was toch waar helaas, plastic waterpomp schoepen.
Er kwamen mij helaas maar 2 stukjes schoep tegemoet.
1tje zag ik vastzitten, proberen eruit te halen, maar deze ging er verder in.......
Vanmiddag nieuwe distributie en WP halen bij de volvo en hopen op het beste. Als die stukjes ooit weer loskomen worden ze toch wel fijn gemalen, en er lijkt mij genoeg doorstroming in het blok.
Fijngemalen? door wat dan?
Ik zou eerder er voor vrezen dat dergelijke stukjes de doorstroming op een kritiek punt beperken of tussen de tanden van je nieuwe waterpomp komen, met een blokkering en gebroken D-riem tot gevolg.
Kan je niet beter alle slangen van de KVS losmaken en kijken of je de rest van de rommel er uit kan spoelen? Misschien zelfs een nieuwe radiateur omdat daar waarschijnlijk de resterende stukken in hangen?
Goed doorspoelen was ook al wat ik adviseerde, tegen de richting in, misschien spoel je ze terug en duw je 90% eruit.
Dat ene kleine stukje wat ergens nog in de radiateur zal blijven hangen zal weinig problemen veroorzaken, juist fijn die radiateur die ze opvangt. Liever dat dan dat ze oneindig rond dwalen..
En het plastic zal wel zo bros/slap zijn dat al komt er ooit iets bij een vol draaiende metalen pomp dan zal dat plastic het begeven en de pomp geen krimp geven.
Laatste situatie van hinder, in de thermostaat iets open/dicht houden, ook dit merk je gauw genoeg.
tja, het alternatief, je blok open maken om een plastic schoepje te vinden? Wenselijk maar redelijk overkill..
Oei, balen man! Is dat dan zo van het ene op het andere moment of had je al een tijdje dat de temperatuur wat hoger stond dan voorheen?
Kwam gister avond opeens. Rijden met een plastic waterpomp is gewoon wachten tot het fout gaat.
Nieuwe spul is allemaal besteld, morgen ochtend meteen weer aan de slag. ;D
Tja sommige mensen willen alles zo goedkoop mogelijk......Want de originele onderdelen
zijn veel te duur.
Ik hoop voor je dat de motor niet te heet is geweest!
Succes,
Ongelofelijk eigenlijk de schade die dit soort zooi kan veroorzaken als het wél fout gaat.
Een bezuiniging van een paar tientjes op iets wat cruciaal is voor de auto.
Ik denk dat je geen schade zal hebben. Je was er op tijd bij en je zal vast niet hebben zitten planken op dat moment. ;)
Succes morgen, maar wat zonde van je tijd en zo onnodig. Voortijdige distri wissel dus. :eusa_wall:
Citaat van: razorx op 17-12-2015 20:11:41
Ongelofelijk eigenlijk de schade die dit soort zooi kan veroorzaken als het wél fout gaat.
Een bezuiniging van een paar tientjes op iets wat cruciaal is voor de auto.
Ik denk dat je geen schade zal hebben. Je was er op tijd bij en je zal vast niet hebben zitten planken op dat moment. ;)
Succes morgen, maar wat zonde van je tijd en zo onnodig. Voortijdige distri wissel dus. :eusa_wall:
Ja, precies wat je zegt..
Die paar tientjes :eusa_snooty:
Dank, en ja, wou m'n tijd wel nuttiger besteden.
Distributie was gedaan in 2010 op 293xxx km.
Wat ik overigens wel raar vind, aangezien de interval 8 jaar of 120K is.
Auto is van 98, dus zou in 2006 en 2014 zijn, of 240K de laatste keer :eusa_think: :eusa_think:
Km stand is nu 362xxx. Gekocht met 312xxx
Citaat van: portlock op 17-12-2015 21:41:53
Citaat van: razorx op 17-12-2015 20:11:41
Ongelofelijk eigenlijk de schade die dit soort zooi kan veroorzaken als het wél fout gaat.
Een bezuiniging van een paar tientjes op iets wat cruciaal is voor de auto.
Ik denk dat je geen schade zal hebben. Je was er op tijd bij en je zal vast niet hebben zitten planken op dat moment. ;)
Succes morgen, maar wat zonde van je tijd en zo onnodig. Voortijdige distri wissel dus. :eusa_wall:
Ja, precies wat je zegt..
Die paar tientjes :eusa_snooty:
Dank, en ja, wou m'n tijd wel nuttiger besteden.
Distributie was gedaan in 2010 op 293xxx km.
Wat ik overigens wel raar vind, aangezien de interval 8 jaar of 120K is.
Auto is van 98, dus zou in 2006 en 2014 zijn, of 240K de laatste keer :eusa_think: :eusa_think:
Km stand is nu 362xxx. Gekocht met 312xxx
Wat is daar raar aan? 120000 op 8 jaar is 15000 per jaar. Rij je meer haal je die 8 jaar niet. Of iemand heeft deze bij aankoop vervangen. Of al eerder een waterpomp met kunststof schoepen. ;D
Waarom worden die ondingen met plastic schoepen überhaupt verkocht? ::)
Ik vis de schoepjes er met een endoscoop en een ijzerdraadje met een dotje kit uit het blok. Als het goed is kunnen ze niet verder dan waar ze nu liggen. Ze zijn, mits ze in 1 deel (9/10 keer) losbreken te groot om door de rest van het blok te gaan.
Oja...heel veel geduld.
Citaat van: elianmars op 17-12-2015 22:00:40
Waarom worden die ondingen met plastic schoepen überhaupt verkocht? ::)
Vanwege lagere productiekosten
Citaat van: T5-4life op 17-12-2015 22:32:46
Citaat van: elianmars op 17-12-2015 22:00:40
Waarom worden die ondingen met plastic schoepen überhaupt verkocht? ::)
Vanwege lagere productiekosten
en de daaropvolgende hogere reparatiekosten wellicht :eusa_whistle:
Ik heb bij beide Volvo's vrijwel direct na de aanschaf er een nieuwe distributi + waterpomp (allemaal origineel Volvo) op laten leggen. Niet omdat het geld me op de rug groeit, maar om deze verhalen. Je hoort het toch wel vaker. En al helemaal bij de wat oudere auto's. Vaak zitten er relatief hoge kosten aan te komen als iemand zijn auto weg doet voor een leuk prijsje. Hopelijk is er verder geen schade :)
Kloten dit en dus precies een voorbeeld hoe het niet moet... Wel lullig dat jij nu net de sjaak er mee bent van het gepruts van je voorganger(s)
Inderdaad Dirk.. Geen woorden meer aan toe te voegen
----------------------------------------------------------------------------
We kunnen los.. ;D
Daar ging alweer een deel van de eindejaarsuitkering.. Maargoed het moet maar
(http://i64.tinypic.com/11lj0ue.jpg)
Thermostaatje ook maar meteen mee pakken, die was ook niet al te best meer.
goed bezig Tiego ;D
die uitkering is anders ook zo zonde om aan bier en eten te besteden hahahaa
Haha Mark, daar zijn de meningen over verdeeld ;D ;D ;D
Anyways, de nieuwe set en WP zit er weer op, was wel ff kloten met die spanner, ben alleen die hydraulische gewend. :eusa_whistle:
Er weer op
(http://i65.tinypic.com/15p60j4.jpg)
Testrit gedaan vanmiddag, gewoon goed!
Temp netjes 90 graden. Had de stationair regelaar ook even schoongemaakt, geen op en neer gaande toerenteller meer.
Blok lijkt ook meer pit te hebben, of dat zit tussen de oren. ;D
Eindgoed al goed, koste weer onnodig geld, maar kan weer vooruit met een goed gevoel!
Gaat de rit zaterdag toch nog door :eusa_dance:
Ook al zit het tussen de oren, als jij het zo ervaart is het toch zo? :)
Lekker aangepakt zo!
Dat dacht ik :)
Mooi dat het weer gemaakt is!
Maar, nog even voor de anderen hier: Is aan de waterpomp aan de buitenzijde niet te zien dat er van die plastic schoepen in zitten? Is het dan niet een ander merk? Want dan kan toch iedereen dat zelf checken?
In ieder geval weer even zorgeloos op weg...
@Eric, nee volgens mij niet. De pomp die kapot is stond helemaal niks op, alleen een productie nummer voor de rest niks. Ding draaide ook behoorlijk soepel dus gewoon pisbakken kwaliteit.
Niet om onrust te zaaien, en het hoeft niet zo te zijn, maar als er helemaal niks van een logo/merk op staat, danwel onderdeel nummer zou ik m'n twijfels trekken over de kwaliteit, danwel plastic variant.
Voor mij in iedergeval geen aftermarket pompen. ;D
Vorige eigenaar, FOEI :eusa_naughty: :eusa_naughty: :eusa_naughty:
@Klaas, ja toch :)
Mooi dat het weer in orde is. En dat je het zelf kunt doen :eusa_clap:
En weer thuis van de nachtrit, helaas geen meter kunnen rijden want toen ik aankwam was mijn startmotor naar de kloten bleek. Op de afrit een ratelend rammelend raar geluid, dacht dat dat plastic schoepjes waren die fijngemalen werden ;D ;D
Maar helaas, bleek de bendix te zijn..
Op de parkeerplek ff onder de kap gekeken met draaiende motor en je moest echt wel gehoorbescherming op.. Uit.
En weer starten, maar niks..
Jammer maar helaas, had graag willen mee rijden...
(http://i64.tinypic.com/13zae85.jpg)
Morgen de auto ophalen in wolfheze, met als het goed is weer een werkende startmotor.
Jee, het zit je niet mee... :eusa_shifty:
Verdikkie, da's ook balen... Je valt zo wel van het een in het ander zeg :(
Zuur man!
Waarom ging die naar Wolfheze?
Nou de auto staat weer veilig thuis en wel wel, met een nieuwe start motor. Jemig wat een verschil, dat merk je wel. ;D
Kreeg nog complimenten van de monteur bij het service centrum over auto. Altijd goed
Toch relatief mooi dat dat zo snel alweer gefixt is.
Wel te hopen dat je nu weer even een flink aantal kilometers kunt rijden zonder verder gedoe.
Citaat van: Eric850R op 20-12-2015 10:08:30
Waarom ging die naar Wolfheze?
Dichts bijzijnde reparatiepunt van de ANWB
Vandaag even naar Gijsbert-5 geweest in Harderwijk, een mooie t-5r matten set en mapje overgenomen!
Nog bedankt voor de gast vrijheid en de babbel! Was gezellig.
Eindelijk is de 850 nu compleet. (opna het zonnebrilletje :-X)
D'r is nog steeds een mattenset uit amerika onderweg, maar de verkoper op ebay reageert niet.....
Dat word dus weer vervelende berichtjes sturen :police:
Pic's or it didn't happen.
Matten
(http://i67.tinypic.com/aa8v4h.jpg)
Mapje
(http://i63.tinypic.com/24nemqb.jpg)
Zostraks meteen driftig aan het schoonmaken geblazen, matjes hangen nu uit te lekken en drogen.
Zo op het "natte" gezicht komen ze alweer aardig als nieuw naar voren. :)
Een impressie
(http://i66.tinypic.com/5trhvb.jpg)
Tot zover.
Dat zijn de mooie goodies! Lekker bezig.
Super gaaf die matten Tiego, mooi gefoamed met .................................... A.C. Tion schuim?
Goed bezig Tiego! :D Ben benieuwd hoe mooi je ze weer krijgt.
jaaaa, op naar de volgende goodies ;D
Weer een koude, of toch warme update?
(http://i63.tinypic.com/2r6chnd.jpg)
Accu even aan de druppel lader hangen, bandjes weer op druk gebracht etc. std dingetjes.
(http://i65.tinypic.com/6htevs.jpg)
Moment suprême betreft de blokverwarming en 220 aansluiting in het interieur, dacht laat ik het nou eens echt testen!
Multimeter op de stekker aan de voorkant mocht niks baten qua weerstand meten.. Dus hop die stekker erin.
Blok komt op tempratuur, dacht laat ik dat element achter eens voelen. Tip van flip doe dat niet, heet genoeg om brandblaren te krijgen, got the t-shirt ;D
De vertakking vanaf de Y splitter(zie je niet op de foto) naar het element aan de achterkant van het blok.
(http://i65.tinypic.com/208usko.jpg)
Had zo even niks in omgeving liggen met een 220 stekker, en de kerst verlichting hing nog in de schuur. Dus die er maar even in geprikt ;D
(http://i65.tinypic.com/5amj6f.jpg)
(http://i63.tinypic.com/2wel1fl.jpg)
(http://i63.tinypic.com/34y8cjs.jpg)
Zoals je kan zien werkt het gewoon, nu alleen nog eens dat volvo elektrische kacheltje scoren. Kan er natuurlijk tot die tijd eerst een ander elektrisch kacheltje in doen.
Matten zijn ook weer super geworden btw!
mooi tiego ! je bent een van de weinigen hier met deze spullen ;D
(vooral die kerstverlichtingaansluiting op je auto hahahah)
Hoe staat de temperatuurmeter als je de wagens start, nadat de blokverwarming (hoe lang?) gewerkt heeft?
Zou ik eens een keertje moeten noteren bijhouden dan ;D
Leuke toevoeging, eigenlijk is het een heel simpel ding...maar het comfort is groot. 8)
Het stelt inderdaad allemaal niet zo veel voor, maar toch wel gaaf.
Volgens mij zijn mark en ik de enigen met blok verwarming/220 aansluiting ;D
Tot over 20FEB mannen, morgen vroeg naar Varpálota, Hongarije. 5 weekjes oefening..
er zijn er nog een paar tiego, wij zijn 2 van de 3 die het op geel hebben. op het lustrum stond er ook 1, maar dan met een s/v aansluiting op de zijkant. (en ik heb hem er nog niet inzitten ^^)
veel oefenplezier !
Mooi die blok verwarming maar de eerste 5 weken niet nodig, ach dan hebben we hier al weer zomer ;D
Onderstaande vraagt nog wel om een foto Tiego,
CiteerBlok komt op tempratuur, dacht laat ik dat element achter eens voelen. Tip van flip doe dat niet, heet genoeg om brandblaren te krijgen, got the t-shirt Grin
heb van EricL laatst een foto gekregen dat dat blok een paar honderd graden wordt... dus ehhhh, nee, niet doen meer :)
Citaat van: maruska op 19-01-2016 23:34:20
heb van EricL laatst een foto gekregen dat dat blok een paar honderd graden wordt... dus ehhhh, nee, niet doen meer :)
Deze:
(http://i303.photobucket.com/albums/nn147/EricLamme/20151221_152030_zpsfe2h6z1u.jpg) (http://s303.photobucket.com/user/EricLamme/media/20151221_152030_zpsfe2h6z1u.jpg.html)
? ;D
Blok wordt 400 graden Celsius (op z'n max).
ps, zou wel die stalen kabelbescherming in de gaten houden...
Even een update,
Vanmiddag de 850 van stal gehaald, en meteen naar de kwikfit gereden voor een apk'tje.
Dat was het letterlijk, de mannen daar hadden vrij weinig te doen, dus de keurmeester sleutels gegeven en hij ging met 4 discipelen aan de slag.
Kwartiertje later gaf hij mij een hand dat het in de allemaal top was, maar wel even wat meer en harder moest rijden, want de CO waardes waren NET voldoende.. ;D
Had ik ook wel verwacht in 1x goedkeuren, desondanks 4maanden stil staan.
Afrekenen en erbij gezegd dat ik militair ben en dus bij de AFMP/FNV vakbond zit en dus recht heb op 50% korting op een APK bij hun. (geld overigens voor iedereen die bij de FNV zit ;) )
Maarliefst 9,97eu moeten afrekenen. :eusa_clap:
Plaatje bij terugkomst
(http://i64.tinypic.com/15co6m9.jpg)
Nu nog 2 maandjes genieten van m'n roffels, aangezien ik daarna een half jaar weg ben op uitzending.
Tot zover.
Top dat ie er in een keer doorheen kwam, geeft je voldoening dat je het onderhoud technisch in orde hebt, de Saffron heb je goed verstopt op de achtergrond. Heeft die 1 PK Blackstone ook APK ? ;D ;D
dat is een AWD volgens mij ;D
Hehe, nee geen APK, maar die heeft wel andere keuringen gehad ;D
wat een mooi project, ziet er heel goed uit allemaal.
ik was ook opzoek naar een cream yellow maar dat werd te duur.
Alweer een dikke 2 weken terug van uitzending.
Inmiddels is de Saffron v70r weg, ingeruild voor wat ander moois zie hieronder. :eusa_dance:
Wou hem liever zelf verkopen hier op het forum, maar het bedrag wat ik terug kreeg voor inruilen was het minimale wat ik er voor wou hebben en dan ben ik meteen ervan af. :eusa_whistle:
Moeilijk moment.. :'(
(http://i68.tinypic.com/o8xa2c.jpg)
Recent nieuwe APK, draagarmen voor nieuw, nieuwe olie plus filter en beurt.
Goede en betrouwbare wagen op LPG, dus als je nog een saffron zoekt..
Hij staat over een tijdje wel te koop denk ik bij Mudde Kok in Urk.
Het nieuwe moois
(http://i66.tinypic.com/hwloar.jpg)
(http://i68.tinypic.com/a2r6ub.jpg)
(http://i68.tinypic.com/4sbtrb.jpg)
Erg blij mee, toch wel een hele vooruit gang. Vooral de automaat van 4 traps naar 6 traps ;D
Super complete wagen, alles zit erop en aan fabrieks subwoofer achterin, elek. bijrijders stoel, automatish opslot gaande deuren bij rijden, etc etc etc behalve een dakraam.
Ben verder bezig om allerlei zaken voor de 850 te kopen. Dit omdat ik hem tzt wil laten spuiten en dan overal nieuw spul op wil, wel zo netjes ipv roestige bouten etc. :)
Oh man, dat interieur :eusa_drool: Kom het binnenkort wel even bekijken en bekwijlen 8)
Haha is goed Thijs, kan ook wel bij jou weer eens langskomen. Zag jou 850 aan de weg staan met zilver portier grepen? ;D
Mooie wagen Tiego, ga je plezier van beleven. Persoonlijk vind ik de ruiten wel heel erg donker.
Ja, da's wel een mooie upgrade...kwijl.
Citaat van: portlock op 13-12-2016 22:15:52
Alweer een dikke 2 weken terug van uitzending.
Inmiddels is de Saffron v70r weg, ingeruild voor wat ander moois zie hieronder. :eusa_dance:
Wou hem liever zelf verkopen hier op het forum, maar het bedrag wat ik terug kreeg voor inruilen was het minimale wat ik er voor wou hebben en dan ben ik meteen ervan af. :eusa_whistle:
Moeilijk moment.. :'(
http://i68.tinypic.com/o8xa2c.jpg
Recent nieuwe APK, draagarmen voor nieuw, nieuwe olie plus filter en beurt.
Goede en betrouwbare wagen op LPG, dus als je nog een saffron zoekt..
Hij staat over een tijdje wel te koop denk ik bij Mudde Kok in Urk.
Het nieuwe moois
http://i66.tinypic.com/hwloar.jpg
http://i68.tinypic.com/a2r6ub.jpg
http://i68.tinypic.com/4sbtrb.jpg
Erg blij mee, toch wel een hele vooruit gang. Vooral de automaat van 4 traps naar 6 traps ;D
Super complete wagen, alles zit erop en aan fabrieks subwoofer achterin, elek. bijrijders stoel, automatish opslot gaande deuren bij rijden, etc etc etc behalve een dakraam.
Ben verder bezig om allerlei zaken voor de 850 te kopen. Dit omdat ik hem tzt wil laten spuiten en dan overal nieuw spul op wil, wel zo netjes ipv roestige bouten etc. :)
What? Net terug van uitzending dan al gelijk de munten leeggestort?
Binnenkort maar even jouw saldo gigantisch bijvullen middels tellerwieltje tuning? ;)
Hans
Niet alle zuur verdiende centen zitten in de auto hoor Hans :)
Ja is prima, laat maar weten! Heb verlof t/m 15 Jan.
Erg mooie auto :eusa_clap: :eusa_clap:
Schitterend! 8)
Als je het doet, doe je het ook goed. Dikke bak, man! 8) :eusa_clap:
Citaat van: cornelis-b op 13-12-2016 22:21:51
Persoonlijk vind ik de ruiten wel heel erg donker.
Grijs kenteken ;D
Citaat van: elianmars op 14-12-2016 08:32:28
Citaat van: cornelis-b op 13-12-2016 22:21:51
Persoonlijk vind ik de ruiten wel heel erg donker.
Grijs kenteken ;D
Hahahah
In het echt ietsjes lichter maar nog steeds vrij donker.
Ik vind het niet verkeerd staan ;D
mooie combi heb je staan, maat !
afhankelijk wat je zoekt heb ik wellicht nog spul liggen voor de 850... ;D
Bliksem!, mooie koets heb je aangeschaft Tiego :eusa_clap: :eusa_dance:
Gefeliciteerd met die mooie wagen!
Blijft er toch wel heel gaaf uit zien zo'n R.
Veel plezier er van.
Dank heren voor de reacties. :eusa_clap:
We hebben ondertussen niet stil gezeten..
Om de auto weer helemaal naar het zin te maken maar begonnen met wat klusjes.
Het reg. service lampje/melding kwam, dus een mooi moment om alles aan te pakken, weet ik ook weer dat het goed is. :D
Olie en filter vervangen, tevens maar meteen de KVS en het expansie tankje vervangen, kan niet tegen die vieze bruine verweerde tankjes. :eusa_whistle:
Verder interieur, lucht- en brandstof filter vervangen.
Kleine impressie.
(http://i64.tinypic.com/1zguou9.jpg)
(http://i67.tinypic.com/2q9dsmh.jpg)
(http://i66.tinypic.com/2jdot2d.jpg)
Ook nieuwe emblemen voor de achterklep besteld en het R klemmetje in de grille. Vorige eigenaar heeft alles eraf gehaald? Behalve VOLVO op de achterklep. :eusa_naughty:
(http://i68.tinypic.com/fa96o3.jpg)
Klemmetje zit er weer op, de overige emblemen moet ik maar eens gaan plakken als het wat warmer is.
(http://i65.tinypic.com/rbw77r.jpg)
Ook heb ik nog een oude carkit installatie eruit gehaald, een oude sony ericsson wat steeds irritant piepte bij contact aan. Bluetooth communiceerde overigens ook niet met mijn iPhone..
(http://i67.tinypic.com/2jb7dqa.jpg)
(http://i63.tinypic.com/synztj.jpg)
Toen stuitte ik op het volgende, de inbouwers vonden het makkelijk om een stukje weg te vijlen van het plastic lijstje voor het kabeltje van het bedieningspaneeltje, nu zit er een lelijk gaatje waar ik me meteen aan ga storen..
(http://i67.tinypic.com/2wgvmz6.jpg)
(http://i63.tinypic.com/sg32u9.jpg)
Dus maar een nieuwe besteld, zit er nu weer stak uit ;D
(http://i66.tinypic.com/119nepi.jpg)
Ook als het wat warmer is maar eens wat oliëen vervangen.
Ofte wel de olie in de haakse overbrenging, achter differentieel en de Haldex. Ook een filter kitje er voor gehaald.
(http://i64.tinypic.com/t070ya.jpg)
Deze meneer heeft wel een mooie tutorial voor al die zaken gemaakt. 8)
https://youtu.be/uZNC06Z7imQ?t=15s
Lekker bezig, mooie aanwinst!
Toevallig een kennis welke net precies diezelfde kleur-interieur combinatie heeft gekocht, erg fraai!!
En daarbij datzelfde onderhoud gedaan als jij nu doet, vind de wagen fijn! Goed bezig 8)
Ziet er weer gaaf uit! Hoe heb je de radio losgekrege als ik mag vragen?
Aluminium of Plastic wat rondom de pook zit omhoog wippen. Dan kan je bij 2 boutjes waarmee hij vast zit. Dit geld voor fase 2. Bij fase 1 moet je dat stukje plastic waar die penhouderclip zit eraf wippen.
Goed bezig, Nice job! ;)
Vanochtend bij GS Powerflush geweest. Olie was bruin, dus mooi optijd erbij geweest. Geen zwarte drap.
Verder was alles oke volgens Gery, vond de auto ook prachtig. Altijd goed om te horen
GT schakelde al heel goed, maar nu merk je HELEMAAL niks meer. :D
Gister een mooi "pakketje"binnen gekregen. ;D
Kerstman was wat verlaat..
(http://i66.tinypic.com/20ie8vc.jpg)
Jeeej m'n nieuwe TME pijp. Had ook een pijp van dit merk onder mijn saffron zitten, mooi geluid.
(http://i64.tinypic.com/erhdvc.jpg)
En eronder! :eusa_dance:
(http://i64.tinypic.com/vfflnb.jpg)
(http://i64.tinypic.com/214bbkj.jpg)
(http://i63.tinypic.com/a09j4i.jpg)
Voorlopig is de auto nu helemaal naar mijn smaak nu. Als het warmer weer word de emblemen erop plakken, en de eland stikkers.
Bekend pijpje ;D
(http://familie-verweij.nl/V70N/uitlaat1.jpg)
(http://familie-verweij.nl/V70N/uitlaat2.jpg)
Hangt-ie bij jou wel recht? Ik heb behoorlijk moeten tobben om de eindstukken mooi recht in de bumper te krijgen (tot groot vermaak van sommige forumleden :eusa_shifty: ;D )
Ben nog elke dag blij met het heerlijke geluid van deze uitaat 8)
Citaat van: elianmars op 29-12-2016 21:27:14
Bekend pijpje ;D
http://familie-verweij.nl/V70N/uitlaat1.jpg
(http://familie-verweij.nl/V70N/uitlaat2.jpg)
Hangt-ie bij jou wel recht? Ik heb behoorlijk moeten tobben om de eindstukken mooi recht in de bumper te krijgen (tot groot vermaak van sommige forumleden :eusa_shifty: ;D )
Ben nog elke dag blij met het heerlijke geluid van deze uitaat 8)
Weet je ook waarom ze zo'n afwijkende vorm voor de achterdemper hebben bedacht bij TME?
Citaat van: Hans Duiven op 29-12-2016 22:28:54
Citaat van: elianmars op 29-12-2016 21:27:14
Bekend pijpje ;D
http://familie-verweij.nl/V70N/uitlaat1.jpg
http://familie-verweij.nl/V70N/uitlaat2.jpg
Hangt-ie bij jou wel recht? Ik heb behoorlijk moeten tobben om de eindstukken mooi recht in de bumper te krijgen (tot groot vermaak van sommige forumleden :eusa_shifty: ;D )
Ben nog elke dag blij met het heerlijke geluid van deze uitaat 8)
Weet je ook waarom ze zo'n afwijkende vorm voor de achterdemper hebben bedacht bij TME?
Nee, geen flauw idee. Het is nog een onhandig ding om te monteren ook.
Bij mij hijg hij meteen recht. De truuk was om die achterste demper zo hoog mogelijk te krijgen, volgens een instructie a4tje wat ikerbij kreeg. Klopte wel aardig wat erin stond. ;D
Geluid is top idd!
@Elian
Waarom die einddemper zo 4 kant? Geen idee
Citaat van: portlock op 30-12-2016 16:26:36
Bij mij hijg hij meteen recht. De truuk was om die achterste demper zo hoog mogelijk te krijgen, volgens een instructie a4tje wat ikerbij kreeg. Klopte wel aardig wat erin stond. ;D
Geluid is top idd!
Dat heb ik ook geprobeerd, maar het hitteschild zat in de weg. Daar heb ik uiteindelijk maar een paar deuken in geslagen....
Fraaie nieuwe bak Tiego! En meteen onder handen genomen! Goed bezig!
Mooie wagen heb je aangeschaft.
Maar je hebt hem net en dan lijkt het me wel dat je veel onderhoud pleegt. (uiteraard niet de upgrades)
Is dit preventief?
Ik had ook zo'n R AWD. Bij mij klapte de Haakse overbrenging er na 2 maand stil gestaan er onderweg.
Echt een mooie wagen Tiego! :eusa_clap:
Ik weet dat zo'n TME goed klinkt, ken ze onder 2 wagens waar die van Marcel er 1 van is. ;D
Veel plezier van je wagen, super gaaf!
Ik heb er ook een TME onder mijn R ik kreeg hem er ook redelijk makkelijk eronder.
Enigste wat ik liever anders zag is mijn middendemper die is helemaal rond dus hangt wat aan de lage kant,
Had liever de ovale gehad.
Dankjulliewel mannen. :eusa_clap:
@Elian, misschien is een awd pijp wel makkelijker? Geen idee of is jou v70t5 ook awd?
@Redolpho, preventief idd. Volvo vervangt nooit olie in de aandrijflijn. Bakolie, haldex achterdiff etc.
Overgens doe ik het zodat ik de auto meer leer kennen en zeker weet dat het goed en gedaan is. Word de auto meer van "mij", gevoels kwestie denk ik. Tevens onder het motto van "vertrouwen is goed, controle(zelf doen) is beter) :eusa_whistle: :P
Oogt mooi hoor! Ik ben eigenlijk ook wel benieuwd naar de reden voor de vorm van de achterdemper.
Vandaag de distributie van de v70 gedaan. Ging allemaal voorspoedig, alleen die VVT nokkenas wielen maken het ietsje lastiger maargoed loopt weer super, beter dan ervoor maar misschien zit dat tussen de oren. ;D
Morgen even de "rammelstokjes" of te wel de reactie stangen aan de stabilisator stang vervangen, af en toe hoor ik ze bij een wat minder vlakke weg.
Tijd voor vervanging dus.
Wat plaatjes:
Spulletjes
(http://i65.tinypic.com/bhzp5t.jpg)
Aisin "volvo" waterpomp. €30 ipv de dure €100+ "volvo" pomp
(http://i66.tinypic.com/2q3tzx3.jpg)
Duidelijk te zien dat volvo weggefreesd is ;D
(http://i67.tinypic.com/2iw7w9w.jpg)
Kleine sfeer impressie
(http://i68.tinypic.com/214jfo.jpg)
Oude riem, rollen en pomp er nog op
(http://i63.tinypic.com/sex79d.jpg)
Nieuwe spullen erop, riem nog niet helemaal
(http://i66.tinypic.com/34hie5e.jpg)
En nog een filmpje om het af te maken
View My Video (http://nl.tinypic.com/m/jrb11x/1)
:eusa_clap: :eusa_clap:
en een hoop geld bespaard.
Goed bezig geweest Tiego, wil dat zwarte monster snel eens in real bewonderen.
Super mooi, zo'n NR, complimenten!
30 Euro voor een Aisin/originele pomp is heel netjes. Ik had een euro of 60 á 70 in mijn hoofd. Hoe is je dat gelukt?
Mooie assteun :eusa_shifty: ;D
Citaat van: elianmars op 11-03-2017 23:59:18
Mooie assteun :eusa_shifty: ;D
Ja toch ;D ;D
(https://www1.picturepush.com/photo/a/15714458/800/Ferodo/IMG-20170311-130448.jpg) (https://picturepush.com/public/15714458)
@Henk, jup maar eens ff plannen, komt er maar steeds niet van
@Yits, op autodoc.nl was 33eu met korting kwam ik uit op 30 nog wat. Zie dat hij nu nu 34,95 is. artikel nr. is WV-001D
@Elian, zekers blokken hout vind ik veiliger dan die assteuntjes van staal die bewegen makkelijker. ;D
Vandaag de reactie stangetjes vervangen. Moet zeggen het demonteren bij een N in iedergeval makkelijker gaat dan bij een 850/x70 vind ik.
Leuke fact, de "volvo" lemförder stangetjes zijn precies hetzelfde als de gewone lemforder. Nummers zijn identiek, misschien wat lastig te zien. 20eu ipv 60eu per stuk :)
(http://i63.tinypic.com/2lc1rut.jpg)
Eraf
(http://i67.tinypic.com/2le14za.jpg)
Erop
(http://i63.tinypic.com/23she0n.jpg)
Plaatjes zijn omgedraait door de upload site :eusa_wall:
kwestie van even schuin kijken ;D
Mooi werk! :D
Citaat van: portlock op 12-03-2017 20:45:18
@Elianmars, zekers blokken hout vind ik veiliger dan die assteuntjes van staal die bewegen makkelijker. ;D
Als je een beetje goede steunen aanschaft, beweegt er helemaal niks, hoor ;D
(http://www.familie-verweij.nl/volvo/aandrijfas5.jpg)
Voordeel van houtblokken is dat ik ze voor mij zelf stabieler vind dan assteunen en een ander bijkomend voordeel de kosten van een stapel afgekopte vloerbalkenstukken is zo goed als nihil ;D ;D
Citaat van: cornelis-b op 12-03-2017 21:41:58
Voordeel van houtblokken is dat ik ze voor mij zelf stabieler vind dan assteunen en een ander bijkomend voordeel de kosten van een stapel afgekopte vloerbalkenstukken is zo goed als nihil ;D ;D
Ik heb zelf houtblokken genoeg, maar die gebruik ik voor m'n kachel. Die assteunen branden een stuk minder :eusa_shifty: ;D
We zijn alweer wat weken verder.
Het was mij opgevallen dat de bovenste motorsteun helemaal los zat in het huis. Als ik die stalen balk erboven heen en weer draaide bewoog hij mee. :eusa_naughty:
Volgens mij hoort deze gewoon strak erin te zitten, dus vervangen maar.
Het oude rubber
(http://i67.tinypic.com/2ypb612.jpg)
Gekozen voor een PU rubber van powerflex.
(http://i66.tinypic.com/2e3nxcp.jpg)
En erin. Klusje van niks, en het zit weer mooi strak.
(http://i68.tinypic.com/f2oggg.jpg)
Sinds vorige week weer nieuwe APK. Helaas week daarvoor bij de dealer weg gestuurd met 1 afkeur en advies punt, sh it... Had verwacht dat de v70 er wel meteen door zou komen.
Remslangen..
Rechts voor mistte al een hoekje staal uit de koppeling en als je erop tikte met een sleutel brokkelt het wat af. Links was alleen roestig, niet broos. Maarja, vervangen dus maar. Viel mij reuze mee, alles was zo los.
De boosdoener
(http://i67.tinypic.com/k1fg46.jpg)
Nieuwe slangetjes
(http://i67.tinypic.com/k1tbue.jpg)
Oude slangetjes
(http://i66.tinypic.com/nycp4n.jpg)
Volgens mij waren ze vergeten bij aflevering? de omhulsels terug te schuiven over de koppeling zoals ze nieuwe in het zakje zitten, en daardoor sneller zijn gaan roesten.
Nieuwe erop.
(http://i68.tinypic.com/20sh8yb.jpg)
En ontluchten maar. Maanden geleden eens een ontluchtings setje gekocht, dacht dat is handig als ik weer eens remmen moet gaan ontluchten. Tot nu toe van die 20 tientjes al een hoop plezier. Werkt erg makkelijk, fles boven je reservoir kraantje open wanneer de vloeistof een stuk is gedaalt. Geen geknoei met vullen 8)
Slang op de ontluchtings nippel, kompressor luchtlaten draaien en blazen maar, daardoor ontstaat onderdruk in de can en zuigt hij de remvloeistof aan en vangt het op. Niet vergeten daarna de ontluchtings nippel weer dicht te draaien voordat je het pistool loslaat.
Plaatje bij het praatje
(http://i64.tinypic.com/2e3378l.jpg)
(http://i68.tinypic.com/2gvronp.jpg)
Geen geklooi met 2 man en intrappen meer :eusa_whistle:
Weer terug naar de dealert en afmelden maar. Weer een jaartje APK voor de v70.
Citaat van: portlock op 15-04-2017 22:58:16
We zijn alweer wat weken verder.
Het was mij opgevallen dat de bovenste motorsteun helemaal los zat in het huis. Als ik die stalen balk erboven heen en weer draaide bewoog hij mee. :eusa_naughty:
Volgens mij hoort deze gewoon strak erin te zitten, dus vervangen maar.
Het oude rubber
http://i67.tinypic.com/2ypb612.jpg
Gekozen voor een PU rubber van powerflex.
http://i66.tinypic.com/2e3nxcp.jpg
En erin. Klusje van niks, en het zit weer mooi strak.
http://i68.tinypic.com/f2oggg.jpg
Sinds vorige week weer nieuwe APK. Helaas week daarvoor bij de dealer weg gestuurd met 1 afkeur en advies punt, sh it... Had verwacht dat de v70 er wel meteen door zou komen.
Remslangen..
Rechts voor mistte al een hoekje staal uit de koppeling en als je erop tikte met een sleutel brokkelt het wat af. Links was alleen roestig, niet broos. Maarja, vervangen dus maar. Viel mij reuze mee, alles was zo los.
De boosdoener
http://i67.tinypic.com/k1fg46.jpg
Nieuwe slangetjes
http://i67.tinypic.com/k1tbue.jpg
Oude slangetjes
http://i66.tinypic.com/nycp4n.jpg
Volgens mij waren ze vergeten bij aflevering? de omhulsels terug te schuiven over de koppeling zoals ze nieuwe in het zakje zitten, en daardoor sneller zijn gaan roesten.
Nieuwe erop.
http://i68.tinypic.com/20sh8yb.jpg
En ontluchten maar. Maanden geleden eens een ontluchtings setje gekocht, dacht dat is handig als ik weer eens remmen moet gaan ontluchten. Tot nu toe van die 20 tientjes al een hoop plezier. Werkt erg makkelijk, fles boven je reservoir kraantje open wanneer de vloeistof een stuk is gedaalt. Geen geknoei met vullen 8)
Slang op de ontluchtings nippel, kompressor luchtlaten draaien en blazen maar, daardoor ontstaat onderdruk in de can en zuigt hij de remvloeistof aan en vangt het op. Niet vergeten daarna de ontluchtings nippel weer dicht te draaien voordat je het pistool loslaat.
Plaatje bij het praatje
http://i64.tinypic.com/2e3378l.jpg
http://i68.tinypic.com/2gvronp.jpg
Geen geklooi met 2 man en intrappen meer :eusa_whistle:
Weer terug naar de dealert en afmelden maar. Weer een jaartje APK voor de v70.
:eusa_clap: :eusa_clap: en het kan weer een jaar tegen aan.
Setje nieuwe remslangen is altijd fijn op je auto. Is toch een vaak vergeten of niet goed gecontroleerd onderdeel helaas.... Een hoop gare slangen 'vallen' bij de APK wel door de mand en idd roesten ze vaak weg op de kronen. Kleine tip, spuit ze even in met wat tectyl dan voorkom je dit.
Alleen ontluchten is vele malen beter als met zijn 2-en en je hebt geen kans dat je de HRC naar zijn moer trapt :eusa_clap: :eusa_clap:
(http://i67.tinypic.com/2ypb612.jpg)
Het rubber van deze steun zit nooit helemaal vast. Dat het los zit, hoort dus zo.
Is het met het PU uit te houden? Ik heb alle PU weer verwijderd van mijn V70. Gaf veel te veel trillingen door.
Dirk, idd als de keurmeester het niet had gezegd was ik er gewoon mee door gereden.
Elian, prima alleen bij stationair "hoor" je de motor wat meer, verder geen verschil. Nu heb ik niet die kleine aan de balk, en de 2 soort ringen vervangen voor PU, misschien dat het dan wel veel trilt.
Overigens wel vreemd dat die standaart zoveel ruimte heeft, dan heeft die steun bijna geen zin. Bij echt abnormaal veel speling
Een kleine update
Was weer een flinke hoop centen, maar dan je heb ook weer wat.
Gedore dremometer moment sleutel gekocht, voor het "grotere" werk. 60-300 nM
(http://i65.tinypic.com/2w3xaqa.jpg)
(http://i65.tinypic.com/24whb3s.jpg)
Mooie plaatstalen kist ervoor is nog onderweg.
Vergeten foto te maken van deze Elora moment sleutel, voor het kleinere werk. 10-60 nM
(http://i65.tinypic.com/t03ezb.jpg)
Ook nog een t shirtje gekocht, zag het via een fb pagina voorbij komen, wel geinig
(http://i65.tinypic.com/2501qg7.jpg)
Tenslotte nog een klein presentje gekregen van vriendinlief, geurhangertjes voor de autos, corresponderend met achtergrond kleur 8)
(http://i66.tinypic.com/2q1c68k.jpg)
T-5R T-shirt is wel leuk. Heb je een linkje?
Mooie solide momentsleutel die Gedore :eusa_clap: :eusa_clap:. Het enigste nadeel wat ik van die sleutel kan bedenken is dat je er altijd nog een aparte hoekverdraaingsmeter bij nodig hebt, voor de rest een top ding !
@Vulk, https://merch-shop.com
@Dirk, idd fijne solide sleutel 8) Dit type gebruiken we ook in dienst om vrachtwagen wielen en tracks en loopwielen vast te zetten. Wel een grotere versie natuurlijk met 1" aandrijving.
Verdraaiings meter gebruik je toch alleen bij het vastzetten nadat je het moment hebt vast gezet. Bijv. 160nM + 60 graden?
Idd daar heb je die hoekmeter voor nodig. Volvo gebruikt dit systeem helaas erg vaak, zowel bij bouten in de motorruimte als bij het onderstel (als je het officieel wilt doen). Mijn ervaring is dat je de meeste bouten van het onderstel gewoon kunt vastjagen met een goede luchttol, dat komt niet zo krek maar bijvoorbeeld de asboutjes bij et nieuwe type aandrijfas zet ik altijd wel op moment vast.
Dat was voor mij de reden om een zogenaamde 2 in 1 electronische sleutel te kopen van Snap-On die beide heeft.
Ja op die manier, dan is zo'n elektronischd sleutel idd makkelijker. Maar dat werd me nét iets te duur :P
Kan ik mij goed voorstellen want ik moest ook 2x achter mijn hoofd krabben hoor voordat ik ja zei voor die sleutel.... Vroegah, lang geleden dus, had ik 3 momentsleutels van Gedore een 1/4, 3/8 en 1/2 was een heel leuk setje maar omdat ik ze nooit had laten kailbreren werd de reparatie en kalibratie toen zo duur dat ik beter nieuwe kon kopen...
Dat gaat mij met deze niet gebeuren dus en word netjes om de 2 jaar gekalibreerd.