Volvo 850 Forum

Technische/Tuningsboards => Tuning Algemeen => Optische tuning => Topic gestart door: b0nkolok op 05-02-2005 21:02:16

Titel: Raamfolie
Bericht door: b0nkolok op 05-02-2005 21:02:16
Las ik laatst dat de politie weer een nieuw item heeft om de score op te schroeven, RAAMFOLIE. Je ziet ze wel es, de heren die hun (zij- en achter-)ruiten hebben beplakt met donkergekleurde folie. De een wat donkerder de ander wat lichter van kleur. Wettelijk is het plaatsen van 'voorwerpen' voor of achter de autoruiten gevaarlijk en niet toegestaan, althans in Nederland. Hierop 'pakken' ze de auto's met getinte ruitjes: boete! (Mag je daarna gewoon weer doorrijden?) Vrachtwagens hebben soms ook die folie. Je zie ook soms van die lange VIP-cars rondrijden met zwarte ramen.
Wie van jullie heeft dat soort folie op je raampjes zitten?
In de tropen heeft bijna elke auto folie of de auto wordt met donkere zonwerende ramen (geen folie) afgeleverd. Uit ervaring weet ik dat het zicht naar buiten doorgaans uitstekend is. Wie weet hier meer van?
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Peertje op 05-02-2005 21:05:57
Citaat van: b0nkolok op 05-02-2005 21:02:16
Wie van jullie heeft dat soort folie op je raampjes zitten?

Dat zijn VW Golf forum vragen.... ;D
Ik weet in ieder geval dat als ik iemand met dat folie zie rijden het altijd door iemand met Parkinson erop is geplakt. Het zit altijd scheef en vol met luchtbellen.
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Keesjan op 05-02-2005 21:26:15
Hoi Jan,

Da's een moeilijke hoor. Ik ben dan wel oud-klpd'er maar ik heb er geen panklaar antwoord op. De algemene regel is dat het zicht voldoende moet zijn, maar zover was je zelf ook al.
Vroeger zei men nog wel eens dat de voertuigen achter je door de ruiten van de voorligger heen moesten kunnen kijken, maar tegenwoordig kun je bij vele merken het privacy-glas af fabriek laten monteren.
Het is vaak ter beoordeling ter plaatse of de politie van mening is, dat het zicht naar buiten voldoende is.
Je kunt als escape het artikel 5 WvW gebruiken en zeggen dat bij een voertuig met TE donkere ruiten, de bestuurder gevaar KAN veroorzaken voor het overige wegverkeer.
Daarnaast kun je ook het voertuigreglement hanteren en zeggen dat het voertuig niet in overeenstemming is met de inrichtingseisen ten tijde van typegoedkeuring.
Affijn, mijn beste vriend is nog steeds operationeel chef bij de verkeersdienst, dus ik gooi het eens op zijn bordje. Dan hoor je nog van me. Saillant detail is dat hij prive een ford transit heeft met alles erop en eraan, inclusief vreselijk donkere ruiten (niet beplakt maar echt zwart glas). Die bus is vroeger van een, jaja en nu komt het, eigenaar van een escortbureau geweest. Die vervoerde er zijn klanten in, die hij ophaalde van vliegveld en hotel. Met klanten en "meisjes" erin hoefde niet iedereen te zien wat er gebeurde in het busje  ;)
Ik noem het dan ook altijd de hoerenbus, haha.

groeten,
Keesjan
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: elianmars op 05-02-2005 21:28:42
Het stond toevallig gisteren in de Telegraaf. Ze bekeuren je, als er folie op de ramen is, of als de ramen gecoat zijn.

Volgens een "politie-vriendje" van me, is het verboden om wat dan ook op je ramen te plakken, wat het zicht belemmert........
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Jan_D. op 05-02-2005 21:44:16
Maar in de praktijk verschilt de mening vermoedelijk per agent. Bij een aanhouding, jaren terug heb ik mijn luidruchtig gemaakte Fiat aangeprezen als de opgevoerde Abarth variant. Na enige discussie en zonder verder onderzoek kon ik verder.  ;D

Oja, en wat doen we met al die troep (mini-bokshandschoenen en bh's) die aan de binnenspiegel hangt te zwaaien?

Mag dat wel??
Als ik met iemand mee rijdt die zoiets aan zijn spiegel heeft hangen, irriteert het mij al. Laat staan als je rijdt met die boel in je blikveld.

Ik ben benieuwd.

Jan
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: OvlovT5R op 06-02-2005 01:47:35
De meningen over dit onderwerp zijn nog altijd verdeeld.

Tot voor kort mocht je (van de RDW althans) achterruit 100% getint, achterste zijruitjes max 70% getint, voorste zijruitjes max 30/35% getint en voorruit max 20/25% getint. Tegenwoordig zijn de regels als het goed is aangepast en mag je (net zoals in Duitsland e.d.) de voorste zijruiten en de voorruit helemaal niet meer tinten (behalve als het af fabriek meegeleverd is op de auto)

Maar nogmaals de meningen zijn hierover zwaar verdeeld. Van de ene instantie hoor je dit en van de andere weer wat anders. Het stomme van dit land is ook dat er een groot verschil zit tussen de APK en de wet volgens de politie. Wat APK technisch wel goedgekeurd is kan door de wouten gewoon beboet/afgekeurd worden. Ze maken het er in dit land wat dat betreft allemaal niet makkelijker op.

Ben persoonlijk overigens ook geen fan van zwaar verdonkerde ramen. Vindt het juist veel mooier als er maar een hele lichte verdonkeringstint op de ramen zit.


Greetz. 8)

Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: CeeBee op 06-02-2005 09:30:43
Er is een x-aantal jaren terug ,
een officier van justitie van het arrondissimentenparket te Rotterdam, afdeling mulderzaken geweest , en die heeft een dergelijke administratieve sanctie vernietigd, en die beslissing is ook bij het CJI bekent , je kan/mag hiervoor geen bekeuring krijgen, tenzij de folie niet doorzichtig is ,dus folie en een grote Kenwood sticker ofzo is wel strafbaar , maar folie alleen dus niet.

Tenzij ze eerdaags de boel weer veranderen.....................
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: thecrew op 06-02-2005 11:21:58
Ik rijd al jaren met donkere achterramen. Dit is gedaan door een proff. bedrijf. Aangezien ik video apparatuur meeneem voor behoorlijke waarde's wordt het zelfs verplicht door de verzekering. Je kunt moeilijk naar binnen kijken en gewoon normaal naar buiten kijken. Vind het best als ze het gaan verbieden, zullen ze alleen de hele dag een agentje naast mijn auto moeten zetten om de ongure types weg te sturen.
Raar land hoor dit.

(http://webdisk.planet.nl/jobschol/publiek/album/_w/Afbeelding%20001_jpg.jpg)
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Zippo op 06-02-2005 11:28:15
Achterramen mag wel! ;)
Maar voorruit en voorste zijramen mogen weer niet! ???
Wel voor de APK (beoordeling v.d keurmeester) en niet van oom agent (handhaving)! :-\

Zippo
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: HaRdCoRe-WeZ op 06-02-2005 14:19:06
Toch echt superkansloos dit. Wordt tijd dat ze de wetten en de APK strak gaan trekken. Er zijn nog wel meer punten die net zo kansloos zijn, uitlaatgeluid en aluminium vleugels bijvoorbeeld.
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: fearless op 06-02-2005 15:25:17
Ik heb mijn auto ook geblindeert met folie, ook de voorste zijruiten. Maar niet zo heel erg donker, dus valt er ook niet zo heel veel te zeuren.  ;D

(http://img214.exs.cx/img214/3994/16sc.jpg)
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: DopdeDouwer op 06-02-2005 15:58:49
SWEET!!
die bak van je gaat er steeds mooier uitzien.  :o
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: mehn op 06-02-2005 18:22:10
En die foto's altijd...Je had beter fotograaf kunnen worden dan medewerker bij de Volvo dealer  ;)
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: )()()sT op 06-02-2005 20:07:46
Citaat van: DopdeDouwer op 06-02-2005 15:58:49
SWEET!!
die bak van je gaat er steeds mooier uitzien.  :o

Ik vind het ook echt een SUPERmooie auto!! Hulde  ;D
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: )()()sT op 06-02-2005 20:17:52
Citaat van: b0nkolok op 05-02-2005 21:02:16

In de tropen heeft bijna elke auto folie of de auto wordt met donkere zonwerende ramen (geen folie) afgeleverd. Uit ervaring weet ik dat het zicht naar buiten doorgaans uitstekend is. Wie weet hier meer van?

(http://img.photobucket.com/albums/v459/joost031277/Volvo%20850/IMG_2194a.jpg)

Dat klopt inderdaad, en de "vieuw" naar buiten toe was inderdaad goed vanuit deze prachtige rammelbakken  8)
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: M a r c op 06-02-2005 20:24:16
Zoals een aantal al zegt, de achterramen en de ramen van achterportieren mogen sowieso getint worden. De voorste portierramen daar zijn twijfels over, volgens de regelgeving moeten die minimaal iets van 70% licht doorlaten. Er wordt alleen niet gerept over wát voor licht. Is dat zonlicht of een felle lamp van 1.000 watt? Ik denk dat je geen problemen hebt als je voor een normale tint kiest waardoor je nog gewoon naar binnen kunt kijken, pas het zo donker is dat je niemand meer ziet zitten dan kun je erop wachten totdat je wordt aangehouden. Ergens wel logisch natuurlijk.
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: OvlovT5R op 06-02-2005 22:33:40
Vriend van me rijdt met (volgens mij) 35% lichtdoorlatend op de voorste zijruiten (maar kan ook 35% getint zijn, zal het nog ff navragen), maar die heeft een maandje terug gewoon een boete van 95 eurotjes gekregen hiervoor! Hij hoefde het er overigens niet ter plekke af te halen.

@ Fearless. Mooi tint zo te zien hoor. Wel wat donkerder dan origineel maar nog netjes bescheiden. Hoeveel procent? En alle ramen evenveel? Heb je misschien ook een foto-tje van wat dichterbij? Strakke foto's en wagen overigens!


Greetz. 8)
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: M a r c op 07-02-2005 00:25:37
Citaat van: OvlovT5R op 06-02-2005 22:33:40
Vriend van me rijdt met (volgens mij) 35% lichtdoorlatend op de voorste zijruiten (maar kan ook 35% getint zijn, zal het nog ff navragen), maar die heeft een maandje terug gewoon een boete van 95 eurotjes gekregen hiervoor! Hij hoefde het er overigens niet ter plekke af te halen.

@ Fearless. Mooi tint zo te zien hoor. Wel wat donkerder dan origineel maar nog netjes bescheiden. Hoeveel procent? En alle ramen evenveel? Heb je misschien ook een foto-tje van wat dichterbij? Strakke foto's en wagen overigens!


Greetz. 8)

Als proefkonijn heeft de Mitsubishi van Mitsupiet (bij vele clubleden wel bekend) dienst gedaan, daar hebben we glasfolie geinstalleerd met een lichtdoorlaatbaarheid van 30%. Dat is in zijn auto maar net iets donkerder dan de originele getinte ramen. Je kunt nog prima naar binnen kijken, de auto is geen donker 'gat' geworden. Ik denk dat de gemiddelde politieagent niet eens zal zien dat het folie is.... Zó strak zit het erop. Kijk die goedkope folies van Foliatech e.d. beginnen na een jaar of zo te bubbelen, verkleuren en/of te scheuren. Dan ziet meneer agent wél dat er folie opzit. Ik denk zelf dat je een hele hoop zelf in de hand hebt door niet té donkere folie te kiezen. Volgens mij rijdt "Marc T W R" al meer dan een jaar rond met folie en is hij daarvoor nog nooit aangehouden.
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: T W R 850 op 07-02-2005 08:22:14
 ;Dklopt ik heb het er al weer anderhalf jaar opzitten en ben nog nooit ervoor aan de kant gezet,maar dat komt ook omdat je wel nog naar binnen kunt kijken,hier in de buurt reed altijd een golf cabrio en die is diverse malan aan de kant gezet die was namelijk rondom incl voorruit donker getint en dan vraag je erom natuurlijk
en ik weet dat roy (T5R4EVER)er ook nooit voor is aangehouden,rijnst5r  ;Dweet ik eigenlijk niet.
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Supersonic op 07-02-2005 08:59:17
Alweer een tijdje geleden werd er iemand tijdens Blik op de weg aangehouden met een H2 ( Hummer ) Knalgele auto met........donkere ramen ook de voorste. Hij werd gemiddeld om de 500 km. aangehouden hetzij natuurlijk om de Hummer maar ook om de ramen. Hij maakte hiermee reclame voor zijn eigen bedrijf die namelijk ramen met raamfolie beplakte. Dat zag er ook superstrak uit! De discussie ging eerst over de Hummer en later over de raamfolie; er moest een bepaalde lichtdoorlatenheid zijn en dit konden ze doen door er een meter op het bovenste gedeelte van het glas te zetten. Er bestond ( en misschien is dit al veranderd ) toen nog geen duidelijke richtlijn van wat wel en wat niet mocht betreffende de folie. Deze man heeft ook diverse bekeuringen daarvoor gekregen, aangevochten en.............gewonnen!!! Regelgeving in Nederland, in een woord geweldig   ::)  Met vr gr. Chris
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: HaRdCoRe-WeZ op 07-02-2005 16:36:06
Wil ik ook wel ff zien. Zit er zelf nog over te twijfelen, maar ik ben meer het type van stijlvol en niet te opvallend tinten (a la TWR 850).
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: fearless op 07-02-2005 19:51:39
Citaat van: OvlovT5R op 06-02-2005 22:33:40
@ Fearless. Mooi tint zo te zien hoor. Wel wat donkerder dan origineel maar nog netjes bescheiden. Hoeveel procent? En alle ramen evenveel? Heb je misschien ook een foto-tje van wat dichterbij? Strakke foto's en wagen overigens!

Dit is een tint van 50%, valt heel erg mee wat donker betreft. Is net een stukje donkerder dan origineel, want degene die het geplakt heeft zij dat mijn ruiten standaart al zo'n 30% getint zijn.

Hier een foto van dichtbij.....

(http://img226.exs.cx/img226/408/52kj.jpg)
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Rad op 07-02-2005 22:25:12
En WEER zo'n strakke foto!!!
Ik vind ze echt ongelooflijk mooi. Je mag wel een keer een sessie van mijn auto komen maken  ;D ;D
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Bas850 op 08-02-2005 09:55:53
Citaat van: Rad op 07-02-2005 22:25:12
En WEER zo'n strakke foto!!!

De kleur van de auto doet ook veel, hele mooie kleur. ;D

Bas
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Peertje op 08-02-2005 10:08:07
Citaat van: Bas850 op 08-02-2005 09:55:53
Citaat van: Rad op 07-02-2005 22:25:12
En WEER zo'n strakke foto!!!

De kleur van de auto doet ook veel, hele mooie kleur. ;D

Bas

En natuurlijk die reflectie van die ondergaande/opkomende zon.
Prachtig!!!
Wat voor camera heb je?
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: fearless op 08-02-2005 19:11:07
Citaat van: SnakeByte op 08-02-2005 10:08:07Wat voor camera heb je?

Is gewoon een olympus D560-zoom
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: M a r c op 08-02-2005 22:56:30
Citaat van: Bas850 op 08-02-2005 09:55:53
Citaat van: Rad op 07-02-2005 22:25:12
En WEER zo'n strakke foto!!!

De kleur van de auto doet ook veel, hele mooie kleur. ;D

Bas

Yep, kleur van de wagen doet veel. Mijn gele T-5R was ook altijd veel fotogenieker dan mijn zwarte nu.

Maar het zijn dus wel hele mooie foto's van een hele mooie wagen Fearless!
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: OvlovT5R op 10-02-2005 20:32:10
Citaat van: MH op 07-02-2005 00:25:37
Citaat van: OvlovT5R op 06-02-2005 22:33:40
Vriend van me rijdt met (volgens mij) 35% lichtdoorlatend op de voorste zijruiten (maar kan ook 35% getint zijn, zal het nog ff navragen), maar die heeft een maandje terug gewoon een boete van 95 eurotjes gekregen hiervoor! Hij hoefde het er overigens niet ter plekke af te halen.

@ Fearless. Mooi tint zo te zien hoor. Wel wat donkerder dan origineel maar nog netjes bescheiden. Hoeveel procent? En alle ramen evenveel? Heb je misschien ook een foto-tje van wat dichterbij? Strakke foto's en wagen overigens!


Greetz. 8)

Als proefkonijn heeft de Mitsubishi van Mitsupiet (bij vele clubleden wel bekend) dienst gedaan, daar hebben we glasfolie geinstalleerd met een lichtdoorlaatbaarheid van 30%. Dat is in zijn auto maar net iets donkerder dan de originele getinte ramen. Je kunt nog prima naar binnen kijken, de auto is geen donker 'gat' geworden. Ik denk dat de gemiddelde politieagent niet eens zal zien dat het folie is.... Zó strak zit het erop. Kijk die goedkope folies van Foliatech e.d. beginnen na een jaar of zo te bubbelen, verkleuren en/of te scheuren. Dan ziet meneer agent wél dat er folie opzit. Ik denk zelf dat je een hele hoop zelf in de hand hebt door niet té donkere folie te kiezen. Volgens mij rijdt "Marc T W R" al meer dan een jaar rond met folie en is hij daarvoor nog nooit aangehouden.

Ben wel benieuwd naar Mitsupiet en Marc TWR eigenlijk. De Corsa is overigens ergens in het 1e half jaar van 2004 getint door CD design. En die gasten kunnen er wel wat van, het zit er supernetjes op dus dat kan niet de reden zijn dat oom agent hem aangehouden heeft. Weet ff niet meer of het nou 's avonds was dat ie aangehouden was, dan lijkt het toch altijd weer een stuk donkerder zo'n ruit en is het moeilijker om binnen te kijken. Hier een foto van de wagen, je kan de bestuurder zelfs zien zitten, toch een boete gehad, http://www.corsa-novatuning.nl/images/special/alex.jpg (http://www.corsa-novatuning.nl/images/special/alex.jpg). Misschien ben je ook wel een beetje afhankelijk van Oom Agent.

@ Fearless. Strakke foto zeg! Kunnen we niet een fotosessie meeting bij je voor de deur houden ;). Maar 50% getint zeg je? Ziet er toch minder donker uit dan je op het 1e gezicht zou verwachten van 50%, leek mij eerder een procentje of 30 getint. Maar het is echt een mooie tint. Moet het maar eens een keertje in het echt bekijken!


Greetz. 8)
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Vulk op 10-02-2005 20:45:26
Is dat niet lastiger om mee te rijden?
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: M a r c op 10-02-2005 20:50:02
Citaat van: OvlovT5R op 10-02-2005 20:32:10
Ben wel benieuwd naar Mitsupiet en Marc TWR eigenlijk. De Corsa is overigens ergens in het 1e half jaar van 2004 getint door CD design. En die gasten kunnen er wel wat van, het zit er supernetjes op dus dat kan niet de reden zijn dat oom agent hem aangehouden heeft. Weet ff niet meer of het nou 's avonds was dat ie aangehouden was, dan lijkt het toch altijd weer een stuk donkerder zo'n ruit en is het moeilijker om binnen te kijken. Hier een foto van de wagen, je kan de bestuurder zelfs zien zitten, toch een boete gehad, http://www.corsa-novatuning.nl/images/special/alex.jpg (http://www.corsa-novatuning.nl/images/special/alex.jpg). Misschien ben je ook wel een beetje afhankelijk van Oom Agent.

@ Fearless. Strakke foto zeg! Kunnen we niet een fotosessie meeting bij je voor de deur houden ;). Maar 50% getint zeg je? Ziet er toch minder donker uit dan je op het 1e gezicht zou verwachten van 50%, leek mij eerder een procentje of 30 getint. Maar het is echt een mooie tint. Moet het maar eens een keertje in het echt bekijken!


Greetz. 8)

CD-Design is exact de firma waar ik de cursus heb gedaan. Zij zijn inmiddels importeur voor Sun Gard geworden namelijk.

Als ze praten over 50%, dan is dat 50% lichtdoorlatend (dus niet 50% getint). Met andere woorden, dan heb je de lichtste folie, als je 5% neemt dan is ie écht helemaal donker, dat is namelijk 5% lichtdoorlatend. De Mits van Mitsupiet is gedaan met folie van 35% lichtdoorlaatbaarheid.
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: OvlovT5R op 10-02-2005 21:21:04
Citaat van: MH op 10-02-2005 20:50:02
Citaat van: OvlovT5R op 10-02-2005 20:32:10
Ben wel benieuwd naar Mitsupiet en Marc TWR eigenlijk. De Corsa is overigens ergens in het 1e half jaar van 2004 getint door CD design. En die gasten kunnen er wel wat van, het zit er supernetjes op dus dat kan niet de reden zijn dat oom agent hem aangehouden heeft. Weet ff niet meer of het nou 's avonds was dat ie aangehouden was, dan lijkt het toch altijd weer een stuk donkerder zo'n ruit en is het moeilijker om binnen te kijken. Hier een foto van de wagen, je kan de bestuurder zelfs zien zitten, toch een boete gehad, http://www.corsa-novatuning.nl/images/special/alex.jpg (http://www.corsa-novatuning.nl/images/special/alex.jpg). Misschien ben je ook wel een beetje afhankelijk van Oom Agent.

@ Fearless. Strakke foto zeg! Kunnen we niet een fotosessie meeting bij je voor de deur houden ;). Maar 50% getint zeg je? Ziet er toch minder donker uit dan je op het 1e gezicht zou verwachten van 50%, leek mij eerder een procentje of 30 getint. Maar het is echt een mooie tint. Moet het maar eens een keertje in het echt bekijken!


Greetz. 8)

CD-Design is exact de firma waar ik de cursus heb gedaan. Zij zijn inmiddels importeur voor Sun Gard geworden namelijk.

Als ze praten over 50%, dan is dat 50% lichtdoorlatend (dus niet 50% getint). Met andere woorden, dan heb je de lichtste folie, als je 5% neemt dan is ie écht helemaal donker, dat is namelijk 5% lichtdoorlatend. De Mits van Mitsupiet is gedaan met folie van 35% lichtdoorlaatbaarheid.

Hahaha. ja ik haal dat iedere keer weer door elkaar hahaha! Maar ik bedoelde wel lichtdoorlatend ja! Maar 50% lichtdoorlatend is de lichste folie die er is? En hoe zit het met het wettelijk toegestane dan, dat weet jij dan vast wel (of staat dat hierboven al ergens gepost :-[)

Greetz. 8)
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: VolvoLeo op 19-02-2005 19:40:05
Het antwoord ligt in de type-goedkeuring van de auto. Sommige Amerikanen worden af-fabriek geleverd met donkerdere ramen en komen vervolgens ook door de keuring. Het is dus eigenlijk heel simpel, elke wijziging die je aan de ramen aanbrengt met folie oid. is dus niet toegestaan en verboden. Er kan zelfs verzocht worden de folie er ter plaatse vanaf te halen alvorens doorgereden mag worden.  ::)
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Keesjan op 19-02-2005 20:53:58
Het klopt inderdaad dat iedere wijziging aan de ruiten zoals bij typegoedkeuring geleverd, niet toegestaan is.
Ik ben er al weer een poosje tussenuit, maar mijn goede vriend die hoog in de boom bij het klpd zit, zei mij dat heel simpel "alles wat je op je ruit plakt dat het zicht belemmert" in principe strafbaar is.
Overigens had hij ook wel gehoord van het gerucht dat er systematisch gecontroleerd zou gaan worden op raamfolie, maar beleidsmatig is er in ieder geval bij het klpd niks over afgesproken. Ze hebben wel een meetapparaat dat de lichtdoorlatendheid meet aan de binnenzijde van de auto. Maar goed, je roept een controle over jezelf af als je de voorruit en zijruiten(voor) ondoorzichtig maakt natuurlijk. En ja, als de politie het hard wil spelen, kunnen ze je voertuig tijdelijk uit het verkeer nemen of indien mogelijk moet je het ter plaatse weer geschikt maken voor deelname aan het verkeer.
Ik vind het overigens zelf best mooi, mits niet te donker. Ik zou alleen kiezen voor echt coaten in plaats van plakken.

Keesjan
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: speedyT5 op 19-02-2005 21:14:12
Misschien praat ik nu voor mijn beurt en mag ik het misschien wel niet zeggen, maar wij hebben laatst een aantal S80's van de officieren van Justitie en andere gezagsdragers laten beplakken met de ruitenfolie, de achterzijruiten en de achterruit met de minste lichtdoorlatendheid en de voorportierruiten met de meeste.
Lijkt mij wel een zaak als jij wordt staande gehouden.
Maar volgens mij hebben ze geen poot om op te staan als je voorste zijruiten lichter getint zijn als de achterste zijruiten.
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Keesjan op 19-02-2005 21:32:44
Ik heb ook in auto's gereden van de divisie koninklijke en diplomatieke beveiliging. Het zal je niet verrassen dat die ruiten ook soms gewoon zwart waren.
Maar wat ik wel weet, is dat die auto's na diverse aanpassingen, waar ik dan weer niks over kan zeggen, bij de rdw gekeurd werden.
Derhalve is het bij die auto's wel toegestaan en dat is het hele eieren-eten.

Keesjan
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: speedyT5 op 19-02-2005 21:45:28
Citaat van: Keesjan op 19-02-2005 21:32:44
Ik heb ook in auto's gereden van de divisie koninklijke en diplomatieke beveiliging. Het zal je niet verrassen dat die ruiten ook soms gewoon zwart waren.
Maar wat ik wel weet, is dat die auto's na diverse aanpassingen, waar ik dan weer niks over kan zeggen, bij de rdw gekeurd werden.
Derhalve is het bij die auto's wel toegestaan en dat is het hele eieren-eten.

Keesjan

Maar, wat ik me dan afvraag en wat jij dan misschien niet weet, is, dat als dan zo'n typegoedkeuring wordt afgegeven, dit niet alleen kan gelden voor die éne auto maar voor alle auto's van dat type....

iemand die daar iets zinnigs over weet te melden?
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Keesjan op 19-02-2005 21:56:29
Citeer

Maar, wat ik me dan afvraag en wat jij dan misschien niet weet, is, dat als dan zo'n typegoedkeuring wordt afgegeven, dit niet alleen kan gelden voor die éne auto maar voor alle auto's van dat type....

iemand die daar iets zinnigs over weet te melden?

Citeer

Je geeft het antwoord zelf al. Je hebt het over typegoedkeuring.
Als ik in mijn auto lpi laat inbouwen en ik laat hem keuren krijg ik geen typegoedkeuring maar een voor die auto specifieke goedkeuring.
Als jij in je auto een andere motor legt en hem keurt, geldt precies hetzelfde. Je krijgt dus alleen goedkeuring voor die auto op dat moment. Anders zou ik zonder goedkeuring in mijn auto, die misschien hetzelfde type heeft als jouw auto, ook een andere motor kunnen leggen zonder de rdw daarvan in kennis te stellen.

Keesjan
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: daytonawim op 19-02-2005 22:11:12
Deze diensten krijgen ook vrijstellingen van bepaalde voertuigeisen het e.a. is wettelijk geregeld.

Mijn vader reed in een Chrysler Vision, met zwaar getinte ramen, en ik kan alleen maar zeggen leuk rijden in het donker ( alleen vooruit dan leuk is ) bij stadsverkeer en het inparkeren is het zwaar irritant, omdat je gewoon zeer beperkt zicht heb aan de zij en achterkant van de auto.

Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Esveldt op 19-02-2005 22:15:02
Citaat van: speedyT5 op 19-02-2005 21:45:28
Citaat van: Keesjan op 19-02-2005 21:32:44
Ik heb ook in auto's gereden van de divisie koninklijke en diplomatieke beveiliging. Het zal je niet verrassen dat die ruiten ook soms gewoon zwart waren.
Maar wat ik wel weet, is dat die auto's na diverse aanpassingen, waar ik dan weer niks over kan zeggen, bij de rdw gekeurd werden.
Derhalve is het bij die auto's wel toegestaan en dat is het hele eieren-eten.

Keesjan

Maar, wat ik me dan afvraag en wat jij dan misschien niet weet, is, dat als dan zo'n typegoedkeuring wordt afgegeven, dit niet alleen kan gelden voor die éne auto maar voor alle auto's van dat type....

iemand die daar iets zinnigs over weet te melden?


Dit heeft toch wel ff een doel! Kan wel begrijpen dat ze dit voor de AA en de CD nummers toepassen. En dus voor al het ander burgerverkeer dus niet Lijkt me duidelijk.

Om dan maar aan te halen gelijke monniken gelijke kappen lijkt mij niet aan de orde.


Paul
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: thuur op 19-02-2005 22:37:25
Sommigen staan blijkbaar boven de wet..


Gr 8)
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Esveldt op 19-02-2005 23:08:09
Ja. En een publiek leven hebben en bedreigt kunnen worden en, en, en ...

Dus voor AA en de CD mensen vind ik het geen probleem.

Paul

Paul
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: elianmars op 20-02-2005 00:36:08
Citaat van: Esveldt op 19-02-2005 23:08:09
Ja. En een publiek leven hebben en bedreigt kunnen worden en, en, en ...

Dus voor AA en de CD mensen vind ik het geen probleem.

Paul

Hier ben ik het helemaal mee eens. ;)
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: thuur op 20-02-2005 01:37:06
;D

Niet dat ik er moeite mee heb hoor...

Wel met agenten die het niet zo nauw nemen met de regels terwijl ze daar geen ontheffing voor hebben dan wel een aanleiding toe is, daar kan ik echt niet tegen.


Gr 8)
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: b0nkolok op 20-02-2005 19:06:45
Kortom, de wettelijke bepalingen op dit punt zijn niet duidelijk. Logisch, want welke 'wetgever' heeft ooit gedacht aan raamfolie.
Dus probeert iedere 'oom agent' slimmer te zijn dan de wet of althans de regeltjes naar eigen goeddunken te interpreteren.
Het wordt tijd voor duidelijkheid en dat kan alleen door de rechter.
Ik doe 'voor niets' een raamfolie-zaak.
Wie meldt zich?
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: thuur op 23-02-2005 15:55:15
Citaat van: Esveldt op 19-02-2005 23:08:09
Ja. En een publiek leven hebben en bedreigt kunnen worden en, en, en ...

Dus voor AA en de CD mensen vind ik het geen probleem.

Paul

Paul

Dus dit mag ook? ;)

(http://img227.exs.cx/img227/2315/img3lw.jpg)


Gr 8)
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Esveldt op 23-02-2005 16:26:41
Tuurlijk!!!

Het is te duur om nog een bordje te maken "Alleen parkeren AA"

Weet iedereen dat je meteen daar moet zijn om iemand van het Khuis te zien.

Ik zie uiteraard wel alle knipogen en zonnebrilletjes hoor, maar trek je het nu niet in het extreme.

Paul
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: thuur op 23-02-2005 16:37:30
Citaat van: Esveldt op 23-02-2005 16:26:41
Tuurlijk!!!

Het is te duur om nog een bordje te maken "Alleen parkeren AA"

Weet iedereen dat je meteen daar moet zijn om iemand van het Khuis te zien.

Ik zie uiteraard wel alle knipogen en zonnebrilletjes hoor, maar trek je het nu niet in het extreme.

Paul

Nee joh, ik kwam de (grappige) foto gewoon tegen en moest meteen aan deze draad denken.. De eerdere post waren ook niet helemaal serieus bedoeld, maar ik wilde wel even de meningen aftasten. For the record: ik ben het helemaal met je eens hoor!

Volgens mij geldt het bordje trouwens voor de andere kant van het hek (zou wel zo logisch zijn). ;)


Gr 8)
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: daytonawim op 23-02-2005 16:44:59
ik wil de eerste " wiel klem en co"  wel zien die proberen te klemmen of te slepen :-) die heren die daar bij lopen zijn niet zo vriendelijk hoor :-)))
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Peertje op 23-02-2005 18:59:01
Citaat van: Ludo op 23-02-2005 18:47:06
zomaar een vraagje,
aan wie behoren AA en CD kentekens eigenlijk toe?.


AA zijn koninklijk huis auto's
CD is Corps diplomatique (ambassadeurs en zo)

Dus ja, (schaam schaam :-[ ) onze queen rijd in een Ford Mondeo....
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: M a r c op 23-02-2005 19:33:25
Citaat van: SnakeByte op 23-02-2005 18:59:01
Dus ja, (schaam schaam :-[ ) onze queen rijd in een Ford Mondeo....

Ford Scorpio
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: M a r c op 23-02-2005 19:34:13
Citaat van: b0nkolok op 20-02-2005 19:06:45
Kortom, de wettelijke bepalingen op dit punt zijn niet duidelijk. Logisch, want welke 'wetgever' heeft ooit gedacht aan raamfolie.
Dus probeert iedere 'oom agent' slimmer te zijn dan de wet of althans de regeltjes naar eigen goeddunken te interpreteren.
Het wordt tijd voor duidelijkheid en dat kan alleen door de rechter.
Ik doe 'voor niets' een raamfolie-zaak.
Wie meldt zich?

Hmmm, dat hou ik in mijn achterhoofd  ;)
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: speedyT5 op 23-02-2005 19:36:03
Citaat van: MH op 23-02-2005 19:33:25
Citaat van: SnakeByte op 23-02-2005 18:59:01
Dus ja, (schaam schaam :-[ ) onze queen rijd in een Ford Mondeo....

Ford Scorpio

en waarschijnlijk de laatste rijdende Scorpio in Nederland..... ;D
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: daytonawim op 23-02-2005 21:36:17
"offtopic"  
wat is er mis met een scorpio ????, ik heb er bijna 200.000 km mee gereden  en bij 300.000 km ingeruild het enige wat kapot is gegaan was de uitlaat na 290.000 km. verder zelfs geen remschijf verniewd!!!!!!!!!  ( oja 80 % van de km in duitsland gereden) 2.8i ghia automaat
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Peertje op 23-02-2005 22:22:14
Citaat van: MH op 23-02-2005 19:33:25
Citaat van: SnakeByte op 23-02-2005 18:59:01
Dus ja, (schaam schaam :-[ ) onze queen rijd in een Ford Mondeo....

Ford Scorpio

Nog erger dus...  ;)

Dat je weinig onderhoud aan een auto hebt wil nog niet zeggen dat je er dood in gevonden wilt worden....
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: thuur op 24-02-2005 00:43:26
Er is niets mis met een Scorpio...



Ware het niet dat dat laatste model afzichtelijk lelijk is ;)


Gr 8)
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: BobaFett op 24-02-2005 09:27:57
Citaat van: thuur op 24-02-2005 00:43:26
Er is niets mis met een Scorpio...



Ware het niet dat dat laatste model afzichtelijk lelijk is ;)


Gr 8)

Daar sluit ik me bij aan!
En ook ik heb in een ver verleden ook een tijd in een Scorpio rondgereden...  :o

Maar..... uiteindelijk zie je je fout(en) in en kies je voor gestaalde Zweedse perfectie  ;D
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Keesjan op 24-02-2005 10:02:56
Citaat van: MH op 23-02-2005 19:33:25
Citaat van: SnakeByte op 23-02-2005 18:59:01
Dus ja, (schaam schaam :-[ ) onze queen rijd in een Ford Mondeo....

Ford Scorpio

De scorpio is nog in leven maar er is ook goed nieuws hoor. Zij verplaatst zich tegenwoordig bijna altijd met een van de S80's. In Nassau's blauw uiteraard.
Vwb de AA's; Er is ook een hele batterij afgeschermde kentekens beschikbaar waarmee de auto's kunnen worden uitgedost. De AA's worden bijna alleen bij officiele gelegenheden gebruikt. Zo'n cijfer-letters-letters combinatie kan best wel worden geklemd als er tijdelijk geen persoonsbeveiliger bij het voertuig is. De prent wordt toch op kenteken uitgeschreven maar die parkeercontroleurs voeren geen controle tenaamstelling uit. Kan leuke taferelen opleveren...

Keesjan
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: thuur op 24-02-2005 10:24:18
Je kunt iedere willekeurige kentekenplaat op die Scorpio hangen, maar die vis ik er toch zo uit hoor.... Die is alleen om (pseudo?) deftig in de buurt te tuffen volgens mij.

Ze is ooit wel es naar mijn oude school gekomen (toen had ze de Scorpio net) en ze kwam mooi met de heli en de auto was vooruit gereden. Ze is later ingestapt zodat het leek alsof ze echt met dat 'ding' was gekomen. (Handig als je mensen op zo'n vliegveldtoren kent ;))


Gr 8)
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: speedyT5 op 24-02-2005 20:00:21
Grapje uit de tijd van het verdwijnen van de Scorpio.
Beraad op paleis Noordeinde, wat gaat het worden... Volvo of Nissan, een compromis werd bereikt...
Beatrix mocht voor Volvo kiezen en Willem Alexander voor Maxima 8)

;D
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: b0nkolok op 13-03-2005 16:24:48
Lijkt wel een Scorpio draad geworden.
Gisteren in 'Wegmisbruikers' op TV weer een stelletje oenen gezien, waaronder een raamfolie bekeuring. Staat vriend Spee lustig te oreren dat raamfolie verboden is. "Je kunt dan het gezicht van de bestuurder niet zien", is zijn motief. In plaats dat hij nou vertelt welke wettelijke bepaling raamfolie verbiedt, verkoopt hij toch lulkoek. Dit bedrijfje: http://www.sl-llumar.nl zal nu gauw failliet gaan vermoed ik
Graag zou ik zoiets eens voor de rechter zien. Denk dat het 'gehaktdag' wordt.
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Zippo op 13-03-2005 17:30:54
Marc zal er ook niet blij mee zijn!
http://www.europeantuning.com/glasfolie.htm
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: M a r c op 13-03-2005 21:31:11
Je 'mag' sowieso altijd álle ramen voorzien van glasfolie behalve de voorruit en de voorste portierramen. Als je gewoon 'normale' folie gebruikt, dus niet té donker, zal de politie je minder lastig vallen denk ik. Maar het blijft vreemd, op een motor moet je een helm op en die mag een vizier hebben wat helemaal zwart is. Maar in de auto willen ze je gezicht zien? Maken wij zelf niet uit of wij bekeken willen worden en wat wij aan ons eigendom (de auto) willen veranderen? Wat een land.....  :(
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Zippo op 13-03-2005 21:34:51
Dan hou je de achterruit en achter zijramen over........
Vindt ik geen gezicht.......

Idd het gaat nergens over.

Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Ramon op 27-03-2005 17:33:13
Wat een gezeik over raamfolie !

Juridisch is het gewoon dichtgetimmerd: donkere folie en coating is domweg verboden op grond van artikel 5.2.42 van het Voertuigreglement, een Amvb uit de Wegenverkeers Wet 1994.

Reden: het "uitzicht" voor de bestuurder wordt beperkt, waardoor je problemen kan krijgen in de communicatie met medeweggebruikers; lees:
het is domweg gevaarlijk!

Volgens mij vind iedereen het fijn als je kan zien dat een mede-weggebruiker jou ook ziet (of in ieder geval jouw kant uitkijkt....)

En is gewoon een feit dat je bij duisternis gewoon minder ziet door (donker) getinte ramen......

Alhoewel de haarklovers onder ons het liefst in een tabel zien hoeveel lichtdoorlatendheid autoglas moet hebben, is de wetgever op grond van logisch verstand er destijds vanuit gegaan dat het bovenstaande geen exacte regeling behoeft.

(overigens stond het 30 jaar geleden ook al in de wet .....)

Vrijwel elke auto is met getint glas te koop, wat voldoet aan de eisen en er ook mooi uitziet.

Er zou afzonderlijk geregeld kunnen worden dat je de achterste zijruiten en het achterraam wel mag tinten (met name bij de stations etc.. ivm diefstal etc...) Je mag immers ook een grijskenteken auto aan de zijkant blinderen...


Mvg,

Ramon


Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Keesjan op 27-03-2005 19:16:54
juist Ramon, dat heb ik weeeeken geleden ook al eens geschreven, voertuigreglement, art 5 wegenverkeerswet etc etc
Maar, men moet het wel "willen" weten natuurlijk....
Afgezien daarvan, vind ik het ook best mooi, op sommige auto's. Maar het mag gewoon niet zelf aangebracht worden.

Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: M a r c op 27-03-2005 19:45:50
Volgens mij denkt men dat ramen alleen gefolied kunnen worden met inktzwarte folie? Er is ook nog een gulde middenweg. Zelf hou ik ook niet van die hele donkere ramen, maar nét een tintje donkerder dan origineel vind ik wel mooi. En goede glasfolie houdt ook nog eens de schadelijke UV-straling voor 97% tegen. Beter voor de mens én je stoelbekleding/dashboard. En KeesJan; inderdaad moet die folie wel door een vakman worden aangebracht want anders ziet het er niet uit. Als je de folie niet correct aanbrengt en op de juiste plaatsen weet te krimpen krijg je 'm er nooit rimpelloos en duurzaam op. Daarnaast heb je ook nog eens veel verschil in kwaliteit. Maar dat is met veel dingen zo natuurlijk.
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Rudi op 21-05-2005 22:59:18
Citaat van: fearless op 07-02-2005 19:51:39
Citaat van: OvlovT5R op 06-02-2005 22:33:40
@ Fearless. Mooi tint zo te zien hoor. Wel wat donkerder dan origineel maar nog netjes bescheiden. Hoeveel procent? En alle ramen evenveel? Heb je misschien ook een foto-tje van wat dichterbij? Strakke foto's en wagen overigens!

Dit is een tint van 50%, valt heel erg mee wat donker betreft. Is net een stukje donkerder dan origineel, want degene die het geplakt heeft zij dat mijn ruiten standaart al zo'n 30% getint zijn.

Hier een foto van dichtbij.....


Staat echt mooi...zit er zelf ook aan te denken,iets donkerder zal wel mooi staan denk ik...

--edit--
foto uit quote gehaald
--edit--
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: volvoTon op 22-05-2005 11:53:44
Is wel leuk als de mensen je herkennen als je in een mooie 850 langs komt rijden ;D ;D
Dus niet blinderen als je trots bent op jouw auto ;)

volvoTon :)
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: animalT5R op 15-01-2006 17:55:06
Heb weer het een en ander over dit topic gevonden op een andere site:

December 2005 KANTONRECHTER OORDEELT POSITIEF OVER RAAMFOLIE

Op 12 december heeft een kantonrechter een uitspraak
gedaan in een zaak betreffende raamfolie op een auto.
Mag raamfolie nu wel of niet?


Dat was voor de zoveelste keer de grote vraag.
De kantonrechter heeft geoordeeld dat voor
typegoedkeuring de RDW verantwoordelijk is en
dat in het verlengde, de APK keurmeester dient te beoordelen (zoals in de APK eisen vermeld staat) "in hoeverre deze folie belemmerend is voor het uitzicht van de bestuurder".

Conclusie: de politie had geen bekeuring mogen uitdelen omdat het oordeel van de Apk keurmeester rechtsgeldig is.
Wanneer een auto getint is, laat dan bij een apk-keuring een vermelding maken door de keurmeester dat er folie is aangebracht, maar dat deze "niet belemmerend is voor het uitzicht van de bestuurder". En bewaar dit in de auto of bij de autopapieren.

Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Laserblue op 15-01-2006 18:55:17
:bounce::smiliedisco1::clapper:
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: onnaj op 16-01-2006 10:46:33
Ik had vd week ook iets leuks....

Stond lekker voor t stoplicht te wachten een beetje voor me uitstarend met lekker muziekje aan...komt er in 1x een agent aangelopen en klopt op t raam...dus ik denk sj@#$@#$t ik ben de pisang. dus ik raampje opengemaakt, zegt de agent wou alleen kijken of je de gordel omdat kon t niet zien door de ramen! hehe.

Verder helemaal niks over de getinte ramen gezegd of t mag of niet! Dus t ligt er ook veel aan wie je treft denk ik.

Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: mehn op 16-01-2006 10:59:24
Citaat van: onnaj op 16-01-2006 10:46:33
Stond lekker voor t stoplicht te wachten een beetje voor me uitstarend met lekker muziekje aan...komt er in 1x een agent aangelopen en klopt op t raam...dus ik denk sj@#$@#$t ik ben de pisang. dus ik raampje opengemaakt, zegt de agent wou alleen kijken of je de gordel omdat kon t niet zien door de ramen! hehe.

Was vast een stille hint  ;D
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Hylco op 29-01-2006 23:28:17
Vannavond Blik op de Weg gekeken en daar komen ze dus weer aanzetten met het verhaal dat RDW het niet wil, maar politie en Justitie er helemaal niks aan doen. Leuk dat elkaar tegenspreken :) De agentjes in kwestie zetten trouwens wel een man aan de kant met folie op alle ruiten, ook voor. Ze zijn eringestapt, hebben gekeken, maar niet bekeurt. Mochten ze je dus nu wel aan de kant zetten vanwege je folie kun je deze beelden erbij pakken en het op willekeur gooien. :))
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Eugene op 30-01-2006 11:37:51
Citaat van: Hylco op 29-01-2006 23:28:17
Vannavond Blik op de Weg gekeken en daar komen ze dus weer aanzetten met het verhaal dat RDW het niet wil, maar politie en Justitie er helemaal niks aan doen. Leuk dat elkaar tegenspreken :) De agentjes in kwestie zetten trouwens wel een man aan de kant met folie op alle ruiten, ook voor. Ze zijn eringestapt, hebben gekeken, maar niet bekeurt. Mochten ze je dus nu wel aan de kant zetten vanwege je folie kun je deze beelden erbij pakken en het op willekeur gooien. :))

Onze altijd gezellige Koos, zei vrijdag bij wegmisbruikers dat het aanbrengen van dingen op je raam (wat niet af fabriek is gedaan) verboden is in alle gevallen.  ::)
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: HaRdCoRe-WeZ op 30-01-2006 11:56:18
Yup, en de voornaamste reden is het moeilijker verlopen van de communicatie in het verkeer. Je kan elkaars gezicht niet meer zien. Jaaaaaaaaaja, das dus nooit de echte reden, want bijvoorbeeld een Cadillac SRX is al vet getint fabriek af. Als dat nou echt de reden is, dan moeten ze dat soort auto's nooit op kenteken kunnen zetten in NL.

Dikke bullshit allemaal, als je je ramen wilt tinten, gewoon doen. Je loopt een risico voor een prent, maar die loop je ook als je te hard rijd.
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Eugene op 30-01-2006 12:02:53
Als communicatie in het verkeer de reden was, dan waren die reflecterende vizieren voor motorrijder ook wel verboden...

Bij het blinderen moet je eht gewoon niet te donker maken, dan zullen ze neit moeilijk doen. 15% ofzo, lijkt me voldoende.
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: M a r c op 30-01-2006 12:10:03
Citaat van: eugene op 30-01-2006 11:37:51
Citaat van: Hylco op 29-01-2006 23:28:17
Vannavond Blik op de Weg gekeken en daar komen ze dus weer aanzetten met het verhaal dat RDW het niet wil, maar politie en Justitie er helemaal niks aan doen. Leuk dat elkaar tegenspreken :) De agentjes in kwestie zetten trouwens wel een man aan de kant met folie op alle ruiten, ook voor. Ze zijn eringestapt, hebben gekeken, maar niet bekeurt. Mochten ze je dus nu wel aan de kant zetten vanwege je folie kun je deze beelden erbij pakken en het op willekeur gooien. :))

Onze altijd gezellige Koos, zei vrijdag bij wegmisbruikers dat het aanbrengen van dingen op je raam (wat niet af fabriek is gedaan) verboden is in alle gevallen.  ::)

Ze bazelen maar wat.... Die Koos is al helemaal aan het doordraaien. "de zwakkere deelnemers in het verkeer (fietsers) moeten oogkontakt kunnen zoeken" Wat? Hoe vaak ik al niet heb moeten remmen voor fietsers en scooters omdat ze gewoon met oogkleppen op of in het donker zonder licht gewoon voor je auto doorfietsen terwijl ze géén voorrang hebben....  :-X

Gisteren ook leuk in Blik op de Weg.... Agent stapt uit en legt een afgewaaide boomtak aan de kant. Stapt in en rijdt weg.

ZONDER GORDEL AAN!  Je hoorde zelfs de verklikker (pling-plong) steeds afgaan  ???
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: LeRa op 30-01-2006 13:22:04
Citaat van: M a r c op 30-01-2006 12:10:03
"de zwakkere deelnemers in het verkeer (fietsers) moeten oogkontakt kunnen zoeken" Wat? Hoe vaak ik al niet heb moeten remmen voor fietsers en scooters omdat ze gewoon met oogkleppen op of in het donker zonder licht gewoon voor je auto doorfietsen terwijl ze géén voorrang hebben....  :-X
???

Ik fiets vij veel en vind het wel pretiig om te weten dat een automobilist mij gezien heeft als ik op bijvoorbeeld een rotonde fiets en voorrang behoor te krijgen van die automobilist die de rotonde nadert.
Het komt vaak genoeg voor dat ik een uitwijkmanouvre moet maken omdat iemand gewoon niet de moeite neemt om even te kijken.
Als het kan dan blijf ik wel eens bewust door fietsen, dan zien ze me pas op het laatste moment en remmen dan met geblokkeerde wielen en een verwilderde blik in de ogen. ;D  Erg leuk om dat gezicht toch te kunnen zien. Niet overderen getinte ramen helpen daarbij.
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: animalT5R op 30-01-2006 14:17:35
Citaat van: Hylco op 29-01-2006 23:28:17
Vannavond Blik op de Weg gekeken en daar komen ze dus weer aanzetten met het verhaal dat RDW het niet wil, maar politie en Justitie er helemaal niks aan doen. Leuk dat elkaar tegenspreken :) De agentjes in kwestie zetten trouwens wel een man aan de kant met folie op alle ruiten, ook voor. Ze zijn eringestapt, hebben gekeken, maar niet bekeurt. Mochten ze je dus nu wel aan de kant zetten vanwege je folie kun je deze beelden erbij pakken en het op willekeur gooien. :))
Deze aflevering heb ik toevallig ook gezien,en dit was(zoals zoveel programma's een herhaling)
Maar  het bos is dik begroeid met onduidelijkheden wat dit onderwerp aangaat  :-\
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: M a r c op 30-01-2006 16:00:56
Citaat van: LeRa op 30-01-2006 13:22:04
Citaat van: M a r c op 30-01-2006 12:10:03
"de zwakkere deelnemers in het verkeer (fietsers) moeten oogkontakt kunnen zoeken" Wat? Hoe vaak ik al niet heb moeten remmen voor fietsers en scooters omdat ze gewoon met oogkleppen op of in het donker zonder licht gewoon voor je auto doorfietsen terwijl ze géén voorrang hebben....  :-X
???
Als het kan dan blijf ik wel eens bewust door fietsen, dan zien ze me pas op het laatste moment en remmen dan met geblokkeerde wielen en een verwilderde blik in de ogen. ;D  Erg leuk om dat gezicht toch te kunnen zien. Niet overderen getinte ramen helpen daarbij.

Ook een doodwens? Volgende keer ziet iemand je gewoon niet, dan wil ik jouw verwilderde blik wel eens zien.....
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: LeRa op 30-01-2006 16:35:15
Citaat van: M a r c op 30-01-2006 16:00:56
Citaat van: LeRa op 30-01-2006 13:22:04
Citaat van: M a r c op 30-01-2006 12:10:03
"de zwakkere deelnemers in het verkeer (fietsers) moeten oogkontakt kunnen zoeken" Wat? Hoe vaak ik al niet heb moeten remmen voor fietsers en scooters omdat ze gewoon met oogkleppen op of in het donker zonder licht gewoon voor je auto doorfietsen terwijl ze géén voorrang hebben....  :-X
???
Als het kan dan blijf ik wel eens bewust door fietsen, dan zien ze me pas op het laatste moment en remmen dan met geblokkeerde wielen en een verwilderde blik in de ogen. ;D  Erg leuk om dat gezicht toch te kunnen zien. Niet overderen getinte ramen helpen daarbij.

Ook een doodwens? Volgende keer ziet iemand je gewoon niet, dan wil ik jouw verwilderde blik wel eens zien.....

Ha ha ......

Even anders uitleggen:
Ik zorg wel voor voldoende remweg voor mezelf (enkele meters op een fiets) en rem ook wel, alleen heel laat, oftewel later dan de automobilist. Als deze dan stil staat fiets ik er rustig voor langs. ;)

On-topic:
Ik vind het alleen niet kunnen dat de rollen worden omgedraaid. Het gaat hier over raamfolie, niet over oogkleppen die veel (met name jeugdige) fietsers helaas wel op hebben.
Als zwakkere verkeersdeelnemer (voetganger, fietser of motorrijder) wil je graag kunnen zien of een automobilist jou heeft gezien. Bij motorrijders met een donker vizier kun je in ieder geval aan de helm nog wel zien welk blikveld de motorrijder heeft.
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: thuur op 30-01-2006 17:08:12
Citaat van: M a r c op 30-01-2006 12:10:03
Citaat van: eugene op 30-01-2006 11:37:51
Citaat van: Hylco op 29-01-2006 23:28:17
Vannavond Blik op de Weg gekeken en daar komen ze dus weer aanzetten met het verhaal dat RDW het niet wil, maar politie en Justitie er helemaal niks aan doen. Leuk dat elkaar tegenspreken :) De agentjes in kwestie zetten trouwens wel een man aan de kant met folie op alle ruiten, ook voor. Ze zijn eringestapt, hebben gekeken, maar niet bekeurt. Mochten ze je dus nu wel aan de kant zetten vanwege je folie kun je deze beelden erbij pakken en het op willekeur gooien. :))

Onze altijd gezellige Koos, zei vrijdag bij wegmisbruikers dat het aanbrengen van dingen op je raam (wat niet af fabriek is gedaan) verboden is in alle gevallen.  ::)

Ze bazelen maar wat.... Die Koos is al helemaal aan het doordraaien. "de zwakkere deelnemers in het verkeer (fietsers) moeten oogkontakt kunnen zoeken" Wat? Hoe vaak ik al niet heb moeten remmen voor fietsers en scooters omdat ze gewoon met oogkleppen op of in het donker zonder licht gewoon voor je auto doorfietsen terwijl ze géén voorrang hebben....  :-X

Gisteren ook leuk in Blik op de Weg.... Agent stapt uit en legt een afgewaaide boomtak aan de kant. Stapt in en rijdt weg.

ZONDER GORDEL AAN!  Je hoorde zelfs de verklikker (pling-plong) steeds afgaan  ???

Ze hebben toch overal een ontheffing voor ::)


Gr :P
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: The Driver op 30-01-2006 19:02:18
CiteerGisteren ook leuk in Blik op de Weg.... Agent stapt uit en legt een afgewaaide boomtak aan de kant. Stapt in en rijdt weg.

ZONDER GORDEL AAN!  Je hoorde zelfs de verklikker (pling-plong) steeds afgaan  



Inderdaad, die kaffer reed op die weg trouwens 120, was prima zichtbaar op de snelheidsmeter.


Ik denk dat ik ook maar juut wordt. Lekker de regels aan mijn laars lappen en iedereen hypocriet de les lezen. >:(
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Eugene op 30-01-2006 23:08:56
Citeer

Lekker de regels aan mijn laars lappen en iedereen hypocriet de les lezen. >:(


Heb je daar dan een blauwe pet voor nodig?  :P
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: HaRdCoRe-WeZ op 30-01-2006 23:21:16
Nog ff over de motorrijder met zwart vizier. Ooit wel eens met laagstaande zon en blank vizier gereden? Kweet niet wat dan gevaarlijker is hoor...
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: M a r c op 30-01-2006 23:38:59
Citaat van: HaRdCoRe-WeZ op 30-01-2006 23:21:16
Nog ff over de motorrijder met zwart vizier. Ooit wel eens met laagstaande zon en blank vizier gereden? Kweet niet wat dan gevaarlijker is hoor...

Dat geldt dan ook voor de voorruiten van auto's.....
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: HaRdCoRe-WeZ op 31-01-2006 00:30:05
Zonneklep? Zonnebril? Bril kan ook op de motor idd, maar fijn vind ik het persoonlijk niet. Gaat scheef zitten naarmate de turbulentie toeneemt  ;D  ook weer gevaarlijk.
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Eugene op 31-01-2006 00:43:57
Citaat van: HaRdCoRe-WeZ op 30-01-2006 23:21:16
Nog ff over de motorrijder met zwart vizier. Ooit wel eens met laagstaande zon en blank vizier gereden? Kweet niet wat dan gevaarlijker is hoor...

Zonnebril is goed te doen icm een helm ;)

[edit] te laat :P [/edit]
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: wepster850 op 31-01-2006 01:02:00
heb ik nog nooit broblemen mee gehad helm en bril kombinatie zelfs niet met vmax op mijn scooter(en die is ook veel te snel met bijna 100 per uur)
;D ;D ;D
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Peth©oni op 31-01-2006 07:08:47
Citaat van: The V70R Driver op 30-01-2006 19:02:18
CiteerGisteren ook leuk in Blik op de Weg.... Agent stapt uit en legt een afgewaaide boomtak aan de kant. Stapt in en rijdt weg.

ZONDER GORDEL AAN!  Je hoorde zelfs de verklikker (pling-plong) steeds afgaan  



Inderdaad, die kaffer reed op die weg trouwens 120, was prima zichtbaar op de snelheidsmeter.


Ik denk dat ik ook maar juut wordt. Lekker de regels aan mijn laars lappen en iedereen hypocriet de les lezen. >:(


Hij was gebeld door die tak hoor, die kon niet meer weg komen..... echt waar
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: LeRa op 31-01-2006 09:17:48
Citaat van: eugene op 30-01-2006 23:08:56
Citeer

Lekker de regels aan mijn laars lappen en iedereen hypocriet de les lezen. >:(


Heb je daar dan een blauwe pet voor nodig?  :P


:-X  ::)  ;)
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: RonnieDuck op 31-01-2006 10:41:28
Waren we er al uit of het nu mag?

Ik heb even het een en ander nagezocht namelijk!

mvg Ronald
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Zippo op 31-01-2006 11:32:14
De ruiten van een voertuig mogen niet zijn voorzien van folie of coating..... alsdus de handhaving...

Veelgestelde vragen - Voertuigeisen

Vraag
Mag ik mijn autoruiten met folie of coating verduisteren?


Antwoord
Nee, dit is niet toegestaan. Alleen de achterruit mag voorzien zijn van een folie of coating, mits het voertuig beschikt over een rechterbuitenspiegel.

In het Voertuigreglement (artikel 5.2.42) staat het helder omschreven: de voorruit en de zijruiten van personenauto's mogen geen beschadigingen of verkleuringen vertonen en niet voorzien zijn van onnodige voorwerpen, die het uitzicht van de bestuurder belemmeren. Hierbij valt te denken aan folies die de lichtdoorlaatbaarheid beperken, aldus een nota van toelichting.

Ook coatings zijn niet toegestaan. Bij de toelating van motorvoertuigen (typegoedkeuring) wordt de beperking van de lichtdoorlaatbaarheid binnen zekere grenzen gehouden. De boete voor overtreding bedraagt € 75,-


Bron: http://www.verkeershandhaving.nl
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: M a r c op 31-01-2006 11:45:35
Dan snap ik nog steeds niet hoe sommige Amerikaanse wagens met af-fabriek al erg donkere ramen door de keuring komen....
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Laserblue op 31-01-2006 11:52:49
Maar dan snap ik dit ook niet ;)

December 2005 KANTONRECHTER OORDEELT POSITIEF OVER RAAMFOLIE

Op 12 december heeft een kantonrechter een uitspraak
gedaan in een zaak betreffende raamfolie op een auto.
Mag raamfolie nu wel of niet?


Dat was voor de zoveelste keer de grote vraag.
De kantonrechter heeft geoordeeld dat voor
typegoedkeuring de RDW verantwoordelijk is en
dat in het verlengde, de APK keurmeester dient te beoordelen (zoals in de APK eisen vermeld staat) "in hoeverre deze folie belemmerend is voor het uitzicht van de bestuurder".

Conclusie: de politie had geen bekeuring mogen uitdelen omdat het oordeel van de Apk keurmeester rechtsgeldig is.
Wanneer een auto getint is, laat dan bij een apk-keuring een vermelding maken door de keurmeester dat er folie is aangebracht, maar dat deze "niet belemmerend is voor het uitzicht van de bestuurder". En bewaar dit in de auto of bij de autopapieren.
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: JosS70 op 31-01-2006 11:59:30
Ik had destijds mijn ford in zijn geheel laten coaten met 70% !!

Werd wel vaak aangehouden en met de apk deden ze ook moeilijk, want op de voorruit mag je niet meer dan 30% donker maken. Maar als je afspreekt met de coater dat zij 30% vermelden op de papieren die je er dan mee krijgt dan is het geen probleem.

Maar ik had het een jaar of 4 geleden, dus misschien zijn ze al strenger.

Was wel grappig die donkere ramen. De politie gebruikte altijd een lantaarn of binnen te kijken en ze hebben eens geprobeerd om mijn ventielen te stelen, toen ik nog in de auto zat. Was wel schrikken voor die jongens, toen ik ineens uit de auto kwam.

;D
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: RonnieDuck op 31-01-2006 13:15:41
Ik sluit me geheel aan bij zippo.

Het mag niet!

Kijk dat het krom is dat af-fabriek met 35% bij de type goedkeuring wel mag maar later zelf doen met 20% verboden is dat ben ik geheel met jullie eens, echter welkom in Nederland!

Het voertuigreglement art 5.2.42 waar zippo naar verwijst spreekt echter alleen over voorruit en de zijruiten. De achterruit mag dus wel (twee buitenspiegels). Er wordt niet gesproken over voorste en achterste zijruiten.

Als lid 3 van dat artikel staat: Onze Minister kan regels vaststellen omtrent het bepaalde in het eerste lid.

Maw De Minister van Verkeer en waterstaat kan anders bepalen (of reeds hebben bepaald??). Mailtje naar Minister Karla Peijs met de vraag wat er bepaald is hier omtrent lijkt me de enige optie. Misschien vindt zij het ook raar dat af-fabriek wel heel donker mag, maar zelf ietsjes donkerder maken verboden is.

Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Reitse op 31-01-2006 14:13:50
Citaat van: LeRa op 30-01-2006 16:35:15
Citaat van: M a r c op 30-01-2006 16:00:56
Citaat van: LeRa op 30-01-2006 13:22:04
Citaat van: M a r c op 30-01-2006 12:10:03
"de zwakkere deelnemers in het verkeer (fietsers) moeten oogkontakt kunnen zoeken" Wat? Hoe vaak ik al niet heb moeten remmen voor fietsers en scooters omdat ze gewoon met oogkleppen op of in het donker zonder licht gewoon voor je auto doorfietsen terwijl ze géén voorrang hebben....  :-X
???
Als het kan dan blijf ik wel eens bewust door fietsen, dan zien ze me pas op het laatste moment en remmen dan met geblokkeerde wielen en een verwilderde blik in de ogen. ;D  Erg leuk om dat gezicht toch te kunnen zien. Niet overderen getinte ramen helpen daarbij.

Ook een doodwens? Volgende keer ziet iemand je gewoon niet, dan wil ik jouw verwilderde blik wel eens zien.....

Ha ha ......

Even anders uitleggen:
Ik zorg wel voor voldoende remweg voor mezelf (enkele meters op een fiets) en rem ook wel, alleen heel laat, oftewel later dan de automobilist. Als deze dan stil staat fiets ik er rustig voor langs. ;)

On-topic:
Ik vind het alleen niet kunnen dat de rollen worden omgedraaid. Het gaat hier over raamfolie, niet over oogkleppen die veel (met name jeugdige) fietsers helaas wel op hebben.
Als zwakkere verkeersdeelnemer (voetganger, fietser of motorrijder) wil je graag kunnen zien of een automobilist jou heeft gezien. Bij motorrijders met een donker vizier kun je in ieder geval aan de helm nog wel zien welk blikveld de motorrijder heeft.

Je zult niet de eerste zijn die z'n remkabels stuktrekt of door de terugtraprem heengaat... Heb al een paar keer gezien wat het resultaat is van een intiem moment tussen bus en fiets. Front van de bus vol krassen en de mega-voorruit voor de helft in de kreukels. De aanwezigheid van twee ambu's deed niet veel goed vermoeden :)

Voor wat betreft de ontopic-folie, wetgever moet es duidelijk regels stellen. Mag het wel of niet, zo ja hoeveel. En dan gelijk trekken voor nieuwe auto's en voor latere aanplakking (of hoe noem je dat ;)). Kan me voorstellen dat folie erg handig is maar hoe handig is het in donkere omgeving? Als je met 75% verdonkering rijdt vraag ik me wel af hoeveel je nog ziet in d'n duusternis.
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: mehn op 31-01-2006 14:19:32
Volgens mij is de wetgever hier vrij duidelijk over  ;)

Dat de rechter daar een andere mening over heeft....
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Reitse op 31-01-2006 14:20:42
Citaat van: mehn op 31-01-2006 14:19:32
Volgens mij is de wetgever hier vrij duidelijk over  ;)

Dat de rechter daar een andere mening over heeft....
Dat bedoelde ik ook eigenlijk...  :-[
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Zippo op 31-01-2006 14:25:51
Ik heb wel een telefoonnummer vd helpdesk-politie
055-5392000

Stel hier de vraag, ben benieuwd.
Wie belt er het eerste?

(wel lachen als er 20 man belt op een dag over raamfolie)

Zippo
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: RonnieDuck op 31-01-2006 14:26:33
Duidelijk is de wet dan wel,..echter krom natuurlijk dat af-fabriek wel een hoop mag, maar zelf doen niet!
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: animalT5R op 31-01-2006 15:03:26
Citaat van: Zippo op 31-01-2006 14:25:51
Ik heb wel een telefoonnummer vd helpdesk-politie
055-5392000

Stel hier de vraag, ben benieuwd.
Wie belt er het eerste?

(wel lachen als er 20 man belt op een dag over raamfolie)

Zippo
F*cker.... politie academie!!!
die snappen zelfs het woord raam-folie geeneens. . . . .
[size=0]er moet er 1 de eerste zijn he[/size]

Heb gelijk de politie hier in de woonplaats gebeld om het toch maar eens te vragen,hier het respons van de dienstdoende agent:
Vanaf de B stijl naar achter (Bstijl is tussen voor-en achterportier) is het toegestaan on dit met folie te voorzien.

De beste agent heeft het voor de zekerheid wel even nagevraagd aan de dienst verkeer.
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Zippo op 31-01-2006 15:38:49
Citaat van: animalT5® op 31-01-2006 15:03:26
Citaat van: Zippo op 31-01-2006 14:25:51
Ik heb wel een telefoonnummer vd helpdesk-politie
055-5392000

Stel hier de vraag, ben benieuwd.
Wie belt er het eerste?

(wel lachen als er 20 man belt op een dag over raamfolie)

Zippo
F*cker.... politie academie!!!
die snappen zelfs het woord raam-folie geeneens. . . . .
[size=0]er moet er 1 de eerste zijn he[/size]

Heb gelijk de politie hier in de woonplaats gebeld om het toch maar eens te vragen,hier het respons van de dienstdoende agent:
Vanaf de B stijl naar achter (Bstijl is tussen voor-en achterportier) is het toegestaan on dit met folie te voorzien.

De beste agent heeft het voor de zekerheid wel even nagevraagd aan de dienst verkeer.


Echt waar!??
Ga ik zelf ook ff bellen  ;D ;D

Zippo
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: M a r c op 31-01-2006 16:09:19
Citaat van: JosS70 op 31-01-2006 11:59:30
Was wel schrikken voor die jongens, toen ik ineens uit de auto kwam.

;D

Zie je er zo angstaanjagend uit dan  ;D  ;)
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: M a r c op 03-02-2006 11:32:44
Nieuwsbericht op www.verkeershandhaving.nl :

Vanaf mei dit jaar kan de Duitse politie gaan bekeuren als er op sneeuw of ijs met zomerbanden gereden wordt. Maar ook nu kan het niet gebruiken van winterbanden leiden tot (mede)aansprakelijkheid bij ongevallen omdat de bestuurder van een auto op zomerbanden minder goed kan reageren op onverwachte situaties.

Vanaf mei 2006 moeten auto's in Duitsland in winterse omstandigheden beschikken over een winteruitrusting. Dat geldt dan niet alleen voor Duitsers, maar ook voor buitenlanders! Onder die winteruitrusting vallen met name winterbanden en voldoende ruitensproeiervloeistof. Automobilisten met zomerbanden die op een besneeuwde weg rijden hebben dus kans vanaf mei 2006 beboet te worden. Deze regel geldt dus niet voor dit lopende winterseizoen.

Als u wel winterbanden gemonteerd heeft, dan moet men zich houden aan de voorgeschreven maximum snelheid van de band. Indien deze snelheid lager is dan die van de auto, moet deze maximum snelheid met een voor de bestuurder zichtbare sticker worden aangegeven.

Het gaat om het onderstreepte gedeelte.... folie mag niet maar een sticker in het zichtveld van de bestuurder wel?  ???
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Laserblue op 03-02-2006 11:38:39
Marc. De Zwitserland en Oostenrijkstickers zitten toch ook op een zichtbare plek en daar heb je ook geen lastvan. ;)
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: M a r c op 03-02-2006 11:39:31
Citaat van: Zippo op 31-01-2006 11:32:14
In het Voertuigreglement (artikel 5.2.42) staat het helder omschreven: de voorruit en de zijruiten van personenauto's mogen geen beschadigingen of verkleuringen vertonen en niet voorzien zijn van onnodige voorwerpen, die het uitzicht van de bestuurder belemmeren. Hierbij valt te denken aan folies die de lichtdoorlaatbaarheid beperken, aldus een nota van toelichting.

"onnodige voorwerpen" nu kunnen we natuurlijk discussieren over het feit of folie "onnodig" is.... Goede raamfolie houdt namelijk niet alleen hinderlijk licht tegen (denk aan de laagstaande zon in de winter) maar ook 99% van alle (schadelijke) UV-straling. Dus in dat opzicht is het dus niet onnodig....
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: M a r c op 03-02-2006 11:42:10
Citaat van: Laserblue op 03-02-2006 11:38:39
Marc. De Zwitserland en Oostenrijkstickers zitten toch ook op een zichtbare plek en daar heb je ook geen lastvan. ;)

Van raamfolie heb je ook geen last maar alleen nut naast het feit dat het mooi kan zijn. Als je tenminste niet voor de gangsta-look gaat  ;)

De Zwitserland en Oostenrijk stickers moeten overigens op een plek zitten waar meneer de agent/douané 'm goed kan zien. De sticker met de snelheidsbeperking moet in het zicht van de bestuurder zitten. Is toch vreemd zo'n voorschrift? Het ene mag niet het uitzicht belemmeren maar het andere wel.... Lekker consequent.
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Vertigo op 03-02-2006 11:44:47
Citaat van: M a r c op 03-02-2006 11:39:31
Citaat van: Zippo op 31-01-2006 11:32:14
In het Voertuigreglement (artikel 5.2.42) staat het helder omschreven: de voorruit en de zijruiten van personenauto's mogen geen beschadigingen of verkleuringen vertonen en niet voorzien zijn van onnodige voorwerpen, die het uitzicht van de bestuurder belemmeren. Hierbij valt te denken aan folies die de lichtdoorlaatbaarheid beperken, aldus een nota van toelichting.

"onnodige voorwerpen" nu kunnen we natuurlijk discussieren over het feit of folie "onnodig" is.... Goede raamfolie houdt namelijk niet alleen hinderlijk licht tegen (denk aan de laagstaande zon in de winter) maar ook 99% van alle (schadelijke) UV-straling. Dus in dat opzicht is het dus niet onnodig....
Ik wil nog steeds mijn ramen laten voorzien van folie, heb inmiddels een (Duits) adresje gevonden waar ze dat goed doen en ook nog TUV keuring erbij leveren, ook voor de voorste zijruiten en voorruit. (folie voor veiligheid, bescherming tegen glassplinters ofzo, wete het niet precies).
Als die duitsers dan toch bepalen wat wij als bestuurder in ons zicht moeten plakken... ;D;D
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: M a r c op 03-02-2006 11:52:53
Daar zeg je nog zoiets ja, een raam met folie is ook nog inbraakwerend, probeer er zo'n raam maar eens uit te meppen. Ze hebben daar testen mee gedaan en het duurde ruim 3 minuten voordat een inbreker zich toegang kon verschaffen.... hij had al die tijd met een steen op die raam staan beuken  ;D
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Laserblue op 03-02-2006 11:59:23
Citaat van: M a r c op 03-02-2006 11:52:53
Daar zeg je nog zoiets ja, een raam met folie is ook nog inbraakwerend, probeer er zo'n raam maar eens uit te meppen. Ze hebben daar testen mee gedaan en het duurde ruim 3 minuten voordat een inbreker zich toegang kon verschaffen.... hij had al die tijd met een steen op die raam staan beuken  ;D

Nee agent dit is geen verduisteringsfolie, Dit is anti inbraakhuidziektenenverkleuringsfolie ;D ;D
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Esveldt op 03-02-2006 12:13:57
Citaat van: M a r c op 03-02-2006 11:32:44
Als u wel winterbanden gemonteerd heeft, dan moet men zich houden aan de voorgeschreven maximum snelheid van de band. Indien deze snelheid lager is dan die van de auto, moet deze maximum snelheid met een voor de bestuurder zichtbare sticker worden aangegeven.

Het gaat om het onderstreepte gedeelte.... folie mag niet maar een sticker in het zichtveld van de bestuurder wel?  ???


Is wat anders dan in het zichtveld!

Hij zit bij mij gewoon links bovenin.

Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Joris_Scholte op 03-02-2006 12:52:45
Citaat van: M a r c op 03-02-2006 11:32:44
... Indien deze snelheid lager is dan die van de auto, moet deze maximum snelheid met een voor de bestuurder zichtbare sticker worden aangegeven.

Het gaat om het onderstreepte gedeelte.... folie mag niet maar een sticker in het zichtveld van de bestuurder wel?  ???


Je zou ook met een labelprinter een klein stickertje kunnen maken met bijvoorbeeld Vmax 180km/u, en die op bijvoorbeeld je dashboard, tussen je ECC en je radio kunnen plakken. Deze stickertjes kun je ook makkelijk weer verwijderen. Voldoe je wel aan de regels, mijns inziens...
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Tommi op 04-02-2006 00:51:14
Citaat van: M a r c op 03-02-2006 11:52:53
Daar zeg je nog zoiets ja, een raam met folie is ook nog inbraakwerend, probeer er zo'n raam maar eens uit te meppen. Ze hebben daar testen mee gedaan en het duurde ruim 3 minuten voordat een inbreker zich toegang kon verschaffen.... hij had al die tijd met een steen op die raam staan beuken  ;D

Wat een flut inbreker  ::)
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Gebruikersnaam op 04-02-2006 14:18:32
voor 't geval 't nog niet duidelijk was:

In het Voertuigreglement staan onder andere de permanente eisen. Voor wat betreft ruiten zegt dit reglement:

  1. De voorruit en de zijruiten van personenauto's mogen:
     
        1. geen beschadigingen of verkleuringen vertonen,
           
        2. niet zijn voorzien van onnodige voorwerpen, die het uitzicht van de bestuurder belemmeren.
           
  2. Indien de personenauto niet is voorzien van een rechterbuitenspiegel, mag de achterruit:
     
        1. geen beschadigingen of verkleuringen vertonen,
           
        2. niet zijn voorzien van onnodige voorwerpen, die het uitzicht van de bestuurder belemmeren.
           
  3. De Minister kan regels vaststellen omtrent het bepaalde in het eerste lid.

Op 4 maart 2005 heeft de kantonrechter in Utrecht een uitspraak gedaan inzake het gebruik van folie/coating. Motivatie rechter:

Volgens de betrokkene werd zijn uitzicht niet belemmerd door de coating op de rechterzijruit en de folie op de linkerzijruit van zijn auto. Bovendien, zo voerde hij aan, staat in de wet niet duidelijk wat wel en wat niet mag.

In het Voertuigreglement artikel 5.2.41 lid 1 onder a en b staat hierover:

   De voorruit en de zijruiten van personenauto's mogen geen beschadigingen of verkleuringen vertonen en niet zijn voorzien van onnodige voorwerpen die het uitzicht van de bestuurder belemmeren.

De kantonrechter oordeelde dat de ruit door de coating een verkleuring vertoont zoals bedoeld in het Voertuigreglement. Folie op de voorruit verklaarde hij tot onnodig voorwerp zoals bedoeld in het Voertuigreglement.

Beide beroepen werden dan ook ongegrond verklaard door de kantonrechter.

Samenvatting:  het is niet toegestaan om autoruiten (voorruit en voorste zijruiten) te voorzien van een folie of een coating.

Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Laserblue op 04-02-2006 14:21:43
Dank je Koos ;)
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Keesjan op 05-02-2006 00:36:04
Citaat van: Laserblue op 04-02-2006 14:21:43
Dank je Koos ;)

Moest ik ook meteen aan denken haha

Overigens is het inderdaad zo dat je die sticker voor max snelheid gewoon op je stuur, dashboard, bijrijdersstoel, b-stijl of muntenbakje mag plakken.
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: speedyT5 op 05-02-2006 01:23:27
Citaat van: Laserblue op 04-02-2006 14:21:43
Dank je Koos ;)

beetje laat misschien maar moest inderdaad ook direct aan koos denken.
Wel een echte Hagenees, hoor je direct. ::)
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: M a r c op 05-02-2006 09:34:29
Ben het er nog steeds niet mee eens. Leg mij dan eens uit waarom ramenfolie een ONNODIG voorwerp is? Zoals ik al eerder aangaf.... En ramenfolie een verkleuring noemen? Een verkleuring is wanneer iets of een gedeelte daarvan na verloop van tijd een andere kleur aanneemt, anders is het gewoon een kleuring en geen verkleuring.... Als zo'n rechter nu eerst eens de Dikke van Dalen leest  :-X
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Daf46 op 05-02-2006 09:42:24
Citaat van: M a r c op 03-02-2006 11:32:44
Nieuwsbericht op www.verkeershandhaving.nl :

Vanaf mei dit jaar kan de Duitse politie gaan bekeuren als er op sneeuw of ijs met zomerbanden gereden wordt. Maar ook nu kan het niet gebruiken van winterbanden leiden tot (mede)aansprakelijkheid bij ongevallen omdat de bestuurder van een auto op zomerbanden minder goed kan reageren op onverwachte situaties.

Vanaf mei 2006 moeten auto's in Duitsland in winterse omstandigheden beschikken over een winteruitrusting. Dat geldt dan niet alleen voor Duitsers, maar ook voor buitenlanders! Onder die winteruitrusting vallen met name winterbanden en voldoende ruitensproeiervloeistof. Automobilisten met zomerbanden die op een besneeuwde weg rijden hebben dus kans vanaf mei 2006 beboet te worden. Deze regel geldt dus niet voor dit lopende winterseizoen.

Als u wel winterbanden gemonteerd heeft, dan moet men zich houden aan de voorgeschreven maximum snelheid van de band. Indien deze snelheid lager is dan die van de auto, moet deze maximum snelheid met een voor de bestuurder zichtbare sticker worden aangegeven.

Het gaat om het onderstreepte gedeelte.... folie mag niet maar een sticker in het zichtveld van de bestuurder wel?  ???


Ik geloof dat men wel kan aanvoelen dat er een verschil is tussen de termen "zichtbaar" en "in het zichtveld". zo wordt bvb de oostenrijksticker toch meestal ergens achter de spiegel opgehangen en de km-beperking sticker hangt toch ook niet recht voor je neus.

Op de keuring hanteren wij de regel 10cm van de rand van de ruit begint het zichtveld. Zo ook dus voor zonnebanden (mogen niet lager komen dan de uitgeklapte zonnekleppen).


Verkleuren dien je volgens mij trouwens te interpreteren als "ten opzichte van de oorsponkelijke kleur".
En het zal inderdaad wel zo zijn dat in bepaalde omstandigheden de zichtbaarheid verbeterd, maar in andere omstandigheden bvb 's nachts is dat dan weer niet zo (en in tegenstelling tot een zonnebril kan je de folie net ff snel afzetten als het donker wordt)

Wat de UV betreft : volgens mij houdt glas zowiezo al een zeer groot deel van de UV straling tegen. Probeer maar eens te bruinen achter glas.

Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Laserblue op 05-02-2006 12:00:21
Het enige dat je volgens mij kunt bediscussiëren is de term "verkleuren"

De rest is denk ik geen punt.
Ik denk dat ze met  "tinten" een verkleuring bedoelen ten opzichte van het origineel.

Definitie: ver'kleuren (verkleurde, 1 onoverg is, 2 overg h. verkleurd) 1 van kleur veranderen, zijn kleur verliezen; 2 van kleur doen veranderen; ver'kleuring (de (v)

Het enige dat je misschien kunt doen is donkerdere ruiten inzetten?
(zijn die chemisch ge(ver)kleurd?)
of een auto laten herkeuren met donkerdere ramen ???
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Joris_Scholte op 05-02-2006 13:37:24
Citaat van: Daf46 op 05-02-2006 09:42:24

Wat de UV betreft : volgens mij houdt glas zowiezo al een zeer groot deel van de UV straling tegen. Probeer maar eens te bruinen achter glas.


O dat gaat best hoor! In de zomer is mijn linkerkant bruiner dan rechts.
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Daf46 op 05-02-2006 18:13:10
Citaat van: Joris_Scholte op 05-02-2006 13:37:24
Citaat van: Daf46 op 05-02-2006 09:42:24

Wat de UV betreft : volgens mij houdt glas zowiezo al een zeer groot deel van de UV straling tegen. Probeer maar eens te bruinen achter glas.


O dat gaat best hoor! In de zomer is mijn linkerkant bruiner dan rechts.

bij mij ook maar 'k kan het niet laten van met de elleboog buiten te rijden  ;D
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: M a r c op 05-02-2006 18:47:09
Citaat van: Daf46 op 05-02-2006 18:13:10
Citaat van: Joris_Scholte op 05-02-2006 13:37:24
Citaat van: Daf46 op 05-02-2006 09:42:24

Wat de UV betreft : volgens mij houdt glas zowiezo al een zeer groot deel van de UV straling tegen. Probeer maar eens te bruinen achter glas.



O dat gaat best hoor! In de zomer is mijn linkerkant bruiner dan rechts.

bij mij ook maar 'k kan het niet laten van met de elleboog buiten te rijden  ;D

Dat is een uitstekend deel.... VERBODEN!   ;)
Titel: Re:Raamfolie
Bericht door: Joris_Scholte op 05-02-2006 20:01:55
Citaat van: Daf46 op 05-02-2006 18:13:10
Citaat van: Joris_Scholte op 05-02-2006 13:37:24
Citaat van: Daf46 op 05-02-2006 09:42:24

Wat de UV betreft : volgens mij houdt glas zowiezo al een zeer groot deel van de UV straling tegen. Probeer maar eens te bruinen achter glas.


O dat gaat best hoor! In de zomer is mijn linkerkant bruiner dan rechts.

bij mij ook maar 'k kan het niet laten van met de elleboog buiten te rijden  ;D

Gewoon achter glas; armleuning zit aan de stoel bij ons.