Volvo 850 Forum

Technische/Tuningsboards => Techniek Algemeen => Technisch onderhoud => Topic gestart door: JesperT op 18-06-2015 11:38:20

Titel: Spontane motor uitval.
Bericht door: JesperT op 18-06-2015 11:38:20
Hallo allemaal!

Even een kleine doch dringende vraag, vandaag reed ik lekker op mijn dooie gemakje naar mijn werk en ineens viel de volvo (855 GLT) Heel kort even uit.

De toerenteller ging op 0 staan en het lambda lampje ging kort branden. . Daarna bleef hij het gewoon doen maar na 10km viel hij helemaal uit en deed niks meer. Meerdere malen geprobeerd maar helaas.

Ik denk mischien gaspomp? Dus ik schakel over naar benzine maar helaas geen verschil.

Mijn tweede ingeving was dat het mischien de bobine zou kunnen zijn aangezien die nog wel eens willen sneuvelen.

Dus ANWB gebeld die heeft mij naar mijn loods gesleept en daar heb ik de bobine gedemonteerd(die hele plaat zegmaar met dat blokje en alles) en 1 van een sloop volvo gehaald die erop gezet en VOILA hij deed het weer prima.

Nu reed ik zonet even een stukje proef en prompt viel de motor weer kortstondig uit en ging het lambda lampje kort branden.

Nu is mijn vraag; Ik rijd op LPG maar zou het het brandstofpomprelais kunnen zijn? mischien dat er een signaal nodig is ofzo? Of mischien de BDP sensor?

Als iemand antwoord zou hebben op deze vraag zou ik heeeeel blij zijn.

Met vriendelijke groet jesper.
Titel: Re: Spontane motor uitval.
Bericht door: RoelNL op 18-06-2015 12:07:37
Een Lambda lampje wat gebrand heeft betekent dat er een storing is opgeslagen.

Ik zou zeggen uitlezen en kijken wat er naar boven komt, van een afstand is het moeilijk te zeggen.

Een aantal dingen kun je heel goed zelf controleren zoals:

bobine op vonken controleren
benzinedruk met ventieltje op injector rails
foutcodes kun je met de 850 zelf naar boven toveren met het apparaatje bij de ECU. http://www.volvo850forum.nl/index.php/topic,15927.0.html

Succes
Titel: Re: Spontane motor uitval.
Bericht door: JesperT op 18-06-2015 12:28:00
Helaas is mijn 850 van 96 dus met obd2. Ik zal zo even naar mijn garage die een uitlees apparaat heeft.

Bedankt voor de info in ieders geval! Mocht ik het vinden dan zal ik de oplossing hier nog wel neerzetten.
Titel: Re: Spontane motor uitval.
Bericht door: classicT5 op 18-06-2015 12:39:35
Relais 103 eens overbruggen?
Titel: Re: Spontane motor uitval.
Bericht door: JesperT op 18-06-2015 13:23:45
Kan het relais 103 zijn als de motor ook op gas draait? Ivm signaal ofzo?
Titel: Re: Spontane motor uitval.
Bericht door: henry classic v70 op 18-06-2015 14:06:01
Ja dat kan..
Titel: Re: Spontane motor uitval.
Bericht door: leons850 op 18-06-2015 16:10:19
Dat kan zeker, hij heeft signaal nodig om op lpg ook te mogen lopen.

Je hebt een '96model, deze zijn vaak prima uit te lezen.

Roel, lambdalampje gaat ook branden als je motor laat afslaat dus hoeft niet te zijn dat er een storing is opgeslagen, zou wel goed kunnen dus wel even doen.
Titel: Re: Spontane motor uitval.
Bericht door: RoelNL op 18-06-2015 19:02:17
Citaat van: leons850 op 18-06-2015 16:10:19
Dat kan zeker, hij heeft signaal nodig om op lpg ook te mogen lopen.

Je hebt een '96model, deze zijn vaak prima uit te lezen.

Roel, lambdalampje gaat ook branden als je motor laat afslaat dus hoeft niet te zijn dat er een storing is opgeslagen, zou wel goed kunnen dus wel even doen.

Dat is me nooit opgevallen ;), mijn auto slaat ook nooit af :eusa_whistle:

Wel even afkloppen natuurlijk ;D
Titel: Re: Spontane motor uitval.
Bericht door: JesperT op 20-06-2015 12:18:33
Heren! Bedankt voor het meedenken.

Het was de nokkenas sensor.

Deze vervangen en de auto rijd weer perfect!(Net even 300km geprobeerd  ;D)